Справа № 455/1659/20
Провадження № 1-кп/455/44/2022
У Х В А Л А
08 червня 2022 року м. Старий Самбір
Старосамбірський районний суд Львівської області в складі:
головуючого судді ОСОБА_1 ,
секретар судового засідання ОСОБА_2 ,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі судових засідань кримінальне провадження, внесене до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №12020140320000414 від 10.11.2020 про обвинувачення:
ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця с.Біличі Старосамбірського району Львівської області, жителя та зареєстрованого за адресою: АДРЕСА_1 , громадянина України, одруженого, з професійно технічною освітою, згідно ст.89 КК України не судимого,
у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ст.197 КК України,
з участю:
прокурора ОСОБА_4 ,
обвинуваченого ОСОБА_3 ,
захисника адвоката ОСОБА_5
В С Т А Н О В И В:
В провадженні Старосамбірського районного суду Львівської області перебуває кримінальне провадження, внесене до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №12020140320000414 від 10.11.2020 про обвинувачення ОСОБА_3 у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ст.197 КК України.
В судовому засіданні судом поставлено на обговорення питання про здійснення приводу свідка ОСОБА_6 в наступне судове засідання, оскільки останній на неодноразові виклики не з`являється до суду.
Прокурор ОСОБА_4 , обвинувачений ОСОБА_3 та його захисник -адвокат ОСОБА_5 в судовому засіданні не заперечили проти відкладення розгляду справи на іншу дату та приводу свідка.
Заслухавши думку учасників судового провадження та проаналізувавши матеріали справи, суд приходить до наступного висновку.
Згідно положень ч.1 ст.327 КПК України якщо в судове засідання не прибув за викликом свідок, заслухавши думку учасників судового провадження, суд після допиту інших присутніх свідків призначає нове судове засідання і вживає заходів для його прибуття. Суд також має право постановити ухвалу про привід свідка та/або ухвалу про накладення на нього грошового стягнення у випадках та в порядку, передбаченихглавами 11та12цього Кодексу.
Слід зазначити, що відповідно до 2 ст.327 КПК України прибуття в суд свідка забезпечується стороною кримінального провадження, яка заявила клопотання про його виклик. Суд сприяє сторонам кримінального провадження у забезпеченні явки зазначених осіб шляхом здійснення судового виклику.
Так, відповідно до ч.1 ст.65 КПК України свідком є фізична особа, якій відомі або можуть бути відомі обставини, що підлягають доказуванню під час кримінального провадження, і яка викликана для давання показань.
Згідно вимогп.1ч.2ст.66КПК Українисвідок зобов`язаний прибути за викликом до слідчого, прокурора, слідчого судді чи суду.
Частиною 2 ст.67 КПК України передбачено, що за злісне ухилення від явки до слідчого, прокурора, слідчого судді чи суду свідок несе відповідальність, встановлену законом.
Згідно ч.1 ст.139 КПК України якщо підозрюваний, обвинувачений, свідок, потерпілий, цивільний відповідач, представник юридичної особи, щодо якої здійснюється провадження, який був у встановленому цим Кодексом порядку викликаний (зокрема, наявне підтвердження отримання ним повістки про виклик або ознайомлення з її змістом іншим шляхом), не з`явився без поважних причин або не повідомив про причини свого неприбуття, на нього накладається грошове стягнення.
Частиною 2 цієї статті передбачено, що у випадку, встановленомучастиною першоюцієї статті, до підозрюваного, обвинуваченого, свідка може бути застосовано привід.
Відповідно дост.140КПК Українипривід полягаєу примусовомусупроводженні особи,до якоївін застосовується,особою,яка виконуєухвалу проздійснення приводу,до місцяїї викликув зазначенийв ухвалічас. Рішенняпро здійсненняприводу приймається:під часдосудового розслідування-слідчим суддеюза клопотаннямслідчого,прокурора абоз власноїініціативи,а підчас судовогопровадження -судом заклопотанням стороникримінального провадження,потерпілого,представника юридичноїособи,щодо якоїздійснюється провадження,або звласної ініціативи.Рішення проздійснення приводуприймається уформі ухвали. Привід може бути застосований до підозрюваного, обвинуваченого або свідка.
Враховуючи вищенаведене,суд вважає,що у зв`язку з тим, що в судове засідання неодноразово не з`явився свідок ОСОБА_6 і у його відсутності розглянути справу неможливо, обмежень, передбачених ч.3 ст.140 КПК України щодо приводу даного свідка не встановлено, то судове засідання слід відкласти, призначити нове судове засідання на іншу дату та застосувати до даного свідка привід черезоргани Національної поліції.
Керуючись ст.ст.136,139,140 КПК України суд
У Х В А Л И В :
Призначити нове судове засідання на 09 серпня 2022 року на 12 годину 00 хвилин.
Застосувати привід до свідка ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , жителя АДРЕСА_2 , на 12 годину 00 хвилин 09 серпня 2022 року у приміщення залу судових засідань Старосамбірського районного суду Львівської області за адресою: м.Старий Самбір, вул. Шевченка-бічна, №1, Львівської області.
Виконання ухвали про привід доручити відділенню поліції №1 Самбірського районного відділу поліції Головного управління Національної поліції у Львівській області, кудинадіслати копію ухвали.
Виклик учасників судового провадження поновити.
Ухвала набирає законної сили з моменту її оголошення.
Ухвала окремому оскарженню не підлягає. Заперечення проти цієї ухвали можуть бути включені до апеляційної скарги на судове рішення, передбаченеч.1 ст.392 КПК України.
Суддя ОСОБА_1
Суд | Старосамбірський районний суд Львівської області |
Дата ухвалення рішення | 08.06.2022 |
Оприлюднено | 23.01.2023 |
Номер документу | 104671153 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Злочини проти власності Порушення обов'язків щодо охорони майна |
Кримінальне
Старосамбірський районний суд Львівської області
Кушнір А. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні