Ухвала
від 07.06.2022 по справі 920/202/22
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД МІСТА КИЄВА

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД міста КИЄВА 01054, м.Київ, вул.Б.Хмельницького,44-В, тел. (044) 284-18-98, E-mail: inbox@ki.arbitr.gov.ua

УХВАЛА

про залишення позовної заяви без руху

м. Київ

08.06.2022Справа № 920/202/22

Господарський суд міста Києва у складі судді Маринченка Я.В., розглянувши матеріали за позовом ОСОБА_1 до Релігійної організації «Спасо-Преображенська релігійна громада Сумської єпархії Української православної церкви (Православної церкви України) міста Охтирки, Сумської області» (Р.О. «Спасо-Преображенська Р.Г. Сумської єпархії УПЦ (ПЦУ) м. Охтирки), треті особи - ОСОБА_2 , Сумська обласна державна адміністрація та Державний реєстратор Управління інформаційної та комунікацій з громадськістю Сумської обласної державної адміністрації Горох Галина Геннадіївна про визнання недійсними рішень, застосування наслідків визнання недійсним рішень та зобов`язання вчинити дії,

ВСТАНОВИВ:

У квітні 2022 ОСОБА_1 звернувся до Господарського суду Сумської області з позовом до Релігійної організації «Спасо-Преображенська релігійна громада Сумської єпархії Української православної церкви (Православної церкви України) міста Охтирки, Сумської області» (Р.О. «Спасо-Преображенська Р.Г. Сумської єпархії УПЦ (ПЦУ) м. Охтирки) та за участю третіх осіб - ОСОБА_2 , Сумською обласної державної адміністрації та Державного реєстратора Управління інформаційної та комунікацій з громадськістю Сумської обласної державної адміністрації Горох Галини Геннадіївни про визнання недійсними рішень, застосування наслідків визнання недійсним рішень та зобов`язання вчинити дії.

Ухвалою Господарського суду Сумської області від 29.04.2022 постановлено передати матеріли позовної заяви № б/н від 18.02.2020 (вх. №684 від 27.04.2022) ОСОБА_1 до Релігійної організації «Спасо-Преображенська релігійна громада Сумської єпархії Української православної церкви (Православної церкви України) міста Охтирки, Сумської області» (Р.О. «Спасо-Преображенська Р.Г. Сумської єпархії УПЦ (ПЦУ) м. Охтирки), треті особи - ОСОБА_2 , Сумська обласна державна адміністрація та Державний реєстратор Управління інформаційної та комунікацій з громадськістю Сумської обласної державної адміністрації Горох Галина Геннадіївна про визнання недійсними рішень, застосування наслідків визнання недійсним рішень та зобов`язання вчинити дії за територіальною юрисдикцією (підсудністю) до Господарського суду міста Києва.

Відповідно до Протоколу автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 01.06.2022 матеріали справи №920/202/22 надійшли на розгляд до судді Маринченко Я.В.

Розглянувши матеріали даної позовної заяви, суд дійшов висновку про залишення її без руху, з огляду на наступне.

Суд зазначає, що вимоги щодо форми та змісту позовної заяви закріплені у статті 162 Господарського процесуального кодексу України, зокрема, відповідно до п. 5 ч. 3 ст. 162 ГПК України позовна заява повинна містити виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини; відповідно до п. 8 ч. 3 ст. 162 Господарського процесуального кодексу України - перелік документів та інших доказів, що додаються до заяви; зазначення доказів, які не можуть бути подані разом із позовною заявою (за наявності); зазначення щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до заяви.

Відповідно до ч. 2 ст. 164 Господарського процесуального кодексу України позивач зобов`язаний додати до позовної заяви всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги (якщо подаються письмові чи електронні докази позивач може додати до позовної заяви копії відповідних доказів).

Згідно ч.1 ст.74 Господарського процесуального кодексу України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень.

Частиною 2 статті 80 Господарського процесуального кодексу України передбачено, що позивач, особи. Яким законом надано право звертатися до суду в інтересах інших осіб, повинні подати докази разом з поданням позовної заяви.

Позивач в обґрунтування позовних вимог посилається на порушення відповідачем його прав, як члена релігійної організації на задоволення його релігійних потреб.

Проте, дослідивши матеріали позовної заяви судом встановлено, що в порушення вищезазначених приписів Господарського процесуального кодексу України позивач не додає до позовної заяви доказів, які б підтверджували його членство у релігійній організації Спасо-Преображенської релігійної громади (парафії) м. Охтирки Сумської області Сумської єпархії Української Православної Церкви.

Відповідно до п.8 ч.3 ст.162 Господарського процесуального кодексу України визначено, що позовна заява має містити, зокрема, зазначення щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до заяви.

Проте позивачем у позовній заяві не зазначено про наявність у нього або у іншої особи оригіналів письмових доказів, копії яких додано до позовної заяви.

Відповідно до п.9 ст.162 Господарського процесуального кодексу України позовна заява має містити попередній (орієнтовний) розрахунок суми судових витрат, які позивач поніс і які очікує понести в зв`язку із розглядом справи.

Проте подана ОСОБА_1 до суду позовна заява не містить такого розрахунку.

Окрім того, відповідно до п.10 ч.3 ст.162 Господарського процесуального кодексу України, позовна заява має містити, зокрема, підтвердження позивача про те, що ним не подано іншого позову (позовів) до цього самого відповідача (відповідачів) з тим самим предметом та з тих самих підстав.

Однак, вказана позовна заява не містить підтвердження позивача про те, що ним не подано іншого позову до цього самого відповідача з тим самим предметом та з тих самих підстав.

Відповідно до п.2 ч.1 ст.164 Господарського процесуального кодексу України до позовної заяви додаються документи, які підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.

Згідно з положеннями ст.4 Закону України «Про судовий збір», судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.

Відповідно до Закону України «Про Державний бюджет України на 2022 рік» станом на 01.01.2022 прожитковий мінімум для працездатних осіб у місячному розмірі становить 2481 грн.

Згідно з п.п.1 п. 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» за подання до господарського суду позовної заяви майнового характеру справляється судовий збір у розмірі 1,5 відсотка ціни позову, але не менше 1 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб і не більше 350 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб, за подання до господарського суду позовної заяви немайнового характеру справляється судовий збір у розмірі 1 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Як убачається із прохальної частини вказаної позовної заяви, позивачем заявлено п`ять позовних вимог немайнового характеру, а саме про:

- визнати недійсними всі рішення парафіяльних зборів, що викладені в протоколі парафіяльних зборів Релігійної організації Спасо-Преображенської релігійної громади (парафії) м. Охтирка Сумської області Української Православної Церкви від 16.03.2019;

- визнати недійсними всі рішення парафіяльних зборів, що викладені в протоколі парафіяльних зборів Релігійної організації Спасо-Преображенської релігійної громади (парафії) м. Охтирка Сумської області Української Православної Церкви від 31.05.2019;

- застосувати наслідки визнання недійсними рішень парафіяльних зборів, викладених в протоколах парафіяльних зборів Релігійної організації Спасо-Преображенської релігійної громади (парафії) м. Охтирка Сумської області Української Православної Церкви від 16.03.2019 та від 31.05.2019, а саме - визнати недійсним та скасувати розпорядження голови Сумської обласної державної адміністрації «Про реєстрацію статутів релігійних громад» №430-ОД від 25.07.2019 в частині щодо реєстрації Статуту Спасо-Преображенської релігійної громади (парафія) м. Охтирка Сумської єпархії Української православної церкви (ідентифікаційний код 24000252, 42700, Сумська обл., м. Охтирка, вул. Незалежності, 25) в новій редакції;

- застосувати наслідки визнання недійсними рішень парафіяльних зборів, викладених в протоколах парафіяльних зборів Релігійної організації Спасо-Преображенської релігійної громади (парафії) м. Охтирка Сумської області Української Православної Церкви від 16.03.2019 та від 31.05.2019, а саме - визнати недійсними та скасувати записи в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань №16301050005000705 від 13.08.2019, внесені державним реєстратором Управління інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Сумської обласної державної адміністрації Горох Ганною Геннадіївною щодо державної реєстрації внесення змін до установчих документів юридичної особи - релігійної організації Спасо-Преображенської релігійної громади (парафії) м. Охтирка Сумської області Сумської єпархії Української православної церкви (ідентифікаційний код 24000252, 42700, Сумська обл., м. Охтирка, вул. Незалежності, 25) та щодо державної реєстрації змін повного найменування та скороченого найменування юридичної особи - Релігійної організації Спасо-Преображенської релігійної громади (парафії) м. Охтирка Сумської області Сумської єпархії Української Православної Церкви (ідентифікаційний код 24000252, 42700, Сумська обл., м. Охтирка, вул. Незалежності, 25);

- зобов`язати державного реєстратора Сумської обласної державної адміністрації відновити становище, що існувало до порушення, шляхом поновлення записів (відомостей), що містилися в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань щодо юридичної особи - Релігійної організації Спасо-Преображенської релігійної громади (парафії) м. Охтирка Сумської області Сумської єпархії Української православної церкви (ідентифікаційний код ЄДРПОУ 24000252, адреса: 42700, Сумська обл., м. Охтирка, вул. Незалежності, 25), до внесення змін у зазначений державний реєстр 13.08.2019, а саме щодо чинності (дії) редакції Статуту релігійної організації Спасо-Преображенської релігійної громади (парафії) м. Охтирка Сумської області Сумської єпархії Української православної церкви (ідентифікаційний код 24000252, 42700, Сумська обл., м. Охтирка, вул. Незалежності, 25) затвердженої розпорядженням голови Сумської обласної державної адміністрації №482-ОД від 01.09.2017 та назви юридичної особи - Релігійна організація Спасо-Преображенської релігійної громади (парафії) м. Охтирка Сумської області Української Православної Церкви.

Також, ч. 1 ст. 6 Закону України «Про судовий збір» передбачено, що судовий збір перераховується в безготівковій або готівковій формі.

Відповідно до п. 3.1. Інструкції «Про безготівкові розрахунки в Україні в національній валюті», затвердженої Постановою Правління НБУ від 21.01.2004 № 22, платіжне доручення оформляється платником за формою, наведеною в додатку 2 до вказаної Інструкції, згідно з вимогами щодо заповнення реквізитів розрахункових документів, що викладені в додатку 8 до вказаної Інструкції. Платіжне доручення оформляється платником згідно з вимогами щодо заповнення реквізитів розрахункових документів, що викладені в додатку 8 до цієї Інструкції, та подається до банку, що обслуговує його, у кількості примірників, потрібних для всіх учасників безготівкових розрахунків.

На підставі викладеного, суд зазначає, що документом про сплату судового збору є оригінал квитанції установи банку або відділення поштового зв`язку, які прийняли платіж, платіжне доручення, підписане уповноваженою посадовою особою і скріплене печаткою установи банку з відміткою про дату виконання платіжного доручення.

Враховуючи викладене, при зверненні з позовом до суду позивач повинен був сплатити судовий збір у розмірі 12405,00 грн.

В той же час, позивачем додано до матеріалів позовної заяви платіжне доручення №19 від 22.02.2022 на суму 2481 грн, жодних інших доказів сплати судового збору матеріали позовної заяви не містять.

Таким чином, позивачем не доплачено судовий збір та не надано належних доказів сплати судового збору у розмірі 9924 грн, у зв`язку з чим, суд дійшов висновку, що позивачем не надано суду належних доказів, які підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі.

Окрім того, п. 4, ч. 3 ст. 162 Господарського процесуального кодексу України зазначено, позовна заява повинна містити зміст позовних вимог: спосіб (способи) захисту права або інтересів, передбачений законом чи договором, або інший спосіб (способи) захисту прав та інтересів, який не суперечить закону і який позивач просить суд визнати у рішенні; якщо позов подано до кількох відповідачів - зміст позовних вимог щодо кожного з них.

Як вбачається з позовної заяви, позивач звернувся до суду зокрема з вимогами про визнання недійсними всіх рішень парафіяльних зборів, що викладені в протоколі парафіяльних зборів Релігійної організації Спасо-Преображенської релігійної громади (парафії) м. Охтирка Сумської області Української Православної Церкви від 16.03.2019 та визнання недійсними всіх рішень парафіяльних зборів, що викладені в протоколі парафіяльних зборів Релігійної організації Спасо-Преображенської релігійної громади (парафії) м. Охтирка Сумської області Української Православної Церкви від 31.05.2019.

Суд зазначає, що позовні вимоги мають бути сформульовані чітко і не залежати від настання тих чи інших обставин, а тому позивач вправі визначати один чи кілька способів захисту, які, однак, не будуть альтернативними чи обґрунтовуватись відповідними застереженнями щодо настання чи ненастання певних обставин тощо.

При цьому, суд зауважує, що судове рішення за результатами вирішення спору не може бути абстрактним або умовним, а повинно містити відповідні до закону або договору способи захисту прав та інтересів позивача з чітко визначеним переліком вимог.

Однак, всупереч наведеному, вищезазначені позовні вимоги сформульовані позивачем нечітко та не конкретно, зокрема не вказано які саме рішення парафіяльних зборів Релігійної організації Спасо-Преображенської релігійної громади (парафії) м. Охтирка Сумської області Української Православної Церкви від 16.03.2019 та від 31.05.2019 позивач просить визнати недійсними.

Відповідно до ч.1, 2 ст.174 Господарського процесуального кодексу України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху. В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху. Якщо ухвала про залишення позовної заяви без руху постановляється з підстави несплати судового збору у встановленому законом розмірі, суд в такій ухвалі повинен зазначити точну суму судового збору, яку необхідно сплатити (доплатити).

Ураховуючи викладене, суд зазначає, що позивачу необхідно надати суду всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на які він посилається у позовній заяви, в оригіналі або в належним чином засвідчених копіях та зазначити їх в переліку додатків які додаються до позовної заяви, подати підтвердження про наявність у нього чи іншої особи оригіналів документів, копії яких додані до позовної заяви, подати орієнтовний розрахунок суми судових витрат, які позивач поніс і які очікує понести в зв`язку із розглядом справи, надати підтвердження про те, що ним не подано іншого позову (позовів) до цього самого відповідача (відповідачів) з тим самим предметом, необхідно доплатити судовий збір в розмірі 9924 грн та подати суду докази його сплати, подати заяву в якій чітко та конкретно сформулювати позовну вимогу спрямовану на захист порушеного права позивача у передбачений законом спосіб.

Враховуючи викладене та керуючись ст. 162, 164, 172, 174, ч.2 ст.232, 233, 234 Господарського процесуального кодексу України, суд -

УХВАЛИВ:

Залишити позовну заяву ОСОБА_1 без руху.

Встановити ОСОБА_1 строк на усунення недоліків позовної заяви протягом 5 днів з дня вручення даної ухвали.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та оскарженню не підлягає.

Дата підписання: 08.06.2022.

Суддя Я.В. Маринченко

Учасники процесу мають можливість отримувати процесуальні документи в електронному вигляді паралельно з документами у паперовому вигляді.

Для отримання процесуальних документів в електронному вигляді потрібно:

1. Зареєструватися в системі обміну електронними документами між судом та учасниками судового процесу (завести поштову скриньку електронного суду), розміщеній на офіційному веб-порталі судової влади України за адресою: mail.gov.ua.

2. Подати до суду заявку про отримання процесуальних документів в електронному вигляді, яку необхідно роздрукувати на офіційному веб-порталі судової влади України у вищевказаному розділі. Процесуальні документи у відповідній справі, що видані після дати подання вказаної Заявки до суду, будуть надходити в електронному вигляді на зареєстровану електронну адресу учасника судового процесу в домені mail.gov.ua, зазначену в Заявці.

Учасники справи можуть отримати інформацію щодо даної справи в мережі Інтернет за веб-адресою сторінки на офіційному веб-порталі судової влади України - http://ki.arbitr.gov.ua/sud5011/gromadyanam/csz/

СудГосподарський суд міста Києва
Дата ухвалення рішення07.06.2022
Оприлюднено25.06.2022
Номер документу104687943
СудочинствоГосподарське
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах, щодо недоговірних зобов’язань спонукання виконати або припинити певні дії

Судовий реєстр по справі —920/202/22

Ухвала від 05.07.2022

Господарське

Господарський суд міста Києва

Маринченко Я.В.

Ухвала від 07.06.2022

Господарське

Господарський суд міста Києва

Маринченко Я.В.

Ухвала від 28.04.2022

Господарське

Господарський суд Сумської області

Котельницька Вікторія Леонідівна

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні