Справа №760/327/22
Провадження №2/760/5806/22
У Х В А Л А
про прийняття до розгляду та відкриття провадження у справі
20 січня 2022 року м. Київ
Суддя Солом`янського районного суду міста Києва Аксьонова Н.М.,
розглянувши позовну заяву ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору - Великобагачанський відділ державної виконавчої служби у Миргородському районі Полтавської області Північно-Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Суми) про припинення стягнення заборгованості по сплаті аліментів у зв`язку з усиновленням дитини,
В С Т А Н О В И В :
Позивач ОСОБА_1 звернувся до Солом`янського районного суду м. Києва з позовом до ОСОБА_2 , третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору - Великобагачанський ВДВС у Миргородському районі Полтавської області Північно-Східного МУ МЮ (м. Суми), в якому просить суд вважати припиненим обов`язок по утриманню сина ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , і звільнити його від сплати заборгованості за аліментами по утриманню ОСОБА_3 , яка виникла з моменту набрання рішенням суду про усиновлення іншою особою та становить 36641,67 грн.
Крім того, позивачем в позовній заяві також заявлено клопотання про витребування доказів, в якому він просить
- витребувати у Великобагачанському відділі державної реєстрації актів цивільного стану у Миргородському районі Полтавської області Північно-Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Суми) копію актового запису №27 про народження ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , складеного відділом реєстрації актів громадянського стану Великобагачанського управління юстиції;
- витребувати з Ірпінського міського суду Київської області рішення Ірпінського міського суду Київської області, винесене орієнтовно з лютого місяця 2020 року стосовно усиновлення сина ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , оскільки заява про усиновлення подається за місцем проживання дитини.
Згідно протоколу автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 12 січня 2022 року справу розподілено судді Аксьоновій Н.М.
Указана справа підсудна Солом`янському районного суду м. Києва на підставі ч.2 ст.28 ЦПК України, позовна заява подана із додержанням вимог, викладених у статтях 175-177 ЦПК України.
Підстав для залишення позовної заяви без руху, повернення позовної заяви чи відмови у відкритті провадження, визначених статтями 185, 186 ЦПК України, не встановлено.
На підставі п.1 ч.4 ст.274 Цивільного процесуального кодексу України вказана справа не може бути розглянута в порядку спрощеного позовного провадження, а тому слід відкрити провадження у справі та призначити її до розгляду за правилами загального позовного провадження.
Відповідно до ч.1-3 ст.84 ЦПК України, учасник справи, у разі неможливості самостійно надати докази, вправі подати клопотання про витребування доказів судом. Таке клопотання повинно бути подане в строк, зазначений у частинах другій та третій статті 83 цього Кодексу. Якщо таке клопотання заявлено з пропуском встановленого строку, суд залишає його без задоволення, крім випадку, коли особа, яка його подає, обґрунтує неможливість його подання у встановлений строк з причин, що не залежали від неї. У разі задоволення клопотання суд своєю ухвалою витребовує відповідні докази.
Згідно ч.1, ч.2 ст.228 СК України особи, яким у зв`язку з виконанням службових обов`язків доступна інформація щодо усиновлення (перебування осіб, які бажають усиновити дитину, на обліку, пошук ними дитини для усиновлення, подання заяви про усиновлення, розгляд справи про усиновлення, здійснення нагляду за дотриманням прав усиновленої дитини тощо), а також інші особи, яким став відомий факт усиновлення, зобов`язані не розголошувати її, зокрема і тоді, коли усиновлення для самої дитини не є таємним. Відомості про усиновлення видаються судом лише за згодою усиновлювача, крім випадків, коли такі відомості потрібні правоохоронним органам, суду у зв`язку з цивільною справою чи кримінальним провадженням.
Враховуючи те, що позивач не може самостійно надати зазначені ним докази, а заявлене клопотання про їх витребування подано у строк, визначений законом, суд прийшов до висновку, що клопотання необхідно задовольнити. Зазначені докази, які можуть містити відомості про усиновлення необхідні суду у зв`язку із розглядом даної цивільної справи.
На підставі викладеного, керуючись ст.19, 30, 84, 175, 177, 187, 274, ЦПК України,
П О С Т А Н О В И В :
Позовну заяву ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору - Великобагачанський відділ державної виконавчої служби у Миргородському районі Полтавської області Північно-Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Суми), про припинення стягнення заборгованості по сплаті аліментів у зв`язку з усиновленням дитини - прийняти до розгляду та відкрити загальне позовне провадження у справі з повідомленням (викликом) сторін.
Призначити підготовче судове засідання на 11 год. 00 хв. 28 березня 2022 року в приміщенні Солом`янського районного суду міста Києва (03113, м. Київ, вул. Полковника Шутова, 1) з повідомленням (викликом) сторін.
Копію ухвали про відкриття провадження у справі надіслати учасникам справи. Відповідачу також надіслати копію позовної заяви з копіями доданих до неї документів, а третім особам - копію позовної заяви.
Витребувати у Великобагачанському відділі державної реєстрації актів цивільного стану у Миргородському районі Полтавської області Північно-Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Суми) копію актового запису №27 про народження ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , складеного відділом реєстрації актів громадянського стану Великобагачанського управління юстиції.
Витребувати у Ірпінського міського суду Київської області - копію рішення Ірпінського міського суду Київської області, винесеного орієнтовно з лютого місяці 2020 року стосовно усиновлення сина ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 .
Роз`яснити, що відповідно до ст.84 ЦПК України будь-яка особа, у якої знаходиться доказ, повинна видати його на вимогу суду. Особи, які не мають можливості подати доказ, який витребовує суд, або не мають можливості подати такий доказ у встановлені строки, зобов`язані повідомити про це суд із зазначенням причин протягом п`яти днів з дня вручення ухвали. У разі неповідомлення суду про неможливість подати докази, витребувані судом, а також за неподання таких доказів з причин, визнаних судом неповажними, суд застосовує до відповідної особи заходи процесуального примусу, передбачені цим Кодексом. Притягнення винних осіб до відповідальності не звільняє їх від обов`язку подати витребувані судом докази. У разі неподання учасником справи з неповажних причин або без повідомлення причин доказів, витребуваних судом, суд залежно від того, яка особа ухиляється від їх подання, а також яке значення мають ці докази, може визнати обставину, для з`ясування якої витребовувався доказ, або відмовити у його визнанні, або може здійснити розгляд справи за наявними в ній доказами, або, у разі неподання таких доказів позивачем, - також залишити позовну заяву без розгляду.
Копію ухвали про відкриття провадження у справі в частині витребування доказів направити до Великобагачанського відділу державної реєстрації актів цивільного стану у Миргородському районі Полтавської області Північно-Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Суми), а також до Ірпінського міського суду Київської області.
Встановити відповідачу п`ятнадцятиденний строк з дня вручення даної ухвали для подання відзиву на позовну заяву та заяви із запереченнями проти розгляду справи в порядку спрощеного позовного провадження. У зазначений строк відповідач має право надіслати суду відзив на позовну заяву, який повинен відповідати вимогам ст.178 ЦПК України, і всі письмові та електронні докази (які можливо доставити до суду), висновки експертів і заяви свідків, що підтверджують заперечення проти позову. Відповідно до вимог ч.4 ст.178 ЦПК України одночасно з надісланням (наданням) відзиву до суду відповідач зобов`язаний надіслати (надати) копію відзиву та доданих до нього документів іншим учасникам справи. У разі ненадання відповідачем відзиву у встановлений судом строк без поважних причин суд має право вирішити спір за наявними матеріалами (ч.8 ст.178 ЦПК України).
Відповідно до ч.1 ст.193 ЦПК України у строк для подання відзиву відповідач має право пред`явити зустрічний позов.
Встановити третій особі п`ятнадцятиденний строк з дня вручення даної ухвали для подання письмових пояснень щодо позову або відзиву, які мають відповідати вимогам ч.3-6 ст.178 ЦПК України.
Учасники справи можуть отримати інформацію щодо справи за веб-адресою: http://sl.ki.court.gov.ua/
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею.
Ухвала не підлягає оскарженню окремо від рішення суду.
Суддя Солом`янського районного
міста Києва Н.М. Аксьонова
Суд | Солом'янський районний суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 19.01.2022 |
Оприлюднено | 22.06.2022 |
Номер документу | 104700996 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із сімейних відносин, з них про стягнення аліментів |
Цивільне
Солом'янський районний суд міста Києва
Аксьонова Н. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні