Ухвала
від 07.06.2022 по справі 344/6544/22
ІВАНО-ФРАНКІВСЬКИЙ МІСЬКИЙ СУД ІВАНО-ФРАНКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 344/6544/22

Провадження № 1-кс/344/2743/22

У Х В А Л А

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

07 червня 2022 року м. Івано-Франківськ

Слідчий суддя Івано-Франківського міського суду Івано-Франківської області ОСОБА_1 , з участю секретаря ОСОБА_2 , розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду клопотання прокурора відділу Івано-Франківської обласної прокуратури ОСОБА_3 , про арешт майна в рамках кримінального провадження № 22022090000000128 за ознаками вчинення кримінальних правопорушень, передбаченихч. 3 ст. 110-2, ч. 2 ст. 209, ч. 3 ст. 436-2 КК України,-

В С Т А Н О В И В:

Досудовим розслідуванням встановлено, що слідчим відділом Управління Служби безпеки України в Івано-Франківській області проводиться досудове розслідування у кримінальному провадженні № 22022090000000128 за ознаками вчинення кримінальних правопорушень, передбаченихч. 3 ст. 110-2, ч. 2 ст. 209, ч. 3 ст. 436-2 КК України.

З матеріалів кримінального провадження слідує, що невстановленими досудовим розслідуванням особами налагоджено механізм легалізації на території України грошових коштів виділених Російською Федерацією на проведення підривної діяльності на території України, яка полягала в фінансуванні дій на шкоду суверенітетові, територіальній цілісності та недоторканості, обороноздатності України.

При цьому, вказана діяльність спрямовувалася для підготовки на території України політичного та силового блоків, які повинні були забезпечити підтримку збройних формувань рф під час повномасштабного вторгнення та захоплення українських територій, з створенням при цьому видимості підтримки новостворених окупаційних органів влади підконтрольних рф.

Так, з метою виконання зазначених злочинних дій невстановленими досудовим розслідуванням особами було організовано 31.03.2021 реєстрацію ТОВ «Кетінео-Менеджмент» (ЄДРПОУ 44383689), шляхом подання ОСОБА_4 відповідних документів. При цьому, ОСОБА_4 була уповноважена на виконання вказаних дій від імені громадянина РФ та Республіки ОСОБА_5 , на якого оформлено кіпрську компанію «КетінеоЛімітед».

Далі, під час здійснення реєстраційних дій ОСОБА_4 було подано документи з внесеними до них завідомо неправдивими відомостями щодо призначення на посаду директора ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , який з моменту реєстрації товариства і по даний час, визначених статутом функцій та обов`язків не здійснював та не повинен був здійснювати. При цьому, кінцевим одноосібним бенефіціарним власником ТОВ «Кетінео-Менеджмент» через кіпрську компанію «КітінеоЛімітед» (власник 100% статутного капіталу українського товариства) став громадянин рф та Республіки Кіпр ОСОБА_7 , ІНФОРМАЦІЯ_2 . Разом з цим, встановлено, що ОСОБА_7 з 27.06.2018 зареєстрований на тертої рф як фізична особа підприємець.

Відповідно до установчих документів, статутний капітал ТОВ «Кетінео-Менеджмент» становить 38 млн грн. та повинен бути сформований впродовж 6-ти місяців з моменту державної реєстрації.

Відповідно до отриманих даних, фінансово-господарською діяльністю ТОВ «Кетінео-Менеджмент» на території України фактично керує бухгалтер ОСОБА_8 , ІНФОРМАЦІЯ_3 . При цьому, вона напряму контактує і виконує вказівки невстановлених представників компаній рф «Кетінео-Фінанс» на ім`я ОСОБА_9 , тел. НОМЕР_1 , та Ірина, тел. НОМЕР_2 , які контролюють всю діяльність українського товариства та організовують, з метою проведення підривної діяльності, переведення з рф коштів з використанням при цьому банківських рахунків та матеріальної бази ТОВ «Кетінео-Менеджмент».

Далі, після реєстрації ТОВ «Кетінео-Менеджмент» у 2021 році, від імені фіктивного директора ОСОБА_10 , товариством оформлено договори оренди, вартістю близько 10 млнгрн на рік, готельних комплексів «Бескид» та «Ведмежа Діброва», що належать на праві приватної власності ТОВ «Інвестиційна компанія «Укркапітал» (ЄДРПОУ 32706734) та ТОВ «Інвестиційна компанія «Спорт-Тур» (ЄДРПОУ 33447980), бенефіціарним власником яких є ОСОБА_11 . При цьому встановлено, що вказана діяльність спрямована на заведення в Україну коштів походження рф під виглядом інвестицій іноземного власника та наповнення статутного фонду ТОВ «Кетінео-Менеджмент» сумою в 38 млн грн. Надалі, вказані кошти, під виглядом отриманих від законної господарської діяльності, перенаправляються на рахунки суб`єктів підприємницької діяльності, підконтрольних ТОВ «Інвестиційна компанія «Укркапітал» та ТОВ «Інвестиційна компанія «Спорт-Тур». Водночас, за даними поданої податкової звітності про фінансові результати за 2021 рік, ТОВ «Кетінео-Менеджмент» задекларувало заагальний дохід в сумі близько 15 млн гривень та витрати в сумі близько 25 млн гривень.

З огляду на викладене, фактично фіктивні договори оренди ГК «Бескид» та ГК «Ведмежа Діброва», оформлені товариством з ТОВ «Інвестиційна компанія «Укркапітал» та ТОВ «Інвестиційна компанія «Спорт-Тур», а також інші фінансово-господарські операції ТОВ «Кетінео-Менеджмент», з урахуванням структури керівництва і фактично збиткової господарської діяльності, вказують на легалізацію коштів особами, які знали або повинні були знати, що такі кошти прямо чи опосередковано, повністю чи частково одержані злочинним шляхом.

Разом з цим, здобуті відомості вказують на те, що отримані від ТОВ «Кетінео-Менеджмент» кошти, впродовж 2021-2022 років використовувались групою компаній підконтрольних ОСОБА_11 , та її чоловіку ОСОБА_12 , з метою фінансування приватних охоронних структур та громадських організацій, які з початком повномасштабного вторгнення 24.02.2022 рф на територію України повинні були сприяти вчиненню окупаційними військами дій з метою насильницького повалення конституційного ладу, захоплення державної влади та зміни меж території і державного кордону України.

Таким чином, з матеріалів кримінального провадження слідує, що ТОВ «Кетінео-Менеджмент» використовувалося вищевказаними особами для фінансування підривної діяльності на території України шляхом легалізації з використанням ТОВ «Кетінео-Менеджмент» отриманих незаконним шляхом грошових коштів, які спрямовувалися на рахунки ТОВ «Інвестиційна компанія «Укркапітал» та ТОВ «Інвестиційна компанія «Спорт-Тур».

Так, встановлено, наступні банківські рахунки

ТОВ «Кетінео-Менеджмент», які використовувалися для вищевказаної злочинної діяльності:

- ПАТ АБ «Південний» (МФО 328209) - НОМЕР_3 ;

-ПАТ АБ «Південний» (МФО 328209) - НОМЕР_4 ;

-ПАТ АБ «Південний» (МФО 328209) - НОМЕР_5 .

Таким чином, з матеріалів кримінального провадження слідує, що грошові кошти, які переводилися через банківські рахунки та статутний капітал ТОВ «Кетінео-Менеджмент», є матеріальними об`єктами, які були знаряддями вчинення кримінального правопорушення, зберегли на собі його сліди та містять інші відомості, які можуть бути використані як доказ факту чи обставин, що встановлюються під час кримінального провадження.

Також, з матеріалів вказаного кримінального провадження слідує, що грошові кошти на банківських рахунках ТОВ «Кетінео-Менеджмент`є предметами, що були об`єктом кримінально протиправних дій, а саме фінансування дій спрямованих дій з метою зміни меж території або державного кордону України на порушення порядку, встановленого Конституцією України.

Таким чином вищевказані банківські рахунки та статутний капітал ТОВ «Кетінео-Менеджмент» мають значення для досудового розслідування та можуть бути доказами під час судового розгляду, а також вказувати на причетність осіб до вчинення вищевказаних кримінальних правопорушень та мати вагоме значення для досягнення цілей кримінального судочинства та сприятиме забезпеченню покладених на сторону обвинувачення обов`язків, передбачених КПК України.

Враховуючи викладене, 03.06.2022 слідчим слідчого відділу УСБ України в Івано-Франківській області визнано вищевказані грошові кошти, які переводилися через банківські рахунки та статутний капітал ТОВ «Кетінео-Менеджмент» є речовими доказами у кримінальному провадженні № 22022090000000128.

Прокурор та слідчий подали заяви про розгляд справи у їх відсутності, просили клопотання задоволитии.

За клопотанням слідчого на підставі ч.2 ст. 172 КПК України виклик власника майна не здійснювався, оскільки це є необхідним для забезпечення арешту майна.

Відповідно до ч. 1 ст. 131 КПК України, заходи забезпечення кримінального провадження застосовуються з метою досягнення дієвості цього провадження.

Відповідно до п. 7 ч. 2 ст. 131 КПК України передбачені такі види заходів забезпечення кримінального провадження, як арешт майна.

Відповідно до ч. 1 ст. 170 КПК України арештом майна є тимчасове, до скасування у встановленому цим Кодексом порядку, позбавлення за ухвалою слідчого судді або суду права на відчуження, розпорядження та/або користування майном, щодо якого існує сукупність підстав чи розумних підозр вважати, що воно є доказом злочину, підлягає спеціальній конфіскації у підозрюваного, обвинуваченого, засудженого, третіх осіб, конфіскації у юридичної особи, для забезпечення цивільного позову, стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди, можливої конфіскації майна. Арешт майна скасовується у встановленому цим Кодексом порядку. Завданням арешту майна є запобігання можливості його приховування, пошкодження, псування, зникнення, втрати, знищення, використання, перетворення, пересування, передачі, відчуження. Слідчий, прокурор повинні вжити необхідних заходів з метою виявлення та розшуку майна, на яке може бути накладено арешт у кримінальному провадженні, зокрема шляхом витребування необхідної інформації у Національного агентства України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів, інших державних органів та органів місцевого самоврядування, фізичних і юридичних осіб.

Згідно з ч. 2 ст. 170 КПК України арешт майна допускається з метою забезпечення: 1) збереження речових доказів; 2) спеціальної конфіскації; 3) конфіскації майна як виду покарання або заходу кримінально-правового характеру щодо юридичної особи; 4) відшкодування шкоди, завданої внаслідок кримінального правопорушення (цивільний позов), чи стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди.

Ч. 10 ст. 170 КПК України передбачено, що арешт може бути накладений у встановленому цим Кодексом порядку на рухоме чи нерухоме майно, гроші у будь-якій валюті готівкою або у безготівковій формі, в тому числі кошти та цінності, що знаходяться на банківських рахунках чи на зберіганні у банках або інших фінансових установах, видаткові операції, цінні папери, майнові, корпоративні права, щодо яких ухвалою чи рішенням слідчого судді, суду визначено необхідність арешту майна. Не може бути арештовано майно, якщо воно перебуває у власності добросовісного набувача, крім арешту майна з метою забезпечення збереження речових доказів.

Встановлено, що слідчий звернувся з вказаним клопотання, яке відповідає вимогам ст. 171 КПК України.

У відповідності до ч. 2 ст. 172 КПК України клопотання слідчого, прокурора, цивільного позивача про арешт майна, яке не було тимчасово вилучене, може розглядатися без повідомлення підозрюваного, обвинуваченого, іншого власника майна, їх захисника, представника чи законного представника, представника юридичної особи, щодо якої здійснюється провадження, якщо це є необхідним з метою забезпечення арешту майна.

Ст. 173 КПК України визначено порядок вирішення питання про арешт майна.

З клопотання вбачається, ТОВ «Кетінео-Менеджмент» використовувалося вищевказаними особами для фінансування підривної діяльності на території України шляхом легалізації з використанням ТОВ «Кетінео-Менеджмент» отриманих незаконним шляхом грошових коштів, які спрямовувалися на рахунки ТОВ «Інвестиційна компанія «Укркапітал» та ТОВ «Інвестиційна компанія «Спорт-Тур».

Так, встановлено, наступні банківські рахунки

ТОВ «Кетінео-Менеджмент», які використовувалися для вищевказаної злочинної діяльності:

- ПАТ АБ «Південний» (МФО 328209) - НОМЕР_3 ;

-ПАТ АБ «Південний» (МФО 328209) - НОМЕР_4 ;

-ПАТ АБ «Південний» (МФО 328209) - НОМЕР_5 .

Таким чином, з матеріалів кримінального провадження слідує, що грошові кошти, які переводилися через банківські рахунки та статутний капітал ТОВ «Кетінео-Менеджмент»,є матеріальними об`єктами, які були знаряддями вчинення кримінального правопорушення, зберегли на собі його сліди та містять інші відомості, які можуть бути використані як доказ факту чи обставин, що встановлюються під час кримінального провадження.

Постановою слідчого з ОВС СВ Управління СБУ в Івано-Франківській області капітана юстиції ОСОБА_13 про визнання речовими доказами від 03.06.2022 року корпоративні права ( статутний капітал в розмірі 38 млн. грн.) ТОВ «Кетінео-Менеджмент», та наступні банківські рахунки з грошовими коштами вказаної юридичної особи:

-ПАТ АБ «Південний» (МФО 328209) - НОМЕР_3 ;

-ПАТ АБ «Південний» (МФО 328209) - НОМЕР_4 ;

-ПАТ АБ «Південний» (МФО 328209) - НОМЕР_5

визнано речовими доказами.

В той же час, згідно з вимогами ч. 3 ст. 170 КПК України у випадку, передбаченому п. 1 ч. 2 цієї статті, арешт накладається на майно будь-якої фізичної або юридичної особи за наявності достатніх підстав вважати, що воно відповідає критеріям, зазначеним у ст. 98 цього Кодексу.

Прокурором та слідчим поза розумним сумнівом доведено наявність достатніх підстав вважати, що майно, зазначене у клопотанні , відповідно до ст. 98 КПК України відповідає критеріям, зазначеним у ст. 98 КПК України.

Відповідно до ч. 4 ст. 173 КПК України у разі задоволення клопотання слідчий суддя, суд застосовує найменш обтяжливий спосіб арешту майна.

Отже, на підставі вищенаведеного та враховуючи наявність правових підстав для задоволення клопотання, та з метою забезпечення збереження речових доказів, оскільки, незастосування накладення арешту, може призвести до наслідків, визначених ч. 11 ст. 170 КПК України, зокрема, таких як його зникнення, втрати або пошкодження майна чи настання інших наслідків, які можуть перешкоджати кримінальному провадженню, а також правову підставу для арешту майна та наслідки арешту майна для інших осіб, керуючись засадами розумності та співмірності, вважаю,що клопотання слід задовольнити.

Керуючись ст.ст. 170-173, 309, 395 КПК України, -

У Х В А Л И В:

Клопотання задовольнити.

Накласти арешт з позбавленням права на відчуження, розпоряджання та/або користування корпоративними правами у статутному капіталі ТОВ «Кетінео-Менеджмент», ( статутний капітал розміром у 38 млн. грн.) та наступними банківськими рахунками з грошовими коштами вказаної юридичної особи:

-ПАТ АБ «Південний» (МФО 328209) - НОМЕР_3 ;

-ПАТ АБ «Південний» (МФО 328209) - НОМЕР_4 ;

-ПАТ АБ «Південний» (МФО 328209) - НОМЕР_5 .

Ухвала підлягає до негайного виконання та може бути оскаржена безпосередньо до Івано-Франківського апеляційного суду шляхом подачі апеляційної скарги протягом 5 днів з дня її оголошення.

Слідчий суддя ОСОБА_1

СудІвано-Франківський міський суд Івано-Франківської області
Дата ухвалення рішення07.06.2022
Оприлюднено16.05.2024
Номер документу104707519
СудочинствоКримінальне
КатегоріяПровадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про арешт майна

Судовий реєстр по справі —344/6544/22

Ухвала від 07.06.2022

Кримінальне

Івано-Франківський міський суд Івано-Франківської області

Домбровська Г. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні