Ухвала
від 05.06.2022 по справі 317/4097/21
ЗАПОРІЗЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ЗАПОРІЗЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 317/4097/21

Провадження № 2/317/427/2022

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

06 червня 2022 року м. Запоріжжя

Запорізький районний суд Запорізької області у складі :

головуючого судді - Ачкасова О.М.

при секретарі - Семеніковій Т.Є.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні у спрощеному позовному провадженні цивільну справу за позовом Публічного акціонерного товариства «Запоріжжяобленерго» в особі Запорізьких міських електричних мереж до ОСОБА_1 про стягнення вартості необлікованої електроенергії,

ВСТАНОВИВ:

Публічне акціонерне товариство «Запоріжжяобленерго» в особі Запорізьких міських електричних мереж звернулось досуду зпозовом доОСОБА_1 про стягнення вартості необлікованої електроенергії.

02.02.2022 року до Запорізького районного суду Запорізької області надійшла відповідь на запит з Степненської сільської ради, Запорізького району, Запорізької області щодо реєстрації місця проживання відповідача, згідно якої за адресою вказаною в позові ніхто не зареєстрований та не проживає.

На запитсуду, Олександрівськимвідділом державноїреєстрації актівцивільного стануу містіЗапоріжжі Південно-Східногоміжрегіонального управлінняМіністерства юстиції(м.Дніпро)31.01.2022року наданокопію актовогозапису просмерть №3885від 07.06.2017року,згідно якого ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , помер ІНФОРМАЦІЯ_2 .

Суд, дослідивши докази по справі, вважає необхідним закрити провадження у справі з наступних підстав.

За змістом ст. 25 ЦК України, здатність фізичної особи мати цивільні права та обов`язки є правоздатністю. Цивільна правоздатність фізичної особи виникає у момент її народження і припиняється у момент її смерті.

Відповідно до п. 7 ч. 1 ст. 255 ЦПК України, суд своєю ухвалою закриває провадження у справі, якщо настала смерть фізичної особи, яка була однією із сторін у справі, якщо спірні правовідносини не допускають правонаступництва.

Відповідач помер ІНФОРМАЦІЯ_2 , а позивач звернувся до суду з позовом 20.12.2021 року, тобто вже після смерті відповідача.

Оскільки на момент розгляду справи судом не встановлені правонаступники після смерті відповідача ОСОБА_1 , а представником позивача не надано суду підтвердження того, що у цих правовідносинах є правонаступники після смерті відповідача, тому суд вважає, що провадження у справі підлягає закриттю у зв`язку зі смертю відповідача.

Відповідно до ч.2 ст.255 ЦПК України, про закриття провадження у справі суд постановляє ухвалу, а також вирішує питання про повернення судового збору з державного бюджету.

Згідно із п.5 ч.1 ст.7 ЗУ «Про судовий збір» , сплачена сума судового збору повертається за клопотанням особи, яка його сплатила за ухвалою суду в разі: закриття (припинення) провадження у справі (крім випадків, якщо провадження у справі закрито у зв`язку з відмовою позивача від позову і така відмова визнана судом), у тому числі в апеляційній та касаційній інстанціях.

Керуючись ст.ст. 255 ч. 1 п. 7, 260 ЦПК України, суд, -

УХВАЛИВ:

Провадження у справі за позовом Публічного акціонерного товариства «Запоріжжяобленерго» в особі Запорізьких міських електричних мереж до ОСОБА_1 про стягнення вартості не облікованої електроенергії закрити.

Зобов`язати фінансовий орган Управління Державної казначейської служби України у Запорізькому районі Запорізької області, повернути сплачений на розрахунковий рахунок UA668999980000031210206008122, МФО: 899998, ЄДРПОУ 38025393, банк одержувача: Казначейство України (ел. адм. подат.) в м. Київ, одержувач: Держбюджет Запорізького р-ну, 22030001, судовий збір у розмірі 2270 грн.( дві тисячі двісті сімдесят гривень, 00 копійок) на користь Публічного акціонерного товариства «Запоріжжяобленерго», р\р НОМЕР_1 , МФО 313582 ЄДРПОУ 00130926, за платіжним дорученням №21048 від 26.08.2021 року.

Ухвала суду може бути оскаржена до Запорізького апеляційного суду шляхом подання апеляційної скарги протягом п`ятнадцяти днів.

Дата складення повного судового рішення 06.06.2022 року.

Суддя: О.М. Ачкасов

СудЗапорізький районний суд Запорізької області
Дата ухвалення рішення05.06.2022
Оприлюднено24.06.2022
Номер документу104724413
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема договорів (крім категорій 301000000-303000000), з них надання послуг

Судовий реєстр по справі —317/4097/21

Ухвала від 05.06.2022

Цивільне

Запорізький районний суд Запорізької області

Ачкасов О. М.

Ухвала від 25.01.2022

Цивільне

Запорізький районний суд Запорізької області

Ачкасов О. М.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні