Постанова
від 12.06.2022 по справі 621/883/22
ЗМІЇВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ПОСТАНОВА

Іменем України

Справа № 621/883/22

Провадження 3/621/267/22

13 червня 2022 року м. Зміїв Харківської області

Суддя Зміївського районного суду Харківської області В. Філіп`єва, розглянувши матеріали командира військової частини НОМЕР_1 полковника ОСОБА_1 про притягнення до адміністративної відповідальності

ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП НОМЕР_2 , зареєстрованого за адресою: АДРЕСА_1 , військовослужбовця військової частини НОМЕР_1 , відомості про притягнення до адміністративної відповідальності відсутні,

за ч.2 ст. 172-15 Кодексу України про адміністративні правопорушення,

ВСТАНОВИВ:

08.06.2022 в районі зосередження військової частини НОМЕР_1 , під час дії особливого періоду в Україні, в порушення вимог ст..11, 16, 17 Статуту внутрішньої служби Збройних Сил України, в с.Соколове Чугуївського району Харківської області, під час охорони та оборони табірного містечка, забезпечення належного виконання бойових завдань підрозділів військової частини НОМЕР_1 , військовослужбовець за контрактом молодший сержант ОСОБА_2 , командир відділення управління батареї радіолокаційної розвідки дивізіону артилерійської розвідки проводив час на власний розсуд, чим недбало поставився до обов`язків військової служби, а отже вчинив правопорушення, передбачене ч.2 ст.172-15 КУпАП.

13.06.2022 матеріали про притягнення ОСОБА_3 до адміністративної відповідальності надійшли до Зміївського районного суду Харківської області та передані до розгляду судді Філіп`євій В.В.

В судове засідання особа, що притягується до адміністративної відповідальності не з`явився, подав заяву, в якій просив провести судовий розгляд за його відсутності, вину у вчиненні правопорушення визнав та просив призначити мінімальний розмір стягнення.

За змістом статті 268 Кодексу України про адміністративні правопорушення, неприбуття в судове засідання особи, що притягується до відповідальності за частиною 2 статті 172-15 Кодексу України про адміністративні правопорушення, не перешкоджає судовому розгляду справи, в зв`язку з чим суд вважає за можливе розглянути справу за відсутності порушника.

Факт вчинення інкримінованого адміністративного правопорушення, передбаченого ч.2 ст.172-15 КУпАП, а також винуватість ОСОБА_3 підтверджується:

-відомостями протоколу № 08/06/22-01 від 08.06.2022 про вчинення військового адміністративного правопорушення, передбаченого ч.2 ст.172-15 КУпАП (а.с.2);

-рапортом командира протитанкового артилерійського дивізіону військової частини НОМЕР_1 підполковника ОСОБА_4 від 08.06.2022 (а.с.3);

-даними військового квитка № НОМЕР_3 , вбачається, що ОСОБА_2 зарахований до списку військової частини № НОМЕР_1 від 21.01.2020, наказ № 14 (а.с.4)

-Витягом з наказу командира військової частини НОМЕР_1 (по стройовій частині) від 21.01.2020 №14 щодо зарахування до особового складу військової частини НОМЕР_1 солдата ОСОБА_2 зараховано до списків особового складу частини з 23.01.2020 (а.с.5).

Дослідивши повно та всебічно матеріали справи про адміністративне правопорушення, оцінивши докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об`єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, суддя зазначає наступне:

Згідно статті 245 КУпАП, завданнями провадження в справах про адміністративне правопорушення є своєчасне, всебічне, повне і об`єктивне з`ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом.

Відповідно до статті 252 КУпАП, суд оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об`єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю.

Статтею 280 КУпАП передбачено, що необхідною умовою для притягнення особи до адміністративної відповідальності є встановлення на підставі належних та допустимих доказів факту вчинення певного діяння такою особою та наявність в діянні цієї особи, що є суб`єктом правопорушення, всіх обов`язкових ознак складу певного адміністративного правопорушення.

Указом Президента України № 64/2022 від 24.02.2022 року «Про введення воєнного стану в Україні», у зв`язку з військовою агресією Російської Федерації, в Україні з 24 лютого 2022 року введено воєнний стан строком на 30 діб, в подальшому продовжений до 24 серпня 2022 року включно.

Відповідно до ст..ст. 11, 16, 17 Закону України «Про Статут внутрішньої служби Збройних Сил України», необхідність виконання завдань оборони України, захисту її суверенітету, територіальної цілісності та недоторканності, а також завдань, визначених міжнародними зобов`язаннями України покладає на військовослужбовців, крім іншого, такі обов`язки:

свято і непорушно додержуватисяКонституції Українита законів України, Військової присяги, віддано служити Українському народові, сумлінно і чесно виконувати військовий обов`язок; бути хоробрим, ініціативним і дисциплінованим; беззастережно виконувати накази командирів (начальників).

Кожний військовослужбовець зобов`язаний виконувати службові обов`язки, що визначають обсяг виконання завдань, доручених йому за посадою. Ці обов`язки визначаються статутами Збройних Сил України, а також відповідними посібниками, порадниками, положеннями, інструкціями.

На військовослужбовців під час перебування на бойовому чергуванні, у внутрішньому і гарнізонному наряді, а також під час виконання інших завдань покладаються спеціальні обов`язки. Ці обов`язки та порядок їх виконання визначаються законами і статутами Збройних Сил України, а також іншими нормативно-правовими актами, що приймаються на основі законів і статутів Збройних Сил України.

Згідно ст..340 Статуту ,особовому складовічергової змінипід часнесення бойовогочергування заборонено самовільно залишати бойовий пост чи інше місце несення бойового чергування.

Дослідженими по справі доказами підтверджується, що під час охорони та оборони табірного містечка, забезпечення належного виконання бойових завдань підрозділів військової частини солдат ОСОБА_3 проводив час на власний розсуд без дозволу будь-кого з командирів, а отже в його діях наявний склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч.2 ст.172-15 КУпАП.

Відповідно до ч.2 статті 172-15 КУпАП, недбале ставлення військової службової особи до військової служби вчинене в умовах особливого періоду, тягне за собою накладення штрафу від ста сорока п`яти до двохсот вісімдесяти п`яти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або арешт з утриманням на гауптвахті на строк від семи до десяти діб.

Призначаючи стягнення за вказані правопорушення, суд керується положеннями статті 23 КУпАП, згідно якої адміністративне стягнення є мірою відповідальності і застосовується з метою виховання особи, яка вчинила адміністративне правопорушення, в дусі додержання законів України, поваги до правил співжиття, а також запобігання вчиненню нових правопорушень як самим правопорушником, так і іншими особами.

Згідно статті 33 КУпАП, стягнення за адміністративне правопорушення накладається у межах, установлених цим Кодексом та іншими законами України. При накладенні стягнення враховуються характер вчиненого правопорушення, особа порушника, ступінь його вини, майновий стан, обставини, що пом`якшують і обтяжують відповідальність.

Отже, враховуючи суспільну небезпеку адміністративного правопорушення, вчиненого військовослужбовцем під час дії особливого періоду в умовах воєнного стану, до винної особи слід застосувати адміністративне стягнення у вигляді штрафу в межах санкції ч.2 ст.172-15 КУпАП.

Разом з тим, відповідно до п.12 частини першої статті 5 Закону України «Про судовий збір», ОСОБА_3 належить звільнити від сплати судового збору як військовослужбовця при розгляді справи, пов`язаній з виконанням службових обов`язків.

На підставі викладеного, керуючись ч.2 ст.172-15, ст.ст. 23, 33, 245, 252, 280, 283-284, 288-289 КУпАП, суд

ПОСТАНОВИВ:

ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП НОМЕР_2 , зареєстрованого за адресою: АДРЕСА_1 , громадянина України, військовослужбовця військової частини НОМЕР_1 - визнати винним у вчинені правопорушення, передбаченого ч. 2 ст.172-15 Кодексу України про адміністративні правопорушення та накласти стягненняу видіштрафу урозмірі 145(стасорока п`яти)неоподатковуваних мінімумівдоходів громадян, що на момент винесення постанови становить 2465,00(двітисячі чотиристашістдесят п`ять)гривень, які перерахувати на р/р 31118106700227, одержувач УДК у Зміївському районі, код ОКПО 24134337, банк одержувач ГУДКСУ в Харківській області, м. Харків, код платежу 21081100, МФО 851011.

Строк сплати штрафу не пізніш як через 15 днів з дня отримання копії постанови.

У разі несплати штрафу у вказаний строк особою, яку притягнуто до відповідальності, у порядку примусового виконання постанови стягується подвійний розмір штрафу.

Постанова може бути оскаржена через Зміївський районний суд Харківської області до Харківського апеляційного суду, повноваження якого розпорядженням Голови Верховного Суду передано до Полтавського апеляційного суду, протягом десяти днів з дня її винесення.

Постанова набирає чинності після закінчення строку на її оскарження та може бути пред`явлена до виконання протягом трьох місяців.

Постанова складена 13.06.2022.

Суддя В. Філіп`єва

СудЗміївський районний суд Харківської області
Дата ухвалення рішення12.06.2022
Оприлюднено19.08.2022
Номер документу104725933
СудочинствоАдмінправопорушення
КатегоріяВійськові адміністративні правопорушення Недбале ставлення до військової служби

Судовий реєстр по справі —621/883/22

Постанова від 12.06.2022

Адмінправопорушення

Зміївський районний суд Харківської області

Філіп'єва В. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні