ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД КІРОВОГРАДСЬКОЇ ОБЛАСТІ
вул. В`ячеслава Чорновола, 29/32, м. Кропивницький, 25022,
тел. (0522) 32 05 11, факс 24 09 91, код ЄДРПОУ 03499951,
e-mail: inbox@kr.arbitr.gov.ua, web: http://kr.arbitr.gov.ua
УХВАЛА
13 червня 2022 рокуСправа № 912/682/22
Суддя Господарського суду Кіровоградської області Коваленко Н.М.,
розглянувши матеріали позовної заяви №б/н від 07.06.2022 Комунального некомерційного підприємства "Обласна клінічна психіатрична лікарня Кіровоградської обласної ради" (далі - КНП "Обласна клінічна психіатрична лікарня Кіровоградської обласної ради"), код ЄДР 01995166, вул. Металургів, 2А, смт. Нове, м. Кропивницький, 25491
до відповідача: Товариства з обмеженою відповідальністю "Елітрум"</a> (далі - ТОВ "Елітрум"), код ЄДР 43301047, пров. Івана Франка, 19, м. Кропивницький, 25014
про зобов`язання вчинити певні дії,
ВСТАНОВИВ:
До Господарського суду Кіровоградської області 08.06.2022 надійшла позовна заява б/н від 07.06.2022 КНП "Обласна клінічна психіатрична лікарня Кіровоградської обласної ради" до ТОВ "Елітрум" з вимогою зобов`язати відповідача - ТОВ "Елітрум" (код ЄДРПОУ 4330107) усунути недоліки зазначені в Дефектному акті по Договору №103 ТР від 08 червня 2021 року та по Договору №112 ТР від 13 липня 2021 року, з покладенням на відповідача судових витрат.
Відповідно до ч. 1 ст. 176 Господарського процесуального кодексу України (далі - ГПК України), за відсутності підстав для залишення позовної заяви без руху, повернення позовної заяви чи відмови у відкритті провадження суд відкриває провадження у справі протягом п`яти днів з дня надходження позовної заяви або заяви про усунення недоліків, поданої в порядку, передбаченому статтею 174 цього Кодексу.
Розглянувши вказану позовну заяву, господарський суд дійшов висновку, що вона підлягає залишенню без руху з таких підстав.
За ч. 2 ст. 162 ГПК України - позовна заява подається до суду в письмовій формі і підписується позивачем або його представником або іншою особою, якій законом надано право звертатися до суду в інтересах іншої особи.
До позовної заяви документальні докази на підтвердження повноважень особи, яка підписала такий позов не додано.
Згідно з п. 4 ч. 3 ст. 162 ГПК України позовна заява повинна містити зміст позовних вимог: спосіб (способи) захисту прав або інтересів, передбачений законом чи договором, або інший спосіб (способи) захисту прав та інтересів, який не суперечить закону і який позивач просить суд визначити у рішенні; якщо позов подано до кількох відповідачів - зміст позовних вимог щодо кожного з них.
Позивач у прохальній частині позовної заяви №б/н від 07.06.2022 просить зобов`язати відповідача усунути недоліки зазначені в Дефектному акті по Договору №103 ТР від 08 червня 2021 року та по Договору №112 ТР від 13 липня 2021 року, без зазначення ідентифікуючих даних вказаного Дефектного акту, а саме номеру та/або дати.
Відповідно до п. 8 ч. 3 ст. 162 ГПК України позовна заява повинна, зокрема, містити перелік документів та інших доказів, що додаються до заяви; зазначення доказів, які не можуть бути подані разом із позовною заявою (за наявності); зазначення щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до заяви.
Всупереч таким вимогам процесуального закону позивач не зазначив чи є в наявності у позивача або іншої особи оригінали письмових доказів, копії яких додано до заяви.
Частиною ч. 2 ст. 164 ГПК України передбачено, що позивач зобов`язаний додати до позовної заяви всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги (якщо подаються письмові чи електронні докази позивач може додати до позовної заяви копії відповідних доказів).
Позивач в обґрунтування позовних вимог посилається на докази, перелічені в якості додатків. Так деякі документи не піддаються читанню, а саме: п. 6-8 додатків до позовної заяви - копія додатку №3 до Договору 103ТР "Локальний кошторис", копія додатку №4 до Договору 103ТР "Дефектний акт" та копія "звіту".
Отже, позивачем не дотримано приписи ч. 2 ст. 164 ГПК України.
Відповідно до ч. 1 ст. 174 ГПК України - суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
Згідно ч. 2 ст. 174 ГПК України - в ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху. Якщо ухвала про залишення позовної заяви без руху постановляється з підстави несплати судового збору у встановленому законом розмірі, суд в такій ухвалі повинен зазначити точну суму судового збору, яку необхідно сплатити (доплатити).
За ч. 3-4 ст. 174 ГПК України - якщо позивач усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, вона вважається поданою у день первинного її подання до господарського суду та приймає до розгляду, про що суд постановляє ухвалу в порядку, встановленому статтею 176 цього кодексу. Якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається особі, що звернулася із позовною заявою.
Керуючись ст. 162, 164, 172, 174, 234-235 Господарського процесуального кодексу України, суддя
УХВАЛИВ:
Позовну заяву №б/н від 07.06.2022 КНП "Обласна клінічна психіатрична лікарня Кіровоградської обласної ради" залишити без руху.
У строк, який не перевищує десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху, позивачу усунути недоліки позовної заяви, а саме подати:
- документи, які підтверджують повноваження особи, що підписала позовну заяву;
- уточнену позовну заяву із зазначення ідентифікуючих даних Дефектного акту у прохальній частині позовної заяви (номер та/або дата);
- відомості щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових доказів, копії яких додано до заяви;
- копії, доданих до позовної заяви документів (п. 6-8 додатків), які піддаються читанню;
- докази направлення заяви про усунення недоліків відповідачу (опис вкладення).
Наполегливо рекомендуємо в період дії воєнного стану на території України надсилати документи за допомогою підсистеми ЄСІТС "Електронний суд" або з кваліфікованим електронним підписом на офіційну електронну пошту суду: inbox@kr.arbitr.gov.ua.
Вказана обставина не позбавляє учасників справи права на безпосереднє звернення та подання документів до канцелярію суду або їх направлення засобами поштового зв`язку.
Запровадження воєнного стану на певній території є поважною причиною для поновлення процесуальних строків.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та не підлягає оскарженню.
Копію ухвали направити позивачу.
Суддя Н.М. Коваленко
Повідомити учасників справи про відсутність у суду технічної можливості надавати інформацію про вебадресу судового рішення у Єдиному державному реєстрі судових рішень, одночасно з врученням (надсиланням/видачі) копії повного або скороченого такого рішення до затвердження Положення про Єдину судову інформаційно-телекомунікаційну систему та початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи.
Повідомити учасників справи про можливість ознайомитись з електронною копією судового рішення в Єдиному державному реєстрі судових рішень за його вебадресою: http://reyestr.court.gov.ua.
Вебадреса сторінки на офіційному вебпорталі судової влади України в мережі Інтернет, за якою учасники справи можуть отримати інформацію по справі, що розглядається: http://court.gov.ua/fair/sud5013.
Суд | Господарський суд Кіровоградської області |
Дата ухвалення рішення | 12.06.2022 |
Оприлюднено | 22.06.2022 |
Номер документу | 104727285 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Кіровоградської області
Коваленко Н.М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні