Вирок
від 13.06.2022 по справі 760/25425/21
СОЛОМ'ЯНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД МІСТА КИЄВА

Провадження№ 1-кп/760/2421/21

Справа № 760/25425/21

ВИРОК

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

13 червня 2022 року м. Київ

Солом`янський районний суд міста Києва у складі:

головуючого судді судді ОСОБА_1 ,

при секретарі судового засіданні ОСОБА_2 ,

за участю прокурора ОСОБА_3 ,

захисника ОСОБА_4 ,

обвинуваченої ОСОБА_5 ,

розглянувши у відкритому судовому засіданні у приміщенні Солом`янського районного суду міста Києва за адресою м. Київ, вул. Максима Кривоноса, 25 кримінальне провадження, внесене до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №22020101110000226 від 19.11.2020 року, за обвинуваченням

ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженки м. Сєверодонецьк Луганської області, громадянки України, зареєстрованої за адресою: АДРЕСА_1 , фактично проживаючої за адресою: АДРЕСА_2 , раніше не судимої,

у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч.2 ст. 15 ч.1 ст. 201, ч.4 ст. 321 КК України,-

В С Т А Н О В И В:

Не пізніше лютого 2021 року у ОСОБА_5 виник та сформувався стійкий злочинний намір, направлений на вчинення контрабанди сильнодіючих речовин, а саме, метандієнону, який відповідно до Переліку отруйних та сильнодіючих лікарських засобів, затвердженого наказом Міністерства охорони здоров`я України №490 від 17.08.2007, належить до сильнодіючих лікарських засобів, тобто їх переміщення через митний кордон України з приховуванням від митного контролю, шляхом поміщення вказаної сильнодіючої речовини в пакети з кормом для тварин, тобто у спосіб, що унеможливить виявлення митними органами.

Так, ОСОБА_5 у невставлений досудовим розслідування час, але не пізніше лютого 2021 року, перебуваючи в м. Києві, за невстановлених досудовим розслідуванням обставин дізналась номер мобільного телефону ОСОБА_6 , який займався міжнародними транспортними перевезеннями, з метою організації переміщення через митний кордон України з приховуванням від митного контролю сильнодіючих речовин.

Переслідуючи попередньо сформований злочинний намір, у невстановлений досудовим розслідуванням час, але не пізніше лютого 2021 року ОСОБА_5 за допомогою свого мобільного телефону зв`язалась з ОСОБА_6 , який на той час знаходився в с. Петрушки Київської області та домовилась з останнім про зустріч, не повідомляючи останнього про свої наміри.

Цього ж дня, після телефонного дзвінка, ОСОБА_5 прибула в с. Петрушки Київської області, а саме до сільської ради, розташованої за адресою: АДРЕСА_3 . Під час розмови ОСОБА_5 повідомила ОСОБА_6 , що їй потрібно транспортувати до Великої Британії, а саме до м. Глостер декілька коробок зі зразками поліграфії, та зразками корму та вітамінних добавок для тварин, при цьому не повідомляючи ОСОБА_6 про реальний вміст різноманітних фармакологічних препаратів, в тому числі сильнодіючих речовин.

У подальшому, з метою доведення свого злочинного наміру до кінця

ОСОБА_5 , залучивши ОСОБА_6 , а той в свою чергу водія, який допомагає в його міжнародних транспортних перевезеннях ОСОБА_7 , не доводячи до останніх, що у вказаних нібито зразках корму, які вона надала ОСОБА_6 , міститься сильнодіюча речовина метандієнон, передала ОСОБА_6 3 (три) пакунки з означеним вище змістом.

Надалі в невстановлений досудовим розслідуванням час, але не пізніше середини березня 2021 року ОСОБА_5 , переслідуючи злочинний намір, додатково надіслала на ім`я ОСОБА_6 на відділення № 1 ТОВ «Нова пошта» в с. Мила Київської області додаткові нібито зразки корму та вітамінних добавок у кількості 3 пакунків.

В свою чергу ОСОБА_6 , не усвідомлюючи, що у вказаних зразках корму для тварин міститься сильнодіючий лікарський засіб матандієнон, попросив раніше знайомого водія експедитора ОСОБА_7 , який мав їхати за кордон до Англії, перевезти отримані від ОСОБА_5 зразки корму для тварин.

В подальшому за допомогою перевізника ТОВ «Нова Пошта» 07.04.2021 ОСОБА_6 з відділення № 1 в с. Мила, вул. Комарова, 23 відправив ОСОБА_7 на відділення № 1 у м. Чернівці, вул. Руська, 248 - 6 пакунків з зразками корму та вітамінних добавок для тварин, однак зазначив про вміст як «Побутові речі».

11.04.2021 р. ОСОБА_7 прибув до відділення № 1 ТОВ «Нова Пошта» в м. Чернівці, вул. Руська, 248 та отримав зазначені вище 6 пакунків, які перепакував у картонні ящики, та поклав до власного транспортного засобу марки «IVECO», д.н.з. НОМЕР_1 для подальшого транспортування до м. Глостер, Велика Британія.

13.04.2021 ОСОБА_7 , не будучи обізнаним про вміст пакунків та умислом ОСОБА_5 на контрабандне переміщення сильнодіючих речовин, на транспортному засобі марки «IVECO», д.н.з. НОМЕР_1 , прибув до пункту пропуску «Порубне-Сірет» митного посту «Вадул-Сірет» Буковинської митниці Держмитслужби.

Надалі, 14.04.2021 приблизно о 11 год. 30 хв. до митного оформлення в зоні функціонування митного посту «Вадул-Сірет» Буковинської митниці Держмитслужби послідував водій транспортного засобу марки «IVECO» д.н.з. НОМЕР_1 ОСОБА_7 . При цьому, митне оформлення здійснювалось у порядку «зеленого коридору», тобто в спрощеному порядку митного контролю товарів, що переміщуються через митний кордон України, без обов`язкового письмового декларування, оподаткування та на переміщення товарів через митний кордон України, на які не встановлено заборон або обмежень. Тобто, такими діями ОСОБА_7 задекларував факт того, що при собі не мав жодних заборонених або обмежених у цивільному обігу речей та документів.

Разом з тим, злочинний умисел ОСОБА_5 , направлений на переміщення сильнодіючих речовин, не було доведено до кінця з причин, які не залежали від її волі. Так, під час проведення митного декларування вищевказаний транспортний засіб було переведено на смугу руху «червоний коридор» і спрямовано до боксу поглибленого огляду.

У ході проведення повного митного огляду речей в багажному відділені автомобіля марки «IVECO», д.н.з. НОМЕР_1 під керуванням ОСОБА_7 серед іншого було виявлено 5 картонних ящиків з вмістом, отриманим від ОСОБА_5 .

Так, в одному картонному ящику знаходились 8 циліндричних пластикових боксів білого кольору з кришками, що закручуються з написами «Сanina Caniktten tabletten», в яких знаходились таблетки різних кольорів (4 бокса білого кольору, 2 бокса жовтого кольору, 1 бокс рожевого та 1 зеленого).

В другому картонному ящику знаходились 5 поліетиленових пакетів, в яких знаходились таблетки різних кольорів (3 пакети сріблястого кольору, в одному таблетки рожевого кольору, в двох інших сірого кольору та 2 пакети чорного кольору з таблетками сірого кольору).

На вказаних вище картонних ящиках наявні маркувальні етикетки служби перевезення вантажів ТОВ «Нова Пошта», на яких зазначено: «ВІД: ОСОБА_6 , с. Мила, відділення № 1, НОМЕР_2 , КОМУ: ОСОБА_7 , м. Чернівці, відділення № 1, НОМЕР_3 номер накладної 590006720948800003», які 05 травня 2021 року були вилучені слідчим відділом Управління Служби безпеки України Чернівецькій області під час тимчасового доступу до речей та документів в МАПП «Порубне» Буковинської митниці Держмитслужби.

Згідно з висновком експерта Чернівецького науково-дослідного експертно-криміналістичного центру МВС України від 30.06.2021 № СЕ-19/126-21/3790-НЗПРАП надані на дослідження таблетки сірого кольору в кількості 3900 шт., 4675 шт., 7000 шт.; таблетки світло-коричневого кольору в кількості 1500 шт.; таблетки зеленого кольору в кількості 5150 шт., містять в своєму складі сильнодіючий лікарський засіб метандієнон.

Загальна маса метандієнону в наданих на дослідження таблетках становить 566,357 г.

Відповідно до ст. 2 Закону України «Про лікарські засоби» від 4 квітня 1996 року лікарський засіб - будь-яка речовина або комбінація, що має властивості та призначена для лікування або профілактики захворювань у людей, чи будь-яка речовина або комбінація речовин, яка може бути призначена для запобігання вагітності, відновлення, корекції чи зміни фізіологічних функцій у людини шляхом здійснення фармакологічної, імунологічної або метаболічної дії або для встановлення медичного діагнозу, а сильнодіючі лікарські засоби - лікарські засоби, віднесені до сильнодіючих центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері охорони здоров`я.

При цьому, відповідно до Таблиці великих та особливо великих розмірів сильнодіючих лікарських засобів, які знаходяться у незаконному обігу, затвердженої Наказом Міністерства охорони здоров`я України від 31.08.2007 № 511, загальна маса метандієнону в наданих на дослідження таблетках, що становить 566,357 г., відноситься до особливо великих розмірів.

Таким чином, ОСОБА_5 виконала усі дії, які вважала необхідними для доведення злочину до кінця, а саме для контрабанди сильнодіючих речовин (сильнодіючих лікарських засобів) метандієнону, тобто їх переміщення через митний кордон України з приховуванням від митного контролю, але злочин не було закінчено з причин, які не залежали від її волі.

Зазначені дії обвинуваченої ОСОБА_5 суд кваліфікує за ч. 2 ст. 15 ч. 1 ст. 201 КК України, як закінчений замах на контрабанду сильнодіючих речовин, тобто їх переміщення через митний кордон України з приховуванням від митного контролю.

Крім того, у невстановлений досудовим розслідуванням час, але не пізніше лютого 2021 року у ОСОБА_5 виник та сформувався стійкий злочинний намір, направлений на незаконне придбання та зберігання з метою збуту сильнодіючих лікарських засобів в особливо великих розмірах, а саме, метандієнону, який відповідно до Переліку отруйних та сильнодіючих лікарських засобів, затвердженого наказом Міністерства охорони здоров`я України №490 від 17.08.2007 належить до сильнодіючих лікарських засобів, та подальший збут шляхом продажу за кордон.

Так, ОСОБА_5 у невставлений досудовим розслідування час, але не пізніше лютого 2021 року, перебуваючи в м. Києві, за невстановлених досудовим розслідуванням обставин, придбала та почала зберігати з метою збуту сильнодіючий лікарський засіб метандієнон, в особливо великих розмірах, у вигляді таблеток сірого кольору в кількості 3900 шт., 4675 шт., 7000 шт.; таблеток світло-коричневого кольору в кількості 1500 шт.; таблеток зеленого кольору в кількості 5150 шт., які містили в своєму складі сильнодіючий лікарський засіб метандієнон.

В подальшому, ОСОБА_5 , маючи на меті збут зазначених вище таблеток з вмістом сильнодіючого лікарського засобу метандієнону, за кордон до м. Глостер, Велика Британія, дізналась номер мобільного телефону ОСОБА_6 ( НОМЕР_2 ), який займався міжнародними транспортними перевезеннями, з метою організації переміщення через митний кордон України з приховуванням від митного контролю сильнодіючих речовин.

Переслідуючи попередньо сформований злочинний намір, у невстановлений досудовим розслідуванням час, але не пізніше лютого 2021 року ОСОБА_5 за допомогою свого мобільного телефону зв`язалась з ОСОБА_6 , який на той час знаходився в с. Петрушки Київської області та домовилась з останнім про зустріч, не повідомляючи останнього про свої наміри.

Цього ж дня, після телефонного дзвінка, ОСОБА_5 прибула в с. Петрушки Київської області, а саме до сільської ради, розташованої за адресою: АДРЕСА_3 . Під час розмови ОСОБА_5 повідомила ОСОБА_6 , що їй потрібно транспортувати до Великої Британії, а саме до м. Глостер декілька коробок зі зразками поліграфії, та зразками корму та вітамінних добавок для тварин, при цьому не повідомляючи ОСОБА_6 про реальний вміст різноманітних фармакологічних препаратів, в тому числі сильнодіючих речовин.

У подальшому, з метою доведення свого злочинного наміру

до кінця ОСОБА_5 , залучивши ОСОБА_6 , а той в свою чергу водія, який допомагає в його міжнародних транспортних перевезеннях ОСОБА_7 , не доводячи до останніх, що у вказаних зразках корму, які вона надала ОСОБА_6 , міститься сильнодіюча речовина матандієнон, передала ОСОБА_6 3 (три) пакунки з означеним вище змістом.

У подальшому, з метою доведення свого злочинного наміру до кінця ОСОБА_5 , залучивши до протиправної діяльності ОСОБА_6 та ОСОБА_7 , не доводячи до останніх, що у вказаних нібито зразках корму, які вона надала, міститься сильнодіючий лікарський засіб матандієнон, передала ОСОБА_6 3 (три) пакунки з означеним вище змістом, які в свою чергу дістала з автомобіля, на якому приїхала на вказану зустріч.

Надалі в невстановлений досудовим розслідуванням час, але не пізніше середини березня 2021 року ОСОБА_5 , переслідуючи злочинний намір, додатково надіслала на ім`я ОСОБА_6 на відділення № 1 ТОВ «Нова пошта» в с. Мила Київської області додаткові нібито зразки корму та вітамінних добавок у кількості 3 (трьох) пакунків.

В свою чергу ОСОБА_6 , не усвідомлюючи, що у вказаних зразках корму для тварин міститься сильнодіючий лікарський засіб матандієнон, попросив раніше знайомого водія експедитора ОСОБА_7 , який мав їхати за кордон до Англії, перевезти отримані від ОСОБА_5 нібито зразки корму для тварин.

В подальшому за допомогою перевізника ТОВ «Нова Пошта», 07.04.2021 ОСОБА_6 з відділення № 1 в с. Мила, вул. Комарова, 23, відправив ОСОБА_7 на відділення № 1 у м. Чернівці, вул. Руська, 248 отримані від ОСОБА_5 6 пакунків, однак зазначив про вміст як «Побутові речі».

11.04.2021 ОСОБА_7 прибув до відділення № 1 ТОВ «Нова Пошта» в м. Чернівці, вул. Руська, 248 та отримав зазначені вище 6 пакунків, які перепакував у картонні ящики, та поклав до власного транспортного засобу марки «IVECO», д.н.з. НОМЕР_1 для подальшого транспортування до м. Глостер, Велика Британія.

13.04.2021 ОСОБА_7 , не будучи обізнаним про вміст пакунків та умисел ОСОБА_5 на контрабандне переміщення сильнодіючих речовин, на транспортному засобі марки «IVECO», д.н.з. НОМЕР_1 , прибув до пункту пропуску «Порубне-Сірет» митного посту «Вадул-Сірет» Буковинської митниці Держмитслужби.

Надалі 14.04.2021 приблизно о 11 год. 30 хв. до митного оформлення в зоні функціонування митного посту «Вадул-Сірет» Буковинської митниці Держмитслужби послідував водій транспортного засобу марки «IVECO», д.н.з. НОМЕР_1 ОСОБА_7 . При цьому, митне оформлення здійснювалось у порядку «зеленого коридору», тобто в спрощеному порядку митного контролю товарів, що переміщуються через митний кордон України, без обов`язкового письмового декларування, оподаткування та на переміщення товарів через митний кордон України, на які не встановлено заборон або обмежень. Тобто, такими діями ОСОБА_7 задекларував факт того, що при собі не мав жодних заборонених або обмежених у цивільному обігу речей та документів.

У ході проведення повного митного огляду речей в багажному відділені автомобіля марки «IVECO», д.н.з. НОМЕР_1 під керуванням ОСОБА_7 серед іншого було виявлено 5 картонних ящиків з вмістом, отриманим від ОСОБА_5 .

Так, в одному картонному ящику знаходились 8 циліндричних пластикових боксів білого кольору з кришками, що закручуються з написами «Сanina Caniktten tabletten», в яких знаходились таблетки різних кольорів (4 бокса білого кольору, 2 бокса жовтого кольору, 1 бокс рожевого та 1 зеленого).

В другому картонному ящику знаходились 5 поліетиленових пакетів, в яких знаходились таблетки різних кольорів (3 пакети сріблястого кольору, в одному таблетки рожевого кольору, в двох інших сірого кольору та 2 пакети чорного кольору з таблетками сірого кольору).

На вказаних вище картонних ящиках наявні маркувальні етикетки служби перевезення вантажів ТОВ «Нова Пошта», на яких зазначено: «ВІД: ОСОБА_6 , с. Мила, відділення № 1, НОМЕР_2 , КОМУ: ОСОБА_7 , м. Чернівці, відділення № 1, НОМЕР_3 номер накладної 590006720948800003», які 05 травня 2021 року були вилучені слідчим відділом Управління Служби безпеки України Чернівецькій області під час тимчасового доступу до речей та документів в МАПП «Порубне» Буковинської митниці Держмитслужби.

Згідно з висновком експерта Чернівецького науково-дослідного експертно-криміналістичного центру МВС України від 30.06.2021 № СЕ-19/126-21/3790-НЗПРАП надані на дослідження таблетки сірого кольору в кількості 3900 шт., 4675 шт., 7000 шт.; таблетки світло-коричневого кольору в кількості 1500 шт.; таблетки зеленого кольору в кількості 5150 шт., містять в своєму складі сильнодіючий лікарський засіб метандієнон.

Загальна маса метандієнону в наданих на дослідження таблетках становить 566,357 г.

Відповідно до ст. 2 Закону України «Про лікарські засоби» від 4 квітня 1996 року лікарський засіб - будь-яка речовина або комбінація, що має властивості та призначена для лікування або профілактики захворювань у людей, чи будь-яка речовина або комбінація речовин, яка може бути призначена для запобігання вагітності, відновлення, корекції чи зміни фізіологічних функцій у людини шляхом здійснення фармакологічної, імунологічної або метаболічної дії або для встановлення медичного діагнозу, а сильнодіючі лікарські засоби - лікарські засоби, віднесені до сильнодіючих центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері охорони здоров`я.

При цьому, відповідно до Таблиці великих та особливо великих розмірів сильнодіючих лікарських засобів, які знаходяться у незаконному обігу, затвердженої Наказом Міністерства охорони здоров`я України від 31.08.2007 № 511, загальна маса метандієнону в наданих на дослідження таблетках, що становить 566,357 г. відноситься до особливо великих розмірів.

Вказані дії обвинуваченої ОСОБА_5 суд кваліфікує за ч. 4 ст. 321 КК України, а саме, як незаконне придбання, зберігання, перевезення та пересилання з метою збуту без спеціального на те дозволу сильнодіючих лікарських засобів в особливо великих розмірах.

Крім того, у невстановлений досудовим розслідуванням час, місці та спосіб, але не пізніше 15 квітня 2021 року ОСОБА_5 придбала та почала зберігати з метою збуту, за адресою: м. Київ, проспект В. Лобановського, 119, в складі з написом «комора № 33», порошкоподібну речовину білого кольору з вмістом сильнодіючого лікарського засобу - метандієнону.

15.04.2021 під час проведення санкціонованого обшуку за адресою: м. Київ, проспект В. Лобановського, 119, в складі з написом «комора № 33» серед іншого виявлено та вилучено ємність з полімерного матеріалу з написом «CANILETTEN…..» з порошкоподібною речовиною білого кольору.

Згідно висновку експерта КНДЕКЦ МВС України № СЕ-19/111-21/22428-НЗПРАП від 10.06.2021 вилучена порошкоподібна речовина білого кольору, яка зберігалася в ємності з полімерного матеріалу з написом «CANILETTEN…..» (за адресою: м. Київ, проспект В. Лобановського, 119), в складі з написом «комора № 33» - містить сильнодіючий лікарський засіб метандієнон.

Маса метандієнону в речовині становить 118,683 г.

Відповідно до ст. 2 Закону України «Про лікарські засоби» від 4 квітня 1996 року лікарський засіб - будь-яка речовина або комбінація, що має властивості та призначена для лікування або профілактики захворювань у людей, чи будь-яка речовина або комбінація речовин, яка може бути призначена для запобігання вагітності, відновлення, корекції чи зміни фізіологічних функцій у людини шляхом здійснення фармакологічної, імунологічної або метаболічної дії або для встановлення медичного діагнозу, а сильнодіючі лікарські засоби - лікарські засоби, віднесені до сильнодіючих центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері охорони здоров`я.

При цьому, відповідно до Таблиці великих та особливо великих розмірів сильнодіючих лікарських засобів, які знаходяться у незаконному обігу, затвердженої Наказом Міністерства охорони здоров`я України від 31.08.2007 № 511, загальна маса метандієнону в наданих на дослідження таблетках, що становить 118,683 г відноситься до особливо великих розмірів.

Зазначені дії обвинуваченої ОСОБА_5 суд кваліфікує за ч. 4 ст. 321 КК України, а саме, як незаконне придбання та зберігання з метою збуту без спеціального на те дозволу сильнодіючого лікарського засобу в особливо великих розмірах.

Будучи допитаною у судовому засіданні обвинувачена ОСОБА_5 суду пояснила, що свою вину у вчиненні інкримінованих їй кримінальних правопорушеннях визнає повністю, зазначила, що обставини, викладені в обвинувальному акті, відповідають дійсності, щиро розкаюється у вчиненому, просить суворо не карати. Суду пояснила, що у січні 2021 року познайомилась через інтернет із чоловіком на ім`я ОСОБА_8 , у якого є компанія із виробництва вітамінів у м. Києві, та який запропонував їй роботу у своїй компанії, на що вона погодилась. ЇЇ робота полягала у виробництві вітамінів, їй було надано офісне приміщення по АДРЕСА_4 , де була спеціальна комора для виробництва вітамінів на спеціальних станках та обладнання. У подальшому, на форумі через соціальну мережу Тіндер вона познайомилась із чоловіком іноземцем з Великої Британії, який попросив її виготовити та відправити йому таблетки із метандієноном у своєму складі, який є сильнодіючим лікарським засобом, за що обіцяв виплатити їй 2000 доларів США. Цей препарат використовується у професійному спорті, як допінг, та у медичних цілях. Оскільки вона професійно займається спортом, вона знала, як виготовляти вітаміни, та неодноразово цим займалась, крім того, її основна робота полягала саме у виготовленні вітамінів у таблетках. Після чого, вона замовила через інтернет 1 пакет порошку метандієнону 700 грамів. Замовлення отримала від кур`єра у лютому 2021 р. біля ст. метро Лівобережна у м. Києві. Чоловік-іноземець дав їй формулу для виготовлення таблеток, яку вона мала використовувати у процесі виробництва, 25% - метандієнон, 75% - філлери. Для виготовлення таблеток із вмістом метандієнону обвинувачена використовувала приміщення комори по АДРЕСА_4 . Аби інші працівники нічого не запідозрили, вона залишалась на роботі поза робочим часом, та вночі, слідуючи наданій формулі, виготовляла таблетки різного кольору. З метою вивезення таблеток метандієнону за кордон до Англії, вона використала систему пошуку міжнародних перевізників через інтернет. Зателефонувала ОСОБА_6 , який здійснював міжнародні перевезення, та домовилась із ним про зустріч. У лютому 2021 р. вона вперше привезла йому у с. Петрушки три коробки, в який містились вісім великих циліндричних пластикових боксів із розфасованими таблетками різного кольору в боксах, бокси були з-під вітамінів для тварин. У коробках також був справжній корм для тварин, аби ОСОБА_6 нічого не запідозрив. ОСОБА_6 через пару днів зателефонував їй та повідомив, що через погодні умови відправки затримуються, тому, якщо вона ще бажає щось відправити, то може це зробити. Потім, вже вдруге, через три тижні після першої зустрічі із ОСОБА_6 , обвинувачена ОСОБА_5 через нову пошту направила на адресу ОСОБА_6 у відділення Нової пошти ще три картонні коробки із розфасованими різнокольоровими таблетками в циліндричних боксах з-під вітамінів та корму для собак, міцно закритими кришками, та пакети. Загальна кількість таблеток була 20000 22000 таблеток на дві відправки. Відправлення було замасковано, як вітаміни та корм для тварин, тому ОСОБА_6 нічого не запідозрив та прийняв коробки з метою їх вивезення за кордон. Вже згодом, їй зателефонував ОСОБА_6 та повідомив, що водія затримали на кордоні, після чого з нею зв`язались співробітники правоохоронних органів. 15.04.2021 р. було проведено обшук у коморі, де вона займалась виробництвом таблеток, де було вилучено у пластиковій коробці порошок, який був у залишку, та який вона не встигла використати для виробництва таблеток. Пояснила, що із 700 грамів придбаного метандієнону, вона використала для виробництва 600 грамів, залишилось 100 грамів.

Враховуючи те, що обвинувачена ОСОБА_5 в повному обсязі визнала свою вину у вчиненні інкримінованих їй органом досудового розслідування кримінальних правопорушеннях при обставинах, викладених в обвинувальному акті, який надійшов до провадження суду, обвинувачена правильно розуміє зміст цих обставин та відсутні сумніви щодо добровільності та істинності її позиції, суд визнав недоцільним дослідження доказів стосовно тих фактичних обставин справи, які ніким не оспорюються та вирішив обмежитись допитом обвинуваченої та дослідженням характеризуючих матеріалів /ч. 3 ст. 349 КПК України/.

Вирішуючи питання про призначення покарання, суд враховує ступінь тяжкості вчиненого кримінального правопорушення, особу винного та обставини, що пом`якшують та обтяжують покарання.

Відповідно до ч. ч. 1, 2 ст. 65 КК України суд призначає покарання: 1) у межах, установлених у санкції статті (санкції частини статті)Особливої частиницього Кодексу, що передбачає відповідальність за вчинене кримінальне правопорушення, за винятком випадків, передбаченихчастиною другоюстатті 53 цього Кодексу; 2) відповідно до положеньЗагальної частиницього Кодексу; 3) враховуючи ступінь тяжкості вчиненого кримінального правопорушення, особу винного та обставини, що пом`якшують та обтяжують покарання.

Особі, яка вчинила кримінальне правопорушення, має бути призначене покарання, необхідне й достатнє для її виправлення та попередження нових кримінальних правопорушень. Більш суворий вид покарання з числа передбачених за вчинене кримінальне правопорушення призначається лише у разі, якщо менш суворий вид покарання буде недостатній для виправлення особи та попередження вчинення нею нових кримінальних правопорушень.

Так, обставинами, що пом`якшують покарання обвинуваченої ОСОБА_5 , суд визнає: щире каяття та активне сприяння розкриттю кримінального правопорушення.

Обставини, які обтяжують покарання, судом не встановлені.

Щодо особи обвинуваченої ОСОБА_5 суд враховує, що обвинувачена раніше не притягувалась до кримінальної відповідальності, судимостей не має, кримінальні правопорушення вчинені нею вперше, має постійне зареєстроване місце проживання, здобула вищу освіту, офіційно працевлаштована у ТОВ «ІНТРАФІК НЕТВОРКС» та займає посаду економіста з фінансової роботи, позитивно характеризується за місцем роботи, є інвалідом 3 групи довічно через загальне захворювання щитовидної залози, має на утриманні батька пенсійного віку ОСОБА_9 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , та матір ОСОБА_10 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , яка є інвалідом 3 групи, щиро розкаялась у вчинених кримінальних правопорушеннях та активно сприяла розкриттю кримінальних правопорушень, повідомляючи органу досудового розслідування відомі їй обставини вчинених кримінальних правопорушень, майнова шкода кримінальними правопорушеннями не завдана, потерпілі у кримінальному провадженні відсутні.

Таким чином, враховуючи тяжкість вчинених ОСОБА_5 кримінальних правопорушень, які відповідно до ч. 5 ст. 12 КК України, належать до тяжких злочинів, що підвищує ступінь суспільної небезпечності діянь, вчинених обвинуваченою ОСОБА_5 , особу обвинуваченої ОСОБА_5 , а також щире каяття обвинуваченої та активне сприяння розкриттю кримінальних правопорушень, відсутність обставин, які обтяжують покарання, суд вважає за необхідне та доцільне призначити обвинуваченій ОСОБА_5 покарання в межах санкції статті, передбаченої за вчинення кримінального правопорушення за ч. 2 ст. 15 ч. 1 ст. 201 КК України у виді трьох років позбавлення волі, за ч. 4 ст. 321 КК України у виді п`яти років позбавлення волі, на підставі ч. 1 ст. 70 КК України за сукупністю кримінальних правопорушень шляхом поглинення менш суворого покарання більш суворим, призначити покарання у виді позбавлення волі строком на п`ять років, та приходить до переконання про можливість виправлення і перевиховання засудженої ОСОБА_5 без її ізоляції від суспільства із застосуванням ст. ст.75,76 КК України, встановленням іспитового строку терміном три роки та покладенням на засуджену обов`язків: періодично з`являтись для реєстрації до уповноваженого органу з питань пробації; повідомляти уповноважений орган з питань пробації про зміну місця проживання, роботи або навчання; не виїжджати за межі України без погодження з уповноваженим органом з питань пробації.

Питання про долю речових доказів суд вважає за необхідне вирішити відповідно до положеньст. 100 КПК України, а також суд на виконання вимог ст. 174 КПК України скасовує арешт, накладений з метою забезпечення збереження речових доказів на підставі ухвали слідчого судді Шевченківського районного суду м. Чернівці від 13.05.2021 р., справа № 727/3980/21, провадження № 1-кс/727/1138/21.

Процесуальні витрати у кримінальному провадженні становлять:

-1716, 20 грн. витрати на проведення експертизи у кримінальному провадженні, висновок експерта від 31.05.2021 р. № СЕ-19/111-21/22429-НЗПРАП,

-5491,84 грн. витрати на проведення експертизи у кримінальному провадженні, висновок експерта від 15.07.2021 р. № СЕ-19/111-21/22870-НЗПРАП,

-6864, 80 грн. витрати на проведення експертизи у кримінальному провадженні, висновок експерта від 10.06.2021 р. № СЕ-19/111-21/22428- НЗПРАП,

-1372, 96 грн. витрати на проведення експертизи у кримінальному провадженні, висновок експерта від 31.05.2021 р. № СЕ-19/111-21/22863- НЗПРАП,

-21967, 36 грн. витрати на проведення експертизи у кримінальному провадженні, висновок експерта № СЕ-19/126-21/3790- НЗПРАП,

-1307, 60 грн. витрати на проведення експертизи у кримінальному провадженні, висновок експерта від 09.03.2021 р. № СЕ-19/111-21/9796-НЗПРАП,

всього становлять 38720, 76 грн., які відповідно до ч. 2 ст. 124 КПК України підлягають стягненню з обвинуваченої ОСОБА_5 .

Запобіжний захід відносно ОСОБА_5 не застосовувався.

На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 100, 124, 174, 349, 368, 369, 370, 373, 374 КПК України, суд -

УХВАЛИВ:

ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , визнати винуватою у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч.2ст.15ч.1ст.201,ч.4ст.321 ККУкраїни, та призначити їй покарання:

-за ч. 2 ст. 15 ч. 1 ст. 201 КК України у виді 3 (трьох) років позбавлення волі,

-за ч. 4 ст. 321 КК України у виді 5 (п`яти років) позбавлення волі,

На підставі ч. 1 ст. 70 КК України за сукупністю кримінальних правопорушень шляхом поглинення менш суворого покарання більш суворим призначити ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , покарання у виді 5 (п`яти) років позбавлення волі.

На підставі ст. 75 КК України звільнити ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , від відбування призначеного судом покарання з випробуванням, встановивши 3 (три) роки іспитового строку.

Відповідно до п. п. 1, 2 ч. 1, п. 2 ч. 3 ст. 76 КК України впродовж іспитового строку на ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , покласти наступні обов`язки:

-періодично з`являтись для реєстрації до уповноваженого органу з питань пробації;

-повідомляти уповноважений орган з питань пробації про зміну свого місця проживання, роботи або навчання;

-не виїжджати за межі України без погодження з уповноваженим органом з питань пробації;

Запобіжний захід відносно ОСОБА_5 , 05.09..1984 року народження, не обирався.

Скасувати арешт, накладений ухвалою слідчого судді Шевченківського районного суду м. Чернівці від 13.05.2021 р., на 6 клаптиків білого паперу, які було виявлено в пластикових циліндричних боксах з кришками, що закручуються, з написами «Canina Caniktten tableten» № 1, 2, 3, 5, 7, 8, а саме: Клаптик білого паперу із надписами «Arimidex 2md, 30gpowd, 200mg size, 3kg ponske, 15000 tabo», Клаптик білого паперу із надписами «Anavar25, Size 200, 250g anavar, 1.8kg filler, 10.000», Клаптик білого паперу із надписами «50 Dbol110, Size 160, 100g dbol, 1.5kg filler, 10000 tabs», Клаптик білого паперу із надписами «Dbol\Anddro 150, Size200, 150g Anadrol ,150g bol, 0.9kg filler, 6000 tabs», Клаптик білого паперу із надписами «14 2720 2960», Клаптик білого паперу із надписами «Dbol 25».

Речові докази у кримінальному провадженні:

-предмети, які надійшли разом з висновком експерта КНДЕКЦ МВС України № СЕ-19/111-21/22428-НЗПРАП від 10.06.2021 та зберігаються в полімерному мішку з полімерного матеріалу білого кольору, горловина якого затягнута пломбою з полімерного матеріалу білого кольору № L873678870 CONTROL та прошитий ниткою білого кольору, кінці ниток склеєні та опечатані за допомогою паперової смужки з відбитком печатки «45 Київський Науково-дослідний експертно-криміналістичний центр МВС України» та пакет № 2061974, передані на зберігання до камери зберігання речових доказів слідчого управління ГУ Служби безпеки України в м. Києві та Київській області на підставі квитанції № 11/769-80 від 11.08.2021 р., - знищити після набрання вироком законної сили;

-два картонні ящики із маркувальними етикетками служби перевезення вантажів «Нова Пошта», на яких зазначено: перший ящик: ВІД: ОСОБА_6 , с. Мила, Відділення № 1, 0502930920, КОМУ: ОСОБА_7 , м. Чернівці, Відділення № 1, 050813946, номер накладної 590006720948800004; другий ящик: ВІД: ОСОБА_6 , с. Мила, Відділення №1, 0502930920, КОМУ: ОСОБА_7 , м. Чернівці, Відділення № 1, 050813946, номер накладної 590006720948800001, які передані на зберігання до камери зберігання речових доказів слідчого відділу Управління Служби безпеки України в Чернівецькій області відповідно до квитанції № 11/902-11 від 09.08.2021, - знищити після набрання вироком законної сили;

-8 (вісім) пластикових циліндричних боксів з кришками, що закручуються з написами «Canina Caniktten tableten», 3 (три) пакети чорного кольору, 3 (три) пакети сірого кольору, 2 (два) пакети прозорого кольору, 6 (шість) клаптиків білого паперу із надписами, 18420 таблеток білого кольору, 17520 таблеток рожевого кольору, 7734 таблеток жовтого кольору, 18535 таблеток сірого кольору, 5150 таблеток зеленого кольору, передані на зберігання до камери зберігання речових доказів слідчого відділу Управління Служби безпеки України в Чернівецькій області відповідно до квитанції № 11/769-79 від 09.08.2021 р., - знищити після набрання вироком законної сили,

-6 (шість) поліетиленових пакетів з гумовими кришками сірого кольору, 5 (п`ять) повних нових запакованих скляних флаконів (баночок), пусті пластикові пляшки білого кольору, 3 (три) пакети з резиновими кришками сірого кольору, 2 (два) пакети з скляними колбами, 5 (п`ять) пакетиків з синіми кришками з металевим коробом, 1 (один) пакет з оранжевими кришками з металевим коробом, 3 (три) пусті пляшки білого кольору з висотою 21 см, шириною 10 см., 25 (двадцять п`ять) пустих пляшок білого кольору, скляні баночки у кількості 1 (одна) запакована упаковка, пластикова ємність об`ємом 1000 мл з кришкою синього кольору, яку упаковано в поліетиленовий пакет, пластикова ємність об`ємом 1000 мл з кришкою білого кольору, яку упаковано в поліетиленовий пакет, картонні упаковки з написом TADALAFIL 20 mg біло-помаранчевого кольору, запаковані у білий паперовий конверт з написом Nevia (3 пакети), картонні упаковки з написом TADALAFIL 20 mg біло-помаранчевого кольору, обгорнуті смужкою паперу у кількості 10 штук, картонні упаковки з написом TADALAFIL 20 mg біло-помаранчевого кольору у чорному поліетиленовому пакеті, картонні конверти з написом Collagen Boost Vitamin B3 фіолетового кольору 1258 шт., наклейки з написом TADALAFIL 20 mg у кількості 518 шт., наклейки Canina Caniletten, картонні упаковки з написом TADALAFIL 20 mg біло-помаранчевого кольору у кількості 1000 штук, картонні упаковки з написом TADALAFIL 20 mg біло-помаранчевого кольору у кількості 800 штук, картонні упаковки з написом Plant Garden Lavander біло та фіолетового кольору у кількості 1000 штук, картонні упаковки з написом Plant Garden Jasmine Absolute біло та зеленого кольору у кількості 1000 штук, картонні упаковки з написом BIOBEATY Colagen boost фіолетового кольору у кількості 1000 штук, картонні упаковки з написом Plant Garden ORANGE Citrus Sinensis білого та помаранчевого кольору у кількості 1000 штук, картонні упаковки з написом Plant Garden Lemon білого та жовтого кольору у кількості 1000 штук, картонні упаковки з написом Plant Garden Lavander біло та фіолетового кольору у кількості 1000 штук, картонні упаковки з написом TADALAFIL 20 mg біло-помаранчевого кольору у кількості 1000 штук, картонні упаковки з написом TADALAFIL 20 mg біло-помаранчевого кольору у кількості 1000 штук, картонні упаковки з написом Collagen Boost Vitamin B3 фіолетового кольору у кількості 200 штук, гумові кришки сірого кольору, пластикові кришки білого кольору, скляні баночки 1 запакована упаковка у кількості 5 штук, скляні баночки 1 запакована упаковка у кількості 5 штук, скляні баночки 1 запакована упаковка у кількості 5 штук, скляні баночки 1 запакована упаковка у кількості 5 штук, скляні баночки 1 запакована упаковка у кількості 5 штук, скляні баночки 1 запакована упаковка у кількості 5 штук, скляні баночки 1 запакована упаковка у кількості 5 штук, які упаковані у десять поліетиленових мішків білого кольору, горловини яких прошиті нитками та опечатані фрагментами паперу з відтиском печатки «Для пакетів № 5 Служба безпеки України Головне управління у м. Києві та Київській області», за підписом слідчого ОСОБА_11 , та дев`ять картонних коробок, які опечатано за допомогою прозорої липкої плівки (скотч) та приклеєними фрагментами паперу з відтиском печатки «Для пакетів № 5 Служба безпеки України Головне управління у м. Києві та Київській області», за підписом слідчого ОСОБА_11 , які передані на зберігання до камери зберігання речових доказів слідчого управління Головного управління Служби безпеки України у м. Києві та Київській області відповідно до квитанції № 11/869-149 від 17.05.2021 р., - знищити після набрання вироком законної сили;

-3 (три) металеві предмети для зжиму форми у вигляді таблетки (візуально схожі на часнодавку), 2 (дві) коробки з дозаторами Dispenser, 1 (одна) коробка з шприцом «socorex», станок для спаювання поліетиленового пакету з написом «HUALIN модель FS-300», пристрій для маркування (Brady BMP 21-PLUS) жовтого кольору, пристрій BENTSAI модель BT-HH 6105B чорного кольору та деталі до нього у сірій валізі, флеш накопичувач синьо-сірого кольору у сірій валізі, передані на зберігання до камери зберігання речових доказів слідчого управління Головного управління Служби безпеки України у м. Києві та Київській області відповідно до квитанції № 11/869-148 від 17.05.2021 р., - знищити після набрання вироком законної сили;

-Видаткова накладна № 887 від 22.01.21 номер 67158, дата рахунку 21.01.2021, постачальник ФОП ОСОБА_12 , одержувач ОСОБА_13 , скляні ампули затемненого забарвлення з кришками з вмонтованими піпетками, передані на зберігання до камери зберігання речових доказів слідчого управління Головного управління Служби безпеки України у м. Києві та Київській області відповідно до квитанції № 11/869-155 від 24.05.2021 р., - знищити після набрання вироком законної сили;

-Медичні шприци 1 ml з укомплектованими голками та ковпачками у кількості 49 (сорок дев`ять) одиниць, медичні шприци ml з укомплектованими голками та ковпачками помаранчевого кольору у кількості 7 (сім) одиниць, медичні шприци 1 ml з укомплектованими голками та ковпачками у кількості 39 (тридцять дев`ять) одиниць, картонна коробка з написом «Серветка медична торгової марки IGAR», просочена спиртовим розчином розмір 6х3 см», в середині якої знаходяться упаковані вологі серветки, картонна коробка сірого кольору з написом «Нова Пошта» розмірами 24х24х21 (см), яка заповнена на половину гумовими ковпачками, прозорий поліетиленовий пакет, в кому знаходиться пластикова банка (ємність) дозована з мірками до 1000 ml з пластиковою кришкою білого кольору, прозорий поліетиленовий пакет, в середині якого знаходиться ріжковий ключ, металева шайба та гайка під виявлений ключ, мішалка магнітна РІВА-04.4, металевий пристрій не відомого призначення з зажимами по боках синього та наконечником червоного кольору, печатку Товариства з обмеженою відповідальністю «ПРОВІТАМІН», ідентифікаційний код 42094342, дві відео карти «Geforse» чорного кольору, відео карта «Gigabyte» у кількості двох штук, відео карта «MSI» у кількості одна штука, відео карта «Asus str ix» у кількості одна штука, відео карта «GTX1080ti» NVIDIA у кількості одна штука, передані на зберігання до камери зберігання речових доказів слідчого управління Головного управління Служби безпеки України у м. Києві та Київській області відповідно до квитанції № 11/869-156 від 24.05.2021 р., - знищити після набрання вироком законної сили;

Стягнути з ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , на користьДержави (кодотримувача:26268059,ДКСУ м.Київ,код банкуотримувача 820172,рахунок отримувача НОМЕР_4 )витрати назалучення експертау сумі 38720, 76 грн.

Вирок набирає законної сили через тридцять днів з моменту його проголошення, якщо не буде оскаржений.

Вирок може бути оскаржений до Київського апеляційного суду шляхом подачі апеляційної скарги через Солом`янський районний суд міста Києва протягом 30 днів з дня його проголошення, а засудженою в той же строк з дня отримання копії вироку.

Копію вироку вручити негайно після його проголошення обвинуваченій та прокурору.

Учасники судового провадження мають право отримати в суді копію вироку.

Суддя: ОСОБА_1

СудСолом'янський районний суд міста Києва
Дата ухвалення рішення13.06.2022
Оприлюднено24.01.2023
Номер документу104738621
СудочинствоКримінальне
КатегоріяЗлочини у сфері обігу наркотичних засобів, психотропних речовин, їх аналогів або прекурсорів та інші злочини проти здоров'я населення Незаконне виробництво, виготовлення, придбання, перевезення, пересилання, зберігання з метою збуту або збут отруйних чи сильнодіючих речовин або отруйних чи сильнодіючих лікарських засобів

Судовий реєстр по справі —760/25425/21

Вирок від 13.06.2022

Кримінальне

Солом'янський районний суд міста Києва

Застрожнікова К. С.

Ухвала від 18.10.2021

Кримінальне

Солом'янський районний суд міста Києва

Застрожнікова К. С.

Ухвала від 22.09.2021

Кримінальне

Солом'янський районний суд міста Києва

Застрожнікова К. С.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні