Справа № 465/10480/21
Провадження № 2/466/1531/22
Р І Ш Е Н Н Я
іменем України
(в порядку спрощеного позовного провадження )
(в порядку заочного розгляду)
08 червня 2022 року м. Львів
Шевченківський районний суд м. Львова у складі:
головуючого судді Федорової О.Ф.
секретар судового засідання Кулабухова М. М.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в порядку спрощеного позовного провадження в порядку заочного розгляду в приміщенні зали судових засідань Шевченківського районного суду м. Львова цивільну справу за позовною заявою Львівського державного університету фізичної культури імені Івана Боберського до ОСОБА_1 про стягнення кредитної заборгованості,-
встановив:
В провадженні Шевченківського районного суду м. Львова перебуває цивільна справа за позовною заявою Львівського державного університету фізичної культури імені Івана Боберського до ОСОБА_1 про стягнення кредитної заборгованості.
Стислий виклад позиції позивача та заперечень відповідача:
30.12.2021 року позивач ректор Львівського державного університету фізичної культури імені Івана Боберського Приступа Є. Н. , що знаходиться за адресою: АДРЕСА_1 звернувся до Франківського районного суду м. Львова із позовною заявою до ОСОБА_1 , що зареєстрована за адресою: АДРЕСА_2 про стягнення кредитної заборгованості в розмірі 4 546, 54 грн., а також судові витрати 2 270,00 грн.
10.02.2022 року ухвалою Франківського районного суду м. Львова позовну заяву передано за територіальною підсудністю до Шевченківського районного суду м. Львова.
Позовні вимоги обґрунтовує наступним, 22 грудня 2003 року було укладено Угоду №6 про надання цільового пільгового державного кредиту для здобуття вищої освіти між Львівським державним інститутом фізичної культури, правонаступником якого є Львівський державний університет фізичної культури імені Івана Боберського (копії документів, що підтверджують правонаступництво додані до даної позовної заяви) та ОСОБА_1 , згідно якої (п.1) Львівський державний інститут фізичної культури (ЛДІФК) відповідно до Порядку надання цільових пільгових державних кредитів для здобуття вищої освіти і у разі поступлення відповідних коштів на біжучий рік від Держкомспорту надає ОСОБА_1 (Одержувачу кредиту) цільовий пільговий державний кредит для здобуття освіти за освітньо-кваліфікаційним рівнем бакалавр та напрямом підготовки (спеціальністю) фізичне виховання і спорт за денною формою навчання у розмірі 1900 грн. на навчальний рік та 3800 грн. на весь термін навчання.
Відповідно до умов Угоди відповідач зобов`язалася щорічно здійснювати погашення кредиту відповідно до Графіку, що є додатком до кредитного договору, а також щорічно сплачувати проценти за користування Кредитом в розмірі передбаченому в кредитному договорі.
Відповідач належним чином не виконала свої зобов`язання щодо погашення заборгованості за Кредитом та відсотками, внаслідок чого утворилась заборгованість, розрахунок якої, включаючи, пеню, три проценти річних та інфляційні втрати містяться в додатках до даної позовної заяви.
Просить стягнути з відповідача заборгованість за кредитним договором, а також судові витрати.
Відзив на позовну заяву відповідачем у встановлений строк не подано.
Заяви (клопотання) учасників справи:
На адресу суду представник позивача подав заяву про розгляд справи за його відсутності, зазначив, що не заперечує проти заочного розгляду справи, та постановлення заочного рішення суду, у разі виникнення обставин викладених у ч. 1 ст. 280 ЦПК України.
Відповідач ОСОБА_1 відзив у встановлений судом строк, не подала. Заяв чи клопотань від відповідача на адресу суду не надходило. Клопотання про розгляд справи у судовому засіданні з повідомленням сторін відповідач у встановлений строк не подала.
Процесуальні дії у справі:
Ухвалою Шевченківського районного суду м. Львова від 22.04.2022 року відкрито провадження у справі та призначено в порядку спрощеного позовного провадження, судовий розгляд засідання по справі (а.с. 53-54).
В судове засідання призначене на 08.06.2022 року:
представник позивача Львівського державного університету фізичної культури імені Івана Боберського не з`явився, про час, дату та місце розгляду повідомлявся у встановленому законом порядку. На адресу суду представник позивача подав заяву про розгляд справи за його відсутності, зазначив, що не заперечує проти заочного розгляду справи, та постановлення заочного рішення суду, у разі виникнення обставин викладених у ч. 1 ст. 280 ЦПК України.
відповідач ОСОБА_1 не з`явилась, про дату, час та місце розгляду справи повідомлялась у встановленому законом порядку. Причини неявки невідомі. Заяв чи клопотань на адресу суду не надходило.
Фактичні обставини, встановлені судом та зміст спірних правовідносин:
Судом встановлено, що 22 грудня 2003 року було укладено Угоду №6 про надання цільового пільгового державного кредиту для здобуття вищої освіти між Львівським державним інститутом фізичної культури, правонаступником якого є Львівський державний університет фізичної культури імені Івана Боберського (копії документів, що підтверджують правонаступництво додані до даної позовної заяви) та ОСОБА_1 .
Відповідно до п.п.3.3 Угоди Одержувач кредиту зобов`язаний повернути протягом 15 років всю суму наданого ЛДІФК кредиту та три відсотки річних за користування кредитом після закінчення навчання, починаючи з дванадцятого місяця, а у разі відрахування Одержувача кредиту із ЛДІФК - починаючи з третього місяця після відрахування.
Відповідач належним чином не виконала свої зобов`язання щодо погашення заборгованості за Кредитом та відсотками, внаслідок чого утворилась заборгованість, розрахунок якої, включаючи, пеню, три проценти річних та інфляційні втрати містяться в додатках до даної позовної заяви.
Згідно розрахунку інфляційних втрат, сума заборгованості з урахуванням офіційного індексу інфляції за 2018, 2019, 2020 роки, січень, лютий, березень, квітень 2021 року, загальна сума таких втрат складає - 350,33 грн. (розрахунок інфляційних втрат міститься в додатку № 2 до даної позовної заяви.).
Відповідач порушила умови взятого на себе грошового зобов`язання, не виконує його належним чином, а тому стягненню підлягає: 1775,00 грн. - сума заборгованості, 2155,21 грн. - пеня, 266,00 грн - сума 3% річних, та 350,33 грн. - інфляційних втрат за 2018- 2020 роки і січень, лютий, березень, квітень 2021 року.
Позиція суду та оцінка доводів учасників справи:
Суд, дослідивши матеріали цивільної справи, з`ясувавши всі обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги, об`єктивно оцінивши докази у їх сукупності та кожен окремо, що мають значення для вирішення справи по суті, встановивши фактичні дані та відповідні їм правовідносини, приходить до висновку, що позовні вимоги підлягають задоволенню з наступних підстав.
Згідно ч.1 ст. 4 ЦПК України, кожна особа має право на звернення до суду для захисту своїх прав.
За змістом ст.ст. 12, 81 ЦПК України цивільне судочинство здійснюється на засадах змагальності сторін. Кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог та заперечень.
Відповідно до ч. 4 ст. 19 ЦПК України, спрощене позовне провадження призначене для розгляду малозначних справ, що виникають з трудових відносин, справ незначної складності та інших справ, для яких пріоритетним є швидке вирішення справи. Загальне позовне провадження призначене для розгляду справ, які через складність або інші обставини недоцільно розглядати у спрощеному позовному провадженні.
Відповідно до ч. 1 ст. 274 ЦПК України, у порядку спрощеного позовного провадження може бути розглянута малозначна справа.
Відповідно до ч. 5 ст. 279 ЦПК України суд розглядає справу в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін за наявними у справі матеріалами, за відсутності клопотання будь-якої зі сторін про інше. За клопотанням однієї із сторін або з власної ініціативи суду розгляд справи проводиться в судовому засіданні з повідомленням (викликом) сторін.
Відповідно до ч. 7 ст. 279 ЦПК України клопотання про розгляд справи у судовому засіданні з повідомленням сторін відповідач має подати в строк для подання відзиву, а позивач - разом з позовом або не пізніше п`яти днів з дня отримання відзиву.
Відповідно до частин першої, другої статті 207 ЦК України правочин вважається таким, що вчинений у письмовій формі, якщо його зміст зафіксований в одному або кількох документах, у листах, телеграмах, якими обмінялися сторони. Правочин вважається таким, що вчинений у письмовій формі, якщо він підписаний його стороною (сторонами).
За змістом статей 626, 628 ЦК України договором є домовленість двох або більше сторін, спрямована на встановлення, зміну або припинення цивільних прав та обов`язків. Зміст договору становлять умови (пункти), визначені на розсуд сторін і погоджені ними, та умови, які є обов`язковими відповідно до актів цивільного законодавства.
Згідно зі статтею 1054 ЦК України за кредитним договором банк або інша фінансова установа (кредитодавець) зобов`язується надати грошові кошти (кредит) позичальникові у розмірі та на умовах, встановлених договором, а позичальник зобов`язується повернути кредит та сплатити проценти.
Відповідно до ч. 2 статті ст. 1050 ЦК України якщо договором встановлений обов`язок позичальника повернути позику частинами (з розстроченням), то в разі прострочення повернення чергової частини позикодавець має право вимагати дострокового повернення частини позики, що залишилася, та сплати процентів, належних йому відповідно до статті 1048 ЦК України.
Кредитний договір укладається у письмовій формі. Кредитний договір, укладений з недодержанням письмової форми, є нікчемним (стаття 1055 ЦК України).
Згідно із частиною першою статті 633 ЦК України публічним є договір, в якому одна сторона - підприємець взяла на себе обов`язок здійснювати продаж товарів, виконання робіт або надання послуг кожному, хто до неї звернеться (роздрібна торгівля, перевезення транспортом загального користування, послуги зв`язку, медичне, готельне, банківське обслуговування тощо). Умови публічного договору встановлюються однаковими для всіх споживачів, крім тих, кому за законом надані відповідні пільги.
Відповідно до ст. ст. 525, 526 Цивільного кодексу України одностороння відмова від зобов`язання або одностороння зміна його умов не допускається, якщо інше не встановлено договором або законом. Зобов`язання має виконуватися належним чином відповідно до умов договору та вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства, а за відсутності таких умов та вимог - відповідно до звичаїв ділового обороту.
Відповідно до ст. 610 ЦК України, порушенням зобов`язання є його невиконання або виконання з порушенням умов, визначених змістом зобов`язання (неналежне виконання), тобто ухиляючись від сплати заборгованості за кредитом, відповідач порушує зобов`язання за даним договором.
Згідно ч.2 ст. 615 ЦК України, одностороння відмова від зобов`язання не звільняє винну сторону від відповідальності за порушення зобов`язання.
Відповідно до положень ст. 625 ЦК України боржник не звільняється від відповідальності за неможливість виконання ним грошового зобов`язання. Боржник, який прострочив виконання грошового зобов`язання на вимогу кредитора зобов`язаний сплатити суму боргу з урахуванням встановленого індексу інфляції за весь час прострочення, а також три проценти річних від простроченої суми, якщо інший розмір процентів не встановлений договором або законом.
Відповідно до ч.1 ст. 598 ЦК України, зобов`язання припиняється частково або у повному обсязі на підставах, встановлених договором або законом.
Позивачем були вжиті необхідні заходи з метою досудового врегулювання спору, неодноразово надсилалися листи-вимоги про повернення боргу, в тому числі остання така вимога надіслана на адресу Відповідача 04.02.2021 року.
Проте, жодних дій щодо погашення кредиту Відповідач не вчинила, вимога була проігнорована.
Згідно ст.ст. 525, 526, 530 ЦК України зобов`язання має виконуватися належним чином відповідно до умов договору та вимог цивільного законодавства у встановлений строк.
Відповідно до статті 530 ЦК України, якщо у зобов?язанні встановлений строк його виконання, то воно підлягає виконанню у цей строк.
Вивчивши надані до позовної заяви матеріали у їх сукупності, суд вважає, що позовна заява підлягає задоволенню.
Перевіривши зміст угоди №6, судом не встановлено, що вона суперечить ЦК України та іншим актам законодавства.
Як вбачається з матеріалів справи особи, які вчиняли правочин мали необхідний обсяг цивільної дієздатності.
Розрахунок цільового пільгового державного кредиту та графік повернення містять всі необхідні періоди оплат.
На день розгляду справи заборгованість відповідачем у добровільному порядку не сплачена, а тому підлягає примусовому стягненню.
Відповідно до положень ст.263 ЦПК України, а також з урахуванням абз. 4 п. 2 постанови Пленуму Верховного Суду України від 18.12.2009 № 14 «Про судове рішення у цивільній справі», обґрунтованим є рішення, ухвалене на основі повно і всебічно з`ясованих обставин, на які сторони посилаються як на підставу своїх вимог і заперечень, підтверджених тими доказами, які були досліджені в судовому засіданні.
Згідно ст. 12 ЦПК України цивільне судочинство здійснюється на засадах змагальності сторін, кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень.
Відповідно до ч. 5 ст. 263 ЦПК України обґрунтованим є рішення, в якому повно відображені обставини, що мають значення для даної справи, висновки суду про встановлені обставини і правові наслідки є вичерпними, повинні відповідати дійсності і підтверджуватися достовірними доказами, дослідженими в судовому засіданні.
Суд оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтуються на всебічному, повному, об`єктивному та безпосередньому дослідженні наявних у справі доказів.
Виходячи із вищенаведеного, після всебічного, повного та об`єктивного дослідження обставин справи, викладені позивачем у позовній заяві, обґрунтування позовних вимог знайшли своє підтвердження в ході судового розгляду, доводи є достовірними, обґрунтованими, підтверджені письмовими доказами, та сумніву у суду не викликають. Таким чином, доводи позивача знайшли своє підтвердження в судовому засіданні.
Суд виконавши всі вимоги цивільного процесуального законодавства і всебічно перевіривши обставини справи, дійшов висновку що позовні вимоги є обґрунтованими та доведеними.
Розподіл судових витрат між сторонами:
Відповідно до ст. 141 ЦПК України судовий збір покладається на сторони пропорційно розміру задоволених позовних вимог.
Позивачем при поданні позову до суду сплачено 2 270,00 грн. судового збору.
У зв`язку із задоволенням позовних вимог понесені позивачем і документально підтверджені судові витрати, а саме, судовий збір підлягає стягненню у сумі 2 270,00 грн. на користь позивача.
Відповідно до вимог ст. 247 ЦПК України у разі неявки в судове засідання всіх учасників справи чи в разі якщо відповідно до положень цього Кодексу розгляд справи здійснюється судом за відсутності учасників справи, фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.
На підставі викладеного та керуючись:
ст. ст. 526, 527, 530, 1050, 1054 ЦК України,
ст.ст. 10, 12, 76-81, 131, 141, 247, 258, 263, 265, 266, 280, 354 ЦПК України,-
ухвалив:
Позовні вимоги Львівського державного університету фізичної культури імені Івана Боберського до ОСОБА_1 про стягнення кредитної заборгованості - задовольнити.
Стягнути з ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 на користь Львівського державного університету фізичної культури імені Івана Боберського (ЄДРПОУ 34606048) заборгованість в розмірі 1775,00 грн., пеню в розмірі 2155,00 грн., 3% річних в розмірі 266,00 грн та інфляційні втрати в розмірі 350,33 грн., всього на загальну суму 4546, 54 коп.
Стягнути з ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 на користь Львівського державного університету фізичної культури імені Івана Боберського (ЄДРПОУ 34606048) понесені судові витрати у розмірі 2 270 /дві тисячі двісті сімдесят/ гривень 00 коп.
Заяву про перегляд заочного рішення може бути подано протягом тридцяти днів з дня його проголошення.
Учасник справи, якому повне заочне рішення суду не було вручене у день його проголошення, має право на поновлення пропущеного строку на подання заяви про його перегляд - якщо така заява подана протягом двадцяти днів з дня вручення йому повного заочного рішення суду.
Строк на подання заяви про перегляд заочного рішення може бути також поновлений в разі пропуску з інших поважних причин.
Заочне рішення набирає законної сили, якщо протягом строків, встановлених цим Кодексом, не подані заява про перегляд заочного рішення або апеляційна скарга, або якщо рішення залишено в силі за результатами апеляційного розгляду справи.
Позивач має право оскаржити заочне рішення в загальному порядку, встановленому ЦПК України.
Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення.
Апеляційна скарга подається безпосередньо до суду апеляційної інстанції, а саме до Львівського апеляційного суду.
До початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи апеляційна скарги подаються учасниками справи через Шевченківський районний суд м. Львова.
Учасники справи можуть отримати інформацію щодо даної справи в мережі Інтернет за веб-адресою сторінки на офіційному веб-порталі судової влади України - http://sh.lv.court.gov.ua/sud1328/.
Повне найменування (ім`я) учасників справи та їх місце проживання (місцезнаходження):
Позивач: Львівський державний університет фізичної культури імені Івана Боберського, код ЄДРПОУ 34606048, місце знаходження: 79007, м. Львів, вул. Костюшка, 11.
Відповідач: ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , місце проживання: зареєстрована за адресою: АДРЕСА_2 .
СуддяО. Ф. Федорова
Суд | Шевченківський районний суд м.Львова |
Дата ухвалення рішення | 07.06.2022 |
Оприлюднено | 23.06.2022 |
Номер документу | 104738713 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема договорів (крім категорій 301000000-303000000), з них страхування, з них позики, кредиту, банківського вкладу, з них |
Цивільне
Шевченківський районний суд м.Львова
Федорова О. Ф.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні