Постанова
від 13.06.2022 по справі 459/3647/21
ЛЬВІВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД

Справа № 459/3647/21 Головуючий у 1 інстанції: Отчак Н.Я.

Провадження № 22-ц/811/259/22 Доповідач в 2-й інстанції: Шандра М. М.

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

14 червня 2022 року колегія суддів судової палати з розгляду цивільних справ Львівського апеляційного суду в складі:

головуючого судді - Шандри М.М.

суддів: Левика Я.А., Крайник Н.П.

секретаря: Назар Х.Б.

розглянувши у відкритому судовому засіданні у місті Львові цивільну справу за апеляційною скаргою ОСОБА_1 на рішення Червоноградського міського суду Львівської області від 17 грудня 2021 року у справі за позовом ОСОБА_1 до Червоноградської спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів №8 Червоноградської міської ради Львівської області про визнання незаконним та скасування наказу про відсторонення від роботи, поновлення на роботі та зобов`язання виплатити невиплачену заробітну плату,

ВСТАНОВИЛА:

12.11.2021 позивачка звернулася до суду із даним позовом, в якому просила: визнати незаконним та скасувати наказ № 174-к від 08.11.2021 про її відсторонення від роботи та поновити її на роботі; зобов`язати виплатити заробітну плату за час незаконного відсторонення від роботи.

В обґрунтування позову посилалася на те, що вона працює на посаді прибиральника службових приміщень Червоноградської спеціалізованої школи I-III ступенів № 8 Червоноградської міської ради Львівської області. У листопаді 2021 року позивач стикнулась з грубим порушенням її конституційного права на роботу, яке полягало у постійному незаконному вимаганні медичної інформації щодо вакцинації від респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2 та обмеження її права щодо повноцінної роботи. 08.11.2021 позивачу було вручено наказ про її відсторонення від роботи з підстав відсутності щеплення від респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2 з посиланням на наказ МОЗ України. Вказує, що ні в трудовому контракті, ні в посадовій інструкції, ані в будь-якому іншому документі не вказано обов`язку працівника проводити вакцинацію, та відсутнє право відповідача на відсторонення позивача з роботи з такої підстави. З посиланням на норми Конституції України, Загальної декларації прав людини, Європейської соціальної хартії та КЗпП України вважає своє відсторонення незаконним.

Рішенням Червоноградського міського суду Львівської області від 17 грудня 2021 року у задоволенні позову ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_1 , АДРЕСА_1 ) до Червоноградської спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів №8 (ЄДРПОУ 22405938, Львівська обл., м. Червоноград, вул. Шептицького, 15) про визнання незаконним та скасування наказу про відсторонення від роботи, поновлення на роботі та зобов`язання виплатити невиплачену заробітну плату - відмовлено.

Рішення суду в апеляційному порядку оскаржила ОСОБА_1 .

В апеляційній скарзі посилається на незаконність та необґрунтованість рішення суду, порушення судом норм матеріального та процесуального права. Зазначає, що ні в трудовому контракті, ні в посадовій інструкції, ні в будь-якому іншому документі не вказано обов`язку працівника проводити вакцинацію, та відсутнє право відповідача на відсторонення позивача з роботи з такої підстави. З посиланням на норми Конституції України, Загальної декларації прав людини, Європейської соціальної хартії та КЗпП України вважає своє відсторонення незаконним. Просить рішення скасувати та ухвалити нове рішення, яким позов задовольнити.

Відзив на апеляційну скаргу не надходив.

Учасники справи в судове засідання не з`явилися, були належним чином повідомлені про час та місце слухання справи. Від ОСОБА_1 надійшло клопотання про розгляд справи за її відсутності. Неявка учасників відповідно до положень ч.2 ст. 372 ЦПК України не перешкоджає розгляду справи, який проводиться за їхньої відсутності, а фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу відповідно до ч.2 ст.247 ЦПК України не здійснюється.

Заслухавши суддю-доповідача, перевіривши матеріали справи та доводи апеляційної скарги, колегія суддів вважає, що скаргу слід залишити без задоволення з таких підстав.

Згідно із ч.1 ст. 367 ЦПК України суд апеляційної інстанції переглядає справу за наявними в ній і додатково поданими доказами та перевіряє законність і обґрунтованість рішення суду першої інстанції в межах доводів та вимог апеляційної скарги.

Відповідно до частини першої статті 12 ЦПК України цивільне судочинство здійснюється на засадах змагальності сторін.

Кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених цим Кодексом. Доказування не може ґрунтуватися на припущеннях (ч.1, ч.6 ст. 81 ЦПК України).

Згідно із 1 ст. 89 ЦПК України суд оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному, об`єктивному та безпосередньому дослідженні наявних у справі доказів.

Відповідно до вимог ст. 263 ЦПК України судове рішення повинно ґрунтуватися на засадах верховенства права, бути законним і обґрунтованим. Законним є рішення, ухвалене судом відповідно до норм матеріального права із дотриманням норм процесуального права. Обґрунтованим є рішення, ухвалене на підставі повно і всебічно з`ясованих обставин, на які сторони посилаються як на підставу своїх вимог і заперечень, підтверджених тими доказами, які були досліджені в судовому засіданні.

Колегія суддів вважає, що рішення суду таким вимогам відповідає.

Судом встановлено, що позивачка працює прибиральницею службових приміщень Червоноградської спеціалізованої школи I-III ступенів № 8 Червоноградської міської ради Львівської області.

01.11.2021 ОСОБА_1 була попереджена про можливе майбутнє відсторонення, про що свідчить її підпис.

Наказом № 174-к від 08.11.2021 Червоноградської спеціалізованої школи I-III ступенів № 8 Червоноградської міської ради Львівської області «Про відсторонення від роботи ОСОБА_1 », позивачку було відсторонено від роботи з 08.11.2021, без збереження заробітної плати, на час відсутності щеплення проти COVID-19.

Виходячи з предмету спору та заявлених позовних вимог, саме позивач належними та допустимими доказами мала б довести те, що:

-нею станом на 08.11.2021 (дата наказу, що оскаржується) пройдено щеплення від респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2;

або

-у неї є наявними протипоказання до вакцинації проти COVID-19;

або

-наказ по школі № 174-к від 08.11.2021 про відсторонення його від роботи порушує певні конкретні норми права або суперечить їм.

Як вбачається з доводів позовної заяви, позивач, оскаржуючи наказ по школі № 174-к від 08.11.2021 про відсторонення його від роботи, визнає ту обставину, що станом на день написання позовної заяви нею не пройдено щеплення від респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, а відтак ця обставина (в силу положень, передбачених частиною 1 статті 82 ЦПК України) доказуванню не підлягає.

Позовна заява також не містить доводів стосовно того, що у позивача є наявними протипоказання до вакцинації проти COVID-19, та доказів про наявність таких протипоказань.

При цьому всі доводи позовної заяви зводяться до того, що оскаржуваний позивачем наказ не відповідає положенням чинного законодавства та суперечить цим положенням.

В той же час, в оскаржуваному рішенні наведено детальний та ґрунтовний аналіз всім доводам, які наведені у позовній заяві, щодо відповідності наказу, який оскаржується позивачем, чинному законодавству.

Підтвердженням цього є те, що апеляційна скарга не містить доводів, які б спростовували висновки суду про відповідність оскаржуваного наказу чинному законодавству, а саме: доводів про неправильне застосування судом першої інстанції норм матеріального права, оскільки у ній не зазначено положення якого саме закону, який не підлягає застосуванню до спірних правовідносин, судом неправомірно було застосовано при ухваленні оскаржуваного рішення, чи навпаки - положення якого саме закону підлягали до застосування до спірних правовідносин, однак не були застосованими судом.

Матеріали справи дійсно не містять медичного висновку про наявність протипоказань (у позивача) до вакцинації проти COVID-19, виданого закладом охорони здоров`я.

Так само, як не містять жодного доказу про проходження позивачем обов`язкового профілактичного щеплення.

Відтак, колегія суддів вважає, що суд першої інстанції дав належну оцінку всім обставинам і доказам по справі в їх сукупності та ухвалив рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права, а тому приходить до висновку про те, що підстави для його скасування відсутні і апеляційну скаргу на нього, доводи якої не спростовують висновків рішення суду, слід залишити без задоволення.

Керуючись ст.ст. 367, 368, п.1 ч.1 ст. 374, 381, 382, 383, 384 ЦПК України, колегія суддів,

ПОСТАНОВИЛА:

Апеляційну скаргу ОСОБА_1 залишити без задоволення.

Рішення Червоноградського міського суду Львівської області від 17 грудня 2021 року залишити без змін.

Постанова апеляційного суду набирає законної сили з дня її прийняття, але може бути оскарженою у касаційному порядку шляхом подачі касаційної скарги безпосередньо до суду касаційної інстанції протягом тридцяти днів з дня складання повної постанови.

Повний текст постанови складено:14.06.2022.

Головуючий

Судді

СудЛьвівський апеляційний суд
Дата ухвалення рішення13.06.2022
Оприлюднено22.06.2022
Номер документу104752875
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із трудових правовідносин, з них

Судовий реєстр по справі —459/3647/21

Постанова від 13.06.2022

Цивільне

Львівський апеляційний суд

Шандра М. М.

Ухвала від 04.04.2022

Цивільне

Львівський апеляційний суд

Шандра М. М.

Ухвала від 10.02.2022

Цивільне

Львівський апеляційний суд

Шандра М. М.

Рішення від 17.12.2021

Цивільне

Червоноградський міський суд Львівської області

Отчак Н. Я.

Рішення від 17.12.2021

Цивільне

Червоноградський міський суд Львівської області

Отчак Н. Я.

Ухвала від 15.11.2021

Цивільне

Червоноградський міський суд Львівської області

Отчак Н. Я.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні