ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД міста КИЄВА 01054, м.Київ, вул.Б.Хмельницького,44-В, тел. (044) 284-18-98, E-mail: inbox@ki.arbitr.gov.uaРІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
м. Київ
15.06.2022Справа № 910/20497/21
Суддя Господарського суду міста Києва Нечай О.В., розглянувши без виклику сторін (без проведення судового засідання) у спрощеному позовному провадженні матеріали справи
за позовом Об`єднання співвласників багатоквартирного будинку "Кадетський Гай 3" (Україна, 03048, м. Київ, вул. Кадетський Гай, буд. 3; ідентифікаційний код: 43939247)
до Товариства з обмеженою відповідальністю "Оберхауз Україна" (Україна, 03124, м. Київ, вул. Василенка Миколи, буд. 7, оф. 703/3; ідентифікаційний код: 40399920)
про стягнення 75 175,58 грн
ОБСТАВИНИ СПРАВИ:
Об`єднання співвласників багатоквартирного будинку "Кадетський Гай 3" (далі - позивач) звернулось до Господарського суду міста Києва з позовною заявою до Товариства з обмеженою відповідальністю "Оберхауз Україна" (далі - відповідач) про стягнення 75175,58 грн, з яких 58 948,75 грн заборгованості за щомісячні внески співвласників житлових і нежитлових приміщень будинків на утримання та експлуатацію багатоквартирних будинків та прибудинкової території, 8 469,65 грн заборгованості за щомісячний внесок до фонду розвитку, 6 049,75 грн заборгованості за разовий внесок до ремонтного фонду, 1 094,38 грн інфляційних втрат та 613,05 грн 3% річних.
Позовні вимоги обґрунтовані тим, що відповідач, як власник нежитлових приміщень № 9-12, що знаходяться за адресою: м. Київ, вул. Кадетський Гай, буд. 3, не сплачує належні внески та платежі на утримання спільного майна.
Ухвалою Господарського суду міста Києва від 20.12.2021 вказану позовну заяву залишено без руху та встановлено позивачу строк для усунення її недоліків - протягом 10 днів з дня вручення даної ухвали.
28.12.2021 (у встановлений судом строк) до відділу діловодства Господарського суду міста Києва від позивача надійшла заява про усунення недоліків позовної заяви з додатками.
Ухвалою Господарського суду міста Києва від 14.01.2022 прийнято позовну заяву до розгляду та відкрито провадження у справі, справу визнано судом малозначною, постановлено розглядати її за правилами спрощеного позовного провадження без виклику сторін (без проведення судового засідання) та серед іншого встановлено сторонам строки для подання ними відповідних заяв по суті справи.
Будь-яких заперечень від відповідача проти розгляду справи за правилами спрощеного позовного провадження до суду не надходило.
Частиною п`ятою статті 176 Господарського процесуального кодексу України передбачено, що ухвала про відкриття провадження у справі надсилається учасникам справи, а також іншим особам, якщо від них витребовуються докази, в порядку, встановленому статтею 242 цього Кодексу, та з додержанням вимог частини четвертої статті 120 цього Кодексу.
Відповідно до інформації з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, місцезнаходженням відповідача є: Україна, 03124, м. Київ, вул. Василенка Миколи, буд. 7, оф. 703/3.
На зазначену адресу, відповідно до вищевказаних вимог процесуального закону, судом було направлено копію ухвали про відкриття провадження у справі від 14.01.2022 з метою повідомлення відповідача про розгляд справи за правилами спрощеного позовного провадження без виклику сторін (без проведення судового засідання) та про його право подати, зокрема, відзив на позовну заяву.
27.01.2022 до суду повернулось рекомендоване повідомлення про вручення 19.01.2022 поштового відправлення відповідачеві (копії ухвали про відкриття провадження у справі від 14.01.2022).
Відтак, суд вважає, що відповідач був належним чином повідомлений про розгляд цієї справи та останньому були створені достатні умови для реалізації ним своїх процесуальних прав.
Згідно з ч. 9 ст. 165 Господарського процесуального кодексу України у разі ненадання відповідачем відзиву у встановлений судом строк без поважних причин, суд вирішує справу за наявними матеріалами.
З огляду на неподання відповідачем відзиву на позовну заяву, справа підлягає розгляду за наявними у ній матеріалами.
Відповідно до ч. 5 ст. 252 Господарського процесуального кодексу України суд розглядає справу в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи за наявними у справі матеріалами, за відсутності клопотання будь-якої із сторін про інше.
Частиною восьмою статті 252 Господарського процесуального кодексу України передбачено, що при розгляді справи у порядку спрощеного провадження суд досліджує докази і письмові пояснення, викладені у заявах по суті справи, а у випадку розгляду справи з повідомленням (викликом) учасників справи - також заслуховує їх усні пояснення. Судові дебати не проводяться.
Згідно з ч. 4 ст. 240 Господарського процесуального кодексу України у разі розгляду справи без повідомлення (виклику) учасників справи суд підписує рішення без його проголошення.
Дослідивши наявні в матеріалах справи докази, всебічно і повно з`ясувавши всі фактичні дані, на яких ґрунтується позов, об`єктивно оцінивши докази, які мають значення для розгляду справи і вирішення спору по суті,
ВСТАНОВИВ:
26.01.2021 було проведено державну реєстрацію юридичної особи - Об`єднання співвласників багатоквартирного будинку "Кадетський Гай 3", що підтверджується випискою з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань.
Рішенням установчих зборів співвласників багатоквартирного будинку за адресою: м. Київ, вул. Кадетський Гай, буд. 3, оформленого протоколом № 1 від 05.01.2021, було затверджено статут Об`єднання співвласників багатоквартирного будинку "Кадетський Гай 3" (далі - Статут).
Відповідно до пункту 1 розділу ІІ Статуту, метою створення об`єднання є забезпечення і захист прав співвласників, дотримання ними своїх обов`язків, належне утримання та використання спільного майна будинку, забезпечення своєчасного надходження коштів для сплати всіх платежів, передбачених законодавством та цим Статутом.
Своєчасна і в повному обсязі сплата належних внесків і платежів є обов`язком співвласників згідно пункту 2 розділу V Статуту.
Рішенням загальних зборів ОСББ "Кадетський Гай 3", оформленим протоколом № 2 від 20.04.2021, були затверджені розміри внесків співвласників за утримання та управління багатоквартирним будинком, а саме:
- щомісячний внесок співвласників житлових і нежитлових приміщень на утримання та експлуатацію будинку та прибудинкової території у розмірі 6,96 грн за 1 кв.м. загальної площі приміщення, який сплачується до 20 (включно) числа наступного за розрахунковим місяцем (пп. 3.3 порядку денного зборів);
- разовий внесок до ремонтного фонду ОСББ "Кадетський Гай 3" у розмірі 5,00 грн за 1 кв.м. загальної площі приміщення, який сплачується до 01.05.2021 (п. 6 порядку денного зборів);
- щомісячний внесок до фонду розвитку ОСББ "Кадетський Гай 3" у розмірі 1,00 грн за 1 кв.м. загальної площі приміщення, який сплачується до 20 (включно) числа наступного за розрахунковим місяцем (п. 7 порядку денного зборів).
Як вбачається з інформації, що міститься в Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно, Товариство з обмеженою відповідальністю "Оберхауз Україна" є власником групи нежитлових приміщень № 9 - 12 у будинку за адресою: м. Київ, вул. Кадетський Гай, буд. 3 загальною площею 1 209,95 кв.м.
Звертаючись до суду з позовом, позивач зазначає, що відповідач не виконує обов`язків власника майна щодо його утримання в частині сплати внесків на утримання будинку та прибудинкової території, у зв`язку з чим за ним обліковується заборгованість у розмірі 73 468,15 грн, яку позивач і просить стягнути, з урахуванням 3% річних та інфляційних втрат.
Оцінивши подані докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об`єктивному розгляді всіх обставин справи в їх сукупності, та враховуючи, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень, суд дійшов висновку про наступне.
Частиною 4 статті 319 Цивільного кодексу України (далі - ЦК України) визначено, що власність зобов`язує.
Власник зобов`язаний утримувати майно, що йому належить, якщо інше не встановлено договором або законом (ст. 322 ЦК України).
За приписами частини другої статті 382 ЦК України усі власники квартир та нежитлових приміщень у багатоквартирному будинку є співвласниками на праві спільної сумісної власності спільного майна багатоквартирного будинку. Спільним майном багатоквартирного будинку є приміщення загального користування (у тому числі допоміжні), несучі, огороджувальні та несуче-огороджувальні конструкції будинку, механічне, електричне, сантехнічне та інше обладнання всередині або за межами будинку, яке обслуговує більше одного житлового або нежитлового приміщення, а також будівлі і споруди, які призначені для задоволення потреб усіх співвласників багатоквартирного будинку та розташовані на прибудинковій території, а також права на земельну ділянку, на якій розташований багатоквартирний будинок та його прибудинкова територія, у разі державної реєстрації таких прав.
Правові та організаційні засади створення, функціонування, реорганізації та ліквідації об`єднань власників жилих і нежилих приміщень багатоквартирного будинку, захисту їх прав та виконання обов`язків щодо спільного утримання багатоквартирного будинку визначено Законом України «Про об`єднання співвласників багатоквартирного будинку» від 29.11.2001 № 2866-III (далі - Закон № 2866-III), згідно зі статтею 1 якого об`єднання співвласників багатоквартирного будинку - юридична особа, створена власниками квартир та/або нежитлових приміщень багатоквартирного будинку для сприяння використанню їхнього власного майна та управління, утримання і використання спільного майна.
Відповідно до частини 4 статті 4 Закону № 2866-III основна діяльність об`єднання полягає у здійсненні функцій, що забезпечують реалізацію прав співвласників на володіння та користування спільним майном співвласників, належне утримання багатоквартирного будинку та прибудинкової території, сприяння співвласникам в отриманні житлово-комунальних та інших послуг належної якості за обґрунтованими цінами та виконання ними своїх зобов`язань, пов`язаних з діяльністю об`єднання.
Згідно зі статтею 10 Закону № 2866-III вищим органом управління об`єднання є загальні збори, до виключної компетенції яких відноситься, зокрема визначення порядку сплати, переліку та розмірів внесків і платежів співвласників. Рішення загальних зборів, прийняте відповідно до статуту, є обов`язковим для всіх співвласників.
Статтею 16 Закону № 2866-III визначено, що об`єднання має право відповідно до законодавства та статуту, зокрема, приймати рішення про надходження та витрати коштів об`єднання; встановлювати порядок сплати, перелік та розміри внесків і платежів співвласників, у тому числі відрахувань до резервного та ремонтного фондів; здійснювати контроль за своєчасною сплатою внесків і платежів.
З наведеним кореспондуються обов`язки співвласника, закріплені у статті 15 цього Закону, виконувати рішення статутних органів, прийняті у межах їхніх повноважень, своєчасно і в повному обсязі сплачувати належні внески і платежі.
Обов`язок співвласників виконувати рішення зборів співвласників визначений і у частині 1 статті 7 Закону України «Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку» від 14.05.2015 № 417-VIII (далі - Закон № 417-VIII).
Частинами 1, 2 статті 11 Закону № 417-VIII визначено, що управління багатоквартирним будинком управителем здійснюється на підставі договору про надання послуг з управління багатоквартирним будинком, що укладається згідно з типовим договором.
Вартість послуг з управління багатоквартирним будинком визначається за рішенням зборів співвласників (загальних зборів об`єднання співвласників багатоквартирного будинку) і згодою управителя та зазначається у договорі з управителем.
Відповідно до частин 1 - 3 статті 12 Закону № 417-VIII витрати на управління багатоквартирним будинком включають: 1) витрати на утримання, реконструкцію, реставрацію, проведення поточного і капітального ремонтів, технічного переоснащення спільного майна у багатоквартирному будинку; 2) витрати на оплату комунальних послуг стосовно спільного майна багатоквартирного будинку; 2-1) витрати, пов`язані з виконанням зобов`язань за кредитним договором, укладеним за програмами Фонду енергоефективності; 3) витрати на сплату винагороди управителю в разі його залучення; 4) інші витрати, передбачені рішенням співвласників або законом.
Витрати на управління багатоквартирним будинком розподіляються між співвласниками пропорційно до їхніх часток співвласника, якщо рішенням зборів співвласників або законодавством не передбачено іншого порядку розподілу витрат.
Невикористання власником належної йому квартири чи нежитлового приміщення або відмова від використання спільного майна не є підставою для ухилення від здійснення витрат на управління багатоквартирним будинком.
Згідно з ч. 3 ст. 23 Закону № 2866-III внески на утримання і ремонт приміщень або іншого майна, що перебуває у спільній власності, визначаються статутом об`єднання та/або рішенням загальних зборів.
За приписами частини другої статті 10 Закону № 417-VIII до повноважень зборів співвласників належить прийняття рішень з усіх питань управління багатоквартирним будинком, у тому числі про визначення переліку та розміру витрат на управління багатоквартирним будинком.
Таким чином, прийняті відповідно до статуту рішення загальних зборів об`єднання з питань управління багатоквартирним будинком є обов`язковими для усіх власників квартир (нежитлових приміщень) у багатоквартирному будинку, які одночасно є співвласниками спільного майна такого будинку та зобов`язані його утримувати в силу прямої норми статті 322 Цивільного кодексу України та частини 2 статті 7 Закону № 417-VIII.
Наведене узгоджується із висновками Верховного Суду, які викладені у постановах від 02 вересня 2020 року в справі № 906/884/19 та від 22 лютого 2018 року в справі № 910/11312/17.
Судом встановлено, що позивач з квітня 2021 року здійснює функції управителя багатоквартирним будинком № 3 по вулиці Кадетський Гай у місті Києві.
Відповідачеві у цьому будинку на праві приватної власності належить група нежитлових приміщень № 9 - 12 загальною площею 1 209,95 кв.м.
Таким чином рішення загальних зборів Об`єднання співвласників багатоквартирного будинку "Кадетський Гай 3", у тому числі про визначення переліку та розміру внесків на утримання багатоквартирного будинку, є обов`язковими для Товариства з обмеженою відповідальністю "Оберхауз Україна", як власника нежитлових приміщень у цьому будинку, який в силу прямої норми закону несе тягар утримання належного йому майна та зобов`язаний виконувати прийняті відповідно до статуту рішення ОСББ. При цьому у разі відмови співвласника сплачувати встановлені внески і платежі об`єднання має право звернутися до суду (ч. 6 ст. 13 та ч. 1 ст. 17 Закону № 2866-III).
За встановленими обставинами справи, рішенням загальних зборів ОСББ "Кадетський Гай 3", оформленим протоколом № 2 від 20.04.2021, були затверджені розміри внесків співвласників за утримання та управління багатоквартирним будинком, а саме:
- щомісячний внесок співвласників житлових і нежитлових приміщень на утримання та експлуатацію будинку та прибудинкової території у розмірі 6,96 грн за 1 кв.м. загальної площі приміщення, який сплачується до 20 (включно) числа наступного за розрахунковим місяцем (пп. 3.3 порядку денного зборів);
- разовий внесок до ремонтного фонду ОСББ "Кадетський Гай 3" у розмірі 5,00 грн за 1 кв.м. загальної площі приміщення, який сплачується до 01.05.2021 (п. 6 порядку денного зборів);
- щомісячний внесок до фонду розвитку ОСББ "Кадетський Гай 3" у розмірі 1,00 грн за 1 кв.м. загальної площі приміщення, який сплачується до 20 (включно) числа наступного за розрахунковим місяцем (п. 7 порядку денного зборів).
Відповідачем не надано доказів сплати внесків за спірний період з травня по листопад 2021 року.
Відповідно до ст. 193 ГК України та ст. 526 ЦК України зобов`язання мають виконуватись належним чином відповідно до закону, інших правових актів, договору, а за відсутності конкретних вимог щодо виконання зобов`язання - відповідно до вимог, що у певних умовах звичайно ставляться. Одностороння відмова від виконання зобов`язання і одностороння зміна умов договору не допускається.
За змістом ст. 527 ЦК України боржник зобов`язаний виконати свій обов`язок, а кредитор - прийняти виконання особисто, якщо інше не встановлено договором або законом, не випливає із суті зобов`язання чи звичаїв ділового обороту.
Згідно з ч. 1 ст. 530 ЦК України якщо у зобов`язанні встановлений строк (термін) його виконання, то воно підлягає виконанню у цей строк (термін).
Так, затверджений разовий внесок до ремонтного фонду ОСББ "Кадетський Гай 3" у розмірі 5,00 грн за 1 кв.м. загальної площі приміщення мав бути сплачений до 01.05.2021.
Виходячи з площі майна, належного відповідачу, розмір його простроченого грошового зобов`язання в цій частині становить 6 049,75 грн, які підлягають стягненню з відповідача на користь позивача.
Щомісячні внески співвласників житлових і нежитлових приміщень на утримання та експлуатацію будинку та прибудинкової території у розмірі 6,96 грн за 1 кв.м. загальної площі приміщення та до фонду розвитку ОСББ "Кадетський Гай 3" у розмірі 1,00 грн за 1 кв.м. загальної площі приміщення сплачуються до 20 (включно) числа наступного за розрахунковим місяцем.
Таким чином, зобов`язання відповідача зі сплати цих внесків за травень 2021 року вважається простроченим з 22 червня 2021 року; за червень 2021 року - з 21 липня 2021 року; за липень 2021 року - з 21 серпня 2021 року; за серпень 2021 року - з 21 вересня 2021 року; за вересень 2021 року - з 21 жовтня 2021 року; за жовтень 2021 року - з 22 листопада 2021 року; за листопад 2021 року - з 21 грудня 2021 року.
З урахуванням викладеного, з огляду на встановлений факт невиконання відповідачем вимог Закону в частині сплати внесків на утримання будинку та прибудинкової території, та до фонду розвитку об`єднання, суд вважає, що вимоги позивача підлягають задоволенню в частині стягнення з відповідача заборгованості зі сплати цих внесків за період з травня по жовтень 2021 року у загальному розмірі 57 787,20 грн.
У стягненні заборгованості за листопад 2021 року слід відмовити, оскільки станом на дату подання позову (10.12.2021) строк виконання грошового зобов`язання відповідача за листопад 2021 року ще не настав, а відтак заявлені вимоги в цій частині є передчасними.
Так, стаття 15 ЦК України передбачає право кожної особи на захист свого цивільного права у разі його порушення, невизнання або оспорення. Кожна особа має право на захист свого інтересу, який не суперечить загальним засадам цивільного законодавства.
Наведена норма визначає об`єктом захисту саме порушене, невизнане або оспорюване право чи цивільний інтерес. Порушення права пов`язано із позбавленням його володільця можливості здійснити (реалізувати) своє право повністю або частково. При оспорюванні або невизнанні права виникає невизначеність у праві, спричинена поведінкою іншої особи.
Аналогічним чином, частина перша статті другої ГПК України визначає, що завданням господарського судочинства є справедливе, неупереджене та своєчасне вирішення судом спорів, пов`язаних із здійсненням господарської діяльності, та розгляд інших справ, віднесених до юрисдикції господарського суду, з метою ефективного захисту порушених, невизнаних або оспорюваних прав і законних інтересів фізичних та юридичних осіб, держави.
Оскільки, відповідно до статті 16 ЦК України порушення, невизнання або оспорювання суб`єктивного права є підставою для звернення особи за захистом цього права із застосуванням відповідного способу захисту, тому суд при вирішенні спору має надати об`єктивну оцінку наявності порушеного права чи інтересу на момент звернення до господарського суду, а також визначити, чи відповідає обраний позивачем спосіб захисту порушеного права способам, що встановлено чинним законодавством, чи відповідає правовій природі тих правовідносин, що виникли між сторонами, та чи забезпечить такий спосіб захисту відновлення порушеного права.
Встановивши наявність у особи, яка звернулася з позовом, суб`єктивного матеріального права або охоронюваного законом інтересу, на захист яких подано позов, суд з`ясовує наявність чи відсутність факту порушення або оспорення і, відповідно, ухвалює рішення про захист порушеного права або відмовляє позивачу у захисті, встановивши безпідставність та необґрунтованість заявлених вимог.
Таким чином, станом на момент пред`явлення позову, грошові зобов`язання Товариства з обмеженою відповідальністю "Оберхауз Україна" зі сплати щомісячних внесків за листопад 2021 року не були порушені, що свідчить про безпідставність заявлених вимог в цій частині.
Крім цього, у зв`язку з неналежним виконанням взятих на себе зобов`язань, позивач також просить суд стягнути з відповідача на свою користь 1 094,38 грн інфляційних втрат та 613,05 грн 3% річних.
Відповідно до ст. 625 ЦК України боржник, який прострочив виконання грошового зобов`язання, на вимогу кредитора зобов`язаний сплатити суму боргу з урахуванням встановленого індексу інфляції за весь час прострочення, а також три проценти річних від простроченої суми, якщо інший розмір процентів не встановлений договором або законом.
Перевіривши надані позивачем розрахунки інфляційних втрат та 3% річних суд встановив, що позивачем помилково визначено момент, з якого грошове зобов`язання вважається простроченим. Так, позивач вів розрахунки з першого дня місяця наступного за розрахунковим, в той час як внески мали бути сплачені до 20 (включно) числа наступного за розрахунковим місяцем.
У зв`язку з цим судом зроблено власні розрахунки інфляційних втрат та 3% річних. За підрахунком суду, розмір втрат від інфляції склав 881,29 грн, а розмір 3% річних - 515,45 грн.
Враховуючи викладене в сукупності, зважаючи на зміст позовних вимог, обставини, встановлені під час розгляду справи, суд дійшов до висновку, що позовні вимоги є частково обґрунтованими, у зв`язку з чим наявні підстави для часткового задоволення позову та стягнення з відповідача 65 233,69 грн, з яких 50 527,50 грн заборгованості за щомісячні внески співвласників житлових і нежитлових приміщень будинків на утримання та експлуатацію багатоквартирних будинків та прибудинкової території, 7 259,70 грн заборгованості за щомісячний внесок до фонду розвитку, 6 049,75 грн заборгованості за разовий внесок до ремонтного фонду, 515,45 грн 3% річних та 881,29 грн інфляційних втрат.
Судові витрати позивача по сплаті судового збору, відповідно до положень статті 129 ГПК України, покладаються на відповідача пропорційно розміру задоволених позовних вимог в сумі 1 969,79 грн. Решта сплаченого судового збору в розмірі 300,21 грн покладається на позивача.
Керуючись статтями 129, 233, 236, 237, 238, 240, 241, 254 Господарського процесуального кодексу України, суд,
ВИРІШИВ:
1. Позов задовольнити частково.
2. Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю "Оберхауз Україна" (Україна, 03124, м. Київ, вул. Василенка Миколи, буд. 7, оф. 703/3; ідентифікаційний код: 40399920) на користь Об`єднання співвласників багатоквартирного будинку "Кадетський Гай 3" (Україна, 03048, м. Київ, вул. Кадетський Гай, буд. 3; ідентифікаційний код: 43939247) 50 527 (п`ятдесят тисяч п`ятсот двадцять сім) грн 50 коп заборгованості за щомісячні внески співвласників житлових і нежитлових приміщень будинків на утримання та експлуатацію багатоквартирних будинків та прибудинкової території, 7 259 (сім тисяч двісті п`ятдесят дев`ять) грн 70 коп заборгованості за щомісячні внески до фонду розвитку, 6 049 (шість тисяч сорок дев`ять) грн 75 коп заборгованості за разовий внесок до ремонтного фонду, 515 (п`ятсот п`ятнадцять) грн 45 коп 3% річних, 881 (вісімсот вісімдесят одну) грн 29 коп інфляційних втрат та 1 969 (одну тисячу дев`ятсот шістдесят дев`ять) грн 79 коп судового збору.
3. В іншій частині позову відмовити.
4. Витрати позивача по сплаті судового збору в розмірі 300,21 грн покласти на Об`єднання співвласників багатоквартирного будинку "Кадетський Гай 3".
5. Видати наказ після набрання рішенням законної сили.
Рішення господарського суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Апеляційна скарга на рішення суду в разі розгляду справи без повідомлення (виклику) учасників справи подається у порядку та строк, визначені статтями 254, 256 Господарського процесуального кодексу України.
Повне рішення складено 15.06.2022
Суддя О.В. Нечай
Суд | Господарський суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 14.06.2022 |
Оприлюднено | 24.06.2022 |
Номер документу | 104768129 |
Судочинство | Господарське |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, щодо недоговірних зобов’язань про відшкодування шкоди |
Господарське
Господарський суд міста Києва
Нечай О.В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні