ЖИТОМИРСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
У Х В А Л А
16 червня 2022 року м. Житомир справа № 240/34394/21
категорія 113040000
Житомирський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Капинос О.В., розглянувши у письмовому провадженні в справі за позовом Управління Держпраці у Житомирській області до Комунального підприємство "Управління житлом експлуатація інфраструктури забезпечення" про застосування заходів реагування,
встановив:
Позивач звернувся до суду з позовом, в якому просить застосувати заходи реагування у сфері державного нагляду до КП УЖЕІ заборонити шляхом зупинення експлуатацію машин, механізмів, устаткування небезпеки, робіт підвищеної небезпеки в частині:
-котел КВМ 050-00.00,000-02 ПС 2007р.в. зав, М 78;
-котел КВМ 082-00,00,000-02 ПС 2010р,в,, зав, № 276;
-роботу електрогосподарства котельні, до усунення порушень зазначених в акті перевірки.
Відповідач надіслав до суду відзив на позов, в якому просить закрити провадження у справі у зв"язку з порушенням порядку проведення позивачем перевірки та у зв"язку з відсутністю необхідності заходів реагування на недіючому об"єкті.
В обґрунтування зазначає, що на виконання акту перевірки вчинено дії щодо усунення порушень. Крім того, вказує, що Тетерівська сільська рада, власник підприємства забрала опалення у КП УЖЕІЗ і передала його ФОП. Після цього котельня більше ніколи працювати не буде, тому відсутні підстави для застосування заходів реагування.
Позивач подав відповідь на відзив, в якому зазначив, що порядок проведення перевірки було дотримано. Посадових осіб Держпраці було допущено до перевірки.
Дослідивши матеріали справи, суд дійшов висновку, що клопотання не підлягає задоволенню.
Підстави для закриття провадження у справі визначені статтею 238 КАС України. Так, відповідно до частини першої цієї статті суд закриває провадження у справі:
1) якщо справу не належить розглядати за правилами адміністративного судочинства;
2) якщо позивач відмовився від позову і відмову прийнято судом;
3) якщо сторони досягли примирення;
4) якщо є такі, що набрали законної сили, постанова чи ухвала суду про закриття провадження у справі між тими самими сторонами, про той самий предмет і з тих самих підстав;
5) у разі смерті або оголошення в установленому законом порядку померлою фізичної особи або припинення юридичної особи, за винятком суб`єкта владних повноважень, які були однією із сторін у справі, якщо спірні правовідносини не допускають правонаступництва;
6) щодо оскарження нормативно-правових актів суб`єктів владних повноважень чи окремих їх положень, якщо оскаржуваний нормативно-правовий акт або відповідні його положення визнано протиправними і нечинними рішенням суду, яке набрало законної сили;
7) щодо оскарження індивідуальних актів та дій суб`єкта владних повноважень, якщо оскаржувані акти та дії суб`єкта владних повноважень було змінено або скасовано рішенням суду, яке набрало законної сили;
8) щодо оскарження рішень, дій або бездіяльності суб`єкта владних повноважень, якщо оскаржувані порушення були виправлені суб`єктом владних повноважень і при цьому відсутні підстави вважати, що повне відновлення законних прав та інтересів позивача неможливе без визнання рішень, дій або бездіяльності суб`єкта владних повноважень протиправними після такого виправлення.
Отже, наявність хоча б однієї із вказаних у статті 238 КАС України обставин може бути підставою для закриття провадження у справі.
При цьому суд відзначає, що зазначений вище перелік підстав для закриття провадження у справі є вичерпним та розширеному тлумаченню не підлягає.
Відповідно до норм КАС України кожна із сторін у справі наділена правом заявити клопотання про закриття провадження у ній.
Разом з тим таке клопотання повинно бути належним чином обґрунтованим, а підстави, з яких провадження у справі має бути закрите, відповідати вимогам статті 238 КАС України.
Такий висновок суду прямо випливає з норми статті 44 КАС України, згідно із якою учасники справи зобов`язані добросовісно користуватися належними їм процесуальними правами і неухильно виконувати процесуальні обов`язки.
Разом з тим, викладені у клопотання обставини не відповідають жодному пункту ст.238 КАС України та не є підставою для закриття провадження у справі.
Враховуючи викладене, клопотання про закриття провадження у справі не підлягає задоволенню.
Керуючись статтями 248, 250, 256 Кодексу адміністративного судочинства України,
ухвалив:
В задоволенні клопотання представника відповідача про закриття провадження у справі відмовити.
Ухвала суду набирає законної сили негайно після її підписання суддею та не оскаржується.
Суддя О.В. Капинос
Суд | Житомирський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 15.06.2022 |
Оприлюднено | 22.06.2022 |
Номер документу | 104789519 |
Судочинство | Адміністративне |
Категорія | Справи щодо забезпечення громадського порядку та безпеки, національної безпеки та оборони України, зокрема щодо охорони праці |
Адміністративне
Житомирський окружний адміністративний суд
Капинос Оксана Валентинівна
Адміністративне
Житомирський окружний адміністративний суд
Капинос Оксана Валентинівна
Адміністративне
Житомирський окружний адміністративний суд
Капинос Оксана Валентинівна
Адміністративне
Житомирський окружний адміністративний суд
Капинос Оксана Валентинівна
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні