Миколаївський окружний адміністративний суд
вул. Заводська, 11, м. Миколаїв, 54055
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
23.06.2010 р. 05.07.2010 № 2а-2616/10/1470
м.Миколаїв
11:05
Миколаївський окружний адміністративний суд у складі судді Мавродієвої М.В.,
за участю:
секретаря судового засідання Богзи Н.А.,
представника позивача: не з’явився.
представника відповідача: не з’явився.
розглянувши у відкритому судовому засіданні справу
за позовом
ДПІ у Корабельному районі м. Миколаєва, вул. Артема, 1-А,Миколаїв,54000
до
ТОВ "Фарра-05", пр. Жовтневий, 302,Миколаїв,54050
про
припинення юридичної особи,
в с т а н о в и в:
Позивач звернувся до суду з заявою про припинення юридичної особи відповідача на підставі ст.11 Закону України «Про державну податкову службу», посилаючись на те, що відповідач не подає звітності до ДПІ більше одного року, і про причину ненадання звітності не повідомив.
Відповідач відзив не надав, заперечень проти позовних вимог не висловив, представник у судове засідання не з’явився, незважаючи на те, що відповідно до ч.5 ст.107 КАС України був належним чином повідомлений про час та місце розгляду справи.
Згідно витягу з державного реєстру юридичних та фізичних осіб-підприємців відповідач, зареєстрований Виконавчим комітетом Миколаївської міської Ради.(а.с.5)
Згідно до вимог ч.6 ст.145 Господарського кодексу України відповідач як суб’єкт господарювання зобов’язаний на основі даних бухгалтерського обліку складати та надавати фінансову звітність за формами, передбаченими законодавством, відповідно до вимог закону та установчих документів. Строки подання податкових декларацій встановлені ст.4 Закону України «Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетом та державними цільовими фондами».
Згідно акту перевірки дотримання податкового законодавства України, наданого Корабельною ДПІ м. Миколаєва, відповідач не звітує, з 4 кварталу 2008 року.(а.с.10)
Довідка Корабельної ДПІ м. Миколаєва свідчить, що заборгованості у відповідача перед бюджетом немає.
Згідно довідок Управління ПФУ, Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності Корабельного району заборгованість відповідача перед Державними цільовими фондами також відсутня.
Згідно ч.2 ст.46 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців»від 15.05.2003 №755-ІV неподання протягом року органам державної податкової служби податкових декларацій, документів фінансової звітності відповідно до закону є підставою для постановляння судового рішення про припинення підприємницької діяльності фізичної особи - підприємця.
Відповідно до п.17 ст.11 Закону України «Про державну податкову службу»податкові органи мають право звертатися у передбачених законом випадках до судових органів із заявою (позовною заявою) про скасування державної реєстрації суб’єкта підприємницької діяльності.
23.04.2010 Корабельною ДПІ, винесено розпорядження про звернення до суду про припинення юридичної особи, згідно п.8.6 Інструкції про порядок обліку платників податку, затвердженої Наказом ДПА України від 19.02.1998р.№ 80.
Відповідно до ст.11, ч.1 ст.71 КАС України розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюються на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення. Відповідач своїм правом не скористався.
Згідно п.15 ст.58 Господарського кодексу України скасування (припинення) державної реєстрації суб’єкта господарювання здійснюється за його особистою заявою, а також на підставі рішення суду, або в інших випадках, передбачених законом.
Як вбачається з ст.247 Господарського кодексу України, у разі здійснення суб’єктом господарювання діяльності, що суперечить закону чи установчим документам, до нього може бути застосовано адміністративно-господарську санкцію у вигляді скасування державної реєстрації цього суб’єкта та його ліквідації.
Оскільки засновники в судове засідання не з’явились, не є стороною у справі, суд не знаходить підстав призначати ліквідаційну комісію.
Враховуючи викладене, суд вважає позовні вимоги обґрунтованими, підтвердженими матеріалами справи та таким, що підлягають задоволенню в повному обсязі.
Відповідно до ч.3 ст.49 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців», державний реєстратор не пізніше наступного робочого дня від дати надходження рішення про припинення підприємницької діяльності фізичною особою-підприємцем вносить до Єдиного державного реєстру відповідний запис.
Керуючись ст. ст. 11, 70, 71, 86, 159-163, 167, 254 КАС України, суд -
П О С Т А Н О В И В:
1. Позов задовольнити в повному обсязі.
2. Припинити юридичну особу - Товариства з обмеженою відповідальністю «Фарра-05» (пр. Жовтневий 302, м. Миколаїв, 54050, код ЄДРПОУ 33437438) зареєстрованого Виконавчим комітетом Миколаївської міської Ради 11.03.2005 року за №10005176415.
3. У день набрання постановою законної сили направити її копію для виконання Державному реєстратору Виконавчого комітету Миколаївської міської Ради, якого зобов’язати повідомити суд про внесення до Єдиного державного реєстру запису про судове рішення.
Постанова або ухвала суду першої інстанції, якщо інше не встановлено цим Кодексом, набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого цим Кодексом, якщо таку заяву не було подано.
Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, встановлений цим Кодексом, постанова або ухвала суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення цього строку.
У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Про апеляційне оскарження рішення суду першої інстанції спочатку подається заява. Обґрунтування мотивів оскарження і вимоги до суду апеляційної інстанції викладаються в апеляційній скарзі.
Заява про апеляційне оскарження та апеляційна скарга подаються до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Заява про апеляційне оскарження постанови суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до статті 160 цього Кодексу - з дня складення в повному обсязі. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
Заява про апеляційне оскарження чи апеляційна скарга, подані після закінчення строків, встановлених цією статтею, залишаються без розгляду, якщо суд апеляційної інстанції за заявою особи, яка їх подала, не знайде підстав для поновлення строку, про що постановляється ухвала
Суддя М.В. Мавродієва
Постанова оформлена у відповідності до ст.163 КАС України
та на підписана суддею 05 липня 2010 року
Суд | Миколаївський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 23.06.2010 |
Оприлюднено | 27.07.2010 |
Номер документу | 10479185 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Миколаївський окружний адміністративний суд
Мавродієва М.В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні