НОВОВОЛИНСЬКИЙ МІСЬКИЙ СУД ВОЛИНСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ВИРОК

Справа № 165/2090/21

Провадження № 1-кп/165/151/22

НОВОВОЛИНСЬКИЙ МІСЬКИЙ СУД ВОЛИНСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ВИРОК

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

17 червня 2022 року м. Нововолинськ

Нововолинський міський суд Волинської області у складі:

головуючого судді Василюка А.В.,

за участю секретаря Король І.С.,

прокурора Веремчук Л.М.,

обвинуваченого ОСОБА_1 ,

захисника Кравчука О.А.,

провівши у відкритому судовому засіданні в залі Нововолинського міського суду судовий розгляд кримінального провадження №12021035520000333 від 03 червня 2021 року про обвинувачення ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженець м. Нововолинська Волинської області, українець, громадянин України, освіта базова середня, не одружений, не працює, інвалідом І-ІІ групи не являється, не судимий, зареєстрований та проживає за адресою: АДРЕСА_1 ,

у вчиненні кримінального проступку, передбаченого ст.335 КК України, суд,

встановив:

ОСОБА_1 , будучи особою яка досягла призовного віку на строкову військову службу та згідно з протоколом №6 від 20 квітня 2021 року рішенням призовної комісії визнаний придатним до військової служби за ст.30"г" графи І, додатку 1 "Положення про ВЛЕ ЗСУ України", затвердженого Наказом Міністерства оборони України №402-2008. Згідно ч.1 ст.15 Закону України "Про військовий обов`язок і військову службу" призваний на строкову військову службу та зарахований до команди №46 К 65/2761. 28 травня 2021 року о 14 год. 50 хв. ОСОБА_1 , перебуваючи в приміщенні ІНФОРМАЦІЯ_2 (далі ІНФОРМАЦІЯ_3 ), що знаходиться за адресою: АДРЕСА_2 , без поважних на те причин відмовився від вручення повістки про необхідність прибуття на 09 год. 01 червня 2021 року до ІНФОРМАЦІЯ_4 з подальшим відправленням до Волинського збірного пункту у складі команди №46 К 65/2761 для направлення у військову частину, про що було 28 травня 2021 року складено Акт відмови від вручення повістки. Призовнику ОСОБА_1 було роз`яснено положення статті 335 КК України, та попереджено про кримінальну відповідальність за ухилення від призову на строкову військову службу. В подальшому ОСОБА_1 , усвідомлюючи протиправний характер своїх дій, передбачаючи їх суспільно-небезпечні наслідки та бажаючи їх настання, з метою ухилення від призову на строкову військову службу, діючи в порушення вимог ст.65 Конституції України та ст.1, ст.15 Закону України "Про військовий обов`язок і військову службу", будучи попередженим про кримінальну відповідальність за неявку у вказаний час, без поважних причин, маючи об`єктивну можливість прибути о 09 год. 01 червня 2021 року до ІНФОРМАЦІЯ_4 за адресою: АДРЕСА_2 . не прибув, чим умисно ухилився від призову на строкову військову службу.

У судовому засіданні обвинувачений ОСОБА_1 свою вину у інкримінованому йому кримінальному правопорушенні визнав повністю, підтвердив час, місце обставини, зазначені у обвинувальному акті, за яких він відмовився у Військовому комісаріаті від отримання повістки про призов на строкову військову службу, після чого там працівниками було складено Акт про його відмову. В подальшому він, знаючи про необхідність прибуття о 09 год. 01 червня 2021 року в ІНФОРМАЦІЯ_5 для відправки у військову частину не прибув, у зв`язку із своїми внутрішніми переконаннями. У вчиненому щиро розкаюється, розуміє, що вчинив протиправно. Готовий понести покарання, яке призначить йому суд.

Враховуючи, що обвинувачений та інші учасники судового провадження не оспорюють фактичні обставини справи і судом встановлено, що вони правильно розуміють зміст обставин справи, і що вони правильно розуміють зміст обставин даного судового провадження, відсутні будь-які сумніви у добровільності їх позиції, заслухавши думку прокурора, обвинуваченого, його захисника, роз`яснивши їм положення ч.3 ст.349 КПК України, суд визнав недоцільним дослідження інших доказів щодо тих обставин, які ніким не оспорюються, а обмежився лише допитом обвинуваченого та дослідженням характеризуючих особу обвинуваченого матеріалів.

Суд визнає ОСОБА_1 винуватим в ухиленні від призову на строкову військову службу, та кваліфікує його дії за ст.335 КК України.

Обставинами, що пом`якшують покарання ОСОБА_1 , суд визнає щире каяття, активне сприяння в розкритті кримінального правопорушення.

Обставин, що обтяжують покарання ОСОБА_1 , у судовому засіданні не встановлено.

При призначенні покарання обвинуваченому ОСОБА_1 , суд враховує відсутність обтяжуючих вину обставин, наявність пом`якшуючих вину обставин, тяжкість вчиненого ним кримінального правопорушення, яке згідно ч.2ст.12КК України відноситься до кримінального проступку,та даніпро йогоособу:не працює,на облікуу лікаря-психіатрата лікаря-наркологане перебуває(а.с.52,54,55),не судимий(а.с.56),йогопозитивну характеристику(а.с.67),з урахуваннямособи винного,маючи замету виправленняобвинуваченого ізапобігання вчиненняним новихкримінальних правопорушень,суд вважаєза можливепризначити покарання ОСОБА_1 у видімінімального строкуобмеження волі,передбаченого ч.2ст.61КК Українита санкцією ст.335 КК України.

Разом з тим, враховуючи конкретні обставини справи,викладені дані про особу винного, його молодий вік, критичне ставлення обвинуваченого до вчиненого ним кримінального правопорушення, беручи до уваги те, що обвинувачений ОСОБА_1 після 03 червня 2021 року до адміністративної та кримінальної відповідальності не притягувався (а.с.56), має постійне місце проживання, з урахуванням особи винного, враховуючи, що обвинувачений вперше притягується до кримінальної відповідальності, має постійне місце проживання (а.с.64), суд вважає за можливе застосувати до нього ст.75 КК України з покладенням на ОСОБА_1 обов`язків, передбачених ст.76 КК України, що на переконання суду буде справедливим та співмірним із тяжкістю вчиненого ним кримінального правопорушення та особою винного.

Щодо обвинуваченого ОСОБА_1 у даному кримінальному провадженні запобіжний захід не застосовувався.

Арешт на майно у даному кримінальному провадженні не накладався.

Речові докази: CD-R диск із записами з камер відео спостережень (а.с.49); копії матеріалів справи призовника ОСОБА_1 (а.с.50), які знаходиться у матеріалах кримінального провадження відповідно (а.с.58, 59-86) залишити у матеріалах кримінального провадження.

Судові витрати в даному кримінальному провадженні відсутні.

Керуючись ст.368, ст.370, ст.374 КПК України, суд,

ухвалив:

ОСОБА_1 визнати винним у вчиненні кримінального проступку, передбаченого ст.335 КК України та призначити покарання у виді обмеження волі на строк один рік.

На підставі ст.75, ст.76 КК України ОСОБА_1 звільнити від відбування покарання, якщо протягом одного року не вчинить нового злочину і виконає покладені на нього обов`язки: повідомляти уповноважений орган з питань пробації про зміну місця проживання, навчання чи роботи, періодично з`являтися для реєстрації до уповноваженого органу з питань пробації.

Початок іспитового строку обчислювати ОСОБА_1 з часу проголошення вироку, тобто з 17 червня 2022 року.

Речові докази: CD-R диск із записами з камер відео спостережень; копії матеріалів справи призовника ОСОБА_1 , які знаходиться у матеріалах кримінального провадження залишити у матеріалах кримінального провадження

Вирок може бути оскарженим в апеляційному порядку протягом тридцяти днів з моменту його проголошення до Волинського апеляційного суду через Нововолинський міський суд Волинської області.

Копію вироку після його проголошення негайно вручити обвинуваченому ОСОБА_1 та прокурору.

Головуючий суддя підпис А.В. Василюк

Дата ухвалення рішення 16.06.2022
Оприлюднено 19.08.2022

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Стежити за справою 165/2090/21

Встановіть Опендатабот та підтвердіть підписку

Вайбер Телеграм

Опендатабот для телефону