Постанова
від 19.07.2010 по справі 2а-3319/10/2570
ЧЕРНІГІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

Справа № 2а-3319/10/2570

ЧЕРНІГІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

  П О С Т А Н О В А

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

          19 липня 2010 р.                                                                                м. Чернігів

          Чернігівський окружний адміністративний суд в складі:

головуючого судді  -   Гром Л. М.

при секретарі            - Тищенко М.В.

розглянувши у відкритому судовому засіданні справу за адміністративним позовом управління Пенсійного фонду України в Деснянському районі м. Чернігова до Відкритого акціонерного товариства «Чернігівагроавтосервіс» про стягнення  витрат на виплату і доставку пенсій,-

 В С Т А Н О В И В :

 Позивач, 01.07.2010 року звернувся до суду з адміністративним позовом до Відкритого акціонерного товариства «Чернігівагроавтосервіс» про стягнення і просить суд стягнути з відповідача суму фактичних витрат на виплату і доставку пенсій, призначених за пунктом «б»-«з» статті 13 Закону України «Про пенсійне забезпечення», в сумі 6241,65 грн. Позовні вимоги мотивовані тим, що відповідач не виконує вимог чинного законодавства, а саме  не відшкодовує витрати на виплату і доставку пенсій призначених на пільгових умовах.

В судовому засіданні представник позивача позовні вимоги підтримав, посилаючись на обставини, які викладені в позовній заяві, та подав заяву про зменшення позивних вимог на підставі часткової  сплати боржником . Дана сума  боргу визначена позивачем  5841,65 грн., яку просив стягнути в повному обсязі

Представник відповідача в судове засідання не з’явився про день, час і місце слухання справи повідомлений належним чином, подав письмове клопотання щодо розгляду справи за відсутністю представника  та не заперечував  відносно наявності заборгованності по відшкодуванню сум по виплате та доставці пенсій.

Розглянувши подані документи і матеріали, всебічно і повно з’ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, об’єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд вважає, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.

Відкрите акціонерне товариство «Чернігівагроавтосервіс» зареєстровано в УПФУ в Деснянському районі м. Чернігова як платник страхових внесків на обов’язкове державне пенсійне страхування.

Статтею 13 Закону України «Про пенсійне забезпечення» від 05.11.1991 року визначено категорію працівників, які мають право на пенсію за віком на пільгових умовах, в пункті п. «в» ст. 13 якого вказано на пільгових умовах мають право на пенсію за віком, незалежно від місця останньої роботи: в) трактористи - машиністи, безпосередньо зайняті у виробництві сільськогосподарської продукції в колгоспах, радгоспам, іншим підприємствам сільського господарства,  -  чоловіки після досягнення 55 років і при загальному стажі роботи не менше 25 років, з них не менше 20 років на зазначеній роботі.

          Відповідно до п. 2 Прикінцевих положень Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» пенсійне забезпечення застрахованих осіб, які працювали або працюють на підземних роботах, на роботах з особливо шкідливими і особливо важкими умовами праці за списком № 1 та на інших роботах із шкідливими і важкими умовами праці за списком № 2 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затверджених Кабінетом Міністрів України, та за результатами атестації робочих місць, на посадах, що дають право на призначення пенсії за віком на пільгових умовах або за вислугу років, які відповідно до законодавства, що діяло раніше, мали право на пенсію на пільгових умовах або за вислугу років здійснюється згідно з окремим законодавчим актом через професійні та корпоративні фонди. До запровадження пенсійного забезпечення через професійні та корпоративні фонди особам, зазначеним в абзаці першому цього пункту, пенсії призначаються за нормами цього Закону в разі досягнення пенсійного віку і наявності трудового стажу, передбаченого Законом України «Про пенсійне забезпечення».

Згідно із абз. 4 п.1 ст. 2 та абз. 3 п. 1 ст. 4 Закону України «Про збір на обов’язкове державне пенсійне страхування» для платників збору, визначених пунктами 1 та 2 ст. 1 цього Закону, об’єктом оподаткування є також фактичні витрати на виплату і доставку пенсій, призначених відповідно до пунктів «б»-«з»  статті 13 Закону України «Про пенсійне забезпечення» до  досягнення працівниками пенсійного віку, передбаченого статтею 12 Закону України «Про пенсійне забезпечення» за ставкою 100 відсотків від об’єкта оподаткування.

Платниками збору на обов’язкове державне пенсійне страхування, є суб’єкти підприємницької діяльності незалежно від форм власності, їх об’єднання, бюджетні, громадські та інші установи та організації, об’єднання громадян та інші юридичні особи, а також фізичні особи – суб’єкти підприємницької діяльності, які використовують працю найманих працівників філії, відділення та інші відокремлені підрозділи платників податку зазначених у пункті 1 цієї статті, що не мають статусу юридичної особи розташовані на території іншої, ніж платник зборів територіальної громади.

Підпунктом 2.1.1. Інструкції про порядок обчислення і сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду України затвердженого  постановою правління Пенсійного фонду України  від 19.12.2003 року № 21-1 та зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 16.01.2004 року за № 64/8663, встановлено, що платниками страхових внесків є страхувальники, зокрема, роботодавці – підприємства, установи, організації створені відповідно до Законодавства України  незалежно від форми власності, виду діяльності та господарювання об’єднання громадян профспілки політичної партії (у тому числі філії, представництва, відділення  та інші відокремлені підрозділи зазначених підприємств, установ, організацій, об’єднань громадян, профспілок, політичних партій, які мають окремий баланс самостійно ведуть розрахунки із застрахованими особами), фізичні особи – суб’єкти підприємницької діяльності та інші особи (включаючи юридичних та фізичних осіб – суб’єктів підприємницької діяльності, які обрали особливий спосіб оподаткування фіксований податок, єдиний податок та фіксований сільськогосподарський податок), які використовують працю фізичних осіб на умовах трудового договору ( контракту) або на інших умовах передбачених законодавством, або за договорами цивільно-правового характеру; колективні та орендні підприємства, сільськогосподарські кооперативи та фермерські господарства, у тому числі ті, які обрали особливий спосіб оподаткування (фіксований податок, єдиний податок, фіксований сільськогосподарський податок).

Згідно із п. 6.1. Інструкції відшкодуванню підлягають витрати Пенсійного фонду на виплату та доставку пенсій, призначених на пільгових умовах відповідно до частини 2 Прикінцевих положень Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» в таких розмірах: для платників, зазначених у підпункті 2.1.1 пункту 2.1 цієї Інструкції, - 100 відсотків фактичних витрат на виплату і доставку пенсій, призначених відповідно до абзацу першого частини 2 Прикінцевих положень Закону України № 1058 застрахованим особам, які працювали або працюють на роботах із шкідливими і важкими умовами праці за списком № 2 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затверджених кабінетом Міністрів України та за результатами атестації робочих місць, на посадах, що дають право на призначення пенсії за віком на пільгових умовах.

Відповідно до вимог чинного законодавства Відкрите акціонерне товариство «Чернігівагроавтосервіс» повинно відшкодовувати за місцем його реєстрації тобто управлінню пенсійного фонду України в Деснянському районі м. Чернігова фактичні витрати на виплату і доставку зазначеного виду пенсії.

Відповідно до п. 20 Порядку підтвердження наявного трудового стажу для призначення пенсій за відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній, затвердженого Постановою кабінету Міністрів України від 12.08.1993 року № 637. У тих випадках, коли в трудовій книжці відсутні відомості, що визначають права на пільгових умовах або за вислугу років, установлені для окремих категорій працівників, для підтвердження спеціального трудового стажу  приймаються уточнюючі довідки підприємств або організацій.

20.05.2010 року боржнику було вручено розрахунок  фактичних витрат на виплату та доставку пенсії ОСОБА_1. на 2010 рік та за результатами перерахунку пенсій в 2009 році, призначених Управлінням Пенсійного фонду України в Деснянському районі м. Чернігова.

Пенсія даній особі призначена за списком № 2 виробництв, робіт професій, посад і показників, затверджених Кабінетом Міністрів України та підлягає відшкодуванню в розмірі 100 відсотків фактичних витрат на виплату та доставку пенсій.

Сума фактичних витрат на виплату та доставку пенсії за даним розрахунком за січень-червень 2010 року  щомісячний розмір становить 110,67 грн.

За результатами перерахунку за 2009 рік стягненню підлягає відшкодування в сумі 0,41 грн. Разом до стягнення за даним розрахунком підлягає 1248,33грн.

01.06.2010 р. від відповідача надійшли кошти в сумі 1248,33 грн. за відшкодування за травень 2010р.

Таким чином, згідно наданих розрахунків, відшкодуванню підлягають витрати на виплату та доставку пенсій,за період з січня по квітень 2010 р. та за червень 2010 р. призначеної за списком № 2 на загальну суму 6241,65 грн.

08.07.2010 р. платіжним дорученням №224 борг  частково погашений в сумі 400 грн.  на підставі чого позивач  зменшив позовні вимоги  і загальна сума борг визначається 5841, 65 коп.

Відповідно до п. 6.10. Інструкції про порядок обчислення і сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду України затвердженого  постановою правління Пенсійного фонду України  від 19.12.2003 року № 21-1 та зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 16.01.2004 року за № 64/8663 у разі призначення пенсій на пільгових умовах особам, які мають необхідний стаж роботи не за місцем призначення цієї пенсії, орган Пенсійного фонду за місцем призначення пенсії надсилає повідомлення згідно з додатками, зазначеними у пункті 6.4 цієї Інструкції для зазначених підприємств, у двох примірниках через орган Пенсійного фонду за місцезнаходженням підприємства. Відшкодування сум фактичних витрат на виплату та доставку пенсій, призначених на пільгових умовах, у таких випадках здійснюється підприємством на рахунки органу Пенсійного фонду за місцем його реєстрації.

Відповідач не надав доказів про те, що викладені позивачем у його заяві обставини не відповідають дійсності. Також в судове засідання відповідач надав  письмове погодження з наявністю боргу, але зазначав, що на підприємстві тяжке фінансове становище і у зв’язку з чим просив  реструктуризувати борг на 12 місяців. Але реструктуризація  поширюється на  фінансові санкції,  в даному випадку в судовому засіданні розглядається  наявність  боргу за основним платежем та обґрунтованість якого позивачем не оспорюється.

Враховуючи вищевикладене, суд приходить до висновку, що вимоги позивача є обґрунтованими і підлягають задоволенню.

        На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 122, 158-163, 167  Кодексу адміністративного судочинства України, суд –

П О С Т А Н О В И В :

 Позов задовольнити в повному обсязі.

  Стягнути на рахунок управління Пенсійного фонду України в Деснянському районі м. Чернігова (пр.. Перемоги, 139, м. Чернігів, п/р 25605303011155 в ОПЕРВ ЧОУ Ощадбанку, МФО 353553, код 21395284) з Відкритого акціонерного товариства «Чернігівагроавтосервіс» (вул. Бєлова,7, м. Чернігів, код 00450950) суми витрат на виплату та доставку пенсій, призначених за пунктом «б»-«з» статті 13 Закону України «Про пенсійне забезпечення», в сумі 5841,65 грн.

Постанова може бути оскаржена до Київського апеляційного адміністративного суду протягом десяти днів з дня її складання в повному обсязі, особою, яка оскаржує постанову, за правилами, встановленими ст. ст. 185-187 КАС України, шляхом подання через суд першої інстанції заяви про апеляційне оскарження. Якщо постанову було проголошено у відсутності особи, яка бере участь у справі, то строк подання заяви про апеляційне оскарження обчислюється з дня отримання нею копії постанови. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.

Постанова суду в повному обсязі виготовлена 21 липня  2010 року.

 Суддя                                                                                           Гром Л.М.

СудЧернігівський окружний адміністративний суд
Дата ухвалення рішення19.07.2010
Оприлюднено27.07.2010
Номер документу10482140
СудочинствоАдміністративне

Судовий реєстр по справі —2а-3319/10/2570

Ухвала від 02.07.2010

Адміністративне

Чернігівський окружний адміністративний суд

Гром Л.М.

Постанова від 19.07.2010

Адміністративне

Чернігівський окружний адміністративний суд

Гром Л.М.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні