Справа 375/177/22
Провадження 2-к/375/1/22
У Х В А Л А
27 травня 2022 року смт Рокитне
Рокитнянський районний суд Київської області у складі головуючої судді Чорненької О.І., розглянувши матеріали клопотання інспекції Міністерства по податкам та зборам Республіки Білорусь по Гомельській області, направлене Управлінням судової роботи та міжнародної правової допомоги Центрального міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Київ), про визнання та надання дозволу на виконання на території України рішення економічного суду Гомельської області Республіки Білорусь від 08.12.2021 по справі № 153ЭИП21651,-
ВСТАНОВИВ:
До Рокитнянського районного суду Київської області надійшло клопотання інспекції Міністерства по податкам та зборам Республіки Білорусь по Гомельській області, направлене Управлінням судової роботи та міжнародної правової допомоги Центрального міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Київ), про визнання та надання дозволу на виконання на території України рішення економічного суду Гомельської області Республіки Білорусь від 08.12.2021 по справі № 153ЭИП21651, в частині стягнення державного мита з Товариства зобмеженою відповідальністю «ІМПЕРІЯ ТРАНС ПЛЮС» у розмірі 362,50 рублів, що еквівалентно 120,37 євро на час прийняття рішення суду.
ТОВ «ІМПЕРІЯ ТРАНС ПЛЮС» зареєстроване за адресою: 09601, Київська область, Білоцерківський район, смт. Рокитне, вул. Патріотична (раніше Пролетарська), 48, код ЄДРПОУ 42934494, дата реєстрації 05.04.2019.
Відповідно достатті 9 Конституції України, чинні міжнародні договори, згода на обов`язковість яких надана Верховною Радою України, є частиною національного законодавства України.
Статтею 1 Угоди про порядок вирішення спорів, пов`язаних із здійсненням господарської діяльності від 20.03.1992 (дата набуття чинності для України - 19.12.1992) (далі - Угода) визначено, що ця Угода регулює питання вирішення справ, що випливають з договірних та інших цивільно-правових відносин між господарюючими суб`єктами, з їх відносин з державними та іншими органами, а також виконання рішень за ними.
Відповідно до ст. 7 Угоди, Держави - учасниці Співдружності Незалежних Держав взаємно визнають і виконують рішення компетентних судів, що набули законної чинності. Рішення, винесені компетентними судами однієї держави - учасниці Співдружності Незалежних Держав, мають бути виконаними на території інших держав - учасниць Співдружності Незалежних Держав. Рішення, винесені компетентним судом однієї держави - учасниці Співдружності Незалежних Держав у частині звернення стягнення на майно відповідача, підлягають виконанню на території іншої держави - учасниці Співдружності Незалежних Держав органами, призначеними судом або визначеними законодавством цієї держави.
Статтею 8 Угоди передбачено, що виконання рішення відбувається за клопотанням заінтересованої Сторони. До клопотання додаються: належним чином завірена копія рішення, про примусове виконання якого порушене клопотання; офіційний документ про те, що рішення набуло чинності, якщо це не випливає з тексту самого рішення; докази про повідомлення іншої Сторони про процес; виконавчий документ.
За приписамистатті 81 Закону України "Про міжнародне приватне право", в Україні можуть бути визнані та виконані рішення іноземних судів у справах, що виникають з цивільних, трудових, сімейних та господарських правовідносин, вироки іноземних судів у кримінальних провадженнях у частині, що стосується відшкодування шкоди та заподіяних збитків, а також рішення іноземних арбітражів та інших органів іноземних держав, до компетенції яких належить розгляд цивільних і господарських справ, що набрали законної сили, крім випадків, передбачених частиною другою цієї статті.
Згідно зіст. 82 Закону України "Про міжнародне приватне право", визнання та виконання рішень, визначених устатті 81 цього Закону, здійснюється у порядку, встановленому законом України.
Статтею 19Цивільного процесуального кодексу Українивизначено справи, що відносяться до юрисдикції загальних судів. Згідно з ч. 8 цієї статті, суди розглядають справи про визнання та надання дозволу на виконання рішень міжнародного комерційного арбітражу, іноземного суду.
Порядок опрацювання доручень про вручення документів, отримання доказів, вчинення інших процесуальних дій, а також клопотань про визнання і виконання судових рішень на виконання чинних міжнародних договорів України з питань надання правової допомоги в цивільних справах визначає Інструкція про порядок виконання міжнародних договорів з питань надання правової допомоги в цивільних справах щодо вручення документів, отримання доказів та визнання і виконання судових рішень, затвердженанаказом Міністерства юстиції України, Державної судової адміністрації України від 27 червня 2008 року №1092/5/54(далі - Інструкція).
Відповідно до п.5.2. Інструкції,клопотання заінтересованої особи про визнання і виконання рішення іноземного суду чи іншого компетентного органу (іноземне клопотання) подається безпосередньо до суду України з урахуванням пункту 5.3 цієї Інструкції.
Іноземне клопотання, якщо це передбачено міжнародним договором України,може бути подано до іноземного суду, який розглянув справу і ухвалив рішення у першій інстанції і який надсилає іноземне клопотання на розгляд компетентного суду України через Мін`юст (Міністерство юстиції України).
У відповідності до п. 5.3. розділу V Інструкції, іноземне клопотання розглядається судом України за місцем проживання (перебування) або місцезнаходженням боржника.
Згідно з п. 5.5. розділу V Інструкції,розгляд іноземного клопотання здійснюється згідно зЦивільним процесуальним кодексом України.У разі якщо міжнародний договір містить інші норми, застосовуються положення міжнародного договору.
Таким чином, клопотання про визнання та надання дозволу на виконання рішень іноземних судівподаються до судів загальної юрисдикції за місцезнаходженням боржника та розглядаються такими судамизгідно зі ст.ст.81,82 Закону України "Про міжнародне приватне право", розділу V Інструкції, розділу IXЦивільного процесуального Кодексу України.
Порядок визнання та виконання рішень іноземних судів на території України визначений урозділі ІХ Цивільного процесуального кодексу України.
Відповідно дост. 462 ЦПК Українирішення іноземного суду (суду іноземної держави, інших компетентних органів іноземних держав, до компетенції яких належить розгляд цивільних справ) визнаються та виконуються в Україні, якщо їх визнання та виконання передбачено міжнародним договором, згода на обов`язковість якого надана Верховною Радою України, або за принципом взаємності.
Виходячи із змісту ст. ст.463,464 ЦПК Українирішення іноземного суду може бути пред`явлено до примусового виконання в Україні протягом трьох років з дня набрання ним законної сили за винятком рішення про стягнення періодичних платежів, яке може бути пред`явлено до примусового виконання протягом усього строку проведення стягнення. Питання про надання дозволу на примусове виконання рішення іноземного суду розглядається судом за місцем проживання (перебування) або місцезнаходженням боржника.
Відповідно дост. 465 ЦПК Україниклопотання про надання дозволу на примусове виконання рішення іноземного суду подається до суду безпосередньо стягувачем (його представником) або відповідно до міжнародного договору, згода на обов`язковість якого надана Верховною Радою України, іншою особою (її представником). Якщо міжнародними договорами, згода на обов`язковість яких надана Верховною Радою України, передбачено подання клопотання про надання дозволу на примусове виконання рішення іноземного суду через органи державної влади України, суд приймає до розгляду клопотання, що надійшло через орган державної влади України.
Згідно зі ст. 17 Конвенції про правову допомогу і правові відносини у цивільних, сімейних і кримінальних справах від 22.01.1993, ратифікованої УкраїноюЗаконом України №240/94-ВР від 10.11.1994, у відношеннях один з одним при виконанні цієї Конвенції установи юстиції Договірних Сторін користуються державними мовами Договірних Сторін або російською мовою.
Відповідно до ст. 53 Конвенції про правову допомогу і правові відносини у цивільних, сімейних і кримінальних справах клопотання про дозвіл примусового виконання рішення подається в компетентний суд Договірної Сторони, де рішення підлягає виконанню. Воно може бути подано й у суд, що виніс рішення в справі в першій інстанції. Цей суд направляє клопотання судові, компетентному винести рішення по клопотанню. До клопотання додаються: а) рішення або його засвідчена копія, а також офіційний документ про те, що рішення набуло законної сили і підлягає виконанню або про те, що воно підлягає виконанню до набуття законної сили, якщо це не випливає із самого рішення; б) документ, з якого випливає, що сторона, проти якої було винесене рішення, що не прийняла участі в процесі, була в належному порядку і вчасно викликана в суд, а у випадку її процесуальної недієздатності була належним чином представлена; в) документ, що підтверджує часткове виконання рішення на момент його пересилання; г) документ, що підтверджує угоду сторін, по справах договірної підсудності. Клопотання про дозвіл примусового виконання рішення і прикладені до нього документи забезпечуються завіреним перекладом на мову запитуваної Договірної Сторони або на російську мову.
За приписами частини третьоїстатті 466 ЦПК Україниякщо міжнародними договорами, згода на обов`язковість яких надана Верховною Радою України, не визначено перелік документів, що мають додаватися до клопотання, або за відсутності такого договору, до клопотання додаються такі документи: 1) засвідчена в установленому порядку копія рішення іноземного суду, про примусове виконання якого подається клопотання; 2) офіційний документ про те, що рішення іноземного суду набрало законної сили (якщо це не зазначено в самому рішенні); 3) документ, який засвідчує, що сторона, стосовно якої постановлено рішення іноземного суду і яка не брала участі в судовому процесі, була належним чином повідомлена про дату, час і місце розгляду справи; 4) документ, що визначає, в якій частині чи з якого часу рішення іноземного суду підлягає виконанню (якщо воно вже виконувалося раніше); 5) документ, що посвідчує повноваження представника (якщо клопотання подається представником); 6) засвідчений відповідно до законодавства переклад перелічених документів українською мовою або мовою, передбаченою міжнародними договорами України.
Згідно з ч. 1ст. 467 ЦПК Українипро надходження клопотання про надання дозволу на примусове виконання рішення іноземного суду суд у п`ятиденний строк письмово повідомляє боржника і пропонує йому у місячний строк подати можливі заперечення проти цього клопотання.
Керуючись ст. ст.462,463,464,467 ЦПК України, суд
УХВАЛИВ:
Прийняти до розгляду клопотання інспекції Міністерства по податкам та зборам Республіки Білорусь по Гомельській області про визнання та надання дозволу на виконання на території України рішення економічного суду Гомельської області Республіки Білорусь від 08.12.2021 по справі № 153ЭИП21651.
Повідомити Товариство з обмеженою відповідальністю «ІМПЕРІЯ ТРАНС ПЛЮС», яке зареєстровано за адресою: 09601, Київська область, Білоцерківський район, смт. Рокитне, вул. Патріотична (раніше Пролетарська), 48, код ЄДРПОУ 42934494, про надходження клопотання інспекції Міністерства по податкам та зборам Республіки Білорусь по Гомельській області про визнання та надання дозволу на виконання на території України рішення економічного суду Гомельської області Республіки Білорусь від 08.12.2021 по справі № 153ЭИП21651 та запропонувати йому у місячний строк подати можливі заперечення проти цього клопотання.
Попередити боржника, що відповідно до ч. 2ст. 467 ЦПК Українипісля подання боржником заперечень у письмовій формі або у разі його відмови від подання заперечень, а також якщо у місячний строк з часу повідомлення боржника про одержане судом клопотання заперечення не подано, клопотання буде призначено до розгляду.
Інформацію по справі можна отримати в мережі Інтернет за веб - адресою сторінки на офіційному веб - порталі судової влади України http://rk.ko.court.gov.ua.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та оскарженню не підлягає.
Головуюча суддя Олена ЧОРНЕНЬКА
Суд | Рокитнянський районний суд Київської області |
Дата ухвалення рішення | 26.05.2022 |
Оприлюднено | 25.06.2022 |
Номер документу | 104862296 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Виконання судових доручень іноземних судів |
Цивільне
Рокитнянський районний суд Київської області
Чорненька О. І.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні