Ухвала
від 21.06.2022 по справі 910/2978/22
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

вул. Симона Петлюри, 16/108, м. Київ, 01032, тел. (044) 235-95-51, е-mail: inbox@ko.arbitr.gov.ua

УХВАЛА

"22" червня 2022 р. Справа № 910/2978/22

Суддя Шевчук Н.Г. розглянувши матеріали позовної заяви

Акціонерного товариства "Українська залізниця", 03150, місто Київ, вулиця Єжи Ґедройця, будинок 5

в особі філії "Центр будівельно-монтажних робіт та експлуатації будівель і споруд" Акціонерного товариства "Українська залізниця", 03035, місто Київ, вулиця Льва Толстого, будинок 61

до Товариства з обмеженою відповідальністю "Київоблпреса", 02099, місто Київ, вулиця Руднєва, будинок 100

про стягнення 44 016,30 грн за договором оренди № 789 індивідуально визначеного (нерухомого або іншого) майна, що належить до державної власності від 25.03.2009

встановив:

Акціонерне товариство "Українська залізниця" в особі філії "Центр будівельно-монтажних робіт та експлуатації будівель і споруд" Акціонерного товариства "Українська залізниця" звернулось до господарського суду з позовом (№ БМЕС від 11.02.2022) до Товариства з обмеженою відповідальністю "Київоблпреса" про стягнення 52 827,17 грн заборгованості за договором оренди № 789 індивідуально визначеного (нерухомого або іншого) майна, що належить до державної власності від 25.03.2009.

Позовні вимоги обґрунтовані порушенням відповідачем зобов`язань в частині повної та своєчасної оплати орендованого майна - частини перону площею 6 кв. м по станції "Березань", розміщеної за адресою: Київська обл., м. Березань, залізнична станція "Березань" згідно зазначеного договору оренди, який з урахування додаткових договорів укладено між позивачем та відповідачем. У зв`язку з чим позивач просив стягнути з відповідача основний борг у розмірі 30 028,94 грн, пеню у розмірі 12 602,42 грн, штраф у розмірі 2 997,86 грн, 3% річних у розмірі 2 119,74 грн та інфляційні втрати у розмірі 5 068,21 грн.

Ухвалою Господарського суду Київської області від 08.06.2022 позовну заяву було залишено без руху, оскільки останню подано без додержання вимог, викладених у статті 162 Господарського процесуального кодексу України, зокрема в ухвалі суду було зазначено, що ціна позову не відповідала сумі коштів, що заявлена позивачем до стягнення, також суд просив надати обґрунтований розрахунок суми пені з урахуванням положень законодавства України, зокрема вимог частини шостої статті 232 Господарського кодексу України.

16 червня 2022 року від Акціонерного товариства "Українська залізниця" в особі філії "Центр будівельно-монтажних робіт та експлуатації будівель і споруд" Акціонерного товариства "Українська залізниця" надійшла уточнена позовна заява № БМЕС від 15.06.2022.

Дослідивши матеріали уточненої позовної заяви № БМЕС від 15.06.2022, судом встановлено, що остання подана в якості виконання вимог ухвали суду про залишення позовної заяви без руху.

Також судом встановлено, що після усунення позивачем недоліків позовної заяви, заявлена до стягнення сума пені змінилась (зменшилась). Так, відповідно до розрахунків позивача, окрім заявлених до стягнення сум основної заборгованості за договором оренди в розмірі 30 028,94 грн, штрафу в розмірі 2 997,86 грн, 3% річних в розмірі 2 119,74 грн та інфляційних в розмірі 5 068,21 грн, позивач просить стягнути з відповідача 3 801,55 грн пені, що разом становить 44 016,30 грн.

Відповідно до пункту 2 частини другої статті 46 Господарського процесуального кодексу України позивач вправі збільшити або зменшити розмір позовних вимог - до закінчення підготовчого засідання або до початку першого судового засідання, якщо справа розглядається в порядку спрощеного позовного провадження.

Згідно пункту 1 частини першої статті 163 Господарського процесуального кодексу України ціна позову визначається у позовах про стягнення грошових коштів - сумою, яка стягується, або сумою, оспорюваною за виконавчим чи іншим документом, за яким стягнення провадиться у безспірному (безакцептному) порядку.

Враховуючи, що провадження у справі ще не відкрито, а також у відповідності до вищезазначених норм законодавства ціну позову вказує позивач, суд зазначає, що в даному випадку має місце нова ціна позову 44 016,30 грн, виходячи з якої й вирішуватиметься спір.

Відповідно до приписів статей 174, 176 Господарського процесуального кодексу України, якщо позивач усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, вона вважається поданою у день первинного її подання до господарського суду та приймається до розгляду, про що суд постановляє ухвалу в порядку, встановленому статтею 176 цього Кодексу.

Дослідивши подану позивачем уточнену позовну заяву на виконання вимог ухвали суду про залишення позовної заяви без руху, суд вважає, що недоліки позовної заяви усунуті.

З огляду на вищевикладене суд дійшов висновку про прийняття до розгляду позовної заяви Акціонерного товариства "Українська залізниця" в особі філії "Центр будівельно-монтажних робіт та експлуатації будівель і споруд" Акціонерного товариства "Українська залізниця" до Товариства з обмеженою відповідальністю "Київоблпреса" про стягнення 44 016,30 грн і відкриття провадження у справі.

Відповідно до пункту 2 частини першої та частини третьої статті 12 Господарського процесуального кодексу України господарське судочинство здійснюється за правилами, передбаченими цим Кодексом, у порядку позовного провадження (загального або спрощеного). Спрощене позовне провадження призначене для розгляду малозначних справ, справ незначної складності та інших справ, для яких пріоритетним є швидке вирішення справи. Для цілей цього кодексу малозначними є справи, у яких ціна позову не перевищує ста розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб; справи незначної складності, визнані судом малозначними, крім справ, які підлягають розгляду лише за правилами загального позовного провадження, та справ, ціна позову в яких перевищує п`ятсот розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб (частина п`ята статті 12 Господарського процесуального кодексу України).

Частина перша статті 247 Господарського процесуального кодексу України встановлює імперативну норму, за якою у порядку спрощеного позовного провадження розглядаються малозначні справи.

Зважаючи на характер спірних правовідносин та предмет доказування, суд дійшов висновку про наявність підстав для розгляду даної справи у порядку спрощеного позовного провадження без виклику сторін.

Керуючись статтями 247-252, 234 Господарського процесуального кодексу України, суд

ухвалив:

1. Відкрити провадження у справі за правилами спрощеного позовного провадження без виклику сторін.

2. Повідомити відповідача, що відзив на позовну заяву подається до суду протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення ухвали про відкриття провадження (частина перша статті 251 Господарського процесуального кодексу України).

У зазначений строк відповідач має подати суду відзив, який повинен відповідати вимогам статті 165 Господарського процесуального кодексу України, і всі письмові та електронні докази, висновки експертів і заяви свідків, що підтверджують заперечення проти позову. Копію відзиву та доданих до нього документів відповідач має надіслати (надати) іншим учасникам справи одночасно із надсиланням (наданням) відзиву до суду та докази надіслання надати суду разом із відзивом на позов.

3. Встановити відповідачу п`ятнадцятиденний строк з дня вручення даної ухвали для подання клопотання про розгляд справи у судовому засіданні з повідомленням сторін відповідно до частини сьомої статті 252 Господарського процесуального кодексу України.

4. Запропонувати позивачу у строк до п`яти днів з дня отримання відзиву подати до суду відповідь на відзив, а відповідачу заперечення у порядку, передбаченому статтями 166, 167, 251 Господарського процесуального кодексу України.

5. Зобов`язати учасників справи всі заяви, пояснення, клопотання, заперечення у справі викладати виключно в письмовій формі (частина друга статті 169 Господарського процесуального кодексу України).

6. Сторонам подання доказів по справі здійснювати відповідно до статті 80 Господарського процесуального кодексу України.

7. Повідомити учасників справи, що відповідно до частини п`ятої статті 252 Господарського процесуального кодексу України суд розглядає справу в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи за наявними у справі матеріалами, за відсутності клопотання будь-якої із сторін про інше.

8. Рекомендувати учасникам справи необхідні документи (заяви, клопотання, відзиви тощо) надсилати на електронну адресу суду: inbox@ko.arbitr.gov.ua, або шляхом реєстрації у підсистемі "Електронний суд" в електронній формі з використанням власного електронного цифрового підпису, прирівняного до власноручного підпису з урахуванням вимог Закону України "Про електронні документи та електронний документообіг" та Закону України "Про електронні довірчі послуги".

9. Повідомити учасників справи про можливість ознайомитися з текстами всіх судових рішень по справі в Єдиному державному реєстрі судових рішень за вебадресою https://reyestr.court.gov.ua/.

10. Копію даної ухвали надіслати сторонам у справі.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та не підлягає оскарженню. Заперечення на ухвали, що не підлягають оскарженню окремо від рішення суду, включаються до апеляційної скарги на рішення суду.

Суддя Н.Г. Шевчук

Ухвалу підписано: 22.06.2022

СудГосподарський суд Київської області
Дата ухвалення рішення21.06.2022
Оприлюднено25.06.2022
Номер документу104870918
СудочинствоГосподарське
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах щодо права власності чи іншого речового права на нерухоме майно (крім землі) про державну власність щодо оренди

Судовий реєстр по справі —910/2978/22

Ухвала від 28.09.2022

Господарське

Господарський суд Київської області

Шевчук Н.Г.

Ухвала від 21.06.2022

Господарське

Господарський суд Київської області

Шевчук Н.Г.

Ухвала від 07.06.2022

Господарське

Господарський суд Київської області

Шевчук Н.Г.

Ухвала від 07.04.2022

Господарське

Господарський суд міста Києва

Ващенко Т.М.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні