Ухвала
від 22.02.2022 по справі 922/2322/21
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Держпром, 8-й під`їзд, майдан Свободи, 5, м. Харків, 61022,

тел. приймальня (057) 705-14-14, тел. канцелярія 705-14-41, факс 705-14-41


УХВАЛА

"23" лютого 2022 р. м ХарківСправа № 922/2322/21 (922/743/22)

Господарський суд Харківської області у складі:

судді Кононової О.В.

розглянувши матеріали

за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Компанія "ФБР" (адреса: 61046, Харківська обл., місто Харків, проспект Олександрівський, будинок 2-А) в особі ліквідатора арбітражного керуючого Бондаренка В.А. (адреса: АДРЕСА_1) до Товариства з обмеженою відповідальністю "ХК Бест" (адреса: 61002, Харківська обл., м. Харків, вул. Маршала Бажанова, буд. 21/23) про стягнення коштів

ВСТАНОВИВ:

В провадженні господарського суду Харківської області перебуває справа №922/2322/21 про банкрутство Товариства з обмеженою відповідальністю "Компанія "ФБР".

Ухвалою господарського суду Харківської області від 30.06.2021 серед іншого було відкрито провадження у справі про банкрутство Товариства з обмеженою відповідальністю "Компанія "ФБР", код ЄДРПОУ 21203245; визнано розмір вимог ініціюючого кредитора Товариства з обмеженою відповідальністю "АБВК" в сумі 346 700,00 грн.; введено мораторій на задоволення вимог кредиторів; введено процедуру розпорядження майном боржника; призначено розпорядником майна боржника арбітражного керуючого Бондаренко Василя Анатолійовича; ухвалено здійснити офіційне оприлюднення на офіційному веб-порталі судової влади України про відкриття справи про банкрутство боржника - ТОВ "Компанія "ФБР", із зазначенням повного найменування боржника, його поштової адреси, банківських реквізитів, найменування та адреси господарського суду, номера справи, відомостей про розпорядника майна, граничний строк подання заяв конкурсних кредиторів з вимогами до боржника; встановлено строк подання розпорядником майна до господарського суду відомостей про результати розгляду вимог кредиторів до 06.08.2021; призначено попереднє засідання господарського суду.

Ухвалою попереднього засідання суду від 01.09.2021 був визнаний наступний розмір грошових вимог кредиторів, що вносяться розпорядником майна до реєстру вимог кредиторів:

- Товариства з обмеженою відповідальністю "АБВК" на загальну 346 700, 00 грн. (270 000,00 грн. основний борг, 22700,00 судовий збір за звернення із заявою про відкриття провадження у справі про банкрутство у даній справі та 54000,00 грн авансового платежу.)

- Товариства з обмеженою відповідальністю "Твій безпечний бокс" у сумі 960 000,00 грн та 4540,00 грн судового збору.

- Товариство з обмеженою відповідальністю «Оптторг Україна» в сумі 850 000,00 грн та 4540 грн судового збору.

- Фізичної особи - підприємця Капустіна В.В. в сумі 348 000,00 грн. та 4540 грн. судового збору.

- Товарна біржа «Універсальний «Торговий двір»» в сумі 2 323 200 грн. та 4540 грн. судового збору.

- Головного управління ДПС у Харківській області, утвореного на правах відокремленого підрозділу Державної податкової служби України у розмірі 3 856 756,75 грн. та 4540,00 грн судового збору.

Зобов`язано розпорядника майна за результатами попереднього засідання внести до реєстру вимог кредиторів відомості про кожного кредитора, розмір його вимог за грошовими зобов`язаннями, наявність права вирішального голосу в представницьких органах кредиторів, черговість задоволення кожної вимоги. Належним чином складений та підписаний реєстр вимог кредиторів надати суду у десятиденний строк з дня постановлення ухвали суду.

Постановою суду від 13.10.2021 окрім іншого було припинено процедуру розпорядження майном боржника та повноваження розпорядника майна боржника - арбітражного керуючого Бондаренко Василя Анатолійовича. Визнано Товариство з обмеженою відповідальністю "Компанія "ФБР" банкрутом та відкрито ліквідаційну процедуру. Призначено ліквідатором Товариства з обмеженою відповідальністю "Компанія "ФБР" - арбітражного керуючого Бондаренко Василя Анатолійовича.

Здійснено офіційне оприлюднення на офіційному веб-порталі судової влади України про визнання боржника Товариство з обмеженою відповідальністю "Компанія "ФБР", код ЄДРПОУ 21203245 банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури із зазначенням найменування та інші реквізити боржника, визнаного банкрутом, найменування господарського суду в провадженні якого знаходиться справа про банкрутство, дату прийняття господарським судом постанови про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури, відомостей про ліквідатора.

Зобов`язано ліквідатора відповідно до ст. 61 Кодексу України з процедур банкрутства прийняти до свого відання майно боржника та забезпечити його збереження, виконувати функції з управління та розпорядження майном банкрута, проводити інвентаризацію та визначати початкову вартість майна банкрута, здійснювати аналіз фінансового стану банкрута, вести реєстр вимог кредиторів, формувати ліквідаційну масу, розглядати вимоги поточних кредиторів; передати в установленому порядку на зберігання документи банкрута, які підлягають обов`язковому зберіганню; повідомляти працівників банкрута про звільнення та здійснити його відповідно до законодавства України про працю. Виплата вихідної допомоги звільненим працівникам банкрута провадиться ліквідатором у першу чергу за рахунок коштів, одержаних від продажу майна банкрута або отриманого для цієї мети кредиту, вживати заходів, спрямованих на пошук, виявлення та повернення майна банкрута, що знаходиться у третіх осіб, передати в установленому порядку на зберігання документи банкрута, які відповідно до нормативно-правових документів підлягають обов`язковому зберіганню, здійснити продаж майна банкрута для задоволення вимог, внесених до реєстру вимог кредиторів, у порядку, передбаченому цим Кодексом, повідомити про своє призначення державний орган з питань банкрутства в десятиденний строк з дня прийняття рішення господарським судом та надавати державному реєстратору в електронній формі через портал електронних сервісів юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань відомості, необхідні для внесення до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, у порядку, встановленому державним органом з питань банкрутства, заявляти (пред`являти) до третіх осіб вимоги щодо повернення банкруту сум дебіторської заборгованості, закрити всі рахунки банкрута в установах банку і відкрити або переоформити один основний рахунок для проведення розрахунків з кредиторами.

Зобов`язано ліквідатора не рідше ніж один раз на місяць надавати комітету кредиторів звіт про свою діяльність, інформацію про фінансове становище і майно боржника на день відкриття ліквідаційної процедури та при проведенні ліквідаційної процедури, використання коштів боржника, а також іншу інформацію на вимогу комітету кредиторів та в строк до 13.10.2022 року виконати ліквідаційну процедуру та надати суду обґрунтований звіт про виконану роботу, ліквідаційний баланс, а також інші докази, що свідчать про виконання ліквідаційної процедури.

22.02.2022 до суду від ліквідатора ТОВ "Компанія "ФБР" надійшла позовна заява до ТОВ "ХК Бест", в якій позивач зазначає, що 16.12.2020 між Товариством з обмеженою відповідальністю "Компанія "ФБР" та Товариством з обмеженою відповідальністю "ХК Бест" було укладено договір поставки, відповідно до умов якого ТОВ "Компанія "ФБР" зобов`язався поставити та передати у власність ТОВ "ХК БЕСТ" металопрокат Товар. Асортимент, номенклатура Товару, його кількість, вартість та інші дані, необхідні для організації поставок, визначаються у видаткових накладних та рахунках - фактурах, які оформляються на кожну партію Товару.

Позивач вказує, що ТОВ "Компанія "ФБР" на виконання умов зазначеного Договору було поставлено товар на загальну суму 23 232 059, 71 грн., який було прийнято ТОВ "ХК БЕСТ", в підтвердження того, що позивачем додані до позову відповідні видаткові накладні.

Проте відповідач ТОВ "ХК БЕСТ" не виконав свій обов`язок щодо оплати Товару належним чином, у зв`язку з чим позивач просить суд стягнути заборгованість за Договором поставки від 16.12.2020 у розмірі 23 232 059, 71 грн.

Суд, дослідивши надану заяву, вважає за необхідне зазначити наступне.

Згідно ч. 1 ст. 2 Кодексу України з процедур банкрутства, провадження у справах про банкрутство регулюється цим Кодексом, Господарським процесуальним кодексом України, іншими законами України.

Відповідно до ст. 7 Кодексу України з процедур банкрутства спори, стороною в яких є боржник, розглядаються господарським судом за правилами, передбаченими Господарським процесуальним кодексом України, з урахуванням особливостей, визначених цією статтею.

Господарський суд, у провадженні якого перебуває справа про банкрутство, в межах цієї справи вирішує всі майнові спори, стороною в яких є боржник; спори з позовними вимогами до боржника та щодо його майна; спори про визнання недійсними результатів аукціону; спори про визнання недійсними будь-яких правочинів, укладених боржником; спори про повернення (витребування) майна боржника або відшкодування його вартості відповідно; спори про стягнення заробітної плати; спори про поновлення на роботі посадових та службових осіб боржника; спори щодо інших вимог до боржника.

Склад учасників розгляду спору визначається відповідно до Господарського процесуального кодексу України.

Господарський суд розглядає спори, стороною в яких є боржник, за правилами, визначеними Господарським процесуальним кодексом України.

Відповідно до п. 4 Прикінцевих та перехідних положень Кодексу України з процедур банкрутства, установлено, що з дня введення в дію цього Кодексу подальший розгляд справ про банкрутство здійснюється відповідно до положень цього Кодексу незалежно від дати відкриття провадження у справі про банкрутство, крім справ про банкрутство, які на день введення в дію цього Кодексу перебувають на стадії санації, провадження в яких продовжується відповідно до Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом". Перехід до наступної судової процедури та подальше провадження у таких справах здійснюється відповідно до цього Кодексу.

Так, ліквідатор в межах справи № 922/2322/21 звертається до суду з вимогою про стягнення заборгованості за договором поставки. Отже, вказана заява повинна розглядатись за правилами, визначеними Господарським процесуальним кодексом України.

У відповідності до п. 2 ч. 1 ст. 164 ГПК України, до позовної заяви додаються документи, які підтверджують:

1) відправлення іншим учасникам справи копії позовної заяви і доданих до неї документів;

2) сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.

Позивач зобов`язаний додати до позовної заяви всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги (якщо подаються письмові чи електронні докази позивач може додати до позовної заяви копії відповідних доказів).

Так, дослідивши матеріали справи, судом встановлено, що до позовної заяви не додано доказів в підтвердження відправлення на адресу відповідача копії позовної заяви та доданих до неї документів.

Крім того, до позовної заяви позивачем не додано доказів сплати судового збору.

Позивач зазначає, що у зв`язку із визнанням ТОВ "Компанія ФБР" банкрутом, відсутності коштів на рахунках ТОВ "Компанія ФБР", вкрай незадовільною та не прибутковою підприємницькою діяльністю позивач не має змоги сплатити судовий збір у необхідному обсязі, тому просить суд відстрочити сплату судового збору в порядку, передбаченому ч. 1 ст. 8 Закону України "Про судовий збір".

Розглянувши вказане клопотання позивача господарський суд враховує наступне.

Відповідно до ч. 1 ст. 8 Закону України "Про судовий збір" враховуючи майновий стан сторони, суд може своєю ухвалою за її клопотанням відстрочити або розстрочити сплату судового збору на певний строк, але не довше ніж до ухвалення судового рішення у справі за таких умов:

1) розмір судового збору перевищує 5 відсотків розміру річного доходу позивача - фізичної особи за попередній календарний рік; або

2) позивачами є: а) військовослужбовці; б) батьки, які мають дитину віком до чотирнадцяти років або дитину з інвалідністю, якщо інший з батьків ухиляється від сплати аліментів; в) одинокі матері (батьки), які мають дитину віком до чотирнадцяти років або дитину з інвалідністю; г) члени малозабезпеченої чи багатодітної сім`ї; ґ) особа, яка діє в інтересах малолітніх чи неповнолітніх осіб та осіб, які визнані судом недієздатними чи дієздатність яких обмежена; або

3) предметом позову є захист соціальних, трудових, сімейних, житлових прав, відшкодування шкоди здоров`ю.

Приписи вказаної вище норми права передбачають право суду, з урахуванням майнового стану сторони, відстрочити або розстрочити сплату судового збору лише за наявності викладених вище умов, тоді як законодавець, застосувавши конструкцію "суд, враховуючи майновий стан сторони, може…", тим самим визначив, що питання звільнення, зменшення розміру, відстрочення чи розстрочення сплати судового збору осіб, є правом, а не обов`язком суду навіть за наявності однієї з умов для такого звільнення, зменшення розміру, відстрочення чи розстрочення.

Аналогічна правова позиція викладена у постанові Верховного Суду від 25.03.2021 у справі №912/3514/20.

Так, з системного аналізу змісту ст. 8 Закону України "Про судовий збір" вбачається, що положення пунктів 1 та 2 ч. 1 вказаної статті не поширюються на юридичних осіб, незалежно від наявності майнового критерію (майнового стану учасника справи - юридичної особи), а положення п. 3 ч. 1 ст. 8 Закону "Про судовий збір" можуть бути застосовані до юридичної особи за наявності майнового критерію, але тільки у справах, визначених цим пунктом, тобто предметом позову у яких є захист соціальних, трудових, сімейних, житлових прав, відшкодування шкоди здоров`ю.

Відповідна правова позиція викладена у постанові Великої Палати Верховного Суду від 14.01.2021 у справі №0940/2276/18.

Таким чином, виходячи з того, що позивач не підпадає під категорію осіб, яким суд, враховуючи майновий стан, може своєю ухвалою за їх клопотанням відстрочити сплату судового збору, а позов не спрямований на захист соціальних, трудових, сімейних, житлових прав, відшкодування шкоди здоров`ю, господарський суд не знаходить правових підстав для відстрочення сплати судового збору, тому доходить висновку, що у задоволенні клопотання позивача про відстрочення сплату судового збору необхідно відмовити.

Враховуючи, що позивач просить в позовній заяві стягнути з відповідача на свою користь 23 232 059, 71 грн., суд зауважує, що належна до сплати сума судового збору повинна становити 390 000,00 грн., оскільки відповідно до ч. 2 ст. 4 Господарського процесуального кодексу України, за подання до господарського суду позовної заяви майнового характеру ставка судового збору становить 2 відсотки ціни позову, але не менше 1,5 розміру мінімальної заробітної плати та не більше 60 розмірів мінімальних заробітних плат.

Згідно з ч. 1 ст. 174 ГПК України суд, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.

В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху. Якщо ухвала про залишення позовної заяви без руху постановляється з підстави несплати судового збору у встановленому законом розмірі, суд в такій ухвалі повинен зазначити точну суму судового збору, яку необхідно сплатити (доплатити).

Якщо позивач усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, вона вважається поданою у день первинного її подання до господарського суду та приймається до розгляду, про що суд постановляє ухвалу в порядку, встановленому статтею 176 цього Кодексу.

Якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається особі, що звернулася із позовною заявою.

Враховуючи вищевикладене, суд дійшов висновку про залишення заяви ТОВ "Компанія "ФБР" в особі ліквідатора арбітражного керуючого Бондаренка В.А. (вх. № 743/22 від 22.02.2022) про стягнення заборгованості без руху.

Враховуючи вищенаведене та керуючись статтями 162, 164, 174, 234, 235 ГПК України, ст. 7 Кодексу України з процедур банкрутства, господарський суд -

УХВАЛИВ:

1. Відмовити ТОВ "Компанія "ФБР" в особі ліквідатора арбітражного керуючого Бондаренка В.А. в задоволенні клопотання про відстрочення сплати судового збору.

2. Залишити без руху позовну заяву ТОВ "Компанія "ФБР" в особі ліквідатора арбітражного керуючого Бондаренка В.А. (вх. № 743/22 від 22.02.2022).

2. Надати позивачу строк 10 днів з дня вручення їм цієї ухвали для усунення недоліків, а саме:

- відправлення іншим учасникам справи копії позовної заяви і доданих до неї документів;

- надати докази доплати судового збору у розмірі 390 000,00 грн.

Попередити заявника, що у разі не усунення недоліків заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається особі, що звернулася із заявою.

Ухвалу направити ліквідатору ТОВ "Компанія "ФБР" арбітражному керуючому Бондаренку В.А. (адреса: АДРЕСА_1).

Ухвала набирає чинності з моменту її підписання.

Ухвала не підлягає оскарженню окремо від рішення суду.

Ухвалу складено та підписано 23.02.2022.

Суддя О.В. Кононова

СудГосподарський суд Харківської області
Дата ухвалення рішення22.02.2022
Оприлюднено05.07.2022
Номер документу104871358
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —922/2322/21

Ухвала від 04.12.2024

Господарське

Господарський суд Харківської області

Кононова О.В.

Ухвала від 09.10.2024

Господарське

Господарський суд Харківської області

Кононова О.В.

Ухвала від 07.08.2024

Господарське

Господарський суд Харківської області

Кононова О.В.

Ухвала від 19.06.2024

Господарське

Господарський суд Харківської області

Кононова О.В.

Ухвала від 03.04.2024

Господарське

Господарський суд Харківської області

Кононова О.В.

Ухвала від 06.03.2024

Господарське

Господарський суд Харківської області

Кононова О.В.

Ухвала від 09.06.2023

Господарське

Господарський суд Харківської області

Кононова О.В.

Ухвала від 22.02.2022

Господарське

Господарський суд Харківської області

Кононова О.В.

Ухвала від 21.01.2022

Господарське

Господарський суд Харківської області

Кононова О.В.

Ухвала від 03.12.2021

Господарське

Господарський суд Харківської області

Кононова О.В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні