Справа №127/12362/22
Провадження №1-кс/127/5203/22
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
21 червня 2022 року м. Вінниця
Вінницький міський суд Вінницької області
в складі:слідчого судді ОСОБА_1 ,
при секретарі ОСОБА_2 ,
розглянувши клопотання прокурора Вінницької окружної прокуратури Вінницької області ОСОБА_3 про тимчасовий доступ до документів,-
ВСТАНОВИВ:
Прокурор Вінницькоїокружної прокуратуриВінницької області ОСОБА_3 звернувся до суду з клопотанням про тимчасовий доступ до документів, які перебувають у володінні Філії « ІНФОРМАЦІЯ_1 » АТ « ІНФОРМАЦІЯ_2 ».
Клопотання мотивованотим,що Вінницькою окружною прокуратурою здійснюється процесуальне керівництво досудовим слідством у кримінальному провадженні №42021022110000228, відомості про яке внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань від 21.12.2021 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 191 КК України.
Досудовим розслідуванням встановлено, що службовими особами Філії « ІНФОРМАЦІЯ_1 » АТ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » організовано протиправну схему пов`язану із реалізацією запірно-пломбувальних пристроїв власного виробництва. Так, основна частина реалізації ЗПП відбувається пов`язаним комерційним структурам, які в подальшому перепродують вироби зі значною торговою націнкою.
Таким чином, шляхом зловживання службовим становищем службовими особами Філії створюються умови для одержання неправомірної вигоди для інших юридичних та фізичних осіб.
Крім того, в період 2017-2021 років Філією укладено 5 договорів на суму 1 718 000 грн. з ФОП ОСОБА_4 , який надає послуги з ремонту та обслуговування не електронної частини виробничого обладнання.
При аналізі переговорних процедур за якими Філією укладено договори з ФОП ОСОБА_4 встановлено дані, які можуть свідчити про їх фіктивне проведення та використання ним фіктивних документів.
За результатами виконання договорів, між сторонами оформляються відповідні документи первинного бухгалтерського обліку(накладні, акти приймання-передавання виконаних робіт, акти про надання послуг та інші), а також проводяться розрахунки.
Однак, в ході досудового слідства отримано відомості про те, що у вищевказані документи внесено недостовірні відомості, а саме завищено об`єми виконаних робіт чи наданих послуг.
З урахуванням таких обставин, в межах досудового розслідування виникла необхідність дослідити питання пов`язані з реалізацією ЗПП та закупівлею послуг з ремонту та обслуговування не електронної частини виробничого обладнання.
Окрім того, слідчий суддя постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, якщо сторона кримінального провадження, крім обставин, передбачених ч. 5 ст. 163 Кримінального процесуального кодексу України, доведе можливість використання як доказів відомостей, що містяться в цих речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів.
Таким чином, для досягнення повноти, всебічності та неупередженості розслідування вищезазначених фактів, зокрема для отримання відомостей, котрі є необхідними для належної кваліфікації вчиненого діяння, проведення почеркознавчої та будівельно-технічної експертиз у даному провадженні є потреба у вилученні документів, які перебувають у володінні Філії « ІНФОРМАЦІЯ_1 » АТ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » (ЄДРПОУ НОМЕР_1 , юридична адреса: АДРЕСА_1 ).
Враховуючи, що зазначені документи можуть бути використанні як докази у кримінальному провадженні, потребують дослідження у ході проведення відповідних судових експертиз(товарознавчої, судово-економічної, почеркознавчої), прокурор просить клопотання задовольнити.
В судове засідання прокурор не з`явився, подав заяву про розгляд клопотання у його відсутність.
Представник Філії « ІНФОРМАЦІЯ_1 » АТ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » в судове засідання не з`явився, про день, час та місце розгляду справи був повідомлений завчасно та належним чином, тому відповідно до ч.4 ст. 163 КПК України клопотання розглядається у його відсутність.
Дослідивши матеріали клопотання, слідчий суддя дійшов наступного висновку.
Відповідно до ч. 4 ст. 107 КПК України, фіксування задопомогою технічнихзасобів кримінальногопровадження підчас розглядупитань слідчимсуддею,крім вирішенняпитання пропроведення негласнихслідчих (розшукових)дій,та всуді підчас судовогопровадження єобов`язковим.У разінеприбуття всудове засіданнявсіх осіб,які берутьучасть усудовому провадженні,чи вразі,якщо відповіднодо положеньцього Кодексусудове провадженняздійснюється судомза відсутностіосіб,фіксування задопомогою технічнихзасобів кримінальногопровадження всуді нездійснюється.
Враховуючи те, що учасники процесуальної дії не з`явились в судове засідання, слідчий суддя вважає за можливим розглянути дане клопотання без застосування технічних засобів фіксування.
Згідно ст. 159 КПК України тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та, у разі прийняття відповідного рішення слідчим суддею, судом, вилучити їх (здійснити їх виїмку).
Відповідно до ст. 160 КПК України сторони кримінального провадження мають право звернутися до слідчого судді під час досудового розслідування чи суду під час судового провадження із клопотанням про тимчасовий доступ до речей і документів, за винятком зазначених у статті 161 цього Кодексу.
Частиною 6 ст. 163 КПК України передбачено, що слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, якщо сторона кримінального провадження, крім обставин, передбачених частиною п`ятою цієї статті, доведе можливість використання як доказів відомостей, що містять в цих речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів.
Так як іншим способом неможливо отримати документи та речі зазначені у клопотанні, тому слідчий суддя вважає за необхідне надати дозвіл на тимчасовий доступ до документів, які знаходяться у володінні Філії « ІНФОРМАЦІЯ_1 » АТ « ІНФОРМАЦІЯ_2 ».
Таким чином, слідчий суддя приходить до висновку, що клопотання підлягає задоволенню.
На підставі наведеного, керуючись ст.ст. 159, 160, 161,162,163,164, 309, 395 КПК України, слідчий суддя,-
УХВАЛИВ:
Клопотання задовольнити.
Надати дозвіл начальнику відділення СВ Вінницького РУП ГУНП у Вінницькій області капітану поліції ОСОБА_5 , слідчим СВ Вінницького РУП ГУНП у Вінницькій області капітану поліції ОСОБА_6 , лейтенанту поліції ОСОБА_7 та іншим слідчим, які входять до групи слідчих у даному кримінальному провадженні, на тимчасовий доступ до документів щодо реалізації протягом 2017-2022 років запірно-пломбувальних пристроїв та закупівлі послуг з ремонту та обслуговування не електронної частини виробничого обладнання, які перебувають у володінні Філії « ІНФОРМАЦІЯ_1 » АТ « ІНФОРМАЦІЯ_2 »(ЄДРПОУ НОМЕР_1 , юридична адреса: АДРЕСА_1 ), тобто можливості ознайомитися з ними та вилучити їх завірені копії, а саме:
довідка щодо реалізації ЗПП в розрізі наступних позицій: назва та код ЄДРПОУ покупця; номер, дата та сума договору; предмет закупівлі; кількість та вартість відвантаженої продукції; наявність дебіторської заборгованості,
тендерна документація щодо проведення відкритих торгів/переговорної процедури на закупівлю послуг з ремонту та технічного обслуговування неелектричної та електричної техніки, апаратури та супутнього обладнання,
протоколи засідань комітету,
службові(доповідні) записки щодо необхідності проведення ремонтних робіт,
накази(розпорядження) про створення комітету з конкурсних торгів,
накази про призначення(перебування) членів комітету з конкурсних торгів на відповідних посадах у Філії,
договори з додатками, додаткові угоди до договорів,
довідки про вартість виконаних робіт форми КБ-3, акти виконаних робіт форми КБ-2в та підсумкові відомості ресурсів до актів(за наявності),
акти про надання послуг,
технічні паспорти на обладнання, що підлягало ремонту,
журнали обліку сторонніх осіб, що пройшли на територію Філії,
інші документи, що були оформлені до, під час або після ремонту та обслуговування не електронної частини виробничого обладнання.
У разі невиконання даної ухвали, за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів, суд має право постановити ухвалу про проведення обшуку з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Ухвала залишається в силі протягом двох місяців з дня її постановлення.
Слідчий суддя
Суд | Вінницький міський суд Вінницької області |
Дата ухвалення рішення | 21.06.2022 |
Оприлюднено | 16.05.2024 |
Номер документу | 104872133 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про тимчасовий доступ до речей і документів |
Кримінальне
Вінницький міський суд Вінницької області
Вишар І. Ю.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні