Ухвала
від 22.06.2022 по справі 607/7724/22
ТЕРНОПІЛЬСЬКИЙ МІСЬКРАЙОННИЙ СУД ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ ОБЛАСТІ

У Х В А Л А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

22.06.2022 Справа №607/7724/22

Слідчий суддя Тернопільського міськрайонного суду Тернопільської області ОСОБА_1 , за участю секретаря судового засідання ОСОБА_2 , прокурора ОСОБА_3 , розглянувши у закритому судовому засіданні в місті Тернополі, в приміщенні зали судових засідань, клопотання прокурора Тернопільської окружної прокуратури ОСОБА_3 про надання дозволу на проведення обшуку у кримінальному провадженні № 42022210000000068 від 04 травня 2022 року за ознаками кримінального правопорушення передбаченого ч. 3 ст. 201-2 КК України, -

ВСТАНОВИВ:

До слідчого судді Тернопільського міськрайонного суду Тернопільської області надійшло вказане клопотання, в якому прокурор просить надати дозвіл на проведення обшуку в приміщеннях житлового будинку та господарських будівлях, споруд, за адресою: АДРЕСА_1 , реєстраційний номер об`єкта нерухомого майна 1069964061250, які відповідно до інформації з Державного реєстру прав на нерухоме майно належать на праві приватної власності ОСОБА_4 , з метою виявлення та вилучення оригіналів документальних матеріалів щодо оформлення та руху гуманітарної допомоги, які можуть свідчити про вчинення злочину (митні декларації, гарантійні листи кінцевого споживача, акти прийому передачі гуманітарної допомоги Благодійною Організацією «Благодійний фонд «Фенікс-Лошнів», міжнародні товарно - транспортні накладні, запити/звернення/прохання про надання гуманітарної допомоги, письмові пропозиції донорів про надання гуманітарної допомоги, звіти про наявність і розподіл гуманітарної допомоги, інвойси (рахунки), акти приймання-передачі матеріальних цінностей (гуманітарної допомоги), акти-приймання передачі гуманітарної допомоги між отримувачем та набувачем, накладні на внутрішнє переміщення гуманітарної допомоги), що мають значення для встановлення істини у справі.

В обґрунтування клопотання прокурор зазначає, що досудовим розслідуванням встановлено, що в умовах воєнного стану групою мешканців Тернопільської області, налагоджено системний механізм незаконного використання (продажу) гуманітарної допомоги у великих розмірах з метою отримання прибутку.

Зокрема громадяни ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , та ОСОБА_7 заручившись підтримкою працівника поліції та ОСОБА_8 , під час дії на території України воєнного стану введеного Указом Президента України від 24.02.2022 № 64/2022, попередньо зорганізувались в протиправну групу та впровадили механізм незаконного продажу військової амуніції (засобів індивідуального захисту) ввезеної на митну територію України в якості гуманітарної допомоги для потреб та використання підрозділами Збройних сил України.

Так, протягом квітня 2022 року ОСОБА_5 , з використанням пособницької допомоги посадових осіб Благодійної Організації «Благодійний фонд «Фенікс-Лошнів», код 44837720, юридична адреса: вул. Центральна, 120, с. Лошнів, Тернопільський район, Тернопільська область, організував отримання в Тернопільській ОВА документальних матеріалів для ввезення гуманітарної допомоги (військової амуніції) на адресу вищевказаного Фонду.

У подальшому, з метою реалізації загального спільного злочинного задуму, на підставі вищевказаних документів, 27.04.2022 о 15 год. 57 хв. через пункт пропуску для автомобільного сполучення «Краківець», з використанням мікроавтобусу марки «Мерседес», реєстраційний номер НОМЕР_1 , на територію Республіки Польща вибули громадяни ОСОБА_7 та ОСОБА_6 , де останніми у вантажне відділення авто завантажено військову амуніцію в кількості 102 бронежилети (body armor vests Veritac Solutions NIJIV0101.06 StandAlonel MultiHit) та 17 шоломів (Helmet).

29.04.2022 о 00 год. 31 хв. ОСОБА_7 та ОСОБА_6 на мікроавтобусі марки «Мерседес», реєстраційний номер НОМЕР_1 , через пункт пропуску для автомобільного сполучення «Рава Руська» здійснили ввезення вищевказаних предметів гуманітарної допомоги із застосуванням процедур спрощеного митного оформлення пред`явивши під час перетину державного кордону України сертифікат кінцевого споживача гуманітарної допомоги.

При цьому, вказані особи під час проходження митного контролю надали працівниками митниці сертифікат кінцевого споживача № 011-022 отримувачем благодійної допомоги у якому зазначено Благодійна Організація «Благодійний фонд «Фенікс-Лошнів».

У подальшому, ОСОБА_7 та ОСОБА_6 доставили гуманітарний вантаж до складських приміщень які належать на праві приватної власності ОСОБА_6 , а саме, комплекс будівель та споруд, за адресою: АДРЕСА_2 , (реєстраційний номер об`єкта нерухомого майна 407263961226).

Прокурор зазначає, що період з 29.04.2022 по даний час вказані вище особи здійснили продаж частини гуманітарної допомоги з числа вищевказаних предметів гуманітарної допомоги 17 шоломів (300 доларів США/од) та близько 50 бронежилетів (500 доларів США/од) та на даний час здійснюють пошук клієнтів для подальшого продажу гуманітарного вантажу.

Додатково встановлено, що ОСОБА_6 найближчим часом планує збути громадянину ОСОБА_9 50 бронежилетів, що ввезенні на митну територію України в якості гуманітарної допомоги на адресу Благодійної Організації «Благодійний фонд «Фенікс-Лошнів»».

Таким чином, в діях ОСОБА_5 , ОСОБА_7 , ОСОБА_6 та ОСОБА_8 наявні ознаки вчинення кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 201-2 КК України.

Як встановлено, документальні матеріали щодо надходження вказаної гуманітарної допомоги у вигляді військової амуніції ( в т.ч. бронежилетів), які можуть свідчити про вчинення злочину перебувають розпорядженні Благодійної Організації «Благодійний фонд «Фенікс-Лошнів» (код 44837720) та зберігаються за юридичною адресою: Тернопільська область, Тернопільський район, с. Лошнів, вул. Центральна, 120.

Також слідством встановлено, що засновником та безпосерднім керівником вказаної благодійної організації є ОСОБА_10 , ІНФОРМАЦІЯ_3 .

Відтак з метою встановлення всіх обставин кримінального правопорушення, відшукання та вилучення документів Благодійної Організації «Благодійний фонд «Фенікс-Лошнів» щодо обліку, надходження та передання гуманітарної допомоги виникла необхідність у проведенні обшуку у приміщеннях вказаної благодійної організації, а саме, житлового будинку та господарських будівель, споруд, за адресою: АДРЕСА_1 , реєстраційний номер об`єкта нерухомого майна 1069964061250, які відповідно до інформації з Державного реєстру прав на нерухоме майно належать на праві приватної власності ОСОБА_4 .

Оскільки вилучення вищевказаних речей та документів дасть можливість органу досудового розслідування отримати важливі речові докази, постійний доступ до них з метою використання їх під час доказування, а також унеможливить їх зміну або знищення особами, причетними до вчинення кримінального правопорушення, а тому прокурор просив клопотання задовольнити.

У судовому засіданні слідчий клопотання підтримав з підстав, у ньому наведених, та просив його задовольнити.

Заслухавши доводи прокурора, вивчивши клопотання та додані до нього документи, слідчий суддя дійшов до наступного висновку.

З матеріалів клопотання встановлено, що Четвертим слідчим відділом (з дислокацією у м. Тернополі) Територіального управління Державного бюро розслідувань, розташованого у місті Львові, здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 42022210000000068 від 04.05.2022 за ознаками кримінального правопорушення передбаченого ч. 3 ст. 201-2 КК України.

У клопотанні зазначає про необхідність надання дозволу на проведення обшуку в приміщеннях житлового будинку та господарських будівлях, споруд, за адресою: АДРЕСА_1 , реєстраційний номер об`єкта нерухомого майна 1069964061250, які відповідно до інформації з Державного реєстру прав на нерухоме майно належать на праві приватної власності ОСОБА_4 , з метою виявлення та вилучення оригіналів документальних матеріалів щодо оформлення та руху гуманітарної допомоги, які можуть свідчити про вчинення злочину (митні декларації, гарантійні листи кінцевого споживача, акти прийому передачі гуманітарної допомоги Благодійною Організацією «Благодійний фонд «Фенікс-Лошнів», міжнародні товарно - транспортні накладні, запити/звернення/прохання про надання гуманітарної допомоги, письмові пропозиції донорів про надання гуманітарної допомоги, звіти про наявність і розподіл гуманітарної допомоги, інвойси (рахунки), акти приймання-передачі матеріальних цінностей (гуманітарної допомоги), акти-приймання передачі гуманітарної допомоги між отримувачем та набувачем, накладні на внутрішнє переміщення гуманітарної допомоги), що мають значення для встановлення істини у справі.

Статтею 30 Конституції України та ст. 13 КПК України гарантовано недоторканність житла чи іншого володіння особи. Не допускається проникнення до житла чи до іншого володіння особи, проведення в них огляду чи обшуку інакше як за вмотивованим судовим рішенням, крім випадків, передбачених цим Кодексом.

Згідно з ст. 233 КПК України, ніхто не має проникнути до житла чи іншого володіння особи з будь-якою метою, інакше як лише за добровільною згодою особи з будь-якою метою, або на підставі ухвали слідчого судді, крім випадків, установлених частиною третьої цієї статті. Під іншим володінням розуміється транспортний засіб, земельна ділянка, інші будівлі чи приміщення побутового, службового, господарського, виробничого та іншого призначення тощо, які знаходяться у володінні особи.

Відповідно до ч. 1 ст. 234 КПК України, обшук проводиться з метою виявлення та фіксації відомостей про обставини вчинення кримінального правопорушення, відшукання знаряддя кримінального правопорушення або майна, яке було здобуте у результаті його вчинення, а також встановлення місцезнаходження розшукуваних осіб.

Відповідно до ч. 3 ст. 234 КПК України у разі необхідності провести обшук слідчий за погодженням з прокурором або прокурор звертається до слідчого судді з відповідним клопотанням, яке повинно містити відомості про: 1) найменування кримінального провадження та його реєстраційний номер; 2) короткий виклад обставин кримінального правопорушення, у зв`язку з розслідуванням якого подається клопотання; 3) правову кваліфікацію кримінального правопорушення з зазначенням статті (частини статті) закону України про кримінальну відповідальність; 4) підстави для обшуку; 5) житло чи інше володіння особи або частину житла чи іншого володіння особи, де планується проведення обшуку; 6) особу, якій належить житло чи інше володіння, та особу, у фактичному володінні якої воно знаходиться; 7) індивідуальні або родові ознаки речей, документів, іншого майна або осіб, яких планується відшукати, а також їхній зв`язок із вчиненим кримінальним правопорушенням; 8) обґрунтування того, що доступ до речей, документів або відомостей, які можуть у них міститися, неможливо отримати органом досудового розслідування у добровільному порядку шляхом витребування речей, документів, відомостей відповідно до частини другої статті 93 цього Кодексу, або за допомогою інших слідчих дій, передбачених цим Кодексом, а доступ до осіб, яких планується відшукати, - за допомогою інших слідчих дій, передбачених цим Кодексом. Зазначена вимога не поширюється на випадки проведення обшуку з метою відшукання знаряддя кримінального правопорушення, предметів і документів, вилучених з обігу.

До клопотання також мають бути додані оригінали або копії документів та інших матеріалів, якими прокурор, слідчий обґрунтовує доводи клопотання, а також витяг з Єдиного реєстру досудових розслідувань щодо кримінального провадження, в рамках якого подається клопотання.

У відповідності до ч. 5 ст. 234 КПК України слідчий суддя відмовляє у задоволенні клопотання про обшук, якщо прокурор, слідчий не доведе наявність достатніх підстав вважати, що: 1) було вчинено кримінальне правопорушення; 2) відшукувані речі і документи мають значення для досудового розслідування; 3) відомості, які містяться у відшукуваних речах і документах, можуть бути доказами під час судового розгляду; 4) відшукувані речі, документи або особи знаходяться у зазначеному в клопотанні житлі чи іншому володінні особи; 5) за встановлених обставин обшук є найбільш доцільним та ефективним способом відшукання та вилучення речей і документів, які мають значення для досудового розслідування, а також встановлення місцезнаходження розшукуваних осіб, а також заходом, пропорційним втручанню в особисте і сімейне життя особи.

За результатами розгляду клопотання та доданих до нього матеріалів, слідчий суддя зауважує, що проведеними слідчими (розшуковими) заходами встановлено, що відшукувані речі та документи зазначені у клопотанні можуть знаходитися в розпорядженні Благодійної Організації «Благодійний фонд «Фенікс-Лошнів», а саме за адресою: вул. Центральна, 120, с. Лошнів Тернопільського району Тернопільської області.

Слідчим суддею встановлено, що Благодійна Організація «Благодійний фонд «Фенікс-Лошнів», знаходиться за адресою: вул. Центральна, 120, с. Лошнів Тернопільського району Тернопільської області, а її засновником являється ОСОБА_10 , що підтверджується відомостями з загальнодоступного сервісу моніторингу реєстраційних даних українських компаній «Опендатабот».

Відповідно до інформації з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно № 303184671 від 21.06.2022, земельна ділянка, яка знаходиться за адресою: АДРЕСА_1 , на праві приватної власності належить ОСОБА_4 .

Обставини, зазначені у клопотанні та можливість виявити та встановити причетність осіб до вчинення кримінальних правопорушень, досудове розслідування яких здійснюється в рамках даного кримінального провадження, підтверджуються зібраними в ході досудового розслідування доказами, зокрема: протоколом допиту свідка ОСОБА_11 від 05.05.2022; протоколом допиту свідка ОСОБА_9 від 20.06.2022, від 21.06.2022; протоколом допиту свідка ОСОБА_12 від 20.06.2022; протоколом аудіо -, відео контролю особи від 20.06.2022, 21.06.2022.

З врахуванням наведеного, слідчий суддя вважає, що прокурором доведено те, що в приміщеннях житлового будинку та господарських будівлях, споруд, за адресою: АДРЕСА_1 , які належать на праві приватної власності ОСОБА_4 , можуть знаходитись відшукувані речі, які мають значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні та відомості, які містяться в них, можуть бути використані, як докази у ньому, а в інший спосіб їх одержати не є можливим.

Під час розгляду клопотання встановлено, що є підстави вважати, що під час обшуку можуть бути знайдені докази, які мають суттєве значення для досудового розслідування, тому з метою відшукання вказаних речей, які можуть мати значення речових доказів у кримінальному провадженні, у зв`язку з чим необхідно провести обшук в приміщеннях житлового будинку та господарських будівлях, споруд, за адресою: АДРЕСА_1 , які належать на праві приватної власності ОСОБА_4 ,

Таке втручання в приватне життя є пропорційним, оскільки потреби досудового слідства в частині виконання завдань кримінального провадження обумовлюють необхідність проведення обшуку.

Крім цього, у відповідності до вимог п. 8 ч. 3 ст. 234 КПК України, слідчим суддею встановлено наявність ризиків знищення та/або приховування доказів, та не можливість отримати такі внаслідок проведення інших слідчих дій, а тому з метою уникнення затягування часу і виявлення речових доказів, вказана слідча дія, на яку слідчий просить надати дозвіл - є найбільш ефективною та дієвою у вказаному кримінальному провадженні.

Відтак приймаючи до уваги, що у зазначеному в клопотанні житлі чи іншому володінні особи, можуть знаходитись докази кримінального правопорушення, які можуть бути використані як доказ факту чи обставин, що встановлюються в ході слідства, та які мають значення для всебічного, повного і неупередженого дослідження обставин кримінального провадження № 42022210000000068 від 04.05.2022 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 201-2 КК України, слідчий суддя вважає, що клопотання підлягає до задоволення частково.

Так, на думку слідчого судді, вимога надання дозволу для проведення обшуку з метою вилучення оригіналів документальних матеріалів щодо оформлення та руху гуманітарної допомоги, які можуть свідчити про вчинення злочину (митні декларації, гарантійні листи кінцевого споживача, акти прийому передачі гуманітарної допомоги Благодійною Організацією «Благодійний фонд «Фенікс-Лошнів», міжнародні товарно - транспортні накладні, запити/звернення/прохання про надання гуманітарної допомоги, письмові пропозиції донорів про надання гуманітарної допомоги, звіти про наявність і розподіл гуманітарної допомоги, інвойси (рахунки), акти приймання-передачі матеріальних цінностей (гуманітарної допомоги), акти-приймання передачі гуманітарної допомоги між отримувачем та набувачем, накладні на внутрішнє переміщення гуманітарної допомоги), що мають значення для встановлення істини у справі, не підлягає задоволенню, оскільки відповідно до ч. 7 ст. 236 КПК України, при обшуку слідчий, прокурор має право проводити вимірювання, фотографування, звуко- чи відеозапис, складати плани і схеми, виготовляти графічні зображення обшуканого житла чи іншого володіння особи чи окремих речей, виготовляти відбитки та зліпки, оглядати і вилучати документи, тимчасово вилучати речі, які мають значення для кримінального провадження. Предмети, які вилучені законом з обігу, підлягають вилученню незалежно від їх відношення до кримінального провадження. Вилучені речі та документи, які не входять до переліку, щодо якого прямо надано дозвіл на відшукання в ухвалі про дозвіл на проведення обшуку, та не відносяться до предметів, які вилучені законом з обігу, вважаються тимчасово вилученим майном. Отже, про необхідність вилучення відшуканих речей під час обшуку рішення приймається безпосередньо особою, яка його проводить, а не слідчим суддею при вирішення питання про надання дозволу на обшук.

На підставі наведеного, керуючись ст.ст. 234, 235, 309 КПК України, слідчий суддя, -

ПОСТАНОВИВ:

Клопотання прокурора Тернопільської окружної прокуратури ОСОБА_3 про надання дозволу на проведення обшуку у кримінальному провадженні № 42022210000000068 від 04 травня 2022 року за ознаками кримінального правопорушення передбаченого ч. 3 ст. 201-2 КК України, -задовольнити частково.

Надати дозвіл слідчому, прокурору в кримінальному провадженні № 42022210000000068 від 04 травня 2022 року на проведення обшуку в приміщеннях житлового будинку та господарських будівлях, споруд, за адресою: АДРЕСА_1 , реєстраційний номер об`єкта нерухомого майна 1069964061250, які відповідно до інформації з Державного реєстру прав на нерухоме майно № 303184671 від 21 червня 2022 року, належать на праві приватної власності ОСОБА_4 , з метою відшукання, виявлення та фіксації оригіналів документальних матеріалів щодо оформлення та руху гуманітарної допомоги, які можуть свідчити про вчинення злочину (митні декларації, гарантійні листи кінцевого споживача, акти прийому передачі гуманітарної допомоги Благодійною Організацією «Благодійний фонд «Фенікс-Лошнів», міжнародні товарно - транспортні накладні, запити/звернення/прохання про надання гуманітарної допомоги, письмові пропозиції донорів про надання гуманітарної допомоги, звіти про наявність і розподіл гуманітарної допомоги, інвойси (рахунки), акти приймання-передачі матеріальних цінностей (гуманітарної допомоги), акти-приймання передачі гуманітарної допомоги між отримувачем та набувачем, накладні на внутрішнє переміщення гуманітарної допомоги), що мають значення для встановлення істини у справі.

У іншій частині клопотання - відмовити.

Ухвала слідчого судді надає дозвіл слідчому, прокурору в кримінальному провадженні № 42022210000000068 від 04 травня 2022 року право проникнути в приміщення житлового будинку та господарські будівлі, споруди, за адресою: АДРЕСА_1 , реєстраційний номер об`єкта нерухомого майна 1069964061250, які відповідно до інформації з Державного реєстру прав на нерухоме майно № 303184671 від 21 червня 2022 року, належать на праві приватної власності ОСОБА_4 , лише один раз.

Строк дії ухвали слідчого судді встановити протягом одного місяця з дня її постановлення.

Ухвала суду набирає законної сили з моменту її проголошення, є остаточною та оскарженню не підлягає.

Слідчий суддя Тернопільського міськрайонного суду Тернопільської області ОСОБА_1

СудТернопільський міськрайонний суд Тернопільської області
Дата ухвалення рішення22.06.2022
Оприлюднено23.06.2023
Номер документу104881748
СудочинствоКримінальне
КатегоріяПровадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про проведення обшуку житла чи іншого володіння особи

Судовий реєстр по справі —607/7724/22

Ухвала від 22.06.2022

Кримінальне

Тернопільський міськрайонний суд Тернопільської області

Вийванко О. М.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні