ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ОДЕСЬКОЇ ОБЛАСТІ
"24" червня 2022 р.м. Одеса № 916/1281/22Господарський суд Одеської області у складі судді Демешина О.А. розглянувши матеріали позовної заяви вх. № 1328/22 від 23.06.2022 року,
Позивач: Товариство з обмеженою відповідальністю "ЧОРНОМОРСЬКИЙ СМАК" (65023, м. Одеса, вул. Ніжинська, 44; код - 41523861)
Відповідач: Акціонерне товариство "ОДЕСЬКА ТЕЦ" (м. Одеса, вул. Церковна, буд. 29; код - 41523861)
про: зобов`язання списати заборгованість
В С Т А Н О В И В:
Позовна заява не відповідає вимогам Глави 1 Розділу ІІІ Господарського процесуального кодексу України.
Згідно п. 2 ч. 1 ст. 164 ГПК України до позовної заяви додаються документи, які підтверджують: сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Порядок сплати судового збору та його розмір передбачені Законом України „Про судовий збір від 08.07.2011 р. № 3674-VI. (з наступними змінами).
Відповідно до ч.1 ст.4 Закону України „Про судовий збір судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
П.2., ч. 2 ст. 4 Закону України „Про судовий збір визначено, що ставки судового збору встановлюються у таких розмірах: за подання до господарського суду: позовної заяви майнового характеру - 1,5 відсотка ціни позову, але не менше 1 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб та не більше 350 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб; позовної заяви немайнового характеру - 1 розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Ст.7 Закону України „Про Державний бюджет України на 2022 рік у 2022 році встановлено прожитковий мінімум на одну особу в розрахунку на місяць для працездатних осіб, у розмірі: з 1 січня 2022 року 2481,00 гривень.
Відповідно ч. 1, 2 ст. 9 Закону України „Про судовий збір Судовий збір сплачується за місцем розгляду справи та зараховується до спеціального фонду Державного бюджету України. Суд перед відкриттям (порушенням) провадження у справі, прийняттям до розгляду заяв (скарг) перевіряє зарахування судового збору до спеціального фонду Державного бюджету України.
Таким чином, заявляючи даний позов Позивач мав надати суду докази оплати судового збору на суму 2481,00 грн.
Проте, таких доказів суду не надано.
Крім того, згідно п. 9 ч. 3 ст. 162 ГПК України позовна заява повинна містити попередній (орієнтовний) розрахунок суми судових витрат, які позивач поніс і які очікує понести в зв`язку із розглядом справи.
Позивач на виконання наведених вимог надав суду: "Попередній (орієнтовний) розрахунок судових витрат", який по-перше, адресований до Малиновського районного суду м. Одеса, а по-друге, містить наступні витрати: "1) Судовий збір за подання позовної заяви про виключення з актового запису відомостей про батьківство". Тому, суд не визнає вказаний розрахунок, таким, що відповідає вимогам ГПК України.
Також суд окремо звертає увагу Позивача, що при звернені до Господарського суду слід керуватись нормами Господарського процесуального кодексу, а ні нормами Цивільного процесуального кодексу.
Відповідно до ч. 1, 2 ст.174 Господарського процесуального кодексу України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху. Якщо ухвала про залишення позовної заяви без руху постановляється з підстави несплати судового збору у встановленому законом розмірі, суд в такій ухвалі повинен зазначити точну суму судового збору, яку необхідно сплатити (доплатити).
Отже, вказані обставини, є підставою для залишення позовної заяви без руху за наданням Позивачу строку на усунення вказаних недоліків.
Керуючись статтями 164, 174, 234, Господарського процесуального кодексу України, суд
У Х В А Л И В:
1.Позовну заяву (вх. № 1328/22 від 23.06.2022 року) - залишити без руху.
2.Позивачу усунути, встановлені при поданні позовної заяви недоліки, в строк не більше десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху, а саме:
- надати суду докази які підтверджують сплату судового збору у розмірі 2481,00 грн.;
- надати суду коректний попередній (орієнтовний) розрахунок суми судових витрат, які позивач поніс і які очікує понести в зв`язку із розглядом справи;
3. Роз`яснити Позивачу, що при невиконанні вимог даної ухвали, позовна заява вважається неподаною та повертається заявнику.
Ухвала набирає законної сили 24.06.2022р. та не підлягає оскарженню.
Суддя О.А. Демешин
Суд | Господарський суд Одеської області |
Дата ухвалення рішення | 23.06.2022 |
Оприлюднено | 03.07.2022 |
Номер документу | 104921299 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Одеської області
Демешин О.А.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні