Справа № 455/280/22
Провадження № 1-кп/455/172/2022
У Х В А Л А
27 червня 2022 року м. Старий Самбір
Старосамбірський районний суд Львівської області в складі:
головуючого судді ОСОБА_1 ,
секретар судового засідання ОСОБА_2 ,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі судових засідань у м.Старий Самбір кримінальне провадження, внесене до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №12021141320000466 від 10.11.2021 за обвинуваченням:
ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця с.Скелівка Старосамбірського району Львівської області, жителя та зареєстрованого за адресою: АДРЕСА_1 , українця, громадянина України, з вищою освітою, працюючого на посаді головного інженера КП «Водопровідно-каналізаційне господарство м. Хирів», військовозобов`язаного, раніше не судимого,
у вчиненні злочину, передбаченого ч.2 ст.240 КК України,
з участю:
прокурора ОСОБА_4 ,
обвинуваченого ОСОБА_3 ,
представника потерпілого ОСОБА_5 ,
В С Т А Н О В И В:
У провадженні суду перебуває вищевказане кримінальне провадження.
В судовому засіданні 24.06.2022 до суду надійшло клопотання КП «Водопровідно-каналізаційне господарство м. Хирів»про звільнення обвинуваченого ОСОБА_3 від кримінальної відповідальності відповідно дост.47КК України з передачею його на поруки трудовому колективу КП «Водопровідно-каналізаційне господарство м. Хирів».
В судовому засіданні обвинувачений ОСОБА_3 підтримав клопотання КП «Водопровідно-каналізаційне господарство м. Хирів» та просив передати його на поруки КП «Водопровідно-каналізаційне господарство м. Хирів», а кримінальне провадження закрити на підставі ст.47 КК України.
Прокурор ОСОБА_4 , в судовому засіданні не заперечив проти клопотання про передачу ОСОБА_3 на поруки КП «Водопровідно-каналізаційне господарство м. Хирів», звільнення його від кримінальної відповідальності та закриття кримінального провадження.
Представник потерпілого Хирівської міської ради Самбірського району Львівської області ОСОБА_5 у судовому засіданні проти клопотання про передачу обвинуваченого на поруки не заперечила.
Заслухавши думку учасників судового провадження та дослідивши матеріали справи, суд приходить до таких висновків.
Із змісту ч.4ст.286 КПК Українивідомо, що якщо під час здійснення судового провадження щодо провадження, яке надійшло до суду з обвинувальним актом, сторона кримінального провадження звертається до суду з клопотанням про звільнення від кримінальної відповідальності обвинуваченого, суд має невідкладно розглянути таке клопотання.
Згідно ч.1 ст. 285 КПК України особа звільняється від кримінальної відповідальності у випадках, передбачених законом України про кримінальну відповідальність.
У відповідності до змісту п.1 ч.2ст.284 КПК Україникримінальне провадження закривається судом у зв`язку зі звільненням особи від кримінальної відповідальності.
У відповідності дост. 44 КК Україниособа, яка вчинила кримінальне правопорушення, звільняється від кримінальної відповідальності у випадках, передбачених цим Кодексом.
Відповідно до положень ч.1 ст.47 КК України особу, яка вперше вчинила кримінальний проступок або нетяжкий злочин, крім корупційних кримінальних правопорушень, порушень правил безпеки дорожнього руху або експлуатації транспорту особами, які керували транспортними засобами у стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або перебували під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, та щиро покаялася, може бути звільнено від кримінальної відповідальності з передачею її на поруки колективу підприємства, установи чи організації за їхнім клопотанням за умови, що вона протягом року з дня передачі її на поруки виправдає довіру колективу, не ухилятиметься від заходів виховного характеру та не порушуватиме громадського порядку.
Отже, підставою такого звільнення є щире каяття особи, яке свідчить про її бажання спокутувати провину перед колективом та виправити свою поведінку. Також звільнення від кримінальної відповідальності заст.47 КК Україниможливе лише за клопотанням колективу, членом якого є особа, про передачу її на поруки. Воно має бути оформлене протоколом загальних зборів колективу, який долучається до справи.
Відповідно до роз`яснень, викладених у п. 5Постанови Пленуму Верховного Суду України № 12 від 23.12.2005 року «Про практику застосування судами України законодавства про звільнення особи від кримінальної відповідальності»підставою звільнення особи від кримінальної відповідальності з передачею її на поруки є щире розкаяння особи, яке свідчить про її бажання спокутувати провину перед колективом підприємства, установи чи організації та виправити свою поведінку. Особу, яка не визнала себе винною у вчиненні злочину, передавати на поруки не можна. Звільнення від кримінальної відповідальності заст. 47 КК Україниможливе лише за клопотанням колективу підприємства, установи чи організації, членом якого є особа, про передачу її на поруки. Звернення з клопотанням крім колективу можуть ініціювати сам обвинувачений. За наявності зазначених вище обставин, а також належно оформленого клопотання суд вправі звільнити особу від кримінальної відповідальності з передачею її на поруки колективу. Згідно п. 6 даної постанови звільнення особи від кримінальної відповідальності на підставіст. 47 КК Українимає умовний характер, а саме: ця особа протягом року з дня передачі на поруки повинна виправдати довіру колективу, не ухилятися від заходів виховного характеру та не порушувати громадський порядок.
Таким чином передача особи на поруки можлива за наявності передумови - вчинення особою вперше злочину невеликої або середньої тяжкості; підстави - щирого каяття особи; а також процесуальної умови - належним чином оформленого клопотання колективу підприємства, установи чи організації про передачу цієї особи на поруки. Тобто за наявності зазначених вище обставин, а також належно оформленого клопотання, суд вправі, але не зобов`язаний звільнити особу від кримінальної відповідальності з передачею її на поруки колективу.
Разом з тим, клопотання про передачу особи на поруки - це письмове звернення колективу, прийняте на його загальних зборах з мотивованим проханням звільнити певну особу - члена колективу від кримінальної відповідальності за вчинений ним злочин та визначення взаємних зобов`язань колективу і цієї особи протягом строку поруки злочин. Колектив організації - це об`єднання всіх членів організації, які здійснюють спільну діяльність в цій організації. В клопотанні зазначається: прохання колективу про звільнення особи від кримінальної відповідальності; поручительство колективу про те, що в подальшому ця особа не вчинить суспільно-небезпечних діянь; обов`язок проводити з особою потрібну виховну роботу та яку саме. Крім того, у клопотанні колективу зазначається представник колективу, який бере на себе зобов`язання проводити виховну роботу з особою, яка звільняється від кримінальної відповідальності, та яку саме, порядок її проведення; вимоги до особи на протязі одного року з дня передачі її на поруки виправдати довіру колективу, не ухилятися від заходів виховного характеру та не порушувати громадський порядок. Крім того, роз`яснення особі про те, що якщо протягом року з дня передачі особи на поруки колективу підприємства, установи чи організації вона не виправдає довіру колективу, ухилятиметься від заходів виховного характеру та порушуватиме громадський порядок, загальні збори відповідного колективу можуть прийняти рішення про відмову від поручительства за взяту ними на поруки особу.
Як вбачається із матеріалів клопотання, у самому клопотанні та протоколі загальних зборів колективу відсутні вище зазначені необхідні дані, зокрема, відсутні дані про те, які саме обов`язки бере на себе колектив по здійсненню заходів виховного характеру, на яку особу буде покладена відповідальність за їх здійсненням та контролем, відсутні відомості про те, що обвинувачений погодився на ці заходи, а також, що йому та колективу роз`яснені наслідки порушення умов передачі на поруки. Крім того, у клопотанні КП «Водопровідно-каналізаційне господарство м. Хирів» не зазначено, які конкретно заходи виховного характеру вони можуть застосувати до обвинуваченого, яким чином колектив це буде здійснювати. Отже, на думку суду, у вище зазначеному клопотанні відсутнє належне обов`язкове визначення взаємних зобов`язань колективу і обвинуваченого протягом строку поруки.
Крім того, подане клопотання не можна вважати належно оформленим клопотанням, оскільки у такому не вказано прізвище та ім`я особи, яка звертається до суду із таким клопотанням, тобто представника (керівника) КП «Водопровідно-каналізаційне господарство м. Хирів» (у клопотанні міститься лише підпис особи). Також документів, з яких можна було б дізнатися про загальну кількість членів трудового колективу, їх прізвища, ім`я, по-батькові, суду надано не було. Також, до матеріалів клопотання не долучено документів, які б підтверджували правомочність загальних зборів трудового колективу, виходячи з чисельної кількості 14 осіб, що приймали рішення про взяття обвинуваченого на поруки.
На підставі викладеного, оскільки клопотання про звільнення обвинуваченого від кримінальної відповідальності з передачею на поруки не відповідає вимогам, передбаченихст. 47 КК України, у зв`язку з чим суд вважає необхідним у його задоволенні відмовити.
Враховуючи вищенаведене та керуючисьст.ст.284, 285, 350,369-372 КПК України, суд,
П О С Т А Н О В И В:
В задоволенні клопотання КП «Водопровідно-каналізаційне господарство м. Хирів» про звільнення ОСОБА_3 від кримінальної відповідальності з передачею його на поруки трудового колективу КП «Водопровідно-каналізаційне господарство м. Хирів» відповідно до ст.47 КК України, - відмовити.
Ухвала окремому оскарженню не підлягає. Заперечення проти цієї ухвали можуть бути включені до апеляційної скарги на судове рішення, передбаченеч.1 ст.392 КПК України.
Суддя ОСОБА_1
Суд | Старосамбірський районний суд Львівської області |
Дата ухвалення рішення | 27.06.2022 |
Оприлюднено | 25.01.2023 |
Номер документу | 104936417 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Злочини проти довкілля Порушення правил охорони або використання надр |
Кримінальне
Старосамбірський районний суд Львівської області
Кушнір А. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні