Справа №639/1657/22
Провадження № 1-КП/639/287/22
У Х В А Л А
за результатами підготовчого провадження
24 червня 2022 року м. Харків
Жовтневий районний суд м. Харкова у складі:
головуючого - судді ОСОБА_1 ,
за участю: секретаря судового засідання ОСОБА_2 , прокурора ОСОБА_3 , обвинуваченого ОСОБА_4 , захисника ОСОБА_5 ,
розглянувши у відкритому підготовчому судовому засіданні в залі суду в м. Харкові обвинувальний акт по кримінальному провадженню, зареєстрованому в ЄРДР 23.06.2022 року за №12022221210000465 за обвинуваченням:
ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 ,зареєстрованогоза адресою: АДРЕСА_1 ,
у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 185 КК України,
в с т а н о в и в :
До Жовтневого районного суду м. Харкова надійшов вищезазначений обвинувальний акт за обвинуваченням ОСОБА_4 у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 185 КК України
В підготовчому судовому засіданні прокурор ОСОБА_3 просивпризначити судовийрозгляду напідставі вказаногообвинувального акту,посилаючись найого відповідністьвимогам КПКУкраїни.Також прокурорзавив клопотання про продовження строку дії обвинуваченому ОСОБА_4 запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою, вказуючи на наявність ризиків передбачених п. п. 1, 3, 5 ч. 1 ст. 177 КПК України.
Представник потерпілого в судове засідання не з`явився, надав до суду заяву про розгляд кримінального провадження без його участі.
Обвинувачений та захисник проти призначення судового розгляду не заперечували. Щодо запобіжного заходу, то сторона захисту при вирішенні вказаного просила змінити обвинуваченому запобіжний захід на більш м`який, не пов`язаний з триманням під вартою.
Вислухавши учасників підготовчого провадження, перевіривши обвинувальний акт на його відповідність вимогам ст. ст. 291, 293 КПК України, суд приходить до такого.
Підстав для прийняття рішення відповідно до п. п. 1-4 ч. 1 ст. 314 КПК України не вбачається.
Кримінальне провадження підсудне Жовтневому районному суду м. Харкова, підстав для його закриття, зупинення або повернення обвинувального акту немає, обвинувальний акт відповідає вимогам КПК України.
Отже, на підставі вказаного обвинувального акту можливе призначення судового розгляду.
Щодо запобіжного заходу стосовно обвинуваченого, то суд виходить з такого.
Під час досудового розслідування ухвалою слідчого судді Жовтневого районного суду м. Харкова від 29.03.2022р. ОСОБА_4 було обрано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою, а ухвалою від 24.05.2022р. - продовжено строк дії вказаного запобіжного заходу до 26.06.2022р..
Відповідно до ч. 3 ст. 315 КПК України під час підготовчого судового засідання суд за клопотанням учасників судового провадження має право обрати, змінити чи скасувати заходи забезпечення кримінального провадження, в тому числі запобіжний захід, обраний щодо обвинуваченого.
Вирішення питання судом щодо запобіжного заходу відбувається в порядку, передбаченомуглавою 18цього Кодексу. (ч. 2 ст. 331 КПК України)
Згідно п. п. 1, 3, 5 ч. 1 ст. 177 КПК України метою застосуваннязапобіжного заходує забезпеченнявиконання підозрюваним,обвинуваченим покладенихна ньогопроцесуальних обов`язків,а такожзапобігання спробам: 1)переховуватися відорганів досудовогорозслідування та/абосуду; 3) незаконно впливатина потерпілогота свідків;5) вчини інше кримінальне правопорушення.
Відповідно до п. 4 ч. 2 ст. 183 КПК України запобіжний захід у вигляді тримання під вартою не може бути застосований, окрім як, зокрема, до раніше не судимої особи, яка підозрюється або обвинувачується у вчиненні злочину, за який законом передбачено покарання у виді позбавлення волі на строк понад п`ять років.
ОСОБА_4 по даному кримінальному провадженню обвинувачується у вчиненні умисного корисливого тяжкого злочину, за який передбачене покарання у виді позбавлення волі на строком до 8 років.
Перевіркою данихпро особуобвинуваченогоОСОБА_4 встановлено, що він раніше не судимий; на обліку у лікарів нарколога та психіатра не перебуває; неодружений; до затримання офіційно не працював, отже, у нього відсутні міцні соціальні зв`язки.
Ризик впливу на свідків та потерпілого у кримінальному провадженні, на наявність якого посилався прокурор, останнім не доведено, проте, враховуючи дані про особи обвинуваченого, його вік, репутацію, відсутність даних про наявність тяжких захворювань та законних джерел доходу, конкретні обставини кримінального правопорушення, у вчиненні якого обвинувачуються ОСОБА_4 , є доведеними ризики, передбачені п. п. 1, 5 ч. 1 ст. 177 КПК України, а саме: у разі зміни запобіжного заходу обвинувачений може переховуватись від суду; вчинити інше кримінальне правопорушення.
Судом перевірялась можливість обрання відносно ОСОБА_4 більш м`якого запобіжного заходу для запобігання вищезазначених ризикам. Однак, враховуючи існування ризиків, передбачених п. п. 1, 5 ч.1 ст.177 КПК України, їх ступінь, а також оцінюючи сукупність обставин, а саме: 1) тяжкість покарання, що загрожує ОСОБА_4 , у разі визнання винним у кримінальному правопорушенні, у вчиненні якого він обвинувачуються; 2) даних про особи обвинуваченого, наведених вище , суд приходить до висновку про необхідність продовження щодо нього запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою, адже жоден із більш м`яких запобіжних заходів не зможе гарантувати запобігання встановленим ризикам.
Таким чином, клопотання прокурора про подовження обвинуваченому строку дії запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою є законним та обґрунтованим, у зв`язку з чим підлягає задоволенню.
Враховуючи суть обвинувачення та положення ч. 3ст. 183 КПК України, суд визначає обвинуваченому альтернативний запобіжний захід у вигляді застави у розмірі, раніше визначеному слідчим суддею в ухвалі від 24.05.2022р., та з покладенням на обвинуваченого відповідних обов`язків, передбачених ст. 194 КПК України, у разі її внесення.
Інших клопотань учасниками підготовчого провадження не заявлено.
Керуючись ст. ст. 177, 178, 182, 183, 314, 315, 316 КПК України, суд,
п о с т а н о в и в:
Призначити судовий розгляд на підставі обвинувального акту по кримінальному провадженню, зареєстрованому в ЄРДР 23.06.2022 року за №12022221210000465, за обвинуваченням ОСОБА_4 увчинені кримінальногоправопорушення,передбаченого ч.4ст.185 ККУкраїни, на 24червня 2022року о13годині 50хвилин в приміщенні суду за адресою: м. Харків, вул. Полтавський шлях 45.
Проводити судовий розгляд кримінального провадження суддею одноособово у відкритому судовому засіданні за участі прокурора, обвинуваченого та його захисника.
Клопотання прокурора -задовольнити.
Продовжити строк дії запобіжного заходу відносно обвинуваченого ОСОБА_4 у вигляді тримання під вартою в умовах Державної установи «Харківський слідчий ізолятор» строком на 60 днів, тобто до 22 серпня 2022 року включно.
Відповідно до ч. 3 ст. 183 КПК України одночасно визначити ОСОБА_4 розмір застави, з покладенням обов`язків, передбачених ст. 194 КПК України, у разі її внесення, зазначені в ухвалі слідчого судді Жовтневого районного суду м. Харкова від 24.05.2022р..
Ухвала суду підлягає негайному виконанню після її проголошення.
Ухвала в частині продовження строку дії запобіжного заходу може бути оскаржена шляхом подачі апеляційної скарги безпосередньо до Полтавського апеляційного суду протягом п`яти днів з дня її оголошення,а обвинуваченими, які тримаються під вартою протягом цього ж строку з дня вручення копії ухвали. В іншій частині ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя ОСОБА_1
Суд | Жовтневий районний суд м.Харкова |
Дата ухвалення рішення | 24.06.2022 |
Оприлюднено | 25.01.2023 |
Номер документу | 104948917 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Злочини проти власності Крадіжка |
Кримінальне
Жовтневий районний суд м.Харкова
Кісь Д. П.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні