Справа № 357/5019/22
1-кс/357/887/22
У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
27 червня 2022 року слідчий суддя Білоцерківського міськрайонного суду Київської області ОСОБА_1 , при секретарі судового засідання ОСОБА_2 , за участі старшого слідчого СВ Білоцерківського РУП ГУ НП в Київській області ОСОБА_3 розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні Білоцерківського міськрайонного суду Київської області клопотання старшого слідчого СВ Білоцерківського РУП ГУ НП в Київській області ОСОБА_3 у кримінальному провадженні за № 42021112030000211, відомості про яке внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань 06 вересня 2021 року за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ст.236 ККУкраїни про надання дозволу на проведення огляду, -
У С Т А Н О В И В:
Слідчий звернувся до суду із вказаним клопотанням, погодженим з прокурором, в обґрунтування зазначив, що у провадженні СВ Білоцерківського РУП ГУНП в Київській області перебувають матеріали кримінального провадження №42021112030000211, відомості про яке внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань 06 вересня 2021 року за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ст.236 ККУкраїни про надання дозволу на проведення огляду.
В ходідосудового розслідуваннявстановлено,що ТОВ «Рокитнянський гранкар`єр», код ЄДРПОУ 37066418, здійснює видобуток корисної копалини граніту на території Острівського родовища, розташованого за 0,7-0,8 км на схід с. Острів Білоцерківського району Київської області, де найближчими населеними пунктами є районний центр смт Рокитне (на відстані 7 км на північний схід від родовища), с. Синява, с. Бушево, с. Ольшаниця. Також встановлено, що в ході здійснення своєї діяльності ТОВ «Рокитнянський гранкар`єр» вийшло за межі гірничого відводу та має обмежений запас покладів. Показник радіаційного фонду добутої копалини перевищує допустимі норми.
Відповідно до витягів з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно земельні ділянки з кадастровими номерами 3223784500:04:007:0004 площею 30,0779 га з цільовим призначенням для розміщення та експлуатації основних, підсобних і допоміжних будівель та споруд підприємства, що пов`язані з користуванням надрами, 3223755100:09:006:0004 площею 8,6998 з цільовим призначенням для розміщення та експлуатації основних, підсобних і допоміжних будівель та споруд підприємства, що пов`язані з користуванням надрами, 3223784500:04:010:0004 площею 2 га з цільовим призначенням для ведення товарного сільськогосподарського виробництва перебувають в оренді ТОВ «Рокитнянський гранкар`єр». Орендодавцями вищевказаних земельних ділянок є Рокитнянська селищна рада Київської області, код ЄДПОУ 04358997, та Острівська сільська рада Рокитнянського району Київської області, код ЄДРПОУ 37066418.
11.02.2022 направлено постанови до Державної служби геології та надр України, Головного управління Держгеокадастру у Київській області, Державної екологічноїінспекції Столичногоокругу,Державного підприємства«Української геологічноїкомпанії»,Державного підприємстваДержпраці уКиївській області,Головного управлінняДержпродспоживслужби вКиївській областіпро залучення спеціалістів до участі у проведенні слідчої дії - огляду місцевості, а саме:Острівського родовища.
У зв`язкуз викладеним,в ходідосудового розслідуваннявиникла потребав проведенніогляду місцевості,а саметериторії Острівського родовища, розташованого за 0,7-0,8 км на схід с. Острів Білоцерківського району Київської області, де найближчими населеними пунктами є районний центр смт Рокитне (на відстані 7 км на північний схід від родовища), с. Синява, с. Бушево, с. Ольшаниця.
Метою проведення такого огляду являється фіксація відомостей про обставини вчинення кримінального правопорушення, зокрема встановлення меж добування корисних копалин, видів їх добування і відповідності їх до спеціального дозволу, наявності всіх необхідних дозвільних документів для зайняття даним видом діяльності.
Слідчий просив надати йому дозвіл на проведення огляду території Острівського родовища, яке розташоване на земельних ділянках комунальної форми власності з кадастровими номерами 3223784500:04:007:0004 площею 30,0779 га з цільовим призначенням для розміщення та експлуатації основних, підсобних і допоміжних будівель та споруд підприємства, що пов`язані з користуванням надрами; 3223755100:09:006:0004 площею 8,6998 з цільовим призначенням для розміщення та експлуатації основних, підсобних і допоміжних будівель та споруд підприємства, що пов`язані з користуванням надрами; 3223784500:04:010:0004 площею 2 га з цільовим призначенням для ведення товарного сільськогосподарського виробництва з метою виявлення та фіксації відомостей про обставини вчинення кримінального правопорушення.
В судовому засіданні слідчий клопотання підтримав в повному обсязі.
Перевіривши надані матеріали клопотання та дослідивши докази по даних матеріалах, врховуючи заяву та доводислідчого на які останній посилається в клопотанні, який просив задовольнити клопотання, приходжу до висновку, що клопотанняпідлягає задоволенню з наступних підстав.
З огляду на ч. 3 ст. 26, п. 18 ч.1 ст.3 КПК України, слідчий суддя у кримінальному провадженні вирішує лише ті питання, які винесені на його розгляд сторонами та віднесено до його компетенції цим Кодексом, а слідчий суддя суддя суду першої інстанції, до повноважень якого належить здійснення у порядку, передбаченому цим Кодексом, судового контролю за дотриманням прав, свобод та інтересів осіб у кримінальному провадженні.
Частинами 3, 4 ст.234 означеного Кодексу регламентовано, що у разі необхідності провести огляд, слідчий за погодженням з прокурором або прокурор звертається до слідчого судді з відповідним клопотанням, яке розглядається у суді в день його надходження за участю слідчого або прокурора, а до клопотання також мають бути додані оригінали або копії документів та інших матеріалів, якими прокурор, слідчий обґрунтовує доводи клопотання, а також витяг з Єдиного реєстру досудових розслідувань щодо кримінального провадження, в рамках якого подається клопотання.
Між тим, частинами 1, 2 ст.223 КПК України встановлено, що слідчі (розшукові) дії є діями, спрямованими на отримання (збирання) доказів або перевірку вже отриманих доказів у конкретному кримінальному провадженні, а підставами для проведення слідчої (розшукової) дії є наявність достатніх відомостей, що вказують на можливість досягнення її мети.
Проаналізувавши доводи і матеріали внесеного клопотання, слідчий суддя вважає їх в певній мірі обґрунтованими і переконливими, у зв`язку з чим й на підставіст.234КПК України,з метоюфіксації відомостейщодо обставинвчинення кримінальногоправопорушення уконкретному випадку,в межахдосудового розслідуваннякримінального провадженнянеобхідно надатислідчому напроведення оглядутериторії Острівського родовища,яке розташованена земельнихділянках комунальноїформи власностіз кадастровими номерами 3223784500:04:007:0004 площею 30,0779 га з цільовим призначенням для розміщення та експлуатації основних, підсобних і допоміжних будівель та споруд підприємства, що пов`язані з користуванням надрами; 3223755100:09:006:0004 площею 8,6998 з цільовим призначенням для розміщення та експлуатації основних, підсобних і допоміжних будівель та споруд підприємства, що пов`язані з користуванням надрами; 3223784500:04:010:0004 площею 2 га з цільовим призначенням для ведення товарного сільськогосподарського виробництва з метою виявлення та фіксації відомостей про обставини вчинення кримінального правопорушення.
Положення ст. ст. 236, 237 КПК України визначають, що з метою виявлення та фіксації відомостей щодо обставин вчинення кримінального правопорушення слідчий, прокурор проводять огляд місцевості, приміщення, речей та документів, а огляд житла чи іншого володіння особи здійснюється згідно з правилами цього Кодексу, передбаченими для обшуку житла чи іншого володіння особи.
Ухвала про дозвіл на огляд (обшук) житла чи іншого володіння особи може бути виконана слідчим чи прокурором. Для участі в проведенні огляду (обшуку) може бути запрошений потерпілий, підозрюваний, захисник, представник та інші учасники кримінального провадження. З метою одержання допомоги з питань, що потребують спеціальних знань, слідчий, прокурор для участі в огляді (обшуку) має право запросити спеціалістів. Слідчий, прокурор вживає належних заходів для забезпечення присутності під час проведення огляду (обшуку) осіб, чиї права та законні інтереси можуть бути обмежені або порушені. Незалежно від стадії цієї слідчої дії слідчий, прокурор, інша службова особа, яка бере участь у проведенні огляду (обшуку), зобов`язані допустити на місце його проведення захисника чи адвоката, повноваження якого підтверджуються згідно з положеннямистатті 50цього Кодексу.
Огляд (обшук) житла чи іншого володіння особи на підставі ухвали слідчого судді повинен відбуватися в час, коли заподіюється найменша шкода звичайним заняттям особи, яка ними володіє, якщо тільки слідчий, прокурор не вважатиме, що виконання такої умови може істотно зашкодити меті обшуку. Перед початком виконання ухвали слідчого судді особі, яка володіє житлом чи іншим володінням, а за її відсутності - іншій присутній особі повинна бути пред`явлена ухвала і надана її копія. Слідчий, прокурор не має права заборонити учасникам огляду (обшуку) користуватися правовою допомогою адвоката або представника. Слідчий, прокурор зобов`язаний допустити такого адвоката або представника до (огляду) обшуку на будь-якому етапі його проведення.
У разі відсутності осіб у житлі чи іншому володінні копія ухвали повинна бути залишена на видному місці у житлі чи іншому володінні особи. При цьому слідчий, прокурор зобов`язаний забезпечити схоронність майна, що знаходиться у житлі чи іншому володінні особи, та неможливість доступу до нього сторонніх осіб.
Огляд (обшук) на підставі ухвали слідчого судді повинен проводитися в обсязі, необхідному для досягнення мети огляду (обшуку). За рішенням слідчого чи прокурора може бути проведено обшук осіб, які перебувають в житлі чи іншому володінні, якщо є достатні підстави вважати, що вони переховують при собі предмети або документи, які мають значення для кримінального провадження.
Обшук особи здійснюється особами тієї самої статі у присутності адвоката, представника на вимогу такої особи. Неявка адвоката, представника для участі у проведенні обшуку особи протягом трьох годин не перешкоджає проведенню обшуку. Хід і результати особистого обшуку підлягають обов`язковій фіксації у відповідному протоколі.
Слідчий, прокурор під час проведення огляду (обшуку) має право відкривати закриті приміщення, сховища, речі, якщо особа, присутня при обшуку, відмовляється їх відкрити або огляд (обшук) здійснюється за відсутності осіб, зазначених у частині третій цієї статті.
При огляді (обшуку) слідчий, прокурор має право проводити вимірювання, фотографування, звуко- чи відеозапис, складати плани і схеми, виготовляти графічні зображення оглядуваного житла чи іншого володіння особи чи окремих речей, виготовляти відбитки та зліпки, оглядати і вилучати документи, тимчасово вилучати речі, які мають значення для кримінального провадження. Предмети, які вилучені законом з обігу, підлягають вилученню незалежно від їх відношення до кримінального провадження. Вилучені речі та документи, які не входять до переліку, щодо якого прямо надано дозвіл на відшукання в ухвалі про дозвіл на проведення огляду (обшуку), та не відносяться до предметів, які вилучені законом з обігу, вважаються тимчасово вилученим майном.
Особи, у присутності яких здійснюється огляд (обшук), при проведенні цієї слідчої (розшукової) дії мають право робити заяви, що підлягають занесенню до протоколу огляду (обшуку).
Другий примірник протоколу огляду (обшуку) разом із доданим до нього описом вилучених документів та тимчасово вилучених речей (за наявності) вручається особі, у якої проведено огляд (обшук), а в разі її відсутності - повнолітньому членові її сім`ї або його представникові.
При проведенні огляду (обшуку) на підприємстві, в установі або організації другий примірник протоколу вручається керівнику або представникові підприємства, установи або організації.
Огляд (обшук) житла чи іншого володіння особи на підставі ухвали слідчого судді в обов`язковому порядку фіксується за допомогою аудіо- та відеозапису.
При проведенні огляду дозволяється вилучення лише речей і документів, які мають значення для кримінального провадження, та речей, вилучених з обігу. Усі вилучені речі і документи підлягають негайному огляду і опечатуванню із завіренням підписами осіб, які брали участь у проведенні огляду. У разі якщо огляд речей і документів на місці здійснити неможливо або їх огляд пов`язаний з ускладненнями, вони тимчасово опечатуються і зберігаються у такому вигляді доти, доки не буде здійснено їх остаточні огляд і опечатування.
Слідчий, прокурор має право заборонити будь-якій особі залишити місце огляду до його закінчення та вчинювати будь-які дії, що заважають проведенню огляду. Невиконання цих вимог тягне за собою передбачену законом відповідальність.
Керуючись ст.ст.2-3, 26, 223, 233-236, 309, 369-372 КПК України, слідчий судя,
П О С Т А Н О В И В :
Клопотання старшого слідчого СВ Білоцерківського РУП ГУ НП в Київській області ОСОБА_3 у кримінальному провадженні за № 42021112030000211, відомості про яке внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань 06 вересня 2021 року за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ст.236 ККУкраїни про надання дозволу на проведення огляду - задовольнити.
Надати старшомуслідчому СВБілоцерківського РУПГУ НПв Київськійобласті ОСОБА_3 іззалученням спеціалістівдозвіл напроведення оглядутериторії Острівського родовища,яке розташованена земельнихділянках комунальноїформи власностіз кадастровими номерами 3223784500:04:007:0004 площею 30,0779 га з цільовим призначенням для розміщення та експлуатації основних, підсобних і допоміжних будівель та споруд підприємства, що пов`язані з користуванням надрами; 3223755100:09:006:0004 площею 8,6998 з цільовим призначенням для розміщення та експлуатації основних, підсобних і допоміжних будівель та споруд підприємства, що пов`язані з користуванням надрами; 3223784500:04:010:0004 площею 2 га з цільовим призначенням для ведення товарного сільськогосподарського виробництва з метою виявлення та фіксації відомостей про обставини вчинення кримінального правопорушення.
Ухвала діє протягом одного місяця з дня її постановлення.
Копію ухвали направити для виконання старшому слідчому СВ Білоцерківського РУП ГУ НП в Київській області ОСОБА_3 та прокурору Білоцерківської окружної прокуратури Київської області ОСОБА_4 ..
Ухвала набирає законної сили негайно після проголошення й оскарженню не підлягає.
Слідчий суддяОСОБА_1
Суд | Білоцерківський міськрайонний суд Київської області |
Дата ухвалення рішення | 27.06.2022 |
Оприлюднено | 25.01.2023 |
Номер документу | 104982785 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Злочини проти довкілля Порушення правил екологічної безпеки |
Кримінальне
Білоцерківський міськрайонний суд Київської області
Шовкопляс О. П.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні