Справа № 183/3097/22
№ 2/183/2832/22
У Х В А Л А
про залишення позовної заяви без руху
29 червня 2022 року м. Новомосковськ
Суддя Новомосковського міськрайонного суду Дніпропетровської області Парфьонов Д.О., розглянувши матеріали цивільного позову Заступника керівника Дніпропетровської обласної прокуратури в інтересах держави в особі Піщанської сільської ради до ОСОБА_1 про усунення перешкод у здійсненні права користування та розпорядження земельною ділянкою водного фонду,-
В С Т А Н О В И В:
23 червня 2022 року заступник керівника Дніпропетровської обласної прокуратури в інтересах держави в особі Піщанської сільської ради звернувся з вищевказаним позовом до суду, в якому просить усунути перешкоди у здійсненні Піщанською сільською радою права користування та розпорядження земельною ділянкою водного фонду площею 2 га, з кадастровим номером 1223285500:01:402:0005, шляхом її повернення на користь Піщанської сільської об`єднаної територіальної громади в особі Піщанської сільської ради з незаконного володіння відповідача.
28 червня 2022 року позовну заяву передано головуючому судді.
Розглянувши подані матеріали, вважаю за необхідне залишити подану заяву без руху, виходячи з такого.
Згідно з п. 3 ч. 3 ст. 175 ЦПК України, позовна заява повинна містити зазначення ціни позову, якщо позов підлягає грошовій оцінці, обґрунтований розрахунок сум, що стягуються чи оспорюються.
Відповідно до п.2, 9 ч.1 ст.176 ЦПК України ціна позову: у позовах про визнання права власності на майно або його витребування визначається вартістю майна; у позовах про право власності на нерухоме майно, що належить фізичним особам на праві приватної власності, - дійсною вартістю нерухомого майна, а на нерухоме майно, що належить юридичним особам, - не нижче його балансової вартості.
Прокурор у вступній та описовій частинах позову зазначає, що ним заявляються вимоги немайнового характеру.
Водночас, відповідно до висновків, викладених у постанові Великої Палати Верховного Суду від 25 серпня 2020 року у справі № 910/13737/19, майновий позов (позовна вимога майнового характеру) - це вимога про захист права або інтересу, об`єктом якої є благо, що підлягає грошовій оцінці. Водночас, у п.57 зазначеної вище постанови Великою Палатою Верховного Суду викладено висновок, згідно з яким до позовних заяв немайнового характеру відносяться вимоги, які не підлягають вартісній оцінці. Під немайновим позовом слід розуміти вимогу про захист права або інтересу, об`єктом якої є благо, що не піддається грошовій оцінці.
Так, в прохальній частині позовної заяви прокурором заявлена вимога про усунення перешкод у праві користування та розпорядження, шляхом повернення на користь позивача майна з незаконноговолодіння відповідача, що є вимогою майнового характеру. Також, в описовій частині позову позивач фактично обґрунтовує вимоги майнового характеру, наведені в прохальній частині.
Крім того, відповідно до ч. 5 ст. 177 ЦПК України позивач зобов`язаний додати до позовної заяви всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги (якщо подаються письмові чи електронні докази позивач може додати до позовної заяви копії відповідних доказів).
Отже, при поданні позову прокурором не зазначено в позовній заяві ціну позову та не подано відповідних доказів на підтвердження вартості нерухомого майна, щодо якого виник спір разом із поданою позовною заявою.
Крім того, відповідно до ч. 4 ст. 177 ЦПК України, до позовної заяви додаються документи, що підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, що підтверджують підстави звільнення.
Відповідно до пп. 1 п. 1 ч. 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір», за подання до суду позовної заяви майнового характеру, яка подана юридичною особою, ставка судового збору становить 1,5 відсотка ціни позову, але не менше 1 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб і не більше 350 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Згідно з Законом України «Про державний бюджет України на 2022 рік» прожитковий мінімум для працездатних осіб в Україні з 01 січня 2021 року становить 2 481,00 грн.
Так, при поданні позову за вимогу майнового характеру, позивач повинен був сплатити судовий збір у розмірі, 1,5 відсотка ціни позову, однак не меншому, ніж 2481,00 грн та не більшому ніж 868350,00 грн.
Водночас, матеріали позову не містять доказів сплати судового збору у встановленому розмірі. Рапорт начальника управління представництва інтересів держави в суді та заступника керівника обласної прокуратури, лист Начальника відділу фінансування та бухгалтерського обліку, долучені до позовної заяви свідчать про несплату судового збору.
Відповідно до ст. 185 ЦПК України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175 і 177 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
З урахуваннямзазначеного,відповідно доч.1ст.185ЦПК України,позовна заявапідлягає залишеннюбез рухуз повідомленнямпро цепрокурора інаданням йомустроку дляусунення зазначенихнедоліків 3дні здня отриманнякопії даноїухвали, - шляхом подання уточненої позовної заяви із зазначенням у ній ціни позову, виходячи з вартості спірного нерухомого майна із долученням до позовної заяви доказів на підтвердження вартості нерухомого майна та документів, що підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 175, 176, 185, 260 ЦПК України, суддя, -
У Х В А Л И В:
позовну заяву Заступника керівника Дніпропетровської обласної прокуратури в інтересах держави в особі Піщанської сільської ради залишити без руху.
Надати Заступнику керівника Дніпропетровської обласної прокуратури триденний строк з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху для усунення недоліків позовної заяви, а саме:
?подання уточненої позовної заяви із зазначенням у ній ціни позову, з наданням її копії для направлення відповідачу;
?долучення до позовної заяви:
-доказів на підтвердження вартості нерухомого майна, з наданням їх копій для направлення відповідачу;
-документів, що підтверджують сплату судового збору у розмірі 1,5 відсотка ціни позову, однак не меншому, ніж 2481,00 грн та не більшому ніж 868350,00 грн.
Роз`яснити прокурору, що у разі невиконання цієї ухвали, у зазначені вище строки, позовна заява буде вважатися неподаною та повернута органу, якому надано право звертатися в інтересах інших осіб.
Копію ухвали направити прокурору.
Учасники справи можуть отримати інформацію щодо справи за веб-адресою: https://court.gov.ua/fair/sud0427/.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею. Ухвала може бути оскаржена лише в частині визначення розміру судових витрат до Дніпровського апеляційного суду шляхом подання апеляційної скарги протягом 15 днів, починаючи з наступного за днем отримання її копії, в іншій частині ухвала окремому оскарженню не підлягає.
Ухвала суду складена і підписана 29 червня 2022 року.
Суддя Д.О. Парфьонов
Суд | Новомосковський міськрайонний суд Дніпропетровської області |
Дата ухвалення рішення | 28.06.2022 |
Оприлюднено | 01.07.2022 |
Номер документу | 105001916 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із земельних відносин, з них: |
Цивільне
Новомосковський міськрайонний суд Дніпропетровської області
Парфьонов Д. О.
Цивільне
Новомосковський міськрайонний суд Дніпропетровської області
Парфьонов Д. О.
Цивільне
Новомосковський міськрайонний суд Дніпропетровської області
Парфьонов Д. О.
Цивільне
Новомосковський міськрайонний суд Дніпропетровської області
Парфьонов Д. О.
Цивільне
Новомосковський міськрайонний суд Дніпропетровської області
Парфьонов Д. О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні