ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ОДЕСЬКОЇ ОБЛАСТІ
65119, м. Одеса, просп. Шевченка, 29, тел.: (0482) 307-983, e-mail: inbox@od.arbitr.gov.ua
веб-адреса: http://od.arbitr.gov.ua
УХВАЛА
"30" червня 2022 р.м. Одеса Справа № 916/617/22
Господарський суд Одеської області у складі судді Бездолі Д.О.,
при розгляді справи за позовом: Фермерського господарства Меліхов (вул. Лікарняна, 34-А, с. Володимирівка, Казанківський район, Миколаївська обл., 56065)
до відповідача: Товариства з обмеженою відповідальністю АГРО МЕЛІМ (вул. Нафтовиків, буд.15, м. Херсон, 73002)
про стягнення 373971,63 грн,
ВСТАНОВИВ:
Фермерське господарство Меліхов звернулось до Господарського суду Одеської області з позовною заявою до Товариства з обмеженою відповідальністю АГРО МЕЛІМ, в якій просить суд стягнути з відповідача на користь позивача кошти в розмірі 373971,63 грн, з яких: 332843,66 грн основного боргу; 9116,02 грн 3% річних та 32011,95 грн інфляційних втрат.
Ухвалою Господарського суду Одеської області від 25.04.2022 позовну заяву Фермерського господарства Меліхов було прийнято до розгляду та відкрито провадження у справі; ухвалено розглядати справу в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи за наявними у справі матеріалами.
За змістом п.1 ч.1 ст.164 ГПК України до позовної заяви додаються документи, які підтверджують відправлення іншим учасникам справи копії позовної заяви і доданих до неї документів.
Відповідно до ч.1 ст.172 ГПК України позивач, особа, яка звертається з позовом в інтересах іншої особи, зобов`язані до подання позовної заяви надіслати учасникам справи її копії та копії доданих до неї документів листом з описом вкладення.
Згідно з ч.9 ст.80 ГПК України копії доказів (крім речових доказів), що подаються до суду, заздалегідь надсилаються або надаються особою, яка їх подає, іншим учасникам справи. Суд не бере до уваги відповідні докази у разі відсутності підтвердження надсилання (надання) їх копій іншим учасникам справи, крім випадку, якщо такі докази є у відповідного учасника справи або обсяг доказів є надмірним, або вони подані до суду в електронній формі, або є публічно доступними.
Такі норми мають на меті забезпечення конституційних засад змагальності сторін та рівності усіх учасників процесу перед законом і судом, передбачених ст. 129 Конституції України та ст.ст.7, 13 ГПК України.
Принцип рівності сторін у процесі вимагає, щоб кожній стороні надавалася розумна можливість представляти справу в таких умовах, які не ставлять цю сторону у суттєво невигідне становище відносно другої сторони. (п. 87 Рішення у справі «Салов проти України» від 06.09.2005 року). У Рішенні у справі «Надточий проти України» від 15.05.2008 року зазначено, що принцип рівності сторін передбачає, що кожна сторона повинна мати розумну можливість представляти свою сторону в умовах, які не ставлять її в суттєво менш сприятливе становище в порівнянні з опонентом.
Згідно з ч.ч. 1, 2 ст. 2 ГПК України завданням господарського судочинства є справедливе, неупереджене та своєчасне вирішення судом спорів, пов`язаних із здійсненням господарської діяльності, та розгляд інших справ, віднесених до юрисдикції господарського суду, з метою ефективного захисту порушених, невизнаних або оспорюваних прав і законних інтересів фізичних та юридичних осіб, держави. Суд та учасники судового процесу зобов`язані керуватися завданням господарського судочинства, яке превалює над будь-якими іншими міркуваннями в судовому процесі.
Частиною 2 статті 27 ГПК України визначено, що для цілей визначення підсудності відповідно до цього Кодексу місцезнаходження юридичної особи та фізичної особи - підприємця визначається згідно з Єдиним державним реєстром юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань.
Відповідно до ст. 1 Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців" єдиною державною інформаційною системою, що забезпечує збирання, накопичення, обробку, захист, облік та надання інформації про юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадські формування, що не мають статусу юридичної особи, є єдиний державний реєстр юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань.
Згідно з ст. 4 вказаного Закону державна реєстрація базується на таких основних принципах, як, зокрема, обов`язковість державної реєстрації в Єдиному державному реєстрі; об`єктивність, достовірність та повнота відомостей у Єдиному державному реєстрі.
Єдиний державний реєстр створюється з метою забезпечення державних органів та органів місцевого самоврядування, а також учасників цивільного обороту достовірною інформацією про юридичних осіб, громадські формування, що не мають статусу юридичної особи, та фізичних осіб - підприємців з Єдиного державного реєстру (ч.1 ст. 7 Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців").
Як вбачається з матеріалів позовної заяви Фермерського господарства Меліхов, позивач, на виконання вимог ст.ст. 164, 172 ГПК України, направив відповідачу копію позовної заяви з доданими до неї доказами на адресу: вул. Слов`янська, 36, с. Себіне, Новодеський район, Миколаївська обл., 56563.
Разом з цим, після відновлення у суду доступу до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб підприємців та громадських формувань, судом встановлено, що місцезнаходженням Товариства з обмеженою відповідальністю АГРО МЕЛІМ (за кодом ЄДРПОУ 43865741) є інша адреса, а саме: вул. Нафтовиків, буд.15, м. Херсон, 73002.
Відповідно до ч. 11 ст. 176 ГПК України суддя, встановивши, після відкриття провадження у справі, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 цього Кодексу, постановляє ухвалу не пізніше наступного дня, в якій зазначаються підстави залишення заяви без руху, про що повідомляє позивача і надає йому строк для усунення недоліків, який не може перевищувати п`яти днів з дня вручення позивачу ухвали.
З врахуванням вищевказаних обставин, суд дійшов висновку, що позовна заява Фермерського господарства Меліхов подана без додержання вимог ст. ст. 164, 172 ГПК України, оскільки позивач не надав суду належних доказів щодо відправлення копії позовної заяви з додатками на адресу відповідача, у зв`язку з чим позовна заява підлягає залишенню без руху із встановленням позивачу строку для усунення виявлених недоліків.
Керуючись ст.ст. 164, 172, 174, 176, 234 Господарського процесуального кодексу України, суд
УХВАЛИВ:
1.Позовну заяву Фермерського господарства Меліхов у справі №916/617/22 залишити без руху.
2. Встановити позивачу строк для усунення недоліків позовної заяви п`ять днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху, шляхом надання до суду доказів відправлення відповідачу копії позовної заяви і доданих до неї документів листом з описом вкладення на адресу: вул. Нафтовиків, буд.15, м. Херсон, 73002.
У випадку неможливості відправлення відповідачу копії позовної заяви і доданих до неї документів листом з описом вкладення за вказаною адресою, позивачу слід надати суду у встановлений строк письмові пояснення з цього приводу з доданням наявних у позивача підтверджуючих доказів.
4. Попередити позивача про наслідки недотримання вимог ухвали про залишення позовної заяви без руху, передбачені ч. 13 ст. 176 Господарського процесуального кодексу України.
Ухвала набирає законної сили 30.06.2022 та оскарженню не підлягає.
Суддя Д.О. Бездоля
Суд | Господарський суд Одеської області |
Дата ухвалення рішення | 29.06.2022 |
Оприлюднено | 01.07.2022 |
Номер документу | 105011344 |
Судочинство | Господарське |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема, договорів Невиконання або неналежне виконання зобов’язань купівлі-продажу поставки товарів, робіт, послуг |
Господарське
Господарський суд Одеської області
Бездоля Д.О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні