Ухвала
від 28.06.2022 по справі 607/8113/22
ТЕРНОПІЛЬСЬКИЙ МІСЬКРАЙОННИЙ СУД ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ ОБЛАСТІ

У Х В А Л А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

28.06.2022 Справа №607/8113/22

Слідчий суддя Тернопільського міськрайонного суду Тернопільської області ОСОБА_1 , за участю секретаря судового засідання ОСОБА_2 , розглянувши у судовому засіданні в залі суду в місті Тернополі клопотання прокурора Тернопільської обласної прокуратури ОСОБА_3 про арешт майна,

В С Т А Н О В И В :

Прокурор Тернопільськоїобласної прокуратури ОСОБА_3 звернувся дослідчого суддіу межахкримінального провадження,внесеного доЄдиного реєструдосудових розслідуваньза № 42022210000000068 від 04.05.2022 за ч. 3 ст. 201-2 КК України, із клопотанням про арешт майна, у якому просить накласти арешт на майно у кримінальному провадженні №42022210000000068 від 04.05.2022, а саме на 5 (п`ять) сумок із 49 (сорока дев`ятьма) бронежилетами, які належать ОСОБА_4 .

Як вбачається із клопотання та доданих до нього матеріалів, слідчими Четвертого слідчого відділу (з дислокацією у м. Тернополі) Територіального управління Державного бюро розслідувань, розташованого у місті Львові, за процесуального керівництва Тернопільської обласної прокуратури проводиться досудове розслідування у кримінальному провадженні № 42022210000000068 від 04.05.2022 за ч. 3 ст. 201-2 КК України.

Досудовим розслідуванням встановлено, що в умовах воєнного стану групою мешканців Тернопільської області, налагоджено системний механізм незаконного використання (продажу) гуманітарної допомоги у великих розмірах з метою отримання прибутку.

Зокрема. громадяни ОСОБА_5 ІНФОРМАЦІЯ_1 , ОСОБА_6 ІНФОРМАЦІЯ_2 та ОСОБА_7 заручившись підтримкою працівника поліції та ОСОБА_8 , під час дії на території України воєнного стану введеного Указом Президента України від 24.02.2022 № 64/2022, попередньо зорганізувались в протиправну групу та впровадили механізм незаконного продажу військової амуніції (засобів індивідуального захисту) ввезеної на митну територію України в якості гуманітарної допомоги для потреб та використання підрозділами Збройних сил України.

Так, протягом квітня 2022 року ОСОБА_5 , з використанням пособницької допомоги посадових осіб Благодійної Організації «Благодійний фонд «Фенікс-Лошнів» (код 44837720, юр. адреса: Тернопільська область, Тернопільський район, с. Лошнів, вул. Центральна, 120, дата державної реєстрації 24.03.2022) організував отримання в Тернопільській ОВА документальних матеріалів для ввезення гуманітарної допомоги (військової амуніції) на адресу вищевказаного Фонду.

В подальшому, з метою реалізації загального спільного злочинного задуму, на підставі вищевказаних документів, 27.04.2022 о 15:57 через пункт пропуску для автомобільного сполучення «Краківець», з використанням мікроавтобусу марки «Мерседес» д.н.з. НОМЕР_1 , на територію Республіки Польща вибули громадяни ОСОБА_7 та ОСОБА_6 , де останніми у вантажне відділення авто завантажено військову амуніцію в кількості 102 бронежилети (body armor vests Veritac Solutions NIJIV0101.06 StandAlonel MultiHit) та 17 шоломів (Helmet).

29.04.2022 о 00:31 ОСОБА_7 та ОСОБА_6 на мікроавтобусі марки «Мерседес» д.н.з. НОМЕР_1 через пункт пропуску для автомобільного сполучення «Рава Руська» здійснили ввезення вищевказаних предметів гуманітарної допомоги із застосуванням процедур спрощеного митного оформлення пред`явивши під час перетину державного кордону України сертифікат кінцевого споживача гуманітарної допомоги.

В подальшому, ОСОБА_7 та ОСОБА_6 доставили гуманітарний вантаж до складських приміщень, які належать на праві приватної власності ОСОБА_6 , а саме комплекс будівель та споруд за адресою: АДРЕСА_1 . (реєстраційний номер об`єкта нерухомого майна 407263961226).

В період з 29.04.2022 по даний час вказані вище особи здійснили продаж частини гуманітарної допомоги з числа вищевказаних предметів гуманітарної допомоги 17 шоломів (300 доларів США/од) та близько 50 бронежилетів (500 доларів США/од) та на даний час здійснюють пошук клієнтів для подальшого продажу гуманітарного вантажу.

Таким чином, в діях ОСОБА_5 , ОСОБА_7 , ОСОБА_6 та ОСОБА_8 наявні ознаки вчинення злочину, передбаченого ч. 3 ст. 201-2 КК України.

24.06.2022 ОСОБА_6 збув громадянину ОСОБА_4 49 бронежилетів, що ввезенні на митну територію України в якості гуманітарної допомоги на адресу Благодійної Організації «Благодійний фонд «Фенікс-Лошнів», за що одержав від останнього грошові кошти в сумі 620 000 (шістсот двадцять) тисяч гривень.

Після реалізації бронежилетів ОСОБА_6 та ОСОБА_4 завантажили їх в автомобіль, на якому прибув ОСОБА_4 марки «Вольксваген Т4» н.з. НОМЕР_2 .

В подальшому ОСОБА_4 вивантаживши сумки з бронежилетами з автомобіля добровільно надав їх для огляду та вилучення.

Оглядом встановлено, що ОСОБА_6 збув ОСОБА_4 5 (п`ять) сумок зеленого кольору, в чотирьох з яких містилось 40 (сорок) бронежилетів, по 10 (десять) бронежилетів в кожній сумці, та в одній сумці містилось 9 (дев`ять) бронежилетів. Всього у 5 (п`яти) сумках містилось 49 (сорок дев`ять) бронежилетів.

Вказані сумки із бронежилетами за добровільною згодою ОСОБА_4 вилучено в ході огляду.

Статтею 167 КПК України визначено, тимчасовим вилученням майна є фактичне позбавлення підозрюваного або осіб, у володінні яких перебуває зазначене у частині другій цієї статті майно, можливості володіти, користуватися та розпоряджатися певним майном до вирішення питання про арешт майна або його повернення, або його спеціальну конфіскацію в порядку, встановленому законом.

Тимчасово вилученим може бути майно у вигляді речей, документів, грошей тощо, щодо яких є достатні підстави вважати, що вони є предметом кримінального правопорушення.

Відповідно до ст. 168 КПК України тимчасове вилучення майна може здійснюватися також під час обшуку, огляду.

Згідно із вимогами п.1 ч.2 ст.170 КПК України арешт майна допускається з метою збереження речових доказів.

Частиною 5 статті 171 КПК України встановлено, що клопотання слідчого, прокурора про арешт тимчасово вилученого майна повинно бути подано не пізніше наступного робочого дня після вилучення майна, інакше майно має бути негайно повернуто особі, у якої його було вилучено.

Зважаючи на це, сторона обвинувачення вважає за необхідне на підставі ч.2 п.1 ст.170 КПК України, накласти арешт на вищевказані речі.

Згідно ч.3 ст.170 КПК України у випадку, передбаченому п.1 ч.2 ст.170 КПК України арешт накладається на майно будь-якої фізичної або юридичної особи, за наявності достатніх підстав вважати, що воно відповідає критеріям, зазначеним у ст.98 КПК України, тобто є речовим доказом.

На даний час органом досудового розслідування за наслідками проведення слідчих (розшукових) дій встановлено, що вказані речі, а саме 5 (п`ять) сумок з 49 (сорок дев`ятьма) бронежилетами мають значення речового доказу для кримінального провадження, зберегли на собі сліди вчинення кримінального правопорушення, та є необхідними для проведення у подальшому ряду судових експертиз з метою встановлення всіх обставин вчинення злочину, які мають суттєве значення для повного, всебічного здійснення досудового розслідування.

Враховуючи викладене, а також з метою забезпечення завдань кримінального провадження щодо швидкого, повного та неупередженого розслідування і судового розгляду, просить клопотання задовольнити.

У судове засідання учасники розгляду клопотання не з`явились, що не перешкоджає розгляду клопотання.

Вивчивши клопотання та додані до нього копії документів, якими обґрунтовується клопотання, слідчий суддя приходить до наступного висновку.

Як вбачається із ч.1 ст. 170 КПК України, арештом майна є тимчасове, до скасування у встановленому цим Кодексом порядку, позбавлення за ухвалою слідчого судді або суду права на відчуження, розпорядження та/або користування майном, щодо якого існує сукупність підстав чи розумних підозр вважати, що воно є доказом кримінального правопорушення, підлягає спеціальній конфіскації у підозрюваного, обвинуваченого, засудженого, третіх осіб, конфіскації у юридичної особи, для забезпечення цивільного позову, стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди, можливої конфіскації майна. Арешт майна скасовується у встановленому цим Кодексом порядку. Завданням арешту майна є запобігання можливості його приховування, пошкодження, псування, знищення, перетворення, відчуження.

Відповідно доч.ч.2,3ст.170КПК України,арешт майнадопускається зметою забезпечення:1)збереження речовихдоказів;2)спеціальної конфіскації;3)конфіскації майнаяк видупокарання абозаходу кримінально-правовогохарактеру щодоюридичної особи;4)відшкодування шкоди,завданої внаслідоккримінального правопорушення(цивільнийпозов),чи стягненняз юридичноїособи отриманоїнеправомірної вигоди. Увипадку,передбаченому пунктом1частини другоїцієї статті,арешт накладаєтьсяна майнобудь-якоїфізичної абоюридичної особиза наявностідостатніх підставвважати,що воновідповідає критеріям,зазначеним устатті98цьогоКодексу. Арешт може бути накладений і на майно, на яке раніше накладено арешт відповідно до інших актів законодавства. У такому разі виконанню підлягає ухвала слідчого судді, суду про накладення арешту на майно відповідно до правил цього Кодексу.

На думку слідчого судді, дане клопотання підлягає задоволенню з метою збереження речових доказів у кримінальному провадженні, проведення необхідних експертиз у кримінальному провадженні.

Одночасно роз`яснюю, що згідно ст. 174 КПК України, підозрюваний, обвинувачений, їх захисник, законний представник, інший власник або володілець майна, представник юридичної особи, щодо якої здійснюється провадження, які не були присутні при розгляді питання про арешт майна, мають право заявити клопотання про скасування арешту майна повністю або частково. Таке клопотання під час досудового розслідування розглядається слідчим суддею, а під час судового провадження - судом. Арешт майна також може бути скасовано повністю чи частково ухвалою слідчого судді під час досудового розслідування чи суду під час судового провадження за клопотанням підозрюваного, обвинуваченого, їх захисника чи законного представника, іншого власника або володільця майна, представника юридичної особи, щодо якої здійснюється провадження, якщо вони доведуть, що в подальшому застосуванні цього заходу відпала потреба або арешт накладено необґрунтовано.

На підставі наведеного, керуючись ст.ст. 167, 170, 172, 173 КПК України,

П О С Т А Н О В И В:

Клопотання прокурора Тернопільської обласної прокуратури ОСОБА_3 про арешт майна задовольнити.

Накласти арешт на майно, вилучене під час огляду 24.06.2022 року, шляхом заборони відчуження, розпорядження та користування майном, а саме: 5 (п`ять) сумок із 49 (сорока дев`ятьма) бронежилетами, які належать ОСОБА_4 .

Ухвала про арешт майна виконується негайно.

Контроль за виконанням даної ухвали покласти на прокурора Тернопільської обласної прокуратури ОСОБА_3 .

Згідно ст. 174 КПК України, підозрюваний, обвинувачений, їх захисник, законний представник, інший власник або володілець майна, представник юридичної особи, щодо якої здійснюється провадження, які не були присутні при розгляді питання про арешт майна, мають право заявити клопотання про скасування арешту майна повністю або частково. Арешт майна також може бути скасовано повністю чи частково, якщо буде доведено, що в подальшому застосуванні цього заходу відпала потреба або арешт накладено необґрунтовано.

Апеляційна скарга на ухвалу слідчого судді може бути подана безпосередньо до Тернопільського апеляційного суду протягом п`яти днів з дня її оголошення, а особою, яка не була присутньою при оголошенні ухвали протягом п`яти днів з дня отримання копії ухвали.

Слідчий суддя ОСОБА_1

СудТернопільський міськрайонний суд Тернопільської області
Дата ухвалення рішення28.06.2022
Оприлюднено16.05.2024
Номер документу105019104
СудочинствоКримінальне
КатегоріяПровадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про арешт майна

Судовий реєстр по справі —607/8113/22

Ухвала від 28.06.2022

Кримінальне

Тернопільський міськрайонний суд Тернопільської області

Дуда О. О.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні