Ухвала
від 28.06.2022 по справі 140/15566/21
ВОЛИНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

ВОЛИНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

УХВАЛА

про розстрочення виконання судового рішення

29 червня 2022 року ЛуцькСправа № 140/15566/21 Волинський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого-судді Плахтій Н.Б.,

розглянувши у порядку письмового провадження заяву товариства з обмеженою відповідальністю «Гастроном Дубнівський «ЛТД» про розстрочення виконання судового рішення в адміністративній справі за позовом Головного управління ДПС у Волинській області до товариства з обмеженою відповідальністю «Гастроном Дубнівський «ЛТД» про стягнення податкового боргу,

ВСТАНОВИВ:

Рішенням Волинського окружного адміністративного суду від 02.06.2022 позов Головного управління ДПС у Волинській області до товариства з обмеженою відповідальністю «Гастроном Дубнівський «ЛТД» про стягнення податкового боргу задоволено повністю: стягнуто з банківських рахунків товариства з обмеженою відповідальністю «Гастроном Дубнівський «ЛТД» та за рахунок готівки, що належить платнику податків, на користь держави податковий борг в розмірі 59056,66 грн (п`ятдесят дев`ять тисяч п`ятдесят шість грн 66 коп).

20.06.2022 до суду надійшла заява відповідача про розстрочення виконання рішення Волинського окружного адміністративного суду від 02.06.2022 у цій справі строком на 12 календарних місяців з дня набрання ним законної сили. Заява мотивована тим, що товариство як юридична особа припинило торгівельну діяльність з IV кварталу 2019 року, змінивши КВЕД основного виду діяльності на 68.20 надання в оренду і експлуатацію власного приміщення. При цьому епідемічні обмеження у зв`язку з поширенням гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої корона вірусом SARS-CoV-2, значно обмежили торгівельну діяльність орендарів та спричинили до розірвання оренди через відсутність прибутків. Крім того, керівник товариства Здищук Ж.В. потрапила у лікарню та знаходилась на лікарняному з переломом ноги з 07.02.2021 по 01.10.2021, а також вимушена була перебувати у відпустці з 01.10.2021 по 30.11.2021 у зв`язку з неповним одужанням. Зазначені обставини безпосередньо вплинули на господарську діяльність товариства та унеможливлюють виконання рішення суду шляхом разової сплати усієї суми податкового боргу 59056,66 грн.

У судове засідання представники сторін не прибули, хоча були повідомлені про дату, час і місце розгляду заяви. При цьому представник відповідача подав суду клопотання про розгляд заяви про розстрочення виконання рішення суду у його відсутності, заяву підтримує в повному обсязі.

Згідно з частиною другою статті 378 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) заява про встановлення або зміну способу або порядку виконання, відстрочення чи розстрочення виконання судового рішення розглядається у десятиденний строк з дня її надходження у судовому засіданні з повідомленням стягувача та боржника. Неприбуття у судове засідання осіб, які були належним чином повідомлені про дату, час і місце розгляду справи, не перешкоджає судовому розгляду.

З урахуванням положень частини третьої статті 194, частини четвертої статті 229, частини другої статті 378 КАС України суд дійшов висновку про можливість розгляду заяви за відсутності представників стягувача та боржника в порядку письмового провадження, без фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу.

Дослідивши матеріали справи, суд приходить до висновку, що заява про розстрочення виконання рішення підлягає задоволенню з таких мотивів та підстав.

Відповідно до частини першої статті 378 КАС України за заявою сторони суд, який розглядав справу як суд першої інстанції, може відстрочити або розстрочити виконання рішення, а за заявою стягувача чи виконавця (у випадках, встановлених законом), - встановити чи змінити спосіб або порядок його виконання. Питання про відстрочення або розстрочення виконання, зміну чи встановлення способу і порядку виконання судового рішення може бути розглянуто також за ініціативою суду.

Частиною третьою статті 378 КАС України встановлено, що підставою для встановлення або зміни способу або порядку виконання, відстрочення чи розстрочення виконання судового рішення є обставини, що істотно ускладнюють виконання рішення або роблять його неможливим.

Згідно з частиною четвертою статті 378 КАС України, вирішуючи питання про відстрочення чи розстрочення виконання судового рішення, суд також враховує: 1) ступінь вини відповідача у виникненні спору; 2) щодо фізичної особи - тяжке захворювання самої особи або членів її сім`ї, її матеріальне становище; 3) стихійне лихо, інші надзвичайні події тощо.

Відстрочення чи розстрочення виконання судового рішення не може перевищувати одного року з дня ухвалення рішення, ухвали, постанови (частина п`ята статті 378 КАС України).

Стаття 378 КАС України не містить конкретного переліку обставин для відстрочення та/або розстрочення виконання судового рішення, а лише встановлює критерії для їх визначення, надаючи суду в кожному конкретному випадку дискреційні повноваження, які він реалізує за власними переконаннями, вирішувати питання про наявність обставин, що істотно ускладнюють виконання рішення або роблять його неможливим.

До обставин, що ускладнюють виконання судового рішення та які є підставою для відстрочки/розстрочки його виконання, належать скрутне матеріальне становище боржника, наявність загрози банкрутства юридичної особи-боржника, стихійне лихо, інші надзвичайні події тощо.

Відстрочка/розстрочка виконання рішення має базуватися на принципах співмірності і пропорційності з метою забезпечення балансу прав і законних інтересів стягувачів і боржників. Ці заходи не повинні створювати боржнику можливість ухилятися від виконання судового рішення. До уваги повинні братися не лише реальний майновий стан боржника, але й його наміри, що свідчать про бажання виконати рішення.

Верховний Суд у постанові від 11.10.2019 у справі №810/4643/18 зазначив, що це питання суд вирішує із врахуванням конкретних обставин адміністративної справи, зокрема, суб`єктного складу сторін у справі, зобов`язаної сторони (боржника) за рішенням суду, складного майнового стану чи складної життєвої ситуації зобов`язаної сторони (боржника), впливу виконання рішення на спроможність зобов`язаної сторони (боржника) виконати інший публічний обов`язок чи зобов`язання перед особами, які потребують соціального захисту. У випадку розстрочення (відстрочення) виконання свого рішення суд, який здійснює контроль за його виконанням, повинен забезпечити баланс публічного і приватного інтересів.

Як обґрунтовує заявник свою заяву, основною обставиною, що ускладнює виконання судового рішення, є відсутність коштів у розмірі, необхідному для повного виконання рішення суду, запровадження карантинних обмежень протягом 2020 та 2021 років та з 24.02.2022 запровадження воєнного стану на усій території України.

При цьому суд враховує, що сума стягнутого рішенням суду від 02.06.2022 податкового боргу становить 59056,66 грн.

Судом прийнято до уваги, що сума у загальному розмірі 59056,66 грн, яка підлягає стягненню на виконання рішення суду, з урахуванням діяльності підприємства у даний час є значною для нього та може призвести до тяжких фінансових наслідків. Розстрочення виконання не призводить до невиконання рішення суду, а навпаки створює умови для його добровільного виконання боржником з урахуванням його реального майнового стану.

Також суд враховує, що відповідно до Указу Президента України від 24.02.2022 №64/2022 «Про введення воєнного стану в Україні» у зв`язку з військовою агресією Російської Федерації проти України, на підставі пропозиції Ради національної безпеки і оборони України, відповідно до пункту 20 частини першої статті 106 Конституції України, Закону України «Про правовий режим воєнного стану» постановлено ввести в Україні воєнний стан із 05 години 30 хвилин 24 лютого 2022 року строком на 30 діб.

Указом Президента України від 18.04.2022 №259/2022 «Про продовження строку дії воєнного стану в Україні» у зв`язку з триваючою широкомасштабною збройною агресією Російської Федерації проти України, на підставі пропозиції Ради національної безпеки і оборони України, відповідно до пункту 20 частини першої статті 106 Конституції України, Закону України «Про правовий режим воєнного стану» постановлено продовжити строк дії воєнного стану в Україні з 05 години 30 хвилин 25 квітня 2022 року строком на 30 діб.

Указом Президента України від 17.05.2022 №341/2022 «Про продовження строку дії воєнного стану в Україні», у зв`язку з триваючою широкомасштабною збройною агресією Російської Федерації проти України, на підставі пропозиції Ради національної безпеки і оборони України, відповідно до пункту 20 частини першої статті 106 Конституції України, Закону України «Про правовий режим воєнного стану» постановлено продовжити строк дії воєнного стану в Україні з 05 години 30 хвилин 25 травня 2022 року строком на 90 діб.

З огляду на вищезазначене, суд дійшов висновку про наявність обставин, що істотно ускладнюють виконання рішення, що є підставою для розстрочення виконання судового рішення, тому суд вважає заяву представника відповідача обґрунтованою та такою, що підлягає задоволенню.

При цьому судом взято до уваги позицію контролюючого органу щодо поданої відповідачем заяви, у якій не заперечує проти розстрочення виконання судового рішення.

Таким чином, оскільки на даний час існують обставини, які ускладнюють виконання рішення суду у справі, при цьому відсутні підстави ставити під сумнів намір заявника виконувати судове рішення в майбутньому, суд дійшов висновку, що заяву слід задовольнити та розстрочити виконання судового рішення строком на 12 місяців з дня постановлення цієї ухвали шляхом сплати коштів у сумі 4921,39 грн щомісяця (останній платіж у сумі 4921,37 грн - до 30 червня 2023 року).

Керуючись статтями 248, 256, 378 КАС України, суд

УХВАЛИВ:

Заяву товариства з обмеженою відповідальністю «Гастроном Дубнівський «ЛТД» про розстрочення виконання рішення суду задовольнити.

Розстрочити виконання рішення Волинського окружного адміністративного суду від 02 червня 2022 року у справі №140/15566/21 про стягнення податкового боргу в сумі 59056,66 грн (п`ятдесят дев`ять тисяч п`ятдесят шість грн 66 коп.) на 12 (дванадцять місяців) з дня постановлення цієї ухвали шляхом сплати коштів у сумі 4921,39 грн (чотири тисячі дев`ятсот двадцять одна грн 39 коп.) щомісяця зі сплатою останнього платежу у сумі 4921,37 грн (чотири тисячі дев`ятсот двадцять одна грн 37 коп) до 30 червня 2023 року.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та може бути оскаржена в апеляційному порядку шляхом подання апеляційної скарги до Восьмого апеляційного адміністративного суду протягом п`ятнадцяти днів з дня її складення.

Головуючий-суддяН.Б.Плахтій

СудВолинський окружний адміністративний суд
Дата ухвалення рішення28.06.2022
Оприлюднено04.07.2022
Номер документу105019232
СудочинствоАдміністративне
КатегоріяЗаява про відстрочку або розстрочку виконання судового рішення

Судовий реєстр по справі —140/15566/21

Ухвала від 28.06.2022

Адміністративне

Волинський окружний адміністративний суд

Плахтій Наталія Борисівна

Рішення від 01.06.2022

Адміністративне

Волинський окружний адміністративний суд

Плахтій Наталія Борисівна

Ухвала від 20.12.2021

Адміністративне

Волинський окружний адміністративний суд

Плахтій Наталія Борисівна

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні