ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЧЕРКАСЬКОЇ ОБЛАСТІ
УХВАЛА
04 липня 2022 року м. Черкаси справа № 925/601/22
Суддя Господарського суду Черкаської області Гладун А.І., розглянувши позовну заяву Комунального підприємства Уманьводоканал Уманської міської ради до Обслуговуючого кооперативу Житлово-будівельний кооператив КАРАТ ПЛЮС про стягнення 62348,90 грн,
ВСТАНОВИВ:
28 червня 2022 року до Господарського суду Черкаської області засобами поштового зв`язку надійшла позовна заява Комунального підприємства Уманьводоканал Уманської міської ради (ідентифікаційний код 03357174, адреса місцезнаходження: 20300, Черкаська область, м. Умань, вул. Максима Залізняка, 16, до Обслуговуючого кооперативу Житлово-будівельний кооператив КАРАТ ПЛЮС (ідентифікаційний код 43092537, адреса місцезнаходження: 03127, м. Київ, проспект Голосіївський, 93, офіс 124) про стягнення 62348,90 грн боргу за житлово-комунальні послуги з централізованого водопостачання та централізованого водовідведення. У позові позивач просив стягнути з відповідача сплачений ним судовий збір в розмірі 2481 грн.
Предметом позову є стягнення боргу за житлово-комунальні послуги з централізованого водопостачання та централізованого водовідведення.
Підставами позову є невиконання споживачем зобов`язання з оплати послуги з централізованого водопостачання та централізованого водовідведення, що виникло на підставі договору.
Відповідно до частини 2 статті 162 Господарського процесуального кодексу України позовна заява подається до суду в письмовій формі і підписується позивачем або його представником або іншою особою, якій законом надано право звертатися до суду в інтересах іншої особи (ч. 2 ст. 162 ГПК України).
Відповідно до частини 1 та 3 статті 56 Господарського процесуального кодексу України сторона, третя особа, а також особа, якій законом надано право звертатися до суду в інтересах іншої особи, може брати участь в судовому процесі особисто (самопредставництво) та (або) через представника. Юридична особа незалежно від порядку її створення бере участь у справі через свого керівника, члена виконавчого органу, іншу особу, уповноважену діяти від її імені відповідно до закону, статуту, положення, трудового договору (контракту) (самопредставництво юридичної особи), або через представника.
Відповідно до частини 5 статті 164 Господарського процесуального кодексу України до позовної заяви, підписаної представником позивача, додається довіреність чи інший документ, що підтверджує повноваження представника позивача.
Позовну заяву Комунального підприємства Уманьводоканал Уманської міської ради підписав Терещук Сергій, проте не подав суду доказів здійснення повноважень директора підприємства (наказу про прийняття на роботу, рішення власника про призначення на посаду, витягу з ЄДРЮФОПГФ тощо) на день звернення до суду з позовною заявою від імені позивача, що є порушенням частини 2 статті 164 та частини 5 статті 164 Господарського процесуального кодексу України.
Предметом позову є майнова вимога позивача до відповідача про стягнення заборгованості за житлово-комунальні послуги з централізованого водопостачання та централізованого водовідведення.
Відповідно до п. 8-10- частини 3 статті 162 Господарського процесуального кодексу України позовна заява повинна містити: 8) перелік документів та інших доказів, що додаються до заяви; зазначення доказів, які не можуть бути подані разом із позовною заявою (за наявності); зазначення щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до заяви; 9) попередній (орієнтовний) розрахунок суми судових витрат, які позивач поніс і які очікує понести в зв`язку із розглядом справи; 10) підтвердження позивача про те, що ним не подано іншого позову (позовів) до цього самого відповідача (відповідачів) з тим самим предметом та з тих самих підстав.
Звертаючись з позовом позивач у позовній заяві не зазначив щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до заяви та не подав попереднього (орієнтовного) розрахунку суми судових витрат, які позивач поніс і які очікує понести в зв`язку із розглядом справи;
Звертаючись з позовом позивач не надав суду підтвердження про те, що ним не подано іншого позову (позовів) до цього самого відповідача (відповідачів) з тим самим предметом та з тих самих підстав.
Зазначене вище свідчить про те, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 Господарського процесуального кодексу та зумовлює підстави для залишення позовної заяви без руху.
Відповідно до частини 1 статті 174 Господарського процесуального кодексу України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
У позовній заяві можуть бути вказані й інші відомості, необхідні для правильного вирішення спору (ч. 6 ст. 162 ГПК України).
Згідно із частиною 2 статті 164 Господарського процесуального кодексу України позивач зобов`язаний додати до позовної заяви всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги (якщо подаються письмові чи електронні докази позивач може додати до позовної заяви копії відповідних доказів).
Відповідно до частини 1 статті 27 Господарського процесуального кодексу України позов пред`являється до господарського суду за місцезнаходженням чи місцем проживання відповідача, якщо інше не встановлено цим Кодексом.
Із доданої позивачем до позовної заяви виписки з єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб підприємців та громадських формувань суд установив, що місцезнаходженням відповідача Обслуговуючого кооперативу Житлово-будівельний кооператив КАРАТ ПЛЮС є м. Київ, проспект Голосіївський, 93, офіс 124.
Територіальну підсудність справи Господарському суду Черкаської області позивач обґрунтовує положеннями частини 3 статті 30 Господарського процесуального кодексу України «Виключна підсудність справ», за змістом якої спори, що виникають з приводу нерухомого майна, розглядаються господарським судом за місцезнаходженням майна або основної його частини. Якщо пов`язані між собою позовні вимоги пред`явлені одночасно щодо декількох об`єктів нерухомого майна, спір розглядається за місцезнаходженням об`єкта, вартість якого є найвищою.
До позовної заяви позивачем долучив інформацію з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та Реєстру прав власності на нерухоме майно щодо нерухомого майна земельних ділянок з кадастровими номерами 7110800000:02:005:0051, 7110800000:02:005:0050 та 7110800000:02:005:0038, які власник ОСОБА_1 об`єднав в одну з кадастровим номером 7110800000:02:005:1106 і передав у якості вступного та пайового внеску відповідно до акту приймання передачі нерухомого майна серія та номер: 1174,1175, виданий 30.10.2019, видавник: Обслуговуючий кооператив Житлово-будівельний кооператив КАРАТ ПЛЮС.
Вказані земельні ділянки розташовані у м. Умань, Черкаської області.
Проте, предметом позову позивача є майнова вимога про стягнення боргу за житлово-комунальні послуги з централізованого водопостачання та централізованого водовідведення. Отже, предметом позову позивача не є спір з приводу нерухомого майна, і зокрема, щодо володіння, користування чи розпорядження земельними ділянками.
Отже, позивач не обґрунтував виключної підсудності цієї справи за місцем знаходження нерухомого майна та підстав звернення до Господарського суду Черкаської області відповідно до вимог частини 3 статті 30 Господарського процесуального кодексу України.
Керуючись статтями 162, 164, 174, 234 Господарського процесуального кодексу України, суддя
УХВАЛИВ:
1. Позовну заяву Комунального підприємства Уманьводоканал Уманської міської ради залишити без руху.
2. Установити Комунальному підприємству Уманьводоканал Уманської міської ради строк та спосіб для усунення недоліків позовної заяви шляхом подання до Господарського суду Черкаської області протягом десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху:
- документів, що підтверджують повноваження Терещука С. на право підписання позовної заяви від імені Комунального підприємства Уманьводоканал Уманської міської ради (наказу про прийняття на роботу, рішення власника про призначення на посаду, витягу з ЄДРЮФОПГФ тощо); обґрунтований розрахунок суми, що стягується з відповідача Обслуговуючого кооперативу Житлово-будівельний кооператив КАРАТ ПЛЮС;
- зазначення наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до заяви;
- попередній (орієнтовний) розрахунок суми судових витрат, які позивач поніс і які очікує понести в зв`язку із розглядом справи;
- підтвердження позивача про те, що ним не подано іншого позову (позовів) до цього самого відповідача (відповідачів) з тим самим предметом та з тих самих підстав.
- обґрунтування виключної підсудності цієї справи за місцем знаходження нерухомого майна та підстав звернення до Господарського суду Черкаської області відповідно до вимог частини 3 статті 30 Господарського процесуального кодексу України.
3. Роз`яснити позивачу, що якщо позивач усуне недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, вона вважається поданою у день первинного її подання до господарського суду та приймається до розгляду. Якщо позивач не усуне недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається особі, що звернулася із позовною заявою.
4. Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею і не може бути оскаржена окремо від рішення суду.
Суддя А.І. Гладун
Суд | Господарський суд Черкаської області |
Дата ухвалення рішення | 03.07.2022 |
Оприлюднено | 06.07.2022 |
Номер документу | 105069499 |
Судочинство | Господарське |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема, договорів Невиконання або неналежне виконання зобов’язань надання послуг |
Господарське
Господарський суд Черкаської області
Гладун А.І.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні