Ухвала
від 07.06.2022 по справі 932/2897/22
БАБУШКІНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М.ДНІПРОПЕТРОВСЬКА

Справа № 932/2897/22

Провадження № 1-кс/932/1505/22

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

07 червня 2022 року м. Дніпро

Слідчий суддя Бабушкінського районного суду м. Дніпропетровська ОСОБА_1 , за участі секретаря судового засідання ОСОБА_2 , розглянувши в приміщенні суду в м. Дніпрі клопотання слідчого СВ ДРУП ГУНП в Дніпропетровській області ОСОБА_3 , за погодженням з прокурором Центральної окружної прокуратури міста Дніпра ОСОБА_4 , по кримінальному провадженню № 12022041030000769 від 27.05.2022 року, про проведення обшуку,-

В С Т А Н О В И В:

До Бабушкінського районного суду м. Дніпропетровська в провадження слідчого судді ОСОБА_1 надійшло клопотання слідчого СВ ДРУП ГУНП в Дніпропетровській області капітан поліції ОСОБА_3 , за погодженням з прокурором Центральної окружної прокуратури міста Дніпра ОСОБА_4 , про надання дозволу на проведення обшуку за адресою: АДРЕСА_1 .

Клопотання мотивоване тим, що 27.05.2022 року до ДРУП ГУНП в Дніпропетровській області звернувся ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , та просить прийняти міри до ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , який шляхом шахрайських дій, викриваючи персональні дані банківських карт громадян країни Євросоюзу для подальшого викрадення звідти грошових коштів шляхом покупки товарів в магазинах на території м. Дніпро.

В ході досудового розслідування допитано в якості свідка ОСОБА_5 показав, що йому знайомі ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , та ОСОБА_7 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , з якими він знайомий близько 3-4 місяці. Так на початку травня 2022 року при спільному відпочинку ОСОБА_6 запропонував ОСОБА_5 заробіток, який полягав у придбанні побутової техніки в магазинах електронної техніки за допомогою оплати за них з телефону, який надає ОСОБА_6 в системі «Apple pay» або « Google pay » та в подальшому поверненні товару ОСОБА_6 , за що отримуватиме 1500 гривень.

Крім цього ОСОБА_6 повідомив, що він створив в месенджері Телеграм спеціального бота під назвою « ІНФОРМАЦІЯ_5 », який за допомогою моніторингу мережі Інтернет, а саме продажних платформ інших країн, підшукує оголошення, або навпаки створює його там (на торгівельних платформах країн Євросоюзу) в ході чого в подальшому заволодіває персональним даним особи, а також даним його банківської картки (№ карти, СVV, та дата отримання). Після отримання вказаних даних ОСОБА_6 , прив`язує данні (№ карти, СVV, та дата отримання) до раніше заготовленого телефону в системі «Apple pay» або «Google pay», для того, щоб можливо було використовувати таку банківську карту як платіжну, без її наявності.

Так до СВ ДРУП ГУНП в Дніпропетровській області надійшов рапорт з УПК в Дніпропетровській області ДК НП України, щодо групи мешканців м. Дніпра, які на протязі 2021-2022 року здійснюють незаконні дії з банківськими карта, що призводить до викрадення грошових коштів з банківських карт громадян Євросоюзу.

Згідно вказаного рапорту вбачається, що група за попередньою змовою осіб, шляхом шахрайських дій, викрадають персональні дані банківських карт громадян країн Євросоюзу. А саме, за розподіленням ролей ОСОБА_6 створив в месенджері Телеграм спеціального бота, який за допомогою моніторингу мережі Інтернет, а саме продажних платформ інших країн, підшукує оголошення, або навпаки створює його там (на торгівельних платформах країн Євросоюзу) в ході чого в подальшому заволодіває персональним даним особи, а також даним його банківської картки (№ карти, СVV, та дата отримання). Після отримання вказаних даних ОСОБА_6 , прив`язує данні (№ карти, СVV, та дата отримання) до раніше заготовленого телефону в системі «Apple pay» або «Google pay», для того, щоб можливо було використовувати таку банківську карту як платіжну, без її наявності. Далі передає такий підготовлений телефон виконавцям. Останні направляється до магазинів електронної техніки (АЛЛО, Цитрус, Комфі, Розетка і т.д.), для того щоб придбати дорогі товари, в основному мобільні телефони та аксесуари розраховується через систему «Apple pay» або «Google pay» раніше заготовленим телефоном, тобто проводить шахрайські дії з банківськими картками, що призводить до заволодіння грошових коштів. В подальшому придбані товари продають в мережі ломбардів або на торгівельних платформах, розподіл грошових коштів здійснює ОСОБА_6 .

В ході досудового розслідування встановлено осіб, які можуть бути причетні до вчинення кримінального правопорушення, а саме: ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , мешкає за адресою: АДРЕСА_1 , зареєстрований за адресою: АДРЕСА_2 . Місце мешкання батьків (останній час від часу перебуває за вказаною адресою) АДРЕСА_3 .

Також, в ході проведення обшуку необхідно вилучити комп`ютерну техніку (ноутбуки, комп`ютери, системи та пристрої забезпечення діяльності комп`ютерів, флеш накопичувачі, жорстких диски, серверів, мобільних телефонів та інше), з метою подальшого проведення експертизи комп`ютерної техніки і програмних продуктів, а саме дослідження інформації, що міститься на вказаних носіях.

Відповідно до п. 2 ч. 2 ст. 168 КПК України - забороняється тимчасове вилучення електронних інформаційних систем або їх частин, мобільних терміналів систем зв`язку, крім випадків, коли їх надання разом з інформацією, що на них міститься, є необхідною умовою проведення експертного дослідження, або якщо такі об`єкти отримані в результаті вчинення кримінального правопорушення чи є засобом або знаряддям його вчинення, а також якщо доступ до них обмежується їх власником, володільцем або утримувачем чи пов`язаний з подоланням системи логічного захисту.

Відповідно до п. 13.3. Інструкції про призначення та проведення судових експертиз та експертних досліджень та Науково-методичних рекомендацій з питань підготовки та призначення судових експертиз та експертних досліджень - для дослідження інформації, що міститься на комп`ютерних носіях (відновлення видаленої інформації), експерту надається сам комп`ютерний носій, а за потреби комп`ютерний блок (комплекс комп`ютерних засобів, до складу якого входить досліджуваний носій).

Кримінальний процесуальний кодекс України передбачає виключний перелік процесуальних джерел доказів, а тому здобуті іншим шляхом фактичні дані не зможуть бути використані як допустимі докази.

Приймаючи до уваги викладене, з метою виявлення та фіксації відомостей про обставини вчинення кримінального правопорушення, відшукання знаряддя кримінального правопорушення або майна, яке було здобуте у результаті його вчинення, під час досудового розслідування виникла необхідність в проведенні обшуку за адресою: АДРЕСА_3 , а саме мобільних телефонів, планшетів, комп`ютерної техніки (комп`ютери, ноутбуки, нетбуки,), жорстких дисків, флеш накопичувачів, сім карток стільникового зв`язку за допомогою яких вчинялось кримінальне правопорушення, іншого знаряддя злочину і будь-які інші речі, предмети, документи, цінності здобуті злочинним шляхом або ті, що заборонені в обігу, а також ті, які мають значення для встановлення істини у провадженні, у т.ч. магнітні та електронні засоби зберігання та передачі інформації, які використовувались у злочинній діяльності, чорнові записи щодо такої діяльності, мобільні телефони, карти пам`яті тощо, оскільки вони мають істотне значення для кримінального провадження, та містять докази вчинення кримінального правопорушення.

В судове засідання слідчий не з`явився. Надав до суду заяву, в якій просить клопотання розглянути за його відсутності. Клопотання підтримує у повному обсязі.

Відповідно до положень ч. 4 ст. 107 КПК України, у разі неприбуття в судове засідання всіх осіб, які беруть участь у судовому провадженні, фіксування за допомогою технічних засобів кримінального провадження в суді не здійснюється.

Таким чином, на підставі ч. 4 ст. 107 КПК України, фіксування за допомогою технічних засобів, під час розгляду клопотання про проведення обшуку, не здійснювалось.

Розглянувши клопотання, дослідивши додані до нього матеріали, перевіривши наявність правових підстав для проведення обшуку, слідчий суддя доходить до таких висновків.

Відповідно до ч. 1 ст. 234 КПК України обшук проводиться з метою виявлення та фіксації відомостей про обставини вчинення кримінального правопорушення, відшукання знаряддя кримінального правопорушення або майна, яке було здобуте у результаті його вчинення, а також встановлення місцезнаходження розшукуваних осіб.

Обшук проводиться в тих випадках, коли є достатні підстави вважати, що знаряддя злочину, речі й цінності, здобуті злочинним шляхом, а також інші предмети і документи, які мають значення для встановлення істини в кримінальному провадженні, знаходяться в певному приміщенні або місці чи в якої-небудь особи.

Статтею 30 Конституції України гарантується кожному недоторканість житла чи іншого володіння особи. Не допускається проникнення до житла чи до іншого володіння особи, проведення в них огляду чи обшуку інакше як за вмотивованим рішенням суду. У невідкладних випадках, пов`язаних із врятуванням життя людей та майна чи з безпосереднім переслідуванням осіб, які підозрюються у вчиненні злочину, можливий інший, встановлений законом, порядок проникнення до житла чи до іншого володіння особи, проведення в них огляду і обшуку.

Конституційна гарантія недоторканності житла не поширюється на випадки, коли суспільні інтереси вимагають правомірного обмеження прав людини, зокрема для захисту прав і законних інтересів інших членів суспільства. Обмеження права особи на недоторканність житла, яке визначено в Конституції України і міжнародно-правових актах, визнається легітимним втручанням держави в права людини з метою забезпечення загального блага (рішення Конституційного суду України від 31 травня 2011 року № 4-рп/2011).

Отже, обмеження права на недоторканість житла можливе для досягнення легітимної мети і захисту суспільних інтересів, зокрема, у разі наявності достатніх даних про вчинення особою кримінального правопорушення (злочину).

У справі «Ратушна проти України» заява № 17318/06 від 02.12.2010 р. Європейський суд з прав людини констатував, що коли держави вважають за необхідне вдаватися до таких заходів, як обшуки житлових приміщень, з метою отримання доказів факту вчинення правопорушень, судам необхідно оцінювати, чи були підстави, наведені для виправдання таких заходів, відповідними та чи було дотримано принцип пропорційності. Суд також має вивчати наявність у національному законодавстві ефективних гарантій від зловживань та свавілля та перевіряти, як ці гарантії працюють в окремому випадку, який розглядається. Критерії, які слід брати до уваги в цьому контексті (але не обмежуватись ними), - це спосіб та обставини, за яких було ухвалено постанову про проведення обшуку, інші докази, доступні на той час, а також зміст та обсяг постанови.

З матеріалів клопотання вбачається, що 27.05.2022 року слідчим відділенням ДРУП ГУНП в Дніпропетровській області внесено відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 12022041030000769 та розпочато досудове розслідування за ознаками кримінального правопорушення передбаченого ч. 2 ст. 190 КК України.

Відповідно до положень ст. 234 КПК України обшук проводиться з метою виявлення та фіксації відомостей про обставини вчинення кримінального правопорушення, відшукання знаряддя кримінального правопорушення або майна, яке було здобуте у результаті його вчинення, а також встановлення місцезнаходження розшукуваних осіб.

Досудовим розслідуванням встановлено, що гр. ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , мешкає за адресою: АДРЕСА_1 , зареєстрований за адресою: АДРЕСА_2 . Місце мешкання батьків (останній час від часу перебуває за вказаною адресою) АДРЕСА_3 , може бути причетний до вчинення кримінального правопорушення.

Згідно інформаційної довідки № 301855481 з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та Реєстру прав власності на нерухоме майно, державного реєстру Іпотеки, Єдиного реєстру заборон відчуження об`єктів нерухомого майна відомості, щодо об`єкту нерухомого майна за адресою: АДРЕСА_1 , належить одноособово ТОВ «Інстейтс Інвест» (ЄДРПОУ 43741949), на підставі акту прийому-передачі нерухомого майна, серія та номер № 1488, № 1489 від 04.08.2020 року.

Беручи до уваги той факт, що з метою виявлення та фіксації відомостей про обставини вчинення кримінального правопорушення, оскільки наявні достатні підстави вважати, що данні відомості у виді вогнепальна зброї та бойових припасів, місцезнаходження майна, яке здобуто під час незаконного обігу вогнепальної зброї та бойових припасів, можуть знаходитись за адресою: АДРЕСА_1 , слідчий суддя вважає, що є в наявності правові підстави для проведення обшуку, тому клопотання слідчого належить задовольнити та надати стороні обвинувачення дозвіл на проведення обшуку вищевказаного транспортного засобу.

Водночас не підлягає задоволенню вимога про надання дозволу на проведення обшуку з метою виявлення та вилучення іншого знаряддя злочину і будь-яких інших речей, предметів, документів, цінностей здобутих злочинним шляхом або тих, що заборонені в обігу. Тому в цій частині клопотання задоволенню не підлягає.

Таким чином, клопотання підлягає задоволенню частково.

На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 234-236, 371-372 Кримінального процесуального кодексу України, слідчий суддя,-

ПОСТАНОВИВ:

Клопотання задовольнити частково.

Надати слідчим СВ Дніпровського РУП ГУНП в Дніпропетровській області, які входять до складу слідчої групи по кримінальному провадженню № 12022041030000769 від 27.05.2022 року, а саме: ОСОБА_8 , ОСОБА_3 , ОСОБА_9 , а також прокурорам Центральної окружної прокуратури міста Дніпра, які входять до складу групи прокурорів по кримінальному провадженню № 12022041030000769 від 27.05.2022 року, а саме: ОСОБА_4 , ОСОБА_10 , ОСОБА_11 , дозвіл на проведення обшуку за місцем мешкання ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , що розташоване за адресою: АДРЕСА_1 , що належить одноособово ТОВ «Інстейтс Інвест» (код ЄДРПОУ 43741949), на підставі акту прийому-передачі нерухомого майна, серія та номер № 1488, № 1489 від 04.08.2020 року, з метою виявлення та вилучення мобільних телефонів, планшетів, комп`ютерної техніки (комп`ютери, ноутбуки, нетбуки,), жорстких дисків, флеш накопичувачів, сім карток стільникового зв`язку за допомогою яких вчинялось кримінальне правопорушення, а також тих, які мають значення для встановлення істини у провадженні.

Строк дії ухвали складає один місяць, тобто ухвала діє до 07 липня 2022 року.

З цієї ухвали виготовлено лише дві копії.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Слідчий суддя ОСОБА_12

СудБабушкінський районний суд м.Дніпропетровська
Дата ухвалення рішення07.06.2022
Оприлюднено10.07.2023
Номер документу105116713
СудочинствоКримінальне
КатегоріяПровадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про проведення обшуку житла чи іншого володіння особи

Судовий реєстр по справі —932/2897/22

Ухвала від 03.01.2023

Кримінальне

Бабушкінський районний суд м.Дніпропетровська

Куцевол В. В.

Ухвала від 03.01.2023

Кримінальне

Бабушкінський районний суд м.Дніпропетровська

Куцевол В. В.

Ухвала від 03.01.2023

Кримінальне

Бабушкінський районний суд м.Дніпропетровська

Куцевол В. В.

Ухвала від 03.01.2023

Кримінальне

Бабушкінський районний суд м.Дніпропетровська

Куцевол В. В.

Ухвала від 11.01.2023

Кримінальне

Бабушкінський районний суд м.Дніпропетровська

Кондрашов І. А.

Ухвала від 16.09.2022

Кримінальне

Бабушкінський районний суд м.Дніпропетровська

Кондрашов І. А.

Ухвала від 16.09.2022

Кримінальне

Бабушкінський районний суд м.Дніпропетровська

Кондрашов І. А.

Ухвала від 16.09.2022

Кримінальне

Бабушкінський районний суд м.Дніпропетровська

Кондрашов І. А.

Ухвала від 12.07.2022

Кримінальне

Бабушкінський районний суд м.Дніпропетровська

Куцевол В. В.

Ухвала від 07.06.2022

Кримінальне

Бабушкінський районний суд м.Дніпропетровська

Кондрашов І. А.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні