Рішення
від 31.05.2022 по справі 445/2383/21
ПУСТОМИТІВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ЛЬВІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 445/2383/21 Провадження № 2/450/708/22

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

(заочне)

"01" червня 2022 р. Пустомитівський районний суд Львівської області у складі

головуючого судді Кукси Д.А.

секретаря судового засідання Оленич О.І.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в порядку спрощеного позовного провадження в залі суду м. Пустомити цивільну справу за позовною заявою Об`єднання співвласників багатоквартирного будинку «Свободи 18» до ОСОБА_1 про (предметспору) стягнення заборгованості з внесків співвласників,

суд постановив таке рішення:

підстава позову (позиція позивача):позивач звернувся до суду з позовом до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості з внесків співвласників у розмірі 13285,81грн. В обґрунтування позовних вимог вказує те, що ОСОБА_1 є власником квартири АДРЕСА_1 , а отже, є співвласником ОСББ «Свободи 18» відповідно до Протоколу № 1 від 10.08.2017 р. та Статуту ОСББ «Свободи 18», та на нього поширюються права та обов`язки співвласників, визначені Статутом. Зазначає, що відповідно до п. 6.2. Статуту ОСББ «Свободи 18» співвласник зобов`язаний своєчасно і в повному обсязі сплачувати належні внески і платежі. Проте, відповідач не виконує належним чином свої зобов`язання співвласника та не сплачує внески співвласника. 16.09.2021 року ОСББ «Свободи 18» звернулося до співвласника - власника квартири АДРЕСА_1 ОСОБА_1 листом № 16, у якому останній запрошувався на засідання правління ОСББ для прийняття рішення щодо погашення заборгованості зі сплати внесків співвласників у розмірі 12910,77 грн. (станом на 01.09.2021 р.). Незважаючи на те, що відповідач отримав вказане запрошення, останній на засідання правління не з`явився, заборгованості зі сплати внесків співвласників не сплатив та продовжує ігнорувати зобов`язання зі сплати таких внесків, продовжує допускати зростання заборгованості та не вчинив жодного платежу щодо погашення заборгованості. Таким чином, станом на 22.10.2021 року внаслідок неналежного виконання зобов`язань у відповідача виникла заборгованість з внесків співвласників в розмірі 13285,81 грн. З цих підстав просить позовні вимоги задоволити, стягнути з відповідача вказану заборгованість та вирішити питання розподілу судових витрат.

В судове засідання представник позивача, адвокат Клонцак В.С не прибув, подав до суду заяву про розгляд справи у відсутності представника позивача, не заперечує проти ухвалення судом заочного рішення.

Позиція відповідача: відповідач ОСОБА_1 повідомлявся про судовий розгляд шляхом направлення поштової кореспонденції, яку згідно поштового повідомлення ним було отримано, в судові засідання жодного разу не з`явився, про причини неявки суд не повідомив, клопотань до суду не скеровував.

У встановлений строк відповідач не надав суду відзив на позовну заяву, відповідно до вимог ст. 178 ЦПК України, без поважних причин.

Проаналізувавши матеріали цивільної справи, суд вважає, що існує достатньо підстав, визначених ст. 280 ЦПК Українидля проведення судового розгляду справи за наявними у ній доказами та ухвалення за його результатом заочного рішення, відповідно дост.282 ЦПК України.

Відповідно до вимог ч.2 ст.247ЦПК України у разі неявки в судове засідання всіх учасників справи чи в разі якщо відповідно до положень ЦПК України розгляд справи здійснюється судом за відсутності учасників справи, фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.

Заяви таклопотання сторін,процесуальні діїта рішенняу справі: 29.10.2021 року запит Золочівського районного суду Львівської області щодо доступу до персональних даних; 12.11.2021 року відповідь на запит; 16.11.2021 року ухвала Золочівського районного суду Львівської області про направлення справи за підсудністю; 18.11.2021 року скерування ухвали відповідачу; 16.12.2021 року направлення цивільної справи для розгляду за підсудністю; 24.12.2021 року ухвала про залишення позовної заяви без руху; 24.12.2022 року скерування ухвали; 05.01.2022 року повідомлення про усунення недоліків; 10.01.2022 року ухвала про відкриття провадження у справі та призначення справи до розгляду; 09.02.2022 року ухвала судового засідання; 04.03.2022 року ухвала судового засідання; 27.04.2022 року ухвала судового засідання; 01.06.2022 року заява представника позивача про розгляд справи у відсутності.

Встановлені судом фактичні обставини та оцінка суду.

Відповідно до ст. 4, 5 ЦПК України, кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до суду за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи законних інтересів. Здійснюючи правосуддя, суд захищає права, свободи та інтереси фізичних осіб, права та інтереси юридичних осіб, державні та суспільні інтереси у спосіб, визначений законом або договором.

Згідно ч. 1 та 2 ст. 13 ЦПК України, суд розглядає справи не інакше як за зверненням особи, поданим відповідно до цього Кодексу, в межах заявлених нею вимог і на підставі доказів, поданих учасниками справи або витребуваних судом у передбачених цим Кодексом випадках. Збирання доказів у цивільних справах не є обов`язком суду, крім випадків, встановлених цим Кодексом.

Статтею 15 ЦПК України визначено, що кожна особа має право на захист свого цивільного права у разі його порушення, невизнання або оспорювання. Кожна особа має право на захист свого інтересу, який не суперечить загальним засадам цивільного законодавства.

Дослідивши матеріали справи та перевіривши їх доказами, а відтак, з`ясувавши дійсні обставини справи, суд дійшов наступних висновків.

Відповідно дост. 1 Закону України «Про об`єднання співвласників багатоквартирного будинку»об`єднання співвласників багатоквартирного будинку - юридична особа, створена власниками квартир та/або нежитлових приміщень багатоквартирного будинку для сприяння використанню їхнього власного майна та управління, утримання і використання спільного майна.

Співвласниками багатоквартирного будинку є власники квартир та нежитлових приміщень у багатоквартирному будинку.

Відповідно до ч. 2ст. 382 ЦК Українита п. 6 ч. 1ст. 1 Закону України «Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку»усі власники квартир та нежитлових приміщень у багатоквартирному будинку є співвласниками на праві спільної сумісної власності спільного майна багатоквартирного будинку. Спільним майном багатоквартирного будинку є приміщення загального користування (у тому числі допоміжні), несучі, огороджувальні та несуче-огороджувальні конструкції будинку, механічне, електричне, сантехнічне та інше обладнання всередині або за межами будинку, яке обслуговує більше одного житлового або нежитлового приміщення, а також будівлі і споруди, які призначені для задоволення потреб усіх співвласників багатоквартирного будинку та розташовані на прибудинковій території, а також права на земельну ділянку, на якій розташований багатоквартирний будинок та його прибудинкова територія, у разі державної реєстрації таких прав.

Відповідно до ч. ч. 2, 3 ст. 4 ЗУ «Про об`єднання співвласників багатоквартирного будинку»об`єднання створюється як непідприємницьке товариство для здійснення функцій, визначених законом. Порядок надходження і використання коштів об`єднання визначається цим Законом та іншими законами України.

В одному багатоквартирному будинку може бути створено тільки одне об`єднання. Власники квартир та нежитлових приміщень у двох і більше багатоквартирних будинках, об`єднаних спільною прибудинковою територією, елементами благоустрою, обладнанням, інженерною інфраструктурою, можуть створити одне об`єднання.

Судом встановлено, що відповідач ОСОБА_1 є власником квартири АДРЕСА_1 , загальною площею 58,6 кв.м., що підтверджується Інформацією з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та Реєстру прав власності на нерухоме майно, Державного реєстру Іпотек, Єдиного реєстру заборон відчуження об`єктів нерухомого майна щодо об`єкта нерухомого майна від 31.08.2021 року, номер інформаційної довідки 272708866, номер запису про право власності 17995138.

Утримання та управління багатоквартирним будинком, в якому знаходиться квартира відповідача, здійснюється ОСББ «Свободи 18».

Відповідно до ст. 4 ЗУ «Про об`єднання співвласників багатоквартирного будинку» та Статуту ОСББ «Свободи 18», затвердженого Загальними зборами об`єднання співвласників багатоквартирного будинку, протокол №1 від 10.08.2017 року, об`єднання створюється для забезпечення захисту прав співвласників та дотримання ними обов`язків щодо належного утримання та використання спільного майна багатоквартирного житлового будинку, забезпечення своєчасного надходження коштів для сплати всіх платежів, передбачених законодавством та статутними документами.

Відповідно до ст. 16 Закону України «Про об`єднання співвласників багатоквартирного будинку» об`єднання має право відповідно до законодавства та статуту об`єднання, зокрема: встановлювати порядок сплати, перелік та розміри внесків і платежів співвласників, у тому числі відрахувань до резервного та ремонтного фондів; здійснювати контроль за своєчасною сплатою внесків і платежів.

У свою чергу, співвласник зобов`язаний виконувати рішення статутних органів, прийняті у межах їх повноважень; своєчасно і в повному обсязі сплачувати належні внески і платежі (ст. 15 Закону України «Про об`єднання співвласників багатоквартирного будинку»).

Враховуючи вищевикладене, суд приходить до висновку, що відповідач є співвласником багатоквартирного будинку в розумінні ЗУ «Про об`єднання співвласників багатоквартирного будинку» та зобов`язаний виконувати рішення загальних зборів ОСББ «Свободи 18».

Так, відповідно до пункту 6.2 Розділу 6 Статуту та ст. 15 Закону співвласник, серед іншого, зобов`язаний виконувати обов`язки, передбачені статутом Об`єднання; виконувати рішення статутних органів, прийняті в межах їхніх повноважень; своєчасно і в повному обсязі сплачувати належні внески та платежі.

Рішенням загальних зборів ОСББ «Свободи 18», викладеним в протоколі №3 від 28 травня 2019 року, затверджено внесок на відшкодування витрат на управління багатоквартирним будинком з 01.06.2019 року в розмірі 6,40 грн. за 1 кв.м. квартири.

Встановлено, що станом на 01.09.2021 року у відповідача перед позивачем виникла заборгованість внаслідок неналежного виконання зобов`язань в розмірі 12910,77 грн., що підтверджується довідкою ОСББ «Свободи 18» від 01.09.2021 року №02-9.

Листом від 16.09.2021 року №16 ОСББ «Свободи 18» звернулося до відповідача із запрошенням на засідання правління ОСББ «Свободи 18» 01.10.2021 року о 19:30 год. для прийняття узгодженого рішення щодо погашення ним заборгованості, письмового оформлення взятих на себе зобов`язань та складення графіку погашення заборгованості. Одночасно відповідача повідомлено про наслідки неявки на вказане засідання та стягнення заборгованості в судовому порядку. Вказане повідомлення відповідачем отримано 18.09.2021 року, однак на засідання правління такий не прибув, заборгованості зі сплати внесків співвласників не сплатив та продовжував ігнорувати зобов`язання зі сплати цих внесків, допускати зростання заборгованості.

Відтак, Загальними зборами членів правління ОСББ «Свободи 18» від 01.10.2021 року, протокол №8, прийнято рішення звернутися з позовом до суду про стягнення заборгованості зі сплати внесків співвласників до боржника ОСОБА_1 ; уповноважити Голову правління ОСОБА_2 підписати та подати позовну заяву.

Станом на 20.10.2021 року заборгованість відповідача ОСОБА_1 перед позивачем внаслідок неналежного виконання зобов`язань зі сплати внесків співвласників за період з 30.09.2018 року по 30.09.2021 року склала 13285,81 грн, що підтверджується розрахунком заборгованості по внесках співвласників (помісячні нарахування) згідно довідки ОСББ «Свободи 18» від 20.10.2021 року.

Частиною 4 ст. 4 Закону України «Про об`єднання співвласників багатоквартирного будинку» визначено, що основна діяльність об`єднання полягає у здійсненні функцій, що забезпечують реалізацію прав співвласників на володіння та користування спільним майном співвласників, належне утримання багатоквартирного будинку та прибудинкової території, сприяння співвласникам в отриманні житлово-комунальних та інших послуг належної якості за обґрунтованими цінами та виконання ними своїх зобов`язань, пов`язаних з діяльністю об`єднання.

Статтею 17 Закону України «Про об`єднання співвласників багатоквартирного будинку»передбачено, що для забезпечення виконання власниками приміщень своїх обов`язків об`єднання має право, зокрема, вимагати від співвласників своєчасної та у повному обсязі сплати всіх встановлених Законом та статутом об`єднання внесків і платежів, у тому числі відрахувань до резервного та ремонтного фондів, звертатися до суду в разі відмови співвласника відшкодовувати заподіяні збитки, своєчасно та у повному обсязі сплачувати всі встановлені цим Законом та статутом об`єднання внески і платежі, у тому числі відрахування до резервного та ремонтного фондів. Реалізація таких прав об`єднання здійснюється його правлінням за дорученням загальних зборів та відповідно до статуту об`єднання.

Частка співвласника у загальному обсязі внесків і платежів на утримання, реконструкцію, реставрацію, проведення поточного і капітального ремонтів, технічного переоснащення спільного майна у багатоквартирному будинку встановлюється пропорційно до загальної площі квартири (квартир) та/або нежитлових приміщень, що перебувають у його власності. Частка участі співвласника квартири та/або нежитлового приміщення визначається відповідно до його частки як співвласника квартири та/або нежитлового приміщення (ст. 20 Закону України «Про об`єднання співвласників багатоквартирного будинку»).

На підставіст. 21 Закону,ОСББ кошти об`єднання складаються, зокрема, з внесків і платежів співвласників. Порядок сплати, перелік та розміри внесків і платежів співвласників, у тому числі відрахувань до резервного та ремонтного фондів, встановлюються загальними зборами об`єднання відповідно до законодавства та статуту об`єднання.

Відповідно до ч. 5 ст. 10 Закону рішення загальних зборів, прийняте відповідно до статуту, є обов`язковим для всіх співвласників.

Відповідно до ч. ч. 3, 4 ст. 22 Закону України «Про об`єднання співвласників багатоквартирного будинку» для забезпечення утримання та експлуатації багатоквартирного будинку, користування спільним майном у такому будинку, включаючи поточний ремонт, утримання багатоквартирного будинку та прибудинкової території, водопостачання та водовідведення, теплопостачання і опалення, вивезення побутових відходів, об`єднання за рішення загальних зборів має право: задовольняти зазначені потреби самостійно шляхом самозабезпечення.

Питання самостійного забезпечення об`єднанням експлуатації та утримання багатоквартирного будинку та користування спільним майном у такому будинку регулюютьсяГосподарським кодексом Українив частині господарчого забезпечення діяльності негосподарюючих суб`єктів.

Статтею 23 Закону України «Про об`єднання співвласників багатоквартирного будинку» визначено, що власник квартири та/або нежитлового приміщення зобов`язаний відповідно до законодавства забезпечити використання, утримання, реконструкцію, реставрацію, капітальний ремонт приміщень або їх частин без завдання шкоди майну і порушення прав та інтересів інших співвласників. Внески на утримання і ремонт приміщень або іншого майна, що перебуває у спільній власності, визначаються статутом об`єднання та/або рішенням загальних зборів.

Відповідно до ст.1 Законом України «Про житлово-комунальні послуги» житлово-комунальні послуги - результат господарської діяльності, спрямованої на забезпечення умов проживання та перебування осіб у жилих і нежилих приміщеннях, будинках і спорудах, комплексах будинків і споруд відповідно до нормативів, норм, стандартів, порядків і правил.

Ст.5 Закону України «Про житлово-комунальні послуги» визначено, що до житлово-комунальних послуг належать:

- житлова послуга - послуга з управління багатоквартирним будинком, яка включає -утримання спільного майна багатоквартирного будинку, зокрема прибирання внутрішньобудинкових приміщень та прибудинкової території, виконання санітарно-технічних робіт, обслуговування внутрішньобудинкових систем (крім обслуговування внутрішньобудинкових систем, що використовуються для надання відповідної комунальної послуги у разі укладення індивідуальних договорів про надання такої послуги, за умовами яких обслуговування таких систем здійснюється виконавцем), утримання ліфтів тощо; купівлю електричної енергії для забезпечення функціонування спільного майна багатоквартирного будинку; поточний ремонт спільного майна багатоквартирного будинку;

- комунальні послуги - послуги з постачання та розподілу природного газу, постачання та розподілу електричної енергії, постачання теплової енергії, постачання гарячої води, централізованого водопостачання, централізованого водовідведення, поводження з побутовими відходами.

Отже, законодавство, яке регулює порядок забезпечення співвласниками багатоквартирного будинку утримання та експлуатацію багатоквартирного будинку, користування спільним майном у такому будинку, вчинення співвласниками багатоквартирного будинку дій щодо реалізації прав та виконання обов`язків співвласників, пов`язаних з володінням, користуванням і розпорядженням спільним майном багатоквартирного будинку (управління багатоквартирним будинком), передбачає, що внески і платежі на утримання, експлуатацію та ремонт спільного майна є складовою частиною внесків та платежів співвласників як витрат на управління багатоквартирним будинком.

Згідно зі ст.12 Закону України «Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку» витрати на управління багатоквартирним будинком включають:

- витрати на утримання, реконструкцію, реставрацію, проведення поточного і капітального ремонтів, технічного переоснащення спільного майна у багатоквартирному будинку;

- витрати на оплату комунальних послуг стосовно спільного майна багатоквартирного будинку;

- витрати, пов`язані з виконанням зобов`язань за кредитним договором, укладеним за програмами Фонду енергоефективності;

- витрати на сплату винагороди управителю в разі його залучення;

- інші витрати, передбачені рішенням співвласників або законом.

Витрати на управління багатоквартирним будинком розподіляються між співвласниками пропорційно до їхніх часток співвласника, якщо рішенням зборів співвласників або законодавством не передбачено іншого порядку розподілу витрат.

Невикористання власником належної йому квартири чи нежитлового приміщення або відмова від використання спільного майна не є підставою для ухилення від здійснення витрат на управління багатоквартирним будинком.

Відповідно до ст.3 ЦК України принципи справедливості, добросовісності та розумності є однією із фундаментальних засад цивільного права, спрямованою, у тому числі, на утвердження у правовій системі України принципу верховенства права. При цьому добросовісність означає прагнення особи сумлінно використовувати цивільні права та забезпечити виконання цивільних обов`язків, що зокрема підтверджується змістом ч.3 ст.509 цього Кодексу.

У силу положень ст.319 ЦК України власність зобов`язує.

Згідно з положеннями ст.322 ЦК України власник зобов`язаний утримувати майно, що йому належить, якщо інше не встановлено договором або законом.

Згідно ст.360 ЦК України співвласник відповідно до своєї частки у праві спільної часткової власності зобов`язаний брати участь у витратах на управління, утримання та збереження спільного майна, у сплаті податків, зборів (обов`язкових платежів), а також нести відповідальність перед третіми особами за зобов`язаннями, пов`язаними із спільним майном.

Таким чином, обов`язок утримання майна виникає у співвласників багатоквартирного будинку безпосередньо з актів цивільного законодавства. Витрати на утримання спільного майна у багатоквартирному будинку розподіляються між співвласниками пропорційно до їх часток співвласника незалежно від факту використання ними належного їм нежитлового приміщення та спільного майна, а також членства в об`єднанні співвласників багатоквартирного будинку.

Аналогічна правова позиція викладена у постановах Верховного Суду України від 01.04.2015 у справі № 916/2197/13 (№ 3-28гс15), від 11.11.2015 у справі № 914/189/14 (№ 3-945гс15), від 27.01.2016 у справі № 904/8242/14 (№ 3-1028 гс15) та постановах Верховного Суду від 14.12.2017 у справі №910/582/17, від 22.05.2018 у справі №910/12065/17.

Відповідно до ст. 13 Закону України «Про об`єднанняспіввласників багатоквартирногобудинку» у разі відмови співвласника сплачувати внески і платежі на утримання та проведення реконструкції, реставрації, поточного і капітального ремонтів, технічного переоснащення спільного майна об`єднання або за його дорученням управитель має право звернутися до суду.

Відповідно дост. 509 ЦК Українизобов`язанням є правовідношення, в якому одна сторона (боржник) зобов`язана вчинити на користь другої сторони (кредитора) певну дію (передати майно, виконати роботи, надати послугу, сплатити гроші) або утриматися від певної дії, а кредитор має право вимагати від боржника виконання його обов`язку. Зобов`язання виникають з підстав, визначених ст. 11 ЦК України.

Положеннями ст. ст. 526, 530 ЦК Українипередбачено, що зобов`язання має виконуватись належним чином відповідно до умов договору та вимог цьогоКодексу, інших актів цивільного законодавства, а за відсутності таких умов та вимог відповідно до звичаїв ділового обороту або інших вимог, що звичайно ставляться. Якщо у зобов`язанні встановлений строк його виконання, то воно підлягає виконанню у цей строк. Якщо строк (термін) виконання боржником обов`язку не встановлений або визначений моментом пред`явлення вимоги, кредитор має право вимагати його виконання у будь-який час.

Ст.525 ЦК України передбачено, що одностороння відмова від зобов`язання або одностороння зміна його умов не допускається, якщо інше не встановлено договором або законом.

Згідно із ч. 2ст. 625 ЦК Україниборжник, який прострочив виконання грошового зобов`язання, на вимогу кредитора зобов`язаний сплатити суму боргу з урахуванням встановленого індексу інфляції за весь час прострочення, а також три проценти річних від простроченої суми, якщо інший розмір процентів не встановлений договором або законом.

Відповідно до ст.81 ЦПК України кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених цим Кодексом.

Відповідно до ч. ч.1, 2 ст.89 ЦПК України суд оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному, об`єктивному та безпосередньому дослідженні наявних у справі доказів. Жодні докази не мають для суду заздалегідь встановленої сили. Суд оцінює належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв`язок доказів у їх сукупності.

З позовної заяви та доданих до неї документів судом встановлено, що відповідач покладені на нього Законом та статутом ОСББ обов`язки не виконує, не сплачує обов`язкові внески, передбачені статутом ОСББ «Свободи 18», чим порушує права інших членівОСББ «Свободи 18», власників житлових та нежитлових приміщень, які несуть витрати по утриманню будинку в належному стані, сума заборгованостідоведена позивачемв повномуобсязі,що підтверджуєтьсянаданими позивачемрозрахунками,які відповідачемне спростовані, отже, позовні вимоги є обґрунтованими та підлягають задоволенню.

Враховуючи вищевикладене, суд дійшов висновку про наявність правових підстав для стягнення з відповідача заявленої позивачем заборгованості у розмірі 13285,81 грн.

Судом встановлено, що при зверненні до суду з даним позовом представником позивача було сплачено судовий збір у розмірі 2270,00 грн. що підтверджується квитанцією про сплату №15836 від 27.10.2021 року.

Відповідно дост.141 ЦПК Українисудовий збір покладається на сторони пропорційно розміру задоволених позовних вимог.

Враховуючи той факт, що позов судом задоволено в повному обсязі, з відповідача підлягають стягненню понесені позивачем витрати зі сплати судового збору у розмірі 2270,00 грн.

На підставі наведеного, керуючись ст.ст.13,15,81,89, 141,247, 258-259,264-265, 273, 274-279, 280-284, 351-355 ЦПК України, ст. ст. 319, 322, 360, 509, 525,526, 530, 625 ЦК України, Законом України «Про об`єднання співвласників багатоквартирного будинку», Законом України «Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку», суд, -

ухвалив:

Позовні вимоги Об`єднанняспіввласників багатоквартирногобудинку «Свободи18»до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості з внесків співвласників, - задоволити.

Стягнути з ОСОБА_1 на користь Об`єднання співвласників багатоквартирного будинку «Свободи 18» суму заборгованості з внесків співвласників у розмірі13285 (тринадцять тисяч двісті вісімдесят п`ять) гривень 81 коп.

Стягнути з ОСОБА_1 на користь Об`єднання співвласників багатоквартирного будинку «Свободи 18» понесені позивачем судові витрати зі сплати судового збору у розмірі 2270,00 грн.

Заочне рішення може бути переглянуте судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача, поданою протягом тридцяти днів з дня його проголошення.

Учасник справи, якому повне рішення суду не було вручене у день його проголошення, має право на поновлення пропущеного строку на подання заяви про його перегляд якщо така заява подана протягом двадцяти днів з дня вручення йому повного заочного рішення суду.

Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до Львівського апеляційного суду шляхом подачі апеляційної скарги в 30-денний строк з дня проголошення рішення, а учасник справи, якому повне рішення не було вручено у день його проголошення або складення має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження протягом 30-денного строку з дня вручення йому повного рішення суду. Строк на апеляційне оскарження може бути також поновлений в разі пропуску з інших поважних причин.

Заочне рішення набирає законної сили, якщо протягом строків, встановлених ЦПК України не подані заява про перегляд заочного рішення або апеляційна скарга, або якщо рішення залишено в силі за результатами апеляційного розгляду справи.

Позивач: Об`єднання співвласників багатоквартирного будинку «Свободи 18», ЄДРПОУ 41542748, 81130 Львівська область, Львівський район, с. Сокільники, вул. Свободи, 18.

Відповідач: ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП НОМЕР_1 , зареєстроване місце проживання АДРЕСА_2 .

СуддяД. А. Кукса

СудПустомитівський районний суд Львівської області
Дата ухвалення рішення31.05.2022
Оприлюднено15.08.2022
Номер документу105162088
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема договорів (крім категорій 301000000-303000000), з них

Судовий реєстр по справі —445/2383/21

Рішення від 31.05.2022

Цивільне

Пустомитівський районний суд Львівської області

Кукса Д. А.

Ухвала від 26.04.2022

Цивільне

Пустомитівський районний суд Львівської області

Кукса Д. А.

Ухвала від 03.03.2022

Цивільне

Пустомитівський районний суд Львівської області

Кукса Д. А.

Ухвала від 08.02.2022

Цивільне

Пустомитівський районний суд Львівської області

Кукса Д. А.

Ухвала від 10.01.2022

Цивільне

Пустомитівський районний суд Львівської області

Кукса Д. А.

Ухвала від 24.12.2021

Цивільне

Пустомитівський районний суд Львівської області

Кукса Д. А.

Ухвала від 16.11.2021

Цивільне

Золочівський районний суд Львівської області

Бакаїм М. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні