Постанова
від 04.10.2007 по справі ас-41/206-07
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

АС-41/206-07

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Держпром, 8-й під'їзд, майдан Свободи, 5, м. Харків, 61022,  

тел. приймальня (057) 705-14-50, тел. канцелярія 705-14-41, факс 705-14-41


ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

 "04" жовтня 2007 р.  11:55              Справа № АС-41/206-07

вх. № 5883/1-41

Суддя господарського суду Харківської області Мінаєва О.М.

за участю секретаря судового засідання Кисильова К.В.

представників сторін :

позивача - Малахова Н.В. - дов.

відповідача - Макаров С.О. - дов.

по справі за позовом  ДПІ у Московському районі м. Харкова   

до  ПП "МеталПромПоставка", м. Харків  

про визнання документів недійсними  

ВСТАНОВИВ:

Позивач, ДПІ у Московському районі м. Харкова, звернувся до суду з позовом, в якому просить визнати недійсними з моменту реєстрації установчі документи ПП "МеталПромПоставка", а саме: статут, зареєстрований Державним реєстратором Харківської міської ради 04 жовтня 2006 р. за № 14801020000029510, визнати недійсним свідоцтво про реєстрацію платника податку на додану вартість № 4229292654 від 20.10.2006 р., визнати недійсними всі фінансово-господарські документи, видані від імені ПП «МеталПромПоставка" з моменту реєстрації.

Відповідач в судовому засіданні проти позову заперечує, але відзив на позов не надав.

Розглянувши матеріали справи, вислухавши представника позивача, суд вважає позовні вимоги обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню, виходячи з наступного:

ПП «МеталПромПоставка" зареєстровано як суб'єкт підприємницької діяльності - юридичну особу державним реєстратором Харківської міської ради 04.10.2006 р., код ЄДРПОУ 34630196, юридична адреса: 61121, м. Харків, пр. Тракторобудівників, буд. 138, кв.142, про що було зроблено запис про державну реєстрацію за № 029510. Відповідно до статуту підприємства - засновником ПП "МеталПромПоставка" є Кагляк Вікторія Петрівна (паспорт: ММ 906163, виданий Золочівським РВ УМВС України у Харківській області 29.01.2002 р., яка мешкає за адресою: Харківська область Золочівський район, село Одноробівка, д.21, кв.8). Рішенням №1 від 04.10.06р. та Наказом №1 від 04.10.06р. Кагляк В.П., обрала себе на посаду директора ПП "МеталПромПоставка" з виконанням обов'язків бухгалтера. Згідно довідки про включення до ЄДРПОУ головного управління статистики у Харківській області № 8814 від 05.10.2006 року керівник підприємства - Кагляк В. П.

06.10.06р. за №2141/283 підприємство, як платник податків, було взято на облік у ДПІ Московського району м. Харкова. 13.10.06р. отримало і свідоцтво про реєстрацію платника податку на додану вартість.

Як вбачається з наданих до матеріалів справи письмових пояснень Кагляк Вікторії Петрівни від 27.03.07р., вона працює штукатуром у ВАТ „Жилстрой-1". Восени 2006 р. до неї звернувся її знайомий, який запропонував зареєструвати на її ім'я підприємство «МеталПромПоставка". З його слів підприємство повинно було здійснювати торгівлю металом. Оформленням документів займався знайомий. Відразу після реєстрації підприємства Кагляк В. П. віддала йому усі документи та печатку підприємства. Також вона оформила довіреності на молоду людину на ім'я Андрій. Фактично ніяку діяльність по підприємству відповідача не здійснювала  та  здійснювати не збирається. Ніяких документів, пов'язаних  з фінансово-господарською діяльністю ПП "МеталПромПоставка" у неї не має і де вони знаходяться, не знає.

Таким чином, з наведеного вбачається, що Кагляк В.П. дала згоду на реєстрацію підприємства на її ім'я без наміру займатися підприємницькою діяльністю, зазначеною в статуті підприємства та не має ніякого відношення до діяльності ПП "МеталПромПоставка", а підприємницька діяльність здійснюється підприємством протиправно. Таким чином, ПП "МеталПромПоставка" в порушення ст. 56, ст. 57, ст. 58 Господарського кодексу України створене без відповідного рішення особи, зазначеної в якості його власника.

Вищевказана недостовірність даних в установчих документах юридичної особи беззаперечно свідчить про порушення закону при створенні такої юридичної особи. А такі обставини згідно ч. 2 ст. 38 Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб і фізичних осіб-підприємців" є підставою для прийняття судового рішення про визнання недійсним запису про проведення державної реєстрації  приватного підприємства "МеталПромПоставка" з моменту державної реєстрації, через порушення закону.

Згідно ч.1 ст.56 Господарського кодексу України (ГК України) суб'єкт господарювання може бути утворений за рішенням власника (власників) майна або уповноваженого ним (ними) органу, а у випадках, спеціально передбачених законодавством, також за рішенням інших органів, організацій і громадян шляхом заснування нового, реорганізації (злиття, приєднання, виділення, поділу, перетворення) діючого (діючих) суб'єкта господарювання з додержанням вимог законодавства.

Відповідно до вимог ст. 57 ГК України установчими документами суб'єкта господарювання є рішення про його утворення або засновницький договір, а у випадках, передбачених законом, статут (положення) суб'єкта господарювання.

Статут суб'єкта господарювання повинен містити відомості про його найменування, мету і предмет діяльності, розмір і порядок утворення статутного та інших фондів, порядок розподілу прибутків і збитків, про органи управління і контролю, їх компетенцію, про умови реорганізації та ліквідації суб'єкта господарювання, а також інші відомості, пов'язані з особливостями організаційної форми суб'єкта господарювання, передбачені законодавством. Статут може містити й інші відомості, що не суперечать законодавству. Статут (положення) затверджується власником майна (засновником) суб'єкта господарювання чи його представниками, органами або іншими суб'єктами відповідно до закону.

Статтею 58 ГК України передбачено, що суб'єкт господарювання підлягає державній реєстрації як юридична особа чи фізична особа-підприємець у порядку, визначеному законом.

Згідно ст. 113 ГК України приватним підприємством визнається підприємство, що діє на основі приватної власності одного або кількох громадян, іноземців, осіб без громадянства та його (їх) праці чи з використанням найманої праці. Приватним є також підприємство, що діє на основі приватної власності суб'єкта господарювання -юридичної особи.

Суд зазначає, що підставами для визнання недійсними установчих документів підприємства є ті самі підстави, що і для визнання недійсними правочинів, оскільки рішення про створення підприємства є одностороннім правочином. Згідно ч.1 ст. 203 ЦК України підставою недійсності правочину є недодержання в момент вчинення правочину стороною вимог, які встановлені ч.1-3, 5, 6 статті 203 цього Кодексу.

Статтею 203 Цивільного кодексу України передбачені загальні вимоги, додержання яких є необхідним для чинності правочину, а саме :

1. Зміст правочину не може суперечити цьому Кодексу, іншим актам цивільного законодавства, а також моральним засадам суспільства.

2. Особа, яка вчиняє правочин, повинна мати необхідний обсяг цивільної дієздатності.

3. Волевиявлення учасника правочину має бути вільним і відповідати його внутрішній волі.

4. Правочин має вчинятися у формі, встановленій законом.

5. Правочин має бути спрямований на реальне настання правових наслідків, що обумовлені ним.

6. Правочин, що вчиняється батьками (усиновлювачами), не може суперечити правам та інтересам їхніх малолітніх, неповнолітніх чи непрацездатних дітей.

Згідно ст. 58 Господарського кодексу України скасування (припинення) державної реєстрації суб'єкта господарювання здійснюється на підставі рішення суду у випадках визнання недійсними або такими, що суперечать законодавству, установчих документів, або здійснення діяльності, що суперечить закону чи установчим документам.

Згідно ст. 9 п.9.8 „ґ" Закону України „Про податок на додану вартість" анулювання реєстрації на підставах, визначених у підпунктах "б"-"ґ" цього пункту, здійснюється за ініціативою відповідного податкового органу або такої особи.

У разі анулювання реєстрації платник податку позбавляється права на нарахування податкового кредиту та отримання бюджетного відшкодування, але у строки, визначені законом, є зобов'язаним погасити суму податкових зобов'язань або податкового боргу з цього податку, що виникли до такого анулювання, за їх наявності, незалежно від того, чи буде така особа залишатися зареєстрованою як платник цього податку на дату сплати такої суми податку, чи ні.

Згідно з поясненнями Кагляк В.П., вона заперечує свою причетність до фінансово - господарської  діяльності підприємства. Тому первинна бухгалтерська та податкова документація з реквізитами підприємства та підписом від імені Кагляк В.П. та від імені осіб, що не були ідентифіковані, не може бути дійсною, як така, що складена та підписана особою, не уповноваженою на це та не наділеною правоздатністю щодо діяльності вказаного підприємства.

Суд не приймає заперечень відповідача про те, що на даний час підприємство перереєстровано на іншу особу, а саме керівником на даний час є Ларін Олександр Сергійович, підприємство зареєстровано за іншою адресою і працює, про що свідчать надані представником відповідача документи, оскільки предметом розгляду даної справи є визнання недійсним установчих та інших документів, які зареєстровані та видані з порушеннями законодавства, а не припинення юридичної особи-підприємства відповідача.

На підставі наведеного позовні вимоги підлягають задоволенню.

Керуючись статтями 4, 7, 8, 17, 86, 94, 160 - 163  Кодексу адміністративного судочинства України , суд

ПОСТАНОВИВ:

Позовні вимоги задовольнити.

Визнати недійсними установчі документи приватного підприємства "МеталПромПоставка" з моменту реєстрації, а саме: статут, зареєстрований Державним реєстратором Харківської міської ради 04 жовтня 2006 р. за № 14801020000029510,

Визнати недійсним свідоцтво про реєстрацію платника податку на додану вартість № 4229292654 від 20.10.2006 р.

Визнати недійсними всі фінансово-господарські документи, видані від імені ПП «МеталПромПоставка" з моменту реєстрації.

На постанову через суд першої інстанції може бути подана заява про апеляційне оскарження протягом десяти днів з дня складання постанови у повному обсязі.

Апеляційна скарга може бути подана через суд першої інстанції протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Копія апеляційної скарги одночасно направляється до суду апеляційної інстанції.

Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.

Постанова набирає законної сили після закінчення строків для подачі заяви про апеляційне оскарження.

Постанова в повному обсязі виготовлена 09.10.2007р.

Суддя                                                                                            Мінаєва О.М.

 

СудГосподарський суд Харківської області
Дата ухвалення рішення04.10.2007
Оприлюднено26.10.2007
Номер документу1051826
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —ас-41/206-07

Постанова від 04.10.2007

Господарське

Господарський суд Харківської області

Мінаєва О.М.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні