Справа № 202/3276/22
Провадження № 1-кс/202/2561/2022
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
05 липня 2022 року м. Дніпро
Слідчий суддя
Індустріального районного суду м. Дніпропетровська ОСОБА_1 ,
секретар судового засідання ОСОБА_2
розглянувши у відкритому судовому засіданні у м. Дніпрі клопотання прокурора Дніпровської спеціалізованої прокуратури у військовій та оборонній сфері Південного регіону ОСОБА_3 про арешт майна у кримінальному провадженні №12022040000000305 від 01.07.2022, за ознаками злочину, передбаченого ч.2 ст.286 КК України, -
ВСТАНОВИВ:
Прокурор звернувся до слідчого судді із вказаним клопотанням, яке мотивував тим, що 01.07.2022 приблизно о 18 годині 35 хвилин водій ОСОБА_4 керуючи автомобілем «Mitsubishi L200», реєстраційний номер НОМЕР_1 , з номером шасі НОМЕР_2 , рухаючись по вулиці Центральній у місті Павлограді Дніпропетровської області від вулиці Степного Фронту в напрямку залізничної станції Павлоград-1, після виконання маневру повороту праворуч на вулицю Шосейну допустив зіткнення з велосипедом «Україна» під керуванням велосипедиста ОСОБА_5 , який рухався в зустрічному напрямку по правому краю проїзної частини. Внаслідок ДТП ОСОБА_5 отримав тілесні ушкодження та помер на місці події. Після скоєння дорожньо-транспортної пригоди ОСОБА_4 втік з місця події.
01.07.2022 слідчим СУ ГУНП в Дніпропетровській області відомості внесено до ЄРДР за № 12022040000000305 від 01.07.2022, за попередньою кваліфікацією ч. 2 ст. 286 КК України.
01 липня 2022 року в ході проведення слідчих (розшукових) дій було встановлено місцезнаходження водія автомобіля «Mitsubishi L200», реєстраційний номер НОМЕР_1 з номером шасі НОМЕР_2 ОСОБА_4 , 1999 р.н., (контролер-кулеметник в/ч НОМЕР_3 НОМЕР_4 Національної гвардії України), якого затримано уповноваженою службовою особою в порядку ст. 208 КПК України.
01 липня 2022 року в ході проведення огляду місця події ДТП виявлено велосипед «Україна», яким керував велосипедист ОСОБА_5 на момент ДТП та старшим слідчим в ОВС СУ ГУНП в Дніпропетровській області велосипед «Україна», який зберіг на собі сліди вчинення кримінального правопорушення у вигляді механічних пошкоджень, було оглянуто та вилучено.
Велосипед «Україна» поміщено для зберігання на територію Павлоградського РВП, що за адресою: Дніпропетровська область, м. Павлоград, вул. Дніпровська, 10.
Велосипед «Україна», який зберіг на собі сліди вчинення кримінального правопорушення у вигляді механічних пошкоджень, тому у відповідності до ч. 1 ст. 98 КПК України, оскільки повністю відповідає критеріям зазначеної статті, 01.07.2022 визнаний у кримінальному провадженні речовим доказом.
З урахуванням викладеного, з метою проведення експертиз, збереження вилучених предметів, які є речовими доказами у кримінальному провадження та забезпечення виконання завдань кримінального провадження в цілому, необхідно накласти арешт на вказане майно, оскільки в разі повернення його є достатні підстави вважати, що воно може бути приховане, пошкоджене, зіпсоване, знищене, перетворене чи відчужене, що може значно перешкодити кримінальному провадженню.
Просив слідчого суддю накласти арешт на майно, а саме на велосипед «Україна», шляхом заборони його відчуження, розпорядження та використання.
Повідомлені належним чином про час та місце розгляду клопотання прокурор, слідчий у судове засідання не з`явилися, що у відповідності до ч.1 ст172 КПК України не перешкоджає судовому розгляду.
Власник майна ОСОБА_5 в результаті дорожньо-транспортної пригоди помер ІНФОРМАЦІЯ_1 .
Повно та всебічно дослідивши матеріали клопотання, включаючи витяг з Єдиного реєстру досудових розслідувань щодо кримінального провадження, у рамках якого було подано клопотання, дослідивши докази по даних матеріалах, слідчий суддя прийшов до наступного.
У провадженні ГУНП в Дніпропетровській області перебуває кримінальне провадження № 12022040000000305 від 01.07.2022 за підозрою ОСОБА_4 у вчиненні злочину, передбаченого ч. 2 ст. 286 КК України.
Згідно з ч.1 ст.170 КПК України арештом майна є тимчасове, до скасування у встановленому цим Кодексом порядку, позбавлення за ухвалою слідчого судді або суду права на відчуження, розпорядження та/або користування майном, щодо якого існують достатні підстави вважати, що воно є предметом, засобом чи знаряддям вчинення злочину, доказом злочину, набуте злочинним шляхом, доходом від вчиненого злочину, отримане за рахунок доходів від вчиненого злочину або може бути конфісковане у підозрюваного, обвинуваченого, засудженого чи юридичної особи, до якої може бути застосовано заходи кримінально-правового характеру, або може підлягати спеціальній конфіскації щодо третіх осіб, юридичної особи або для забезпечення цивільного позову. Арешт майна скасовується у встановленому цим Кодексом порядку.
Завданням арешту майна є запобігання можливості його приховування, пошкодження, псування, знищення, перетворення, відчуження.
Відповідно до ч. 2 ст. 170 КПК України метою арешту майна є збереження речових доказів, забезпечення цивільного позову у кримінальному провадженні, забезпечення конфіскації або спеціальної конфіскації. Арештованим може бути майно, яким володіє, користується чи розпоряджається підозрюваний, обвинувачений, засуджений, треті особи, юридична особа, до якої може бути застосовано заходи кримінально-правового характеру за рішенням, ухвалою суду, слідчого судді.
Приписами ч.10 ст. 170 КПК України передбачено, що арешт може бути накладений у встановленому цим Кодексом порядку на рухоме чи нерухоме майно, гроші у будь-якій валюті готівкою або у безготівковій формі, в тому числі кошти та цінності, що знаходяться на банківських рахунках чи на зберіганні у банках або інших фінансових установах, видаткові операції, цінні папери, майнові, корпоративні права, щодо яких ухвалою чи рішенням слідчого судді, суду визначено необхідність арешту майна.
Відповідно до вимог ч.2 ст.173КПК України при вирішенні питання про арешт майна слідчий суддя, суд повинен враховувати: правову підставу для арешту майна; можливість використання майна як доказу у кримінальному провадженні; можливість спеціальної конфіскації майна; розумність та співрозмірність обмеження права власності завданням кримінального провадження.
Слідчим суддею встановлено, що 01 липня 2022 року в ході проведення огляду місця події ДТП виявлено велосипед «Україна», яким керував велосипедист ОСОБА_5 на момент ДТП та старшим слідчим в ОВС СУ ГУНП в Дніпропетровській області велосипед «Україна», який зберіг на собі сліди вчинення кримінального правопорушення у вигляді механічних пошкоджень, було оглянуто та вилучено.
Велосипед «Україна» поміщено для зберігання на територію Павлоградського РВП, що за адресою: Дніпропетровська область, м. Павлоград, вул. Дніпровська, 10.
Власником велосипеду є ОСОБА_5 , який помер в результаті ДТП ІНФОРМАЦІЯ_1 .
Постановою слідчоговід 01.07.2022 велосипед «Україна» визнано речовим доказом за провадженням.
Частиною 2 ст.286 КК України передбачена кримінальна відповідальність за порушення правил безпеки дорожнього руху або експлуатації транспорту особою, яка керує транспортним засобом, якщо вони спричинили смерть потерпілого, а отже, твердження прокурора під час звернення із клопотанням про арешт майна про те, що зазначене у клопотання майно може бути використане у кримінальному провадженні як доказ, належним чином підтверджена допустимими в розуміння ст.86КПК України доказами.
Відповідно до ст.98КПК України речовими доказами є матеріальні об`єкти, які були знаряддями вчинення кримінального правопорушення, зберігали на собі його сліди або містять інші відомості, які можуть бути використані як доказ факту чи обставин, що встановлюються під час кримінального провадження, в тому числі предмети, що були об`єктом кримінального протиправних дій, гроші, цінності та інші речі, набуті кримінально протиправним шляхом.
На час розгляду клопотання доведено, що велосипед «Україна», відноситься до предметів, які зберегли на собі сліди кримінального правопорушення, а тому вимоги про накладення арешту підлягають задоволенню з метою збереження речових доказів.
Керуючись ст. ст. 40, 98, 100, 131, 132, ч. 2 ст. 167, ч.2 ст. 168, ст. ст. 170-175, 309, 395 КПК України, слідчий суддя, -
УХВАЛИВ:
Клопотання задовольнити.
Накласти у кримінальному провадженні №12022040000000305 від 01.07.2022, за ознаками злочину, передбаченого ч.2 ст.286 КК України, арешт на велосипед «Україна» шляхом заборони його відчуження, розпорядження та використання.
Майно,на якенакладено арешт,зберігати увідповідності доІнструкції пропорядок вилучення,обліку,зберігання тапередачі речовихдоказів укримінальних справах,цінностей таіншого майнаорганами дізнання,досудового слідстваі суду(вновій редакції),яка затвердженаспільним наказомГПУ,МВС України,ДПА України,СБУ,Верховного судуУкраїни,ДСА України№ 51/401/649/471/23/125 від 27.08.2010.
Ухвала підлягає негайному виконанню слідчим.
Контроль за виконанням ухвали покласти на прокурора.
Ухвала може бути оскаржена до Дніпровського апеляційного суду протягом п`яти днів з дня оголошення.
Якщо ухвалу слідчого судді було постановлено без виклику особи, яка її оскаржує, то строк апеляційного оскарження для такої особи обчислюється з дня отримання нею копії судового рішення.
Слідчий суддя ОСОБА_1
Суд | Індустріальний районний суд м.Дніпропетровська |
Дата ухвалення рішення | 05.07.2022 |
Оприлюднено | 16.05.2024 |
Номер документу | 105183150 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про арешт майна |
Кримінальне
Індустріальний районний суд м.Дніпропетровська
Михальченко А. О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні