КОМПАНІЇВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД КІРОВОГРАДСЬКОЇ ОБЛАСТІ
Справа № 391/563/21
Провадження № 1-в/391/17/22
У Х В А Л А
05.07.2022 р.селище Компаніївка
Компаніївський районний суд Кіровоградської області:
головуючий суддя ОСОБА_1 ,
за участю секретаря ОСОБА_2 ,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в селищі Компаніївка Кіровоградської області клопотання
ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця села Мар`ївка, Компаніївського району, Кіровоградської області, громадянина України, з середньою освітою, неодруженого, маючого на утриманні малолітнього сина, 2017 року народження, не працюючого, зареєстрованого та проживаючого в АДРЕСА_1 , раніше судимого: 08.02.2018 Компаніївським районним судом Кіровоградської області за вчинення злочину, передбаченого ч. 1 ст. 185 Кримінального кодексу України, якому було призначено покарання у виді штрафу у сумі 850 гривень; 26.01.2021 року Компаніївським районним судом Кіровоградської області за вчинення злочину, передбаченого ч. 2 ст. 185 КК України, якому було призначено покарання у виді позбавлення волі строком на 2 роки та на підставі ст. 75 КК України звільнено від відбування покарання з іспитовим строком на 1 рік, судимість в установленому законом порядку не знята та не погашена,засудженого 18.01.2022року вирокомКомпаніївського районногосуду Кіровоградськоїобласті зач. 2 ст. 15, ч. 3 ст. 185 КК України до 3 років 3 місяці позбавлення волі,
про застосування до нього ст. 616 КПК України для проходження ним військової служби за призовом під час мобілізації,
В С Т А Н О В И В:
03.05.2022 року до Компаніївського районного суду Кіровоградської області надійшло клопотання ОСОБА_3 про застосування до нього ст. 616 КК України для проходження військової служби за призовом під час мобілізації.
Засуджений ОСОБА_3 подав до суду заяву про розгляд клопотання без його участі та підтримав його.
Прокурор ОСОБА_4 в судове засідання не з`явилася, але надала до суду заяву про розгляд клопотання без її участі та прохала у його задоволенні відмовити.
В заяві прокурор зазначила, що засудженим в клопотанні не викладено обставин, які свідчать про те, що він підпадає під проходження військової служби за призовом під час мобілізації, на особливий період та не додано висновок про придатність його до несення військової служби в умовах воєнного стану.
Крім цього, ОСОБА_3 має три судимості, тобто ним не надано доказів відсутності ризиків вчинити інше кримінальне правопорушення чи продовжити кримінальне правопорушення.
Також у кримінальному провадженні винесено 18.01.2022 року, вирок, який вступив в законну силу 18.02.2022 року, коли Закон від 15.03.2022 року №2125-ІХ був відсутній.
Дослідивши матеріали клопотання та кримінального провадження, суд приходить до висновку, що клопотання ОСОБА_3 задоволенню не підлягає виходячи з наступного.
Вироком Компаніївського районного суду Кіровоградської області від 18.01.2022 року ОСОБА_3 визнано винним у вчиненні кримінального правопорушення та призначено покарання за ч. 2 ст. 15 ч.3 ст.185 КК України - 3 (три) роки позбавлення волі, на підставі ч. 1 ст. 71 КК України до остаточного покарання призначеного за сукупністю вироків, частково приєднано невідбуту частину покарання за попереднім вироком Компаніївського районного суду Кіровоградської області від 26.01.2021 року, яким ОСОБА_3 засуджено за ч. 2 ст. 185 КК України до покарання у виді 2 роки позбавлення волі та на підставі ст. 75 КК України звільнено від відбуття покарання з іспитовим строком 1 рік і остаточно призначено покарання ОСОБА_3 у виді позбавлення волі строком 3 (три) роки 3 (три) місяця позбавлення волі. Міру запобіжного заходу ОСОБА_3 до набрання вирокомзаконної силизалишено «триманняпід вартою».Строк відбуттяпокарання рахуєтьсяз часузатримання 02години 00 хвилин08.10.2021року. Вирок набрав законної сили 18.02.2022 року.
Згідно вимог Закону України «Про внесення змін до Кримінального Кодексу України щодо порядку скасування запобіжного заходу для проходження військової служби за призовом під час мобілізації на особливий період або його зміни з інших підстав» від 15.03.2022 року №2125-ІХ, який набрав чинності 22.03.2022 року доповнено ст. 616 КПК України.
Відповідно до ст.616 КПК України, в редакції Закону від 15.03.2022 року, у разі введення в Україні або окремих її місцевостях воєнного стану, здійснення заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації та/або інших держав проти України підозрюваний, обвинувачений, який під час досудового розслідування або судового розгляду тримається під вартою, крім тих, які підозрюються у вчиненні злочинів проти основ національної безпеки України, а також злочинів, передбаченихстаттями 115,146-147,152-156,186,187,189,255,255-1,257,258-262,305-321,330,335-337,401-414,426-433,436,437-442Кримінального кодексу України, має право звернутися до прокурора з клопотанням про скасування цього запобіжного заходу для проходження військової служби за призовом під час мобілізації, на особливий період.
За результатами розгляду клопотання, передбаченого абзацом першим цієї частини, прокурор має право звернутися до слідчого судді або суду, який розглядає кримінальне провадження, з клопотанням про скасування цій особі запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою для проходження військової служби за призовом під час мобілізації, на особливий період.
Клопотання про скасування запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою для проходження військової служби за призовом під час мобілізації, на особливий період повинно містити:
1) виклад обставин, які свідчать про те, що особа підпадає під проходження військової служби за призовом під час мобілізації, на особливий період, та висновок про придатність особи до несення військової служби в умовах воєнного стану;
2) виклад обставин, які вказують на те, що відсутні ризики, передбачені частиною першою статті 177 цього Кодексу, а також ризик ухилення особи, стосовно якої пропонується скасувати запобіжний захід у вигляді тримання під вартою, від проходження військової служби за призовом під час мобілізації, на особливий період.
2. Слідчий суддя або суд, який розглядає кримінальне провадження, розглядає клопотання про скасування запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою для проходження військової служби за призовом під час мобілізації, на особливий період невідкладно. За наявності достатніх підстав слідчий суддя або суд має право скасувати запобіжний захід у вигляді тримання під вартою для подальшого проходження підозрюваним, обвинуваченим військової служби за призовом під час мобілізації, на особливий період.
3. Підозрюваний, обвинувачений, стосовно якого скасовано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою, має невідкладно, не пізніше 24 годин, з`явитися до відповідного територіального центру комплектування та соціальної підтримки за місцем реєстрації.
У разі нез`явлення такої особи у зазначений в абзаці першому цієї частини строк до відповідного територіального центру комплектування та соціальної підтримки за місцем реєстрації прокурор подає клопотання про обрання стосовно неї запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою.
Контроль за виконанням ухвали слідчого судді або суду про скасування запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою для проходження військової служби за призовом під час мобілізації, на особливий період покладається на прокурора.
4. Підозрюваний, обвинувачений, до якого застосовано інший запобіжний захід, ніж запобіжний захід у вигляді тримання під вартою, має право звернутися до прокурора для скасування відповідного запобіжного заходу для проходження військової служби за призовом на під час мобілізації, на особливий період.
Прокурор у порядку, передбаченому частиною першою цієї статті, звертається до слідчого судді або суду, який розглядає кримінальне провадження, з відповідним клопотанням.
5. За клопотанням підозрюваного, обвинуваченого слідчий суддя, суд має право ухвалити рішення про зміну запобіжного заходу у вигляді застави на особисте зобов`язання, якщо відповідне клопотання обґрунтовується бажанням використати кошти, передані в заставу (в повному обсязі або частково), для внесення на спеціальні рахунки Національного банку України для цілей оборони України.
6. У місцях ведення активних бойових дій за клопотанням підозрюваного, обвинуваченого слідчий суддя, суд має право розглянути питання про зміну запобіжного заходу у вигляді домашнього арешту на запобіжний захід у вигляді особистого зобов`язання".
Відповідно до ч. 1 ст.539КПК України питання, які виникають під час та після виконання вироку вирішуються судом за клопотанням (поданням) прокурора, засудженого, його захисника, законного представника, органу або установи виконання покарань, а також інших осіб, установ або органів у випадках, встановлених законом.
Таким чином, з огляду на викладене, стаття 616 КПК України застосовується тільки до підозрюваного, обвинуваченого відносно кримінального провадження, яке перебуває на стадії досудового або судового слідства.
Звільнення засудженого від відбування покарання для проходження військової служби за призовом під час мобілізації законом не передбачено.
Керуючись ст. ст.537,539, 616 КПК України, суд, -
П О С Т А Н О В И В:
Клопотання засудженого ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , про застосування ст. 616 КПК України для проходження нимвійськової служби за призовом під час мобілізації - залишити без задоволення.
Ухвала може бути оскаржена до Кропивницького апеляційного суду Кіровоградської області через Компаніївський районий суд Кіровоградської області протягом 7 днів з дня проголошення ухвали.
Особи, які брали участь у справі, але не були присутні в судовому засіданні під час проголошення ухвали, можуть подати апеляційну скаргу протягом 7 днів з дня отримання копії цієї ухвали.
Ухвала набирає законної сили після закінчення строку оскарження цієї ухвали, а в разі її оскарження з дня прийняття рішення апеляційною інстанцією.
Суддя ОСОБА_1
Суд | Компаніївський районний суд Кіровоградської області |
Дата ухвалення рішення | 05.07.2022 |
Оприлюднено | 24.01.2023 |
Номер документу | 105187782 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Справи в порядку виконання судових рішень у кримінальних провадженнях інші |
Кримінальне
Компаніївський районний суд Кіровоградської області
Мумига І. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні