Cправа № 127/14757/22
Провадження № 1-кс/127/6106/22
У Х В А Л А
Іменем України
13 липня 2022 року м. Вінниця
Вінницький міський суд Вінницького області в складі
слідчого судді ОСОБА_1 ,
секретар судового засідання: ОСОБА_2 ,
за участю:
слідчого: ОСОБА_3
розглянувши в судовому засіданні в м. Вінниці в залі суду клопотання старшого слідчого СУ Головного управління Національної поліції у Вінницькій області майора поліції ОСОБА_3 про надання дозволу на проведення обшуку, -
ВСТАНОВИВ:
Старший слідчий СУ Головного управління Національної поліції у Вінницькій області майор поліції ОСОБА_3 звернувся до суду з клопотанням, погодженим з прокурором ОСОБА_4 , про проведення обшуку, в якому просив надати дозвіл на проведення обшуку за місцем здійснення діяльності ОСОБА_5 , а саме на земельній ділянці та в будівлях, які на ній розташовані, за адресою: АДРЕСА_1 , з метою відшукання та вилучення не облікованої та здобутої злочинним шляхом лісопродукції, бирок обліку лісопродукції (нових та б/в), документів та їх заготовок, товарно-транспортних накладних, печаток, штампів, банківських карток, чорнових записів з обліком лісопродукції, комп`ютерної техніки, на якій здійснювався облік руху лісопродукції, відеореєстраторів систем відеоспостереження та матеріальних носії інформації, мобільних терміналів зв`язку, СІМ-карток операторів мобільного зв`язку та їх компонентів, які самостійно або в сукупності з іншими доказами можуть мати суттєве значення для з`ясування обставин злочину.
Клопотання мотивовано тим, що слідчим управлінням ГУНП у Вінницькій області проводиться досудове розслідування у кримінальному провадженні № 12021020000000340 від 29.06.2021, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 246 КК України, за фактом незаконних порубок дерев у лісах ДП «Тульчинський райагроліс».
В ході досудового розслідування встановлено, що на адресу слідчого управління з Державної екологічної інспекції у Вінницькій області надійшов «Акт N 030/ВН, складений за результатами проведення планового заходу державного нагляду, щодо дотримання суб`єктом господарювання вимог законодавства у сфері охорони навколишнього природного середовища, раціонального використання, відтворення і охорони природних ресурсів ДП «Тульчинський райагроліс» ВОКСЛП «Віноблагроліс». У вказаному акті відображено порушення чинного законодавства, незаконні порубки дерев у лісах належних ДП «Тульчинський райагроліс», а саме у кварталі 88 виділ 3 площею 1,5 га - порубка 271 дерев, у кварталі 2 виділ 2 - 21 дерево породи дуб, у кварталі 108 виділ 20 площа 5,1 га - 15 дерев, у квартал 83 виділ 4 на ділянці виявлено незаконну рубку 256 дерев (свіжозрізаних) різних порід та діаметрів, у кварталі 83 виділ 4 виявлено незаконну рубку 256 дерев.
Під час виконання доручення на проведення слідчих (розшукових) дій, у вказаному кримінальному провадженні працівниками УСР у Вінницькій області встановлено, що ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , ІПН: НОМЕР_1 , уродженець та мешканець АДРЕСА_1 , причетний до вчинення кримінальних правопорушень пов`язаних з незаконною порубкою, перевезенням, зберіганням та збутом незаконно зрубаних дерев у лісах та інших лісових насадженнях, в тому числі у лісових масивах ДП «Тульчинський райагроліс».
Також встановлено, що ОСОБА_5 співпрацює із ОСОБА_6 та ОСОБА_7 . Вказані особи є представниками так званої «тіньової лісопереробної галузі» Жмеринського району Вінницької області, а також перебувають у дружніх та родинних відносинах між собою.
Проведеними заходами встановлено, що вказані особи, маючи відповідні транспортні засоби, здійснювали транспортування незаконно зрубаних дерев у лісах ДП «Тульчинський райагроліс» з Тульчинського району до Жмеринського, використовуючи автодорогу «Тульчин-Шпиків-Джурин-Шаргород-Жмеринка». В подальшому ділки здійснюють поділ деревини між собою, транспортують до своїх пилорам, де з метою приховування протиправної діяльності та подальшої реалізації здійснюють її розпил.
Додатковим фактором, який вказує на протиправність діяльності даних осіб, являються неодноразові факти реалізації дров та заготівельної продукції з ділової деревини, хоча відмічена відсутність їх реєстрації на офіційних біржах та аукціонах із реалізації деревини лісогосподарськими підприємствами.
ОСОБА_5 , безпосередньо займається протиправною діяльністю за адресою: АДРЕСА_1 , на частині відмежованої території колишнього тракторного стану, де заснував фермерське господарство «Політанківське» (ЄДРПОУ:44393498) та створив пилораму і у господарських приміщеннях розташував деревообробне обладнання. Саме на вказаній території та у господарських приміщеннях, що розташовані на ній, здійснюється зберігання незаконно порубаної у лісових масивах ДП «Тульчинського райагролісу» лісової деревини породи дуб, яка являється предметом злочину, знаряддя та засоби вчинення злочину, а саме бензопили, троси, транспортні засоби, що використовувались під час незаконної порубки та транспортування деревини, а також деревообробне обладнання, яке використовується під час розпилу колод, з метою приховування слідів злочину.
Таким чином є достатньо підстав вважати, що на території та в господарських приміщеннях, які на ній розташовані, за адресою: АДРЕСА_1 , на даний час можуть знаходитись: необлікована та здобута злочинним шляхом лісопродукція, бирки обліку лісопродукції (нові та б/в), документи та їх заготовки, товарно-транспортні накладні, печатки, штампи, банківські картки, чорнові записи з обліком лісопродукції, комп`ютерна техніка, на якій здійснювався облік руху лісопродукції, відеореєстратори відеоспостереження та матеріальні носії інформації, мобільні термінали зв`язку, СІМ-карти операторів мобільного зв`язку та їх компоненти, які використовувались для вчинення злочину, а також інші предмети та речі, які самостійно або в сукупності з іншими доказами можуть мати суттєве значення для з`ясування обставин, що підлягають доказуванню у кримінальному провадженні, а отримання їх у інший спосіб, окрім як вилучення в ході проведення обшуку неможливе у зв`язку із реальним ризиком знищення цих предметів, речей та документів.
Відповідно до інформаційної довідки від 23.06.2022 № 303436062 з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно, Реєстру прав власності на нерухоме майно, Державного реєстру Іпотек, Єдиного реєстру заборон відчуження об`єктів нерухомого майна, за адресою: АДРЕСА_1 , об`єктів нерухомості не зареєстровано. В той же час, за вказаною адресою зареєстровано ФГ «Політанківське» (ЄДРПОУ:44393498), власником та директором якого являється ОСОБА_5 .
За вищенаведеного обґрунтування, з метою здобуття фактичних даних, які дадуть можливість встановити наявність чи відсутність фактів та обставин, що мають значення для кримінального провадження та підлягають доказуванню, виявлення та фіксації відомостей про обставини вчинення кримінального правопорушення, відшукання та вилучення названих речей та предметів, виникла необхідність проведення обшуку за місцем здійснення діяльності пилорами ОСОБА_5 , на земельній ділянці та в будівлях, розташованих на ній, за адресою: АДРЕСА_1 , оскільки в даному випадку обшук є найбільш доцільним та ефективним способом відшукання та вилучення речей і документів, які мають значення для досудового розслідування, а також заходом, пропорційним втручанню в особисте і сімейне життя особи.
В судовому засіданні слідчий ОСОБА_3 клопотання підтримав, за викладених в ньому обставин, просив клопотання задовольнити.
Відповідно до частини четвертої статті 107 КПК України фіксування за допомогою технічних засобів кримінального провадження під час розгляду питань слідчим суддею, крім вирішення питання про проведення негласних слідчих (розшукових) дій, та в суді під час судового провадження є обов`язковим. У разі неприбуття в судове засідання всіх осіб, які беруть участь у судовому провадженні, чи в разі, якщо відповідно до положень цього Кодексу судове провадження здійснюється судом за відсутності осіб, фіксування за допомогою технічних засобів кримінального провадження в суді не здійснюється.
Враховуючи вищенаведене, судовий розгляд здійснювався за фіксації процесу технічними засобами.
Слідчий суддя, дослідивши клопотання слідчого та додані до нього матеріали, заслухавши пояснення слідчого, дійшов висновку про наявність підстав для задоволення клопотання, з огляду та таке.
Статтею 30 Конституції України кожному гарантується недоторканність житла чи іншого володіння особи.
Відповідно до статті 8 Європейської конвенції про захист прав людини і основоположних свобод від 04 листопада 1950 року кожен має право на повагу до свого приватного і сімейного життя, до свого житла і кореспонденції.
Органи державної влади не можуть втручатись у здійснення цього права, за винятком випадків, коли втручання здійснюється згідно із законом і є необхідним у демократичному суспільстві в інтересах національної та громадської безпеки чи економічного добробуту країни, для запобігання заворушенням чи злочинам, для захисту здоров`я чи моралі або для захисту прав і свобод інших осіб.
Відповідно до частини першої статті 233 КПК України ніхто не має права проникнути до житла чи іншого володіння особи з будь-якою метою, інакше як лише за добровільною згодою особи, яка ними володіє, або на підставі ухвали слідчого судді, крім випадків, установлених частиною третьою цієї статті.
В той же час, згідно з частиною першою статті 234 КПК України обшук проводиться з метою виявлення та фіксації відомостей про обставини вчинення кримінального правопорушення, відшукання знаряддя кримінального правопорушення або майна, яке було здобуте у результаті його вчинення, а також встановлення місцезнаходження розшукуваних осіб.
Обшук - це слідча дія, що являє собою процесуальне примусове обстеження приміщень, місцевості, окремих осіб з метою виявлення та фіксації відомостей про обставини вчинення кримінального правопорушення, знаряддя кримінального правопорушення або майна, яке було здобуте в результаті його вчинення, а також встановлення місцезнаходження розшукуваних осіб.
Фактичною підставою для проведення обшуку є наявність достатніх відомостей, що вказують на можливість досягнення його мети. До них, зокрема, можна віднести достатні відомості про те, що знаряддя кримінального правопорушення або майно (речі й цінності), здобуте у результаті його вчинення, а також інші предмети і документи, що мають значення для розкриття правопорушення чи забезпечення цивільного позову, відомості про обставини вчинення кримінального правопорушення знаходяться в певному приміщенні або місці чи в якої-небудь особи.
Обшук проводиться на підставі ухвали слідчого судді місцевого загального суду, в межах територіальної юрисдикції якого знаходиться орган досудового розслідування. (ч. 2 ст. 234 КПК)
З матеріалів доданих до клопотання вбачається, що слідчим управлінням ГУНП у Вінницькій області проводиться досудове розслідування у кримінальному провадженні №12021020000000340 від 29.06.2021, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 246 КК України, за фактом незаконних порубок дерев у лісах ДП «Тульчинський райагроліс».
З витягу з Єдиного реєстру досудових розслідувань за №12021020000000340 від 29.06.2021 слідує, що під час досудового розслідування у кримінальному провадженні №42020020000000270 установлено, що згідно акту Державної екологічної інспекції у Вінницькій області №030/ВН від 29.01.2021, складеного за результатами проведення планового (позапланового) заходу державного нагляду (контролю) щодо дотримання суб`єктом господарювання вимог законодавства у сфері охорони навколишнього природного середовища, раціонального використання, відтворення та охорони природних ресурсів ДП «Тульчинський райагроліс» ВОКСЛП «Віноблагроліс», виявлено ряд порушень законодавства у сфері охорони навколишнього природного середовища, серед яких порушення вимог нормативно-правових актів та законодавства посадовими особами ДП «Тульчинський райагроліс» ВОКСЛП «Віноблагроліс», що виявилось у незаконній видачі лісорубного квитка за порядковим номером 105 серія 02 ЛКБ №364444 та надано дозвіл ДП «Тульчинський райагроліс» на проведення прохідної рубки у кварталі 88 виділ 3 площею 1,5 га. Згідно даного лісорубного квитка було проведено рубку дерев, та заготовлено 69 м3 деревини, з них ліквідної - 63 м3, в тому числі дров`яної 60 м3. Враховуючи викладені вище обставини прохідна рубка у кількості 271 дерева різних порід та діаметрів, яка проведена у кварталі 88 виділ 3 площею 1,5 га на території Тульчинської об`єднаної територіальної громади (Білоусівської сільської ради) Тульчинського району Вінницької області на підставі лісорубного квитка серія 02 ЛКБ №364444 є незаконною. Розмір шкоди заподіяної лісу внаслідок незаконної рубки встановлюється.
Обґрунтовуючи клопотання слідчим зазначається, що на адресу слідчого управління з Державної екологічної інспекції у Вінницькій області надійшов «Акт N 030/ВН, складений за результатами проведення планового заходу державного нагляду, щодо дотримання суб`єктом господарювання вимог законодавства у сфері охорони навколишнього природного середовища, раціонального використання, відтворення і охорони природних ресурсів ДП «Тульчинський райагроліс» ВОКСЛП «Віноблагроліс». У вказаному акті відображено порушення чинного законодавства, незаконні порубки дерев у лісах належних ДП «Тульчинський райагроліс», а саме у кварталі 88 виділ 3 площею 1,5 га - порубка 271 дерев, у кварталі 2 виділ 2 - 21 дерево породи дуб, у кварталі 108 виділ 20 площа 5,1 га - 15 дерев, у квартал 83 виділ 4 на ділянці виявлено незаконну рубку 256 дерев (свіжозрізаних) різних порід та діаметрів, у кварталі 83 виділ 4 виявлено незаконну рубку 256 дерев.
Під час виконання доручення на проведення слідчих (розшукових) дій, у вказаному кримінальному провадженні працівниками УСР у Вінницькій області встановлено, що ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , ІПН: НОМЕР_1 , уродженець та мешканець АДРЕСА_1 , причетний до вчинення кримінальних правопорушень пов`язаних з незаконною порубкою, перевезенням, зберіганням та збутом незаконно зрубаних дерев у лісах та інших лісових насадженнях, в тому числі у лісових масивах ДП «Тульчинський райагроліс».
Також встановлено, що ОСОБА_5 співпрацює із ОСОБА_6 та ОСОБА_7 . Вказані особи є представниками так званої «тіньової лісопереробної галузі» Жмеринського району Вінницької області, а також перебувають у дружніх та родинних відносинах між собою.
Проведеними заходами встановлено, що вказані особи, маючи відповідні транспортні засоби, здійснювали транспортування незаконно зрубаних дерев у лісах ДП «Тульчинський райагроліс» з Тульчинського району до Жмеринського, використовуючи автодорогу «Тульчин-Шпиків-Джурин-Шаргород-Жмеринка». В подальшому ділки здійснюють поділ деревини між собою, транспортують до своїх пилорам, де з метою приховування протиправної діяльності та подальшої реалізації здійснюють її розпил.
Додатковим фактором, який вказує на протиправність діяльності даних осіб, являються неодноразові факти реалізації дров та заготівельної продукції з ділової деревини, хоча відмічена відсутність їх реєстрації на офіційних біржах та аукціонах із реалізації деревини лісогосподарськими підприємствами.
З матеріалів клопотання слідує, що ОСОБА_5 безпосередньо займається протиправною діяльністю за адресою: АДРЕСА_1 , на частині відмежованої території колишнього тракторного стану, де заснував фермерське господарство «Політанківське» (ЄДРПОУ:44393498) та створив пилораму і у господарських приміщеннях розташував деревообробне обладнання. Саме на вказаній території та у господарських приміщеннях, що розташовані на ній, здійснюється зберігання незаконно порубаної у лісових масивах ДП «Тульчинського райагролісу» лісової деревини породи дуб, яка являється предметом злочину, знаряддя та засоби вчинення злочину, а саме бензопили, троси, транспортні засоби, що використовувались під час незаконної порубки та транспортування деревини, а також деревообробне обладнання, яке використовується під час розпилу колод, з метою приховування слідів злочину.
Вищевказані обставини підтверджуються зібраними матеріалами кримінального провадження в їх сукупності та оперативною інформацією зафіксованою в рапортах працівників поліції.
Як уже зазначалося, згідно з частиною першою статті 234 КПК України обшук проводиться з метою виявлення та фіксації відомостей про обставини вчинення кримінального правопорушення, відшукання знаряддя кримінального правопорушення або майна, яке було здобуте у результаті його вчинення, а також встановлення місцезнаходження розшукуваних осіб.
Відповідно до інформаційної довідки від 23.06.2022 № 303436062 з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно, Реєстру прав власності на нерухоме майно, Державного реєстру Іпотек, Єдиного реєстру заборон відчуження об`єктів нерухомого майна, за адресою: АДРЕСА_1 , об`єктів нерухомості не зареєстровано. В той же час, за вказаною адресою зареєстровано ФГ «Політанківське» (ЄДРПОУ:44393498), власником та директором якого являється ОСОБА_5 .
З огляду на вищевикладене слідчий суддя дійшов висновку про наявність підстав вважати, що за місцем здійснення діяльності ОСОБА_5 , а саме на земельній ділянці та в будівлях, які на ній розташовані, за адресою: АДРЕСА_1 , можуть зберігатися не облікована та здобута злочинним шляхом лісопродукція, бирки обліку лісопродукції (нові та б/в), документи та їх заготовки, товарно-транспортні накладні, печатки, штампи, банківські картки, чорнові записи з обліком лісопродукції, комп`ютерна техніка, на якій здійснювався облік руху лісопродукції, відеореєстратори відеоспостереження та матеріальні носії інформації, мобільні термінали зв`язку, СІМ-карти операторів мобільного зв`язку та їх компоненти, які використовувались для вчинення злочину, а також інші предмети та речі, які самостійно або в сукупності з іншими доказами можуть мати суттєве значення для з`ясування обставин, що підлягають доказуванню у кримінальному провадженні.
Таким чином, зважаючи на необхідність всебічного, повного і неупередженого дослідження всіх обставин кримінального правопорушення, надання їм належної правової оцінки та прийняття законних процесуальних рішень в передбачені кримінальним процесуальним законодавством строки, з метою здобуття фактичних даних, які дадуть можливість встановити наявність чи відсутність фактів та обставин, що мають значення для кримінального провадження та підлягають доказуванню, виявлення та фіксації відомостей про обставини вчинення кримінального правопорушення, відшукання та вилучення речей, слідчий суддя вважає клопотання про обшук обґрунтованим та таким, що підлягає задоволенню.
На підставі наведеного, керуючись ст.ст. 233, 234, 235, 309, 372 КПК України, слідчий суддя,-
УХВАЛИВ:
Клопотання слідчого задовольнити.
Надати дозвіл старшому слідчому СУ Головного управління Національної поліції у Вінницькій області майору поліції ОСОБА_3 та слідчим, які діють у складі групи слідчих у кримінальному провадженні №12021020000000340 від 29.06.2021, на проведення обшуку за місцем здійснення діяльності ОСОБА_5 , а саме на земельній ділянці та в будівлях, які на ній розташовані, за адресою: АДРЕСА_1 , з метою відшукання та вилучення не облікованої та здобутої злочинним шляхом лісопродукції, бирок обліку лісопродукції (нових та б/в), документів та їх заготовок, товарно-транспортних накладних, печаток, штампів, банківських карток, чорнових записів з обліком лісопродукції, комп`ютерної техніки, на якій здійснювався облік руху лісопродукції, відеореєстраторів систем відеоспостереження та матеріальних носії інформації, мобільних терміналів зв`язку, СІМ-карток операторів мобільного зв`язку та їх компонентів, які самостійно або в сукупності з іншими доказами можуть мати суттєве значення для з`ясування обставин злочину.
Ухвала діє протягом одного місяця з дня її постановлення.
Ухвала оскарженню не підлягає, заперечення проти неї можуть бути подані під час підготовчого провадження в суді.
Слідчий суддя:
Суд | Вінницький міський суд Вінницької області |
Дата ухвалення рішення | 13.07.2022 |
Оприлюднено | 17.07.2023 |
Номер документу | 105232504 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про проведення обшуку житла чи іншого володіння особи |
Кримінальне
Вінницький міський суд Вінницької області
Гриневич В. С.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні