Постанова
від 20.07.2010 по справі 2а-1487/10/1670
ПОЛТАВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

          

ПОЛТАВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

20 липня 2010 року < ЧАС >

м. Полтава

Справа № 2а-1487/10/1670

Полтавський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді – Шевякова І.С.,

при секретарі  – Мушук В.В.,  

розглянувши у відкритому судовому засіданні справу за адміністративним позовом  Управління Пенсійного Фонду України в м. Лубнах до Дочірнього підприємства "Інструмент" Відкритого акціонерного товариства "Лічмаш-прилад" про відшкодування витрат на виплату і доставку пільгових пенсій, -

В С Т А Н О В И В:

13 квітня 2010 року   Управління Пенсійного Фонду України в м. Лубнах звернулося до Полтавського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до Дочірнього підприємства "Інструмент" Відкритого акціонерного товариства "Лічмаш-прилад" про відшкодування витрат на виплату і доставку пільгових пенсій.

В обгрунтування своїх вимог позивач посилався на те, що працівникам Відкритого акціонерного товариства "Лубниводбуд" залежно від умов праці призначені пільгові пенсії відповідно до ст. 13 Закону України "Про пенсійне забезпечення" від 05.11.1991 року №1788-XII. Згідно із п. 6.1 ст. 6 Інструкції про порядок обчислення і сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду України, затвердженої постановою правління Пенсійного фонду України N 21-1 від 19.12.2003 р., відповідач повинен щомісяця до 25-го числа вносити до Пенсійного фонду суми фактичних витрат понесених на виплату і доставку пенсій, призначених на пільгових умовах. Але відповідач в порушення вказаних норм закону витрати не сплатив, у зв'язку із чим утворився борг  в сумі 2305,76 грн. за січень - березень  2010 року.

Позивач в судове засідання не з`явився,  надав суду клопотання про розгляд справи без участі його представника, позовні вимоги підтримав.

Відповідач заперечення на позов не надав, в судове засідання не з'явився, ухвала та повістки направлені відповідачу на адресу: 37500, полтавська область, м. Кременчук, вул. Радянська, 128/2, повернулись до суду з відміткою поштового відділення "за зазначеною адресою не існує". Відповідно до матеріалів справи відповідач зареєстрований за вищезазначеною адресою та відомості про зміну свого місця знаходження державному реєстратору не надавав.

Згідно із частиною восьмою статті 35 КАС України, вважається, що повістку вручено   юридичній особі, якщо вона доставлена за адресою, внесеною до відповідного державного реєстру, або за адресою, яка зазначена її представником, і це підтверджується підписом відповідної службової особи.

Зважаючи, що доставка ухвали та повістки суду на адресу відповідача згідно із даними в ЄДР підтверджується підписом листоноші, суд виконав свій обов'язок щодо повідомлення відповідача про час та місце розгляду справи.

Таким чином суд вважає можливим розглянути справу у відсутність сторін на підставі наявних в ній доказів.

Суд, вивчивши та дослідивши матеріали справи, повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги, об'єктивно оцінивши докази, які мають значення для справи і вирішення спору по суті,  приходить до висновку, що позов підлягає  задоволенню з наступних підстав.

Судом встановлено, що Дочірнє підприємство "Інструмент" Відкритого акціонерного товариства "Лічмаш-прилад" зареєстровано, як суб’єкт підприємницької діяльності - юридична особа, ідентифікаційний код 25157043.

Відповідно до статті 1 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" відповідач є платником збору на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування.

Пенсія, що нараховується органами Пенсійного фонду України, доставляється та виплачується одержувачам (пенсіонерам) підприємствами поштового зв'язку згідно з Законом України "Про зв'язок" та Інструкції про порядок організації оформлення, фінансування та виплати пенсій, грошової допомоги підприємствами поштового зв'язку України, затвердженої наказом Державного комітету зв'язку України, Міністерства праці та соціальної політики України, Пенсійного фонду України від 02.07.1998 р. № 101\123\67, зареєстровано в Міністерстві юстиції країни 06.08.1998 р. за № 494\2934. За пересилання, доставку і виплату пенсій органи Пенсійного фонду сплачують кошти підприємствам поштового зв'язку за тарифами, встановленими наказом Державного комітету зв'язку та інформатизації України "Про затвердження тарифів на оплату послуг, пов'язаних з виплатою і доставкою державних пенсій та грошової допомоги" № 166 від 22.07.2004 р., зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 05.08.2004 р. за № 976\9575.

Згідно з абзацом четвертим пункту 1 статті 2 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", для платників збору, визначених пунктами 1 та 2 статті 1 цього Закону, об'єктом оподаткування є також фактичні витрати на виплату і доставку пенсій, призначених відповідно до пунктів "б" - "з" статті 13 Закону України "Про пенсійне забезпечення".

Відповідно до пункту 2 Прикінцевих положень Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", пенсійне забезпечення застрахованих осіб, які працювали або працюють на підземних роботах, на роботах з особливо шкідливими і особливо важкими умовами праці за списком N 1 та інших роботах із шкідливими та важкими умовами праці за списком N 2 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затверджених Кабінетом Міністрів України, та результатами атестації робочих місць здійснюються органами Пенсійного фонду України.

Пунктом 2 Прикінцевих положень Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" передбачено відшкодування підприємствами та організаціями витрат Пенсійного фонду України на виплату та доставку пенсій, призначених на пільгових умовах, з коштів, призначених на оплату праці.

Згідно з пунктом 6.1 глави 6 Інструкції про порядок обчислення і сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду України, яка зареєстрована в Міністерстві юстиції України 16.01.2004 N 64/8663 (далі - Інструкція), підприємства відшкодовують витрати ПФУ на виплату та доставку пільгової пенсії, призначених на пільгових умовах, в таких розмірах:

- 100 відсотків фактичних витрат на виплату та доставку пенсій застрахованим особам, які працювали або працюють на роботах із шкідливими і важкими умовами праці за списком N 2 виробництв, робіт професій, посад і показників, затверджених Кабінетом Міністрів України.

- 20 відсотків фактичних витрат на виплату і доставку пенсій застрахованим особам, які зайняті повний робочий день на підземних роботах, на роботах з особливо шкідливими і особливо важкими умовами праці за списком N 1 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затвердженим КМУ, крім працівників, що були безпосередньо зайняті повний робочий день на підземних роботах (включно особовий склад гірничорятувальних частин) з видобутку вугілля, сланцю, руди та інших корисних копалин, на будівництві шахт та рудників за списком робіт і професій, затвердженим КМУ, які призначені та/або виплачені у 2004 році;

- 30 відсотків від фактичних витрат на виплату і доставку пенсій, призначених та/або виплачених у 2005 році.

Відповідно до пункту 6.4 глави 6 Інструкції Пенсійний фонд щорічно в повідомленнях про розрахунок сум фактичних витрат на виплату та доставку пенсій, які надсилає підприємствам до 20-го січня поточного року та протягом 10 днів з новопризначених пенсій, визначає розмір сум до відшкодування на поточний рік.

Підприємства, відповідно до вимог пункту 6.8 глави 6 Інструкції, щомісяця до 25-го числа повинні вносити до ПФУ зазначену в повідомленні місячну суму фактичних витрат на виплату та доставку пенсій, призначених на пільгових умовах.

Сума заборгованості відповідача підтверджується розрахунками фактичних витрат на виплату і доставку пільгових пенсій, складеними за встановленою формою.          

З огляду на встановлені факти й досліджені докази, суд приходить до висновку, що відповідач в порушення вищезазначених норм витрати на виплату і доставку пільгових пенсій за січень - березень 2010 року в розмірі 2305,76 грн. Пенсійному фонду не відшкодував до теперішнього часу.

Відповідно до частини першої статті 11 КАС України розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюються  на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними  суду  своїх  доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.

          Згідно із частини першої статті 71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення.

Відповідач заперечень проти позову, доказів в спростування вищевикладеного чи доказів сплати боргу суду не надав.

Таким чином, суд приходить до висновку, що позовні вимоги Управління Пенсійного фонду України в м. Лубнах щодо стягнення фактичних витрат на виплату та доставку пенсій, призначених на пільгових умовах в сумі 2305,76 грн., необхідно задовольнити.

Згідно із частиною 4 статті 94 КАС України у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.     

На підставі викладеного, керуючись  статтями  7, 8, 9, 10, 11, 71, 160-163  Кодексу адміністративного судочинства України,-

П О С Т А Н О В И В:

Позовні вимоги задовольнити повністю.

          Стягнути з дочірнього підприємства  "Інструмент" відкритого акціонерного товариства "Лічмаш-прилад" (код ЄДРПОУ - 25157043) на користь Управління Пенсійного фонду України в м.Лубнах заборгованість у сумі 2 305,76 грн. (дві тисячі триста п"ять гривень сімдесят шість копійок).

          Постанова відповідно до статті 254 Кодексу адміністративного судочинства України набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого цим Кодексом, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, встановлений Кодексом адміністративного судочинства України, постанова набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

Постанова може бути оскаржена до Харківського апеляційного адміністративного суду через Полтавський окружний адміністративний суд шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження в 10-денний строк з дня її проголошення, а в  разі  складення постанови у повному обсязі відповідно до статті 160  цього  Кодексу  -  з  дня  складення  в  повному обсязі. Якщо постанову  було проголошено у відсутності особи, яка бере участь у справі,   то   строк   подання  заяви  про  апеляційне  оскарження обчислюється  з  дня отримання  нею  копії  постанови. Апеляційна скарга може бути подана у 20-денний строк після подачі заяви про апеляційне оскарження в порядку, визначеному статтею 186 Кодексу  адміністративного судочинства України.

Повний текст постанови виготовлено 26 липня 2010 року.

   

          Суддя                                                                                І.С. Шевяков

СудПолтавський окружний адміністративний суд
Дата ухвалення рішення20.07.2010
Оприлюднено01.02.2011
Номер документу10524606
СудочинствоАдміністративне

Судовий реєстр по справі —2а-1487/10/1670

Постанова від 20.07.2010

Адміністративне

Полтавський окружний адміністративний суд

Шевяков І.С.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні