Справа № 308/8300/21
У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
15 липня 2022 року м. Ужгород
Слідчий суддя Ужгородського міськрайонного суду Закарпатської області ОСОБА_1 секретар судового засідання ОСОБА_2 , розглянув клопотання слідчого відділу розслідування злочинів у сфері службової та господарської діяльності СУ ГУНП в Закарпатській області старшого лейтенанта поліції ОСОБА_3 погоджене прокурором відділу Закарпатської обласної прокуратури ОСОБА_4 про тимчасовий доступ до документів за матеріалами внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань № 42021070000000189 від 25 травня 2021 року, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 364 КК України, -
встановив:
05 липня 2022 року слідчий відділу розслідування злочинів у сфері службової та господарської діяльності СУ ГУНП в Закарпатській області старший лейтенант поліції ОСОБА_3 звернувся до Ужгородського міськрайонного суду Закарпатської області з клопотанням погодженим прокурором відділу Закарпатської обласної прокуратури ОСОБА_4 про тимчасовий доступ до документів за матеріалами внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 42021070000000189 від 25 травня 2021 року, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 364 КК України, які перебувають у розпорядженні ІНФОРМАЦІЯ_1 , що знаходиться за адресою: АДРЕСА_1 .
Досудовим розслідуванням встановлено, що начальником ІНФОРМАЦІЯ_2 ОСОБА_5 , заступником начальника ІНФОРМАЦІЯ_3 ОСОБА_6 та начальником ІНФОРМАЦІЯ_4 ОСОБА_7 за отримання неправомірної грошової винагороди всупереч інтересам служби, нормам Земельного кодексу України, законодавства про землеустрій та Кодексу України про надра, розроблено і погоджено містобудівну та землевпорядну документацію на земельні ділянки з кадастровими номерами 2110100000:61:001:0311, 2110100000:61:001:0310, 2110100000:61:001:0312, 2110100000:61:001:0307, 2110100000:61:001:0370, які не можуть бути передані у приватну власність, оскільки знаходяться на території родовища андезитів та андезито-базальтів та охороняються законом. Окрім цього встановлено, що земельні ділянки за кадастровими номерами 2110100000:61:001:0311, 2110100000:61:001:0310, 2110100000:61:001:0312, 2110100000:61:001:0307, 2110100000:61:001:0370, згідно генерального плану міста Ужгород, затвердженого рішенням XIX сесії ІНФОРМАЦІЯ_1 IV скликання № 313 від 04.06.2004, відносяться до зони зелених насаджень. Детальний план території в місці знаходження вказаних земельних ділянок, не розроблявся.
Згідно із Земельним кодексом України до земель рекреаційного призначення належать землі, які використовуються для організації відпочинку населення, туризму та проведення спортивних заходів (стаття 50). Також, згідно із земельним кодексом України, земельні ділянки державної власності, які передбачається використати для розміщення об`єктів, призначених для обслуговування потреб територіальної громади (комунальних підприємств, установ, організацій, громадських пасовищ, кладовищ, місць знешкодження та утилізації відходів, рекреаційних об`єктів тощо), а також земельні ділянки, які відповідно до затвердженої містобудівної документації передбачається включити у межі населених пунктів, за рішеннями органів виконавчої влади передаються у комунальну власність. До земель комунальної власності, які не можуть передаватись у приватну власність, належать землі загального користування населених пунктів (майдани, вулиці, проїзди, шляхи, набережні, пляжі, парки, сквери, бульвари, кладовища, місця знешкодження та утилізації відходів тощо) (стаття 83). До земель рекреаційного призначення належать земельні ділянки зелених зон і зелених насаджень міст та інших населених пунктів, навчально-туристських та екологічних стежок, маркованих трас, земельні ділянки, зайняті територіями будинків відпочинку, пансіонатів, об`єктів фізичної культури і спорту, туристичних баз, кемпінгів, яхт-клубів, стаціонарних і наметових туристично-оздоровчих таборів, будинків рибалок і мисливців, дитячих туристичних станцій, дитячих та спортивних таборів, інших аналогічних об`єктів, з також земельні ділянки, надані для дачного будівництва і спорудження інших об`єктів стаціонарної рекреації (стаття 51 Земельного кодексу України).
В ході досудового розслідування встановлено, що єдиним діючим документом у сфері містобудування - розділ зелені насадження є Проект благоустрою та озеленення комплексної зеленої зони міста Ужгорода, розроблений ІНФОРМАЦІЯ_5 » у 1982 році з внесеними коригуваннями 07.03.2000.
У зв`язку з чим, під час здійснення досудового розслідування необхідно оглянути та дослідити оригінали документів з можливістю вилучення їх належним лином завірених копій, проекту благоустрою та озеленення комплексної зеленої зони м. Ужгорода, розробленого Українським державним інститутом проектування міст «ГІПРОГРАД» у 1982 році з внесеними коригуваннями У 03.2000, пояснювальну записку та креслення до нього, які перебувають у розпорядженні ІНФОРМАЦІЯ_1 з метою встановлення та дослідження правомірності дій посадових осіб ІНФОРМАЦІЯ_1 та ІНФОРМАЦІЯ_6 , а також забезпечення проведення судової земельно-технічної експертизи.
З огляду на те, що вищевказані оригінали документів та інформація мають суттєве значення у кримінальному провадженні для встановлення всіх обставин вчиненого кримінального правопорушення слідчий просить вказане клопотання задовольнити.
В судове засідання слідчий не з`явився, подав заяву про розгляд клопотання у його відсутності, зазначив, що клопотання підтримує у повному обсязі, додав копію запиту від 05.07.2022, що був надісланий до ІНФОРМАЦІЯ_1 .
Володілець інформації в судове засідання не з`явився, про час та місце розгляду справи був повідомлений належним чином, про що свідчить рапорт слідчого.
Застосування технічних засобів фіксування кримінального провадження під час розгляду клопотання не здійснювалось відповідно до ч.4 статті 107 КПК.
Вивчивши матеріали клопотання, слідчий суддя вважає, що таке підлягає задоволенню.
Згідно з положенням ст. 159 КПК України, тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та вилучити їх (здійснити їх виїмку). Тимчасовий доступ до речей і документів здійснюється на підставі ухвали слідчого судді, суду.
Відповідно до ч.4 ст.163 КПК України, слідчий суддя, суд розглядає клопотання за участю сторони кримінального провадження, яка подала клопотання, та особи, у володінні якої знаходяться речі і документи, крім випадків, передбачених частиною другою цієї статті. Неприбуття за судовим викликом особи, у володінні якої знаходяться речі і документи, без поважних причин або неповідомлення нею про причини неприбуття не є перешкодою для розгляду клопотання.
Відповідно до ч.6 ст.163 КПК України, слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, якщо сторона кримінального провадження, крім обставин, передбачених частиною п`ятою цієї статті, доведе можливість використання як доказів відомостей, що містяться в цих речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів.
Враховуючи те, що у матеріалах кримінального провадження вбачається наявність достатніх підстав вважати, що вказана інформація сама по собі та в сукупності з іншими матеріалами кримінального провадження мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні, слідчим наведені правові підстави для застосування вказаного виду заходу забезпечення кримінального провадження, іншим способом довести обставини неможливо, слідчий суддя вважає необхідним надати тимчасовий доступ до документів, які містять охоронювану законом таємницю.
Відповідно до положеньст. 165 КПК України, особа, яка зазначена в ухвалі слідчого судді, суду про тимчасовий доступ до речей і документів як володілець речей або документів, зобов`язана надати тимчасовий доступ до зазначених в ухвалі речей і документів особі, зазначеній у відповідній ухвалі слідчого судді, суду. Зазначена в ухвалі слідчого судді, суду особа зобов`язана пред`явити особі, яка зазначена в ухвалі як володілець речей і документів, оригінал ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів та вручити її копію. Особа, яка пред`являє ухвалу про тимчасовий доступ до речей і документів, зобов`язана залишити володільцю речей і документів опис речей і документів, які були вилучені на виконання ухвали слідчого судді, суду. На вимогу володільця особою, яка пред`являє ухвалу про тимчасовий доступ до речей і документів, має бути залишено копію вилучених документів. Копії вилучених документів виготовляються з використанням копіювальної техніки, електронних засобів володільця (за його згодою) або копіювальної техніки, електронних засобів особи, яка пред`являє ухвалу про тимчасовий доступ до речей і документів.
На підставі викладеного та керуючись: ст. ст. 40, 159, 160, 162, 163,165 КПК України, слідчий суддя,-
постановив :
Клопотання - задовольнити.
Надати стороні кримінального провадження тимчасовий доступ до оригіналів документів з можливістю виготовлення належним чином завірених копій, які перебувають у розпорядженні ІНФОРМАЦІЯ_1 , що знаходиться за адресою: АДРЕСА_1 , а саме:
-проекту благоустрою та озеленення комплексної зеленої зони м. Ужгорода, розробленого Українським державним інститутом проектування міст «ГІПРОГРАД» у 1982 році з внесеними коригуваннями 07.03.2000 року, пояснювальної записки та креслень до нього.
Строк дії ухвали становить два місяця з дня постановлення ухвали.
Виконання ухвали покласти на слідчого відділу розслідування злочинів у сфері службової та господарської діяльності СУ ГУНП в Закарпатській області старшого лейтенанта поліції ОСОБА_3 ..
Ухвала оскарженню не підлягає.
Заперечення проти ухвали можуть бути подані під час підготовчого провадження в суді.
Слідчий суддя ОСОБА_1
Суд | Ужгородський міськрайонний суд Закарпатської області |
Дата ухвалення рішення | 15.07.2022 |
Оприлюднено | 16.05.2024 |
Номер документу | 105252884 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про тимчасовий доступ до речей і документів |
Кримінальне
Ужгородський міськрайонний суд Закарпатської області
Дегтяренко К. С.
Кримінальне
Ужгородський міськрайонний суд Закарпатської області
Дегтяренко К. С.
Кримінальне
Ужгородський міськрайонний суд Закарпатської області
Дегтяренко К. С.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні