Ухвала
від 14.07.2022 по справі 295/5945/22
БОГУНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М. ЖИТОМИРА

Справа №295/5945/22

1-кс/295/2840/22

УХВАЛА

Іменем України

14.07.2022 року м. Житомир

Слідчий суддя Богунського районного суду міста Житомира ОСОБА_1 ,

за участю секретаря судового засідання ОСОБА_2 ,

слідчої ОСОБА_3 ,

прставника власника майна ОСОБА_4

розглянувши у відкритому судовому засіданні клопотання про арешт майна, внесене слідчим СВ відділу поліції №1 Житомирського районного управління поліції Головного управління Національної поліції в Житомирській області ОСОБА_3 у кримінальному провадженні за № 12022060410000206 від 12.05.2022 за ознаками вчинення кримінальних правопорушень, передбачених ч.1 ст.263КК України, -

в с т а н о в и в :

Слідчий звернулась з клопотанням, в якому просить накласти арешт на дев`ять циліндричних предметів жовтого кольору з отворами ззовні схожих на тротилові шашки з наявним маркуванням «Шосткинський завод «Імпульс» Т 400 Г, партія № 46 08 дата виготовлення 06.2008», дане маркування наявне на кожній шашці; полімерний пакунок циліндричної форми, який з обох кінців зв`язаний нитками, на одному з кінців наявна бірка з маркуванням «заряд ФІ ОРА З 2, партія № 208, рік виготовлення 2008, заводський №3644, в якому міститься речовина гранульної форми коричневого кольору, що ззовні схожа на підривну речовину; ящик з написом «порох ДРП Ш -2 16.4».

У клопотанні вказано, що під час досудового розслідування встановлено, що посадові особи ПМП «Граніт» код ЄДРПОУ 13557170, у період часу з 01.03.2022 по 01.04.2022 самовільно вчиняють незаконне придбання, а також здійснюють незаконне поводження з вибуховими речовинами та власними силами здійснюють підривні роботи на території належного їм кар`єру, який розташований неподалік с. Висока Піч Житомирського району, Житомирської області з метою відділення гірничої маси від масиву. У подальшому відділену гірничу масу розділяють на промислові блоки та реалізують споживачам.

Крім того, в ході досудового розслідування було встановлено, щодо проведення вибухових робіт причетні працівники ПрАТ «Украгровибухпром» (код ЄДРПОУ 05455573), яке розміщене в м. Корсунь Шевшенківський, вул. Комарова, 3 Черкаської області, зокрема ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , зареєстрований за адресою: АДРЕСА_1 .

Слідчий зазначила, що на підставі отриманих матеріалів щодо протиправних дій посадових осіб ПМП «Граніт» та ПрАТ «Украгровибухпром», органом досудового розслідування проведено невідкладний обшук на земельній ділянці №1822581700:06:000:0116, що розташована поблизу с. Новогородецьке, Житомирського району, Житомирської області, у ході якого вилучено:

-дев`ять циліндричних предметів жовтого кольору з отворами ззовні схожих на тротилові шашки з наявним маркуванням « Шосткинський завод «Імпульс» Т 400 Г, партія № 46 08 дата виготовлення 06.2008», дане маркування наявне на кожній шашці;

-полімерний пакунок циліндричної форми, яка з обох кінців зв`язана нитками, на одному з кінців наявна бірка з маркуванням «заряд ФІ ОРА З 2, партія № 208, рік виготовлення 2008, заводський №3644, в якому міститься речовина гранильної форми коричневого кольору, що ззовні схожа на на підривну речовину;

-ящик з написом «порох ДРП Ш -2 16.4».

Обґрунтовуючи клопотання про арешт майна слідчий послалась на те, що майно було знаряддям вчинення кримінального правопорушення, зберегло на собі його сліди або містить інші відомості, які можуть бути використанні як доказ факту чи обставин вчинення кримінального правопорушення під час кримінального провадження, в тому числі предмети, що були об`єктом кримінально-протиправних дій, гроші, цінності та інші речі набуті кримінально-протиправним шляхом.

В судовому засіданні слідчий ОСОБА_3 підтримала клопотання та просила задовольнити.

Представник власника майна ОСОБА_4 в судовому засіданні заперечував щодо накладення арешту, зазначив, що обшук проведено без вдповідної ухвали суду, що є незаконним. Пояснив, що підприємство має всі необхідні дозволи для роботи з вибуховими речовинами, договори на поставку, документи на перевезення вибухових речовин.

Заслухавши слідчого, адвоката та дослідивши матеріали справи, слідчий суддя дійшов такого висновку.

Відповідно до ч. 1 ст. 170 КПК України арештом майна є тимчасове, до скасування у встановленому цим Кодексом порядку, позбавлення за ухвалою слідчого судді або суду права на відчуження, розпорядження та/або користування майном, щодо якого існує сукупність підстав чи розумних підозр вважати, що воно є доказом кримінального правопорушення, підлягає спеціальній конфіскації у підозрюваного, обвинуваченого, засудженого, третіх осіб, конфіскації у юридичної особи, для забезпечення цивільного позову, стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди, можливої конфіскації майна. Арешт майна скасовується у встановленому цим Кодексом порядку.

Завданням арешту майна є запобігання можливості його приховування, пошкодження, псування, знищення, перетворення, відчуження.

Арешт майна допускається з метою забезпечення: збереження речових доказів; спеціальної конфіскації; конфіскації майна як виду покарання або заходу кримінально-правового характеру щодо юридичної особи; відшкодування шкоди, завданої внаслідок кримінального правопорушення (цивільний позов), чи стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди (ч. 2 ст. 170 КПК України).

Згідно ч. 3 ст. 170 КПК України у випадку, передбаченому пунктом 1 частини другої цієї статті, арешт накладається на майно будь-якої фізичної або юридичної особи за наявності достатніх підстав вважати, що воно відповідає критеріям, зазначеним устатті 98цього Кодексу.

Відповідно до ч. 1 ст. 98 КПК України речовими доказами є матеріальні об`єкти, які були знаряддям вчинення кримінального правопорушення, зберегли на собі його сліди або містять інші відомості, які можуть бути використані як доказ факту чи обставин, що встановлюються під час кримінального провадження, в тому числі предмети, що були об`єктом кримінально протиправних дій, гроші, цінності та інші речі, набуті кримінально протиправним шляхом або отримані юридичною особою

Згідно п.п. 1, 2, 5, 6 ч. 2 ст. 173 КПК України при вирішенні питання про арешт майна слідчий суддя, суд повинен враховувати правову підставу для арешту майна; можливість використання майна як доказу у кримінальному провадженні (якщо арешт майна накладається у випадку, передбаченому пунктом 1 частини другої статті 170 цього Кодексу); розумність та співрозмірність обмеження права власності завданням кримінального провадження; наслідки арешту майна для підозрюваного, обвинуваченого, засудженого, третіх осіб.

Встановлено, що в провадженні СВ Житомирського РУП ГУ НП в Житомирській області перебуває кримінальне провадження №12022060410000206 від 12.05.2022 року, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 263 КК України.

24.06.2022 року на земельнійділянці №1822581700:06:000:0116,що розташованапоблизу с.Новогородецьке,Житомирського району,Житомирської області, проведено обшук, в ході якого виявлено та вилучено дев`ять циліндричних предметів жовтого кольору з отворами ззовні схожих на тротилові шашки з наявним маркуванням « Коземне підприємство Шостинський коземний завод «Імпульс» Т 400Г,партія №46 08дата виготовлення06.2008»,дане маркуваннянаявне на кожнійшашці;полімерний пакунокциліндричної форми,яка зобох кінцівзв`язана нитками,на одномуз кінцівнаявна бірказ маркуванням«заряд ФІОРА З 2,партія №208,рік виготовлення2008,заводський №3644,в якомуміститься речовина гранильної форми коричневого кольору, що ззовні схожа на підривну речовину; ящик з написом «порох ДРП Ш -2 16.4».

Ухвалою слідчого судді Богунського районного суду м. Житомира від 29.06.2022 року слідчому надано дозвіл на проведення указаного вище обшуку.

Відповідно до довідок від 24.06.2022 року №91, №92, Новогородецький склад вибухових матеріалів, що за адресою: Коростишівський р-н, с. Новогордецьке, вул. Леніна, 69 знаходиться на балансі ПрАТ «Украгровибухпром» та на даний час не використовується ні за призначенням ні для інших потреб. ПрАТ «Украгровибухпром» не працює з вибуховою речовиною ТГФА, залишки даної речовини на складі вибухових матеріалів відсутні.

Згідно довідок від 24.06.2022 року про категорію вибухонебезпечності виявлених вибухових матеріалів, виявлені під час обшуку об`єкти належать до категорії обмежено небезпечних.

Допитаний в судовому засіданні свідок ОСОБА_5 повідомив, що склад не використовується, та вибухові речовини на ньому не зберігаються.

В судовому засіданні представник «Украгровибухпром» належними та допустимими доказами не зміг довести законність знаходження вилученого майна за місцем проведення обшуку, зокрема, товарно-транспортна накладна про перевезення вилученого майна з м. Корсунь Шевченківського до с. Новогородецьке Коростишівського району в матеріалах справи відсутня.

Врахувавши обставини та специфіку кримінального правопорушення, що розслідується, стадію досудового розслідування, оскільки вилучене майно є вибуховою речовиною, в судовому засіданні слідчим суддею не отримано доказів законності перебування вказаних речовин за місцем їх вилучення, з метою з`ясування усіх обставин справи, проведення відповідних судових експертиз, слідчий суддя вважає, що на даний час наявні підстави для накладення арешту на вилучене майно. Відтак, клопотання слідчого підлягає до задоволення.

Керуючись ст. ст. 170, 171, 172, 173 КПК України, слідчий суддя,

в с т а н о в и в:

Накласти арешт :

- на дев`ять циліндричних предметів жовтого кольору з отворами ззовні схожих на тротилові шашки з наявним маркуванням «Шосткинський завод «Імпульс» Т 400 Г, партія № 46 08 дата виготовлення 06.2008», дане маркування наявне на кожній шашці;

- на полімерний пакунокциліндричної форми,який зобох кінцівзв`язаний нитками,на одномуз кінцівнаявна бірказ маркуванням«заряд ФІОРА З 2,партія №208,рік виготовлення2008,заводський №3644,в якомуміститься речовина гранульної форми коричневого кольору, що ззовні схожа на підривну речовину;

- на ящик з написом «порох ДРП Ш -2 16.4».

Тимчасово, до скасування у встановленому КПК України порядку, позбавити власника і третіх осіб права відчужувати, розпоряджатися та використовувати вищевказане майно.

Ухвала про арешт майна підлягає до негайного виконання.

Ухвала може бути оскаржена безпосередньо до Житомирського апеляційного суду протягом п`яти днів з дня її оголошення.

Слідчий суддя ОСОБА_1

СудБогунський районний суд м. Житомира
Дата ухвалення рішення14.07.2022
Оприлюднено16.05.2024
Номер документу105260277
СудочинствоКримінальне
КатегоріяПровадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про арешт майна

Судовий реєстр по справі —295/5945/22

Ухвала від 14.07.2022

Кримінальне

Богунський районний суд м. Житомира

Чішман Л. М.

Ухвала від 14.07.2022

Кримінальне

Богунський районний суд м. Житомира

Чішман Л. М.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні