Ухвала
від 14.07.2022 по справі 335/4105/22
ОРДЖОНІКІДЗЕВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М. ЗАПОРІЖЖЯ

1 УХВАЛА ІМЕНЕМ УКРАЇНИСправа № 335/4105/22 2/335/2214/2022

про залишення позовної заяви без руху

15 липня 2022 р. суддя Орджонікідзевського районного суду м. Запоріжжя Шалагінова А.В., ознайомившись із матеріалами позовної заяви ОСОБА_1 в особі представника адвоката Дерев`янко Ірини Олександрівни до ТОВАРИСТВА З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ «КЕРУЮЧА КОМПАНІЯ «СВІТОЧ ЗАПОРІЖЖЯ» про стягнення нарахованої, але не виплаченої заробітної плати, нарахованої, але не виплаченої премії, середнього заробітку за час затримки розрахунку,

ВСТАНОВИВ:

14.07.2022 до суду надійшла позовна заява ОСОБА_1 в особі представника адвоката Дерев`янко Ірини Олександрівни до ТОВАРИСТВА З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ «КЕРУЮЧА КОМПАНІЯ «СВІТОЧ ЗАПОРІЖЖЯ» про стягнення нарахованої, але не виплаченої заробітної плати, нарахованої, але не виплаченої премії, середнього заробітку за час затримки розрахунку.

Вивчивши позовну заяву з доданими до неї матеріалами, доходжу висновку, що позовну заяву слід залишити без руху з таких підстав.

Відповідно до п. 3 ч. 3 ст. 175 Цивільного процесуального кодексу України (далі ЦПК України) позовна заява повинна містити зазначення ціни позову, якщо позов підлягає грошовій оцінці; обґрунтований розрахунок сум, що стягуються чи оспорюються.

Відповідно до п.п. 1, 4 ч. 1 ст. 176 ЦПК України ціна позову визначається у позовах про стягнення грошових коштів сумою, яка стягується, чи оспорюваною сумою за виконавчим чи іншим документом, за яким стягнення провадиться у безспірному (безакцептному) порядку); у позовах про строкові платежі і видачі сукупністю всіх платежів або видач, але не більше ніж за три роки.

Разом із тим, у позовній заяві ціна позову не зазначена, у той час як предметом позову є стягнення грошових коштів, а також строкових платежів.

Також, всупереч вищенаведеним вимогам у позовній заяві не наведено обґрунтованого розрахунку сум, що стягуються, зокрема, суми середнього заробітку за весь час затримки.

У позовній заяві вказано, що згідно з довідкою, середній заробіток за час затримки розрахунку склав 326,63 грн. Оскільки день фактичного розрахунку з позивачем не настав, сформулювати суму середнього заробітку за весь час затримки не представилось за можливе.

Разом із тим, позивача було звільнено з роботи 21.06.2022, а тому вона не позбавлена можливості розрахувати вказану суму на день звернення до суду із цим позовом, та виходячи із цього визначити ціну позову.

Також, під час розгляду справи позивач не позбавляється права збільшити позовні вимоги з урахуванням збільшення такого періоду у разі, якщо станом на час розгляду справи розрахунок із нею не буде проведено відповідачем.

Крім того, позовна заява містить й інший недолік.

Так, згідно з ч. 4 ст. 177 ЦПК України, до позовної заяви додаються документи, що підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, що підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.

Правові засади справляння судового збору, платників, об`єкти та розміри ставок судового збору, порядок сплати, звільнення від сплати та повернення судового збору визначеноЗаконом України «Про судовий збір».

Відповідно достатті 1 цього Законусудовим збором є збір, що справляється на всій території України за подання заяв, скарг до суду, за видачу судами документів, а також у разі ухвалення окремих судових рішень, передбачених цим Законом. Судовий збір включається до складу судових витрат.

Позивач у позовній заяві посилається на положення п. 1 ч. 1 ст. 5 Закону України «Про судовий збір», якою встановлено пільги щодо сплати судового збору, зокрема, від сплати судового збору під час розгляду справи в усіх судових інстанціях звільняються позивачі у справах про стягнення заробітної плати та поновлення на роботі.

Разом із тим, у позовній заяві позивачем заявлено вимоги про стягнення середнього заробітку за час затримки розрахунку (без зазначення суми).

У той же час, на підставістатті 2 Закону України «Про оплату праці»структуру заробітної плати можна визначити, беручи до уваги положення Інструкції зі статистики заробітної плати, затвердженоїнаказом Державного комітету статистики України від 13 січня 2004 року № 5та зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 27 січня 2004 року за № 114/8713 (далі - Інструкція № 114/8713), розробленої відповідно доЗакону України від 17 вересня 1992 року N 2614-XII «Про державну статистику»таЗакону України «Про оплату праці»з урахуванням міжнародних рекомендацій у системі статистики оплати праці й стандартів Системи національних рахунків (за змістом преамбули цієї Інструкції).

Відповідно до пункту 1.3 Інструкції № 114/8713 для оцінки розміру заробітної плати найманих працівників застосовується показник фонду оплати праці. До фонду оплати праці включаються нарахування найманим працівникам у грошовій та натуральній формі (оцінені в грошовому вираженні) за відпрацьований та невідпрацьований час, який підлягає оплаті, або за виконану роботу незалежно від джерела фінансування цих виплат. Фонд оплати праці складається з: фонду основної заробітної плати; фонду додаткової заробітної плати; інших заохочувальних та компенсаційних виплат.

Разом із тим, з урахуванням п. 3.9 Інструкції № 114/8713 суми, нараховані працівникам за час затримки розрахунку при звільненні є іншими виплатами, що не належать до фонду оплати праці, а відтак і не можуть вважатися заробітною платою. Відтак, позивач не звільняється від сплати судового збору за позовними вимогами про стягнення середнього заробітку за час затримки розрахунку.

Відповідно до п.п. 1 п. 1 ч. 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» за подання до суду позовної заяви майнового характеру, яка подана фізичною особою, сплачується судовий збір розміром 1 відсоток ціни позову, але не менше 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб та не більше 5 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

З урахуванням розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого Законом України «Про Державний бюджет України на 2022 рік», розмір судового збору до сплати за вимогами майнового характеру складає не менше 992,40 грн.

Отже, позивачу необхідно визначити розмір позовних вимог про стягнення середнього заробітку за час затримки розрахунку при звільненні станом на день звернення до суду та виходячи із його розміру обчислити та оплатити судовий збір, про що надати суду відповідний підтверджуючий документ.

Судовий збір необхідно сплатити за такими реквізитами.

Отримувач: ГУК у Запорізькій області/

м. Запоріжжя/Вознесенівс./22030101

Код отримувача: (ЄДРПОУ) 37941997

Номер розрахунку (IBAN): UA098999980313101206000008513

Банк отримувача: Казначейство України (ЕАП)

Код класифікації доходів бюджету: 22030101.

Також позивач має змогу скористатись електронним сервісом для сплати судового збору на офіційному веб-порталі Судової влади України.

Відповідно до частин першої та другої статті 185 ЦПК України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175 і 177 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, в якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали.

За таких обставин, доходжу висновку про необхідність залишення даної позовної заяви без руху із наданням позивачеві строку для усунення недоліків шляхом зазначення у позовній заяві ціни позову, обґрунтованого розрахунку позовних вимог про стягнення середнього заробітку за час затримки розрахунку при звільненні, надання суду відповідного платіжного документа про сплату судового збору за вказаною позовною вимогою.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 175, 176, 177, 185 ЦПК України, суддя

ПОСТАНОВИВ:

Позовну заяву ОСОБА_1 вособі представникаадвоката Дерев`янкоІрини Олександрівнидо ТОВАРИСТВАЗ ОБМЕЖЕНОЮВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ «КЕРУЮЧАКОМПАНІЯ «СВІТОЧЗАПОРІЖЖЯ» простягнення нарахованої,але невиплаченої заробітноїплати,нарахованої,але невиплаченої премії,середнього заробіткуза часзатримки розрахунку залишити без руху.

Надати ОСОБА_1 в особі представника адвоката Дерев`янко Ірини Олександрівни строк для усунення недоліків позовної заяви шляхом зазначення у позовній заяві ціни позову, обґрунтованого розрахунку позовних вимог про стягнення середнього заробітку за час затримки розрахунку при звільненні, надання суду відповідного платіжного документа про сплату судового збору за вказаною позовною вимогою за реквізитами, вказаними в мотивувальній частині цієї ухвали, 10 (десять) днів з дня вручення копії ухвали, роз`яснивши, що у разі не усунення недоліків позовна заява буде вважатися неподаною та повернута.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Суддя А.В. Шалагінова

СудОрджонікідзевський районний суд м. Запоріжжя
Дата ухвалення рішення14.07.2022
Оприлюднено19.07.2022
Номер документу105272178
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із трудових правовідносин, з них про виплату заробітної плати

Судовий реєстр по справі —335/4105/22

Рішення від 05.10.2022

Цивільне

Орджонікідзевський районний суд м. Запоріжжя

Шалагінова А. В.

Ухвала від 27.09.2022

Цивільне

Орджонікідзевський районний суд м. Запоріжжя

Шалагінова А. В.

Ухвала від 29.07.2022

Цивільне

Орджонікідзевський районний суд м. Запоріжжя

Шалагінова А. В.

Ухвала від 14.07.2022

Цивільне

Орджонікідзевський районний суд м. Запоріжжя

Шалагінова А. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні