Ухвала
від 14.07.2022 по справі 741/98/22
НОСІВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ЧЕРНІГІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Єдиний унікальний номер № 741/98/22

Номер провадження 2/741/270/22

УХВАЛА

іменем України

15 липня 2022 року м. Носівка

Носівський районний суд Чернігівської області у складі:

головуючого судді Крупини А.О.,

з участю секретаря судового засідання Сокирки Є.В.,

розглянувши у підготовчому відкритому судовому засіданні цивільну справу за позовом ОСОБА_1 , ОСОБА_2 до Макіївської об`єднаної територіальної громади в особі Макіївської сільської ради, ОСОБА_3 про визнання права власності на нерухоме майно,

УСТАНОВИВ:

24 січня 2022 року представник позивачів ОСОБА_4 від імені та в інтересах позивачів ОСОБА_1 , ОСОБА_2 звернувся до суду із цим позовом.

Ухвалою судді у справі було відкрито провадження, постановлено розгляд справи проводити в порядку загального позовного провадження та призначено підготовче судове засідання на 15 липня 2022 року.

15 липня 2022 року до суду надійшла заява представника позивача ОСОБА_2 про зупинення провадження у справі у зв`язку зі смертю ІНФОРМАЦІЯ_1 позивача ОСОБА_1 , до клопотання додано копію свідоцтва про смерть ОСОБА_1 серії НОМЕР_1 , виданого виконавчим комітетом Макіївської сільської ради Ніжинського району Чернігівської області від 28 квітня 2022 року.

У підготовче судове засідання позивач ОСОБА_2 та її представник ОСОБА_4 не з`явилися, про дату, час та місце підготовчого судового засідання були повідомлені належним чином (а. с. 45, 46).

У підготовче судове засідання представник відповідача Макіївської об`єднаної територіальної громади в особі Макіївської сільської ради Ніжинського району Чернігівської області не з`явилася, але направила до суду заяву, у якій просила розгляд справи провести без участі представника відповідача, указала, що відповідач визнає позовні вимоги.

Відповідач ОСОБА_3 також у підготовче судове засідання не з`явилася, про дату, час та місце підготовчого судового засідання була повідомлена належним чином, що підтверджується рекомендованим повідомленням про вручення поштового відправлення (а. с. 48).

Відповідно до ч. 2 ст. 247 ЦПК України суд проводить судове засідання без здійснення фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу.

Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 251 ЦПК України суд зобов`язаний зупинити провадження у справі у разі смерті або оголошення особи померлою, яка була стороною у справі, якщо спірні правовідносини допускають правонаступництво.

Відповідно до положень ст. 48 ЦПК України сторонами в цивільному процесі є позивач і відповідач. Позивачем і відповідачем можуть бути фізичні і юридичні особи, а також держава.

Фізичною особою вважається людина як учасник цивільних правовідносин (ст.24 ЦК України). Цивільна правоздатність фізичної особи припиняється у момент її смерті (ч. 4 ст. 25 ЦК України).

Частинами 1 та 2 ст. 55 ЦПК України передбачено, що в разі смерті фізичної особи, припинення юридичної особи, заміни кредитора чи боржника у зобов`язанні, а також в інших випадках заміни особи у відносинах, щодо яких виник спір, суд залучає до участі у справі правонаступника відповідної сторони або третьої особи на будь-якій стадії цивільного процесу. Усі дії, вчинені в цивільному процесі до вступу правонаступника, обов`язкові для нього так само, як вони були обов`язкові для особи, яку він замінив.

Процесуальне правонаступництво це заміна сторони або третьої особи (правопопередника) іншою особою (правонаступником) у зв`язку з вибуттям із процесу суб`єкта спірного або встановленого рішенням суду правовідношення, за якої до правонаступника переходять усі процесуальні права та обов`язки правопопередника і він продовжує в цивільному судочинстві участь останнього.

Згідно з приписами ч. 1 ст. 1216 ЦК України спадкуванням є перехід прав та обов`язків (спадщини) від фізичної особи, яка померла (спадкодавця), до інших осіб (спадкоємців).

Відповідно до ст. 1218 ЦК України до складу спадщини входять усі права та обов`язки, що належали спадкодавцеві на момент відкриття спадщини і не припинилися внаслідок його смерті.

Згідно з ч. 1 ст. 1220 ЦК України спадщина відкривається внаслідок смерті особи або оголошення її померлою.

Згідно з ч. 1 ст. 1269 ЦК України спадкоємець, який бажає прийняти спадщину, але на час відкриття спадщини не проживав постійно із спадкодавцем, має подати нотаріусу або в сільських населених пунктах уповноваженій на це посадовій особі відповідного органу місцевого самоврядування заяву про прийняття спадщини.

Відповідно до ч. 1 ст. 1270 ЦК України для прийняття спадщини встановлюється строк у шість місяців, який починається з часу відкриття спадщини.

Відповідно до копії свідоцтва про смерть серія НОМЕР_1 (актовий запис № 38 від 28 квітня 2022 року) позивач ОСОБА_1 померла ІНФОРМАЦІЯ_1 у с. Коломійцівка Ніжинського району Чернігівської області (а. с. 50).

Отже, чинним законодавством встановлено строк у шість місяців для прийняття спадкоємцями спадщини після смерті позивача ОСОБА_1 , яка померла в процесі судового розгляду справи.

Згідно з п. 1 ч. 1 ст. 253 ЦПК України провадження у справі зупиняється у випадках, встановлених п. п. 1, 3 ч. 1ст. 251 ЦПК України до залучення у справі правонаступника чи законного представника.

Ураховуючи те, що позивач ОСОБА_1 померла, а спірні правовідносини у справі допускають правонаступництво, дослідивши матеріали справи, суд робить висновок про необхідність зупинення провадження у справі до залучення до участі у справі правонаступників померлої.

Керуючись ст. ст. 247, 251, 253 ЦПК України, суд

ПОСТАНОВИВ:

Зупинити провадження в цивільній справі за позовом ОСОБА_1 , ОСОБА_2 до Макіївської об`єднаної територіальної громади в особі Макіївської сільської ради, ОСОБА_3 про визнання права власності на нерухоме майно до залучення до участі у справі правонаступників ОСОБА_1 , яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1 .

Ухвала може бути оскаржена протягом п`ятнадцяти днів з дня її проголошення до суду апеляційної інстанції. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини судового рішення або у разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Суддя Анатолій КРУПИНА

СудНосівський районний суд Чернігівської області
Дата ухвалення рішення14.07.2022
Оприлюднено19.07.2022
Номер документу105272737
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із відносин спадкування, з них за законом.

Судовий реєстр по справі —741/98/22

Рішення від 12.05.2023

Цивільне

Носівський районний суд Чернігівської області

Крупина А. О.

Ухвала від 03.03.2023

Цивільне

Носівський районний суд Чернігівської області

Крупина А. О.

Ухвала від 14.07.2022

Цивільне

Носівський районний суд Чернігівської області

Крупина А. О.

Ухвала від 05.06.2022

Цивільне

Носівський районний суд Чернігівської області

Крупина А. О.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні