Справа № 591/3305/20
Провадження № 1-кп/591/158/22
У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
18 липня 2022 р. м. Суми
Зарічний районний суд м. Суми в складі судді ОСОБА_1 розглянувши справу відносно ОСОБА_2 ,обвинуваченого увчиненні кримінальногоправопорушення,передбаченого ч.1ст.366 КК України,-
ВСТАНОВИВ:
В провадженні Зарічного районного суду знаходиться вказана справа.
Указом Президента України від 15.03.2022 року «Про продовження строку дії воєнного стану в Україні», затвердженого ЗУ від 15.03.2022 року строк дії воєнного стану з продовжено до серпня 2022 року.
Від адвоката ОСОБА_3 надійшло клопотання про проведення судового засідання за її участі в режимі відеоконференції, посилаючись на те, що вона перебуває за межами України.
Відповідно до ст.336 КПК України, судове провадження може здійснюватися у режимі відеоконференції під час трансляції з іншого приміщення, у тому числі яке знаходиться поза межами приміщення суду (дистанційне судове провадження), у разі: неможливості безпосередньої участі учасника кримінального провадження в судовому провадженні за станом здоров`я або з інших поважних причин та, зокрема, з метою проведення допиту малолітнього або неповнолітнього свідка, потерпілого.
Згідно з ч.5 ст. 336 КПК України, якщо особа, яка братиме участь у судовому провадженні дистанційно, знаходиться у приміщенні, розташованому поза територією юрисдикції суду та поза територією міста, в якому розташований суд, суд своєю ухвалою може доручити суду, на території юрисдикції якого перебуває така особа, здійснити дії, передбачені частиною четвертою цієї статті (вручити такій особі пам`ятку про її процесуальні права, перевірити її документи, що посвідчують особу, та перебувати поряд з нею до закінчення судового засідання).
Крім того, відповідно до п.7 листа Верховного суду України від 03.03.2022 р. «Щодо окремих питань здійснення кримінального провадження в умовах воєнного стану», якщо через об`єктивні обставини учасник кримінального провадження не може брати участь у засіданні в режимі відеоконференцзв`язку за допомогою технічних засобів, визначених КПК України, як виняток можна допускати участь такого учасника в режимі відеоконференцзв`язку за допомогою інших засобів, при цьому треба звернути увагу на роз`яснення такому учаснику його процесуальних прав та обов`язків.
Отже суд вважає, що такі обставини, що адвокатом ОСОБА_3 у її клопотанні є винятковими, роз`яснивши їй права та обов`язки, що визначені ст. 46,47 КПК України. Суд вважає за необхідне проводити судові засідання по справі у дистанційному судовому провадженні, з метою ефективного судового розгляду та дотримання розумних строків розгляду справи.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 107, 336 КПК України, суд -
УХВАЛИВ:
Клопотання адвоката ОСОБА_3 задовольнити.
Забезпечити участь адвоката ОСОБА_3 у судових засіданнях у справі за обвинуваченням ОСОБА_2 , обвинуваченого у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 366 КК України, в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів за допомогою комплексу технічних засобів та програмного забезпечення «EasyCon».
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя ОСОБА_4 -Когер
Суд | Зарічний районний суд м.Сум |
Дата ухвалення рішення | 18.07.2022 |
Оприлюднено | 25.01.2023 |
Номер документу | 105279184 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Злочини у сфері господарської діяльності Легалізація (відмивання) доходів, одержаних злочинним шляхом |
Кримінальне
Зарічний районний суд м.Сум
Мальована-Когер В. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні