Ухвала
від 17.07.2022 по справі 480/13248/21
СУМСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

СУМСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

У Х В А Л А

18 липня 2022 року Справа № 480/13248/21

Сумський окружний адміністративний суд у складі судді Кравченка Є.Д., розглянувши в порядку письмового провадження в приміщенні суду в м. Суми клопотання Тростянецької міської ради про закриття провадження в адміністративній справі за позовом Головного управління ДПС у Сумській області до Тростянецької міської ради, третя особа - Дочірнє підприємство «РЕМСЕРВІС-2» Комунального підприємства Тростянецької міської ради «Тростянецьке ЖЕУ» про звернення стягнення податкового боргу,-

В С Т А Н О В И В:

Головне управління ДПС у Сумській області (вул. Іллінська, буд. 13,м. Суми,Сумська область,40009), звернулося до Сумського окружного адміністративного суду з позовною заявою до Тростянецької місько ради (вул. Миру, 6,м. Тростянець,Сумська область,42600), третя особа - Дочірнє підприємство «РЕМСЕРВІС-2» Комунального підприємства Тростянецької міської ради «Тростянецьке ЖЕУ» (код ЄДРПОУ 35157361, 42600, Сумська область, м. Тростянець, вул. Вознесенська, 72), в якій просить звернути стягнення податкового боргу з податку на додану вартість із вироблених в Україні товарів (робіт, послуг) Дочірнього підприємства «РЕМСЕРВІС-2» Комунального підприємства Тростянецької міської ради «Тростянецьке ЖЕУ» (код ЄДРПОУ 35157361) у розмірі 82 469 грн. 69 коп. (вісімдесят дві тисячі чотириста шістдесят дев`ять гри. 69 коп.) на кошти Тростянецької міської ради (код ЄДРПОУ 24006361) отримувач ГУК Сумська область/Тростянецька МТГ/14050100 на р/р UА448999980313030029000018518, код отримувача 37970404, банк отримувача Казначейство України (ЕАП), МФО банка одержувача 899998.

Ухвалою суду від 14.12.2021 позовну заяву прийнято до розгляду, відкрито провадження у справі, призначено справу до розгляду в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін.

Від Тростянецької міської ради до суду надійшов письмовий відзив, в якому зазначено, що згідно з інформацією з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, розміщеною в загальному доступі на сайті Міністерства юстиції України, за організаційно-правовою формою «РЕМСЕРВІС-2» є дочірнім підприємством, засновником якого є комунальне підприємство Тростянецької міської ради «Тростянецьке ЖЕУ». Отже, в даному випадку Тростянецька міська рада не є належним відповідачем в даній справі.

Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 19 Кодексу адміністративного судочинства України юрисдикція адміністративних судів поширюється на справи у публічно-правових спорах, зокрема спорах фізичних чи юридичних осіб із суб`єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів чи індивідуальних актів), дій чи бездіяльності, крім випадків, коли для розгляду таких спорів законом встановлено інший порядок судового провадження.

Враховуючи, що засновником дочірнього підприємства «РЕМСЕРВІС-2» є інше підприємство, а саме КП ТМР «Тростянецьке ЖЕУ», яке і має бути відповідачем, зважаючи на норми Господарського процесуального кодексу, а також Кодексу адміністративного судочинства України, Тростянецька міська рада вважає, що позовну заяву Головного управління ДПС у Сумській області слід розглядати саме за правилами господарського судочинства, а тому просить закрити провадження у справі відповідно до п.1 ч.1 статті 238 Кодексу адміністративного судочинства України.

Дослідивши матеріали справи, оцінивши доводи клопотання про закриття провадження у справі, суд дійшов висновку, що воно не підлягає задоволенню, виходячи з наступного.

Відповідно до ч. 1 ст. 4 КАС України завданням адміністративного судочинства є справедливе, неупереджене за своєчасне вирішення судом спорів у сфері публічно-правових відносин з метою ефективного захисту прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб від порушень з боку суб`єктів владних повноважень.

Статтею 4 КАС України визначено, що адміністративна справа - це переданий на вирішення адміністративного суду публічно-правовий спір, у якому: хоча б одна сторона здійснює публічно-владні управлінські функції, в тому числі на виконання делегованих повноважень, і спір виник у зв`язку із виконанням або невиконанням такою стороною зазначених функцій; або хоча б одна сторона падає адміністративні послуги на підставі законодавства, яке уповноважує або зобов`язує надавати такі послуги виключно суб`єкта владних повноважень, і спір виник у зв`язку із наданням або ненаданням такою стороною зазначених послуг; або хоча б одна сторона є суб`єктом виборчого процесу або процесу референдуму і спір виник у зв`язку із порушенням її прав у такому процесі з боку суб`єкта владних повноважень або іншої особи. Позивач - це особа, на захист прав, свобод та інтересів якої подано позов до адміністративного суду, а також суб`єкт владних повноважень, на виконання повноважень якого подано позов до адміністративного суду. Відповідач - не суб`єкт владних повноважень, а у випадках, визначених законом, й інші особи, до яких звернена вимога позивача.

Згідно із п. 5 ч. 1 ст. 19 КАС України юрисдикція адміністративних судів поширюється на справи у публічно-правових спорах, зокрема, за зверненням суб`єкта владних повноважень у випадках, коли право звернення до суду для вирішення публічно-правового спору надано такому суб`єкту законом.

Відповідно до п.п. 20.1.34 п. 20.1 ст. 20 Податкового кодексу України контролюючий орган має право звертатись до суду щодо стягнення коштів платника податків, який має податковий борг, з рахунків у банках, що обслуговують такого платника податків, на суму податкового боргу або його частини.

Пунктом 95.3 ст. 95 Податкового кодексу України встановлено, що стягнення коштів з рахунків платника податків у банках, обслуговуючих такого платника податків, та з рахунків платників податків у системі електронного адміністрування податку на додану вартість, відкритих в центральному органі виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері казначейського обслуговування бюджетних коштів, здійснюється за рішенням суду, яке направляється до виконання контролюючим органам, у розмірі суми податкового боргу або його частини.

Відповідно до п. 95.4 ст. 95 Податкового кодексу України контролюючий орган на підставі рішення суду здійснює стягнення коштів у рахунок погашення податкового боргу за рахунок готівки, що належної такому платнику податків.

Суд зауважує, що у даному випадку Головне управління ДПС у Сумській області звернулось до суду з метою стягнення податкового боргу Дочірнього підприємства «РЕМСЕРВІС-2» Комунального підприємства Тростянецької міської ради «Тростянецьке ЖЕУ», користуючись правом, наданим позивачу як суб`єкту владних повноважень законом, а саме п.п. 20.1.34 п. 20.1 ст. 20 Податкового кодексу України.

Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 19 ЦПК суди розглядають у порядку цивільного судочинства справи, що виникають з цивільних, земельних, трудових, сімейних, житлових та інших правовідносин, крім справ, розгляд яких здійснюється в порядку іншого судочинства.

Суд дійшов висновку, що даний спір не стосується приватно-правових відносин, оскільки виник на підставі реалізації державним органом своїх владних управлінських функцій щодо адміністрування сплати податків, а отже він є публічно-правовим та підлягає розгляду в порядку адміністративного судочинства.

Згідно із п. 1 ч. 1 ст. 238 КАС України суд закриває провадження у справі якщо справу не належить розглядати за правилами адміністративного судочинства.

Враховуючи викладене, суд вважає, що підстави для закриття провадження у справі відсутні, а тому клопотання відповідача задоволенню не підлягає.

Керуючись ст. 238, 248 КАС України, суд, -

У Х В А Л И В:

У задоволенні клопотання Тростянецької міської ради про закриття провадження по справі № 480/13248/21 за позовом Головного управління ДПС у Сумській області до Тростянецької міської ради, третя особа - Дочірнє підприємство «РЕМСЕРВІС-2» Комунального підприємства Тростянецької міської ради «Тростянецьке ЖЕУ» про звернення стягнення податкового боргу - відмовити.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею і оскарженню не підлягає.

Суддя Є.Д. Кравченко

СудСумський окружний адміністративний суд
Дата ухвалення рішення17.07.2022
Оприлюднено20.07.2022
Номер документу105285685
СудочинствоАдміністративне
КатегоріяСправи з приводу адміністрування податків, зборів, платежів, а також контролю за дотриманням вимог податкового законодавства, зокрема щодо погашення податкового боргу, з них стягнення податкового боргу