465/6402/19
2/465/492/22
УХВАЛА
підготовчого судового засідання
19.07.2022 року місто Львів
Франківський районний суд м. Львова у складі:
головуючої судді Мигаль Г.П.,
при секретарі судового засідання Титикайло І.Ю.,
розглядаючи у відкритому підготовчому судовому засіданні в місті Львові матеріали цивільної справи за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Національної поліції у Львівській області, Прокуратури Львівської області, треті особи, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору Головне управління Державної фіскальної служби у Львівській області, Перша Львівська державна нотаріальна контора, про усунення перешкод в користуванні майном шляхом звільнення його з-під арешту,
встановив:
У провадженні суду знаходиться цивільна за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Національної поліції у Львівській області, Прокуратури Львівської області, треті особи, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору Головне управління Державної фіскальної служби у Львівській області, Перша Львівська державна нотаріальна контора, про усунення перешкод в користуванні майном шляхом звільнення його з-під арешту,
Представники відповідачів подали до суду клопотання про залучення до участі у справі в якості третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору Товариства з обмеженою відповідальністю «Карат», зважаючи, що рішення по справі може вплинути на права та інтереси підприємства.
Здійснюючи правосуддя, суд захищає права, свободи та інтереси фізичних осіб, права та інтереси юридичних осіб, державні та суспільні інтереси у спосіб, визначений законом або договором (ст.5 ЦПК України).
Відповідно положень ч.5 ст.12 цього ж Кодексу, суд, зберігаючи об`єктивність і неупередженість: 1) керує ходом судового процесу; 2) сприяє врегулюванню спору шляхом досягнення угоди між сторонами; 3) роз`яснює у випадку необхідності учасникам судового процесу їхні процесуальні права та обов`язки, наслідки вчинення або невчинення процесуальних дій; 4) сприяє учасникам судового процесу в реалізації ними прав, передбачених цим Кодексом; 5) запобігає зловживанню учасниками судового процесу їхніми правами та вживає заходів для виконання ними їхніх обов`язків.
Частинами 1 та 5 ст.53 ЦПК України визначено, що треті особи, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору, можуть вступити у справу на стороні позивача або відповідача до закінчення підготовчого провадження у справі або до початку першого судового засідання, якщо справа розглядається в порядку спрощеного позовного провадження, у разі коли рішення у справі може вплинути на їхні права або обов`язки щодо однієї зі сторін. Їх може бути залучено до участі у справі також за заявою учасників справи.
Про залучення третіх осіб до участі у справі суд постановляє ухвалу, в якій зазначає, на які права чи обов`язки такої особи та яким чином може вплинути рішення суду у справі. Як видно з матеріалів справи.
Як видно з матеріалів справи, предметом спору є усунення перешкод в користуванні майном шляхом звільнення його з-під арешту. У провадженні Франківського районного суду м. Львова перебувала цивільна справа за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «Карат» про визнання права власності на майно, яке є предметом спору у цій справі.
Відтак ухвалення рішення за результатами розгляду справи може суттєво вплинути на права або обов`язки Товариства з обмеженою відповідальністю «Карат».
Таким чином, суд дійшов переконання про необхідність залучення Товариства з обмеженою відповідальністю «Карат» до участі у справі в якості третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору.
Враховуючи наведене, суд, відповідно до вимог ст.181 ЦПК України, вважає за можливе визначити третій особі, строк для надання пояснень щодо позову або відзиву, який дозволить третій особі підготувати свої міркування, аргументи та відповідні докази та надати пояснення до позову або відзиву, а іншим учасникам справи - отримати відповідь на такі пояснення завчасно до початку розгляду справи по суті, тобто не пізніше ніж за три дні до проведення судового засідання по справі.
Згідно з ч.1, 2 ст.210 ЦПК України, суд має розпочати розгляд справи по суті не пізніше ніж через шістдесят днів з дня відкриття провадження у справі, а у випадку продовження строку підготовчого провадження - не пізніше наступного дня з дня закінчення такого строку. Суд розглядає справу по суті протягом тридцяти днів з дня початку розгляду справи по суті.
Однією з основних засад здійснення цивільного судочинства, відповідно до положень ст.2 ЦПК України є розумність строків розгляду справи судом.
Частиною 2 ст.121 ЦПК України, визначено, що строк є розумним, якщо він передбачає час, достатній, з урахуванням обставин справи, для вчинення процесуальної дії, та відповідає завданню цивільного судочинства.
З урахуванням завдань та основних засад цивільного судочинства, обставин справи, зважаючи на залучення до участі у справі третьої особи, яка не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору, суд вважає, що судове засідання слід відкласти.
Керуючись ст.53, 223, 240 ЦПК України, суд -
постановив:
Залучити Товариство з обмеженою відповідальністю «Карат» (81053, Львівська область, Яворівський район, місто Новояворівськ, вулиця Степана Бандери, будинок 8, квартира 8, код ЄДРПОУ 20765621) в якості третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору, до участі у справі за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Національної поліції у Львівській області, Прокуратури Львівської області, треті особи, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору Головне управління Державної фіскальної служби у Львівській області, Перша Львівська державна нотаріальна контора, про усунення перешкод в користуванні майном шляхом звільнення його з-під арешту.
Розгляд справи відкласти на 06 жовтня 2022 року о 09 годині 30 хвилин.
Роз`яснити третій особі, що відповідно до ч.6,7 ст.53 ЦПК України, треті особи, які не заявляють самостійних вимог, мають процесуальні права і обов`язки, встановленістаттею 43цього Кодексу.
Вступ у справу третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору, не тягне за собою розгляду справи спочатку.
Встановити третій особі строк для надання для надання пояснень щодо позову або відзиву, не пізніше ніж за три дні до проведення підготовчого судового засідання.
Згідно зі ст.181 ЦПК України, у поясненнях третьої особи щодо позову або відзиву третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору, викладає свої аргументи і міркування на підтримку або заперечення проти позову. Пояснення третьої особи підписуються третьою особою або її представником. До пояснень третьої особи застосовуються правила, встановленічастинами третьою - шостоюстатті 178 цього Кодексу.
Викликати в наступне судове засідання учасників справи.
Роз`яснити учасникам справи наслідки неявки в судове засідання в залежності від їх процесуального статусу.
Ухвала апеляційному оскарженню не підлягає.
Головуючий суддя Мигаль Г.П.
Суд | Франківський районний суд м.Львова |
Дата ухвалення рішення | 19.07.2022 |
Оприлюднено | 21.07.2022 |
Номер документу | 105320144 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи про звільнення майна з-під арешту (виключення майна з опису) |
Цивільне
Франківський районний суд м.Львова
Мигаль Г. П.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні