Ухвала
від 20.07.2022 по справі 918/268/22
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД РІВНЕНСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД РІВНЕНСЬКОЇ ОБЛАСТІ

вул. Набережна, 26-А, м. Рівне, 33013, тел. (0362) 62 03 12, код ЄДРПОУ: 03500111,

e-mail: inbox@rv.arbitr.gov.ua, вебсайт: https://rv.arbitr.gov.ua

УХВАЛА

про відкладення розгляду справи

20 липня 2022 рокум. РівнеСправа № 918/268/22

Господарський суд Рівненської області у складі: суддя Романюк Р.В.,

за участю секретаря судового засідання Костюкович Ю.С., у справі

за позовом Приватного підприємства "ТОРНАДО - ЗАХІД"

до Товариства з обмеженою відповідальністю "STAR CASINGS"

про стягнення коштів

За участю представників сторін:

від позивача: Вовк С.С. (керівник);

від позивача: Федунишин О.Д. (довіреність № ТЗ-2022/01 від 19.07.2022 року);

від відповідача: не з`явився.

ВСТАНОВИВ:

Приватне підприємство "ТОРНАДО - ЗАХІД" звернулося до Господарського суду Рівненської області з позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю "STAR CASINGS" в якому просить стягнути заборгованість в сумі 15 550,00 доларів США.

Ухвалою Господарського суду Рівненської області від 20.05.2022 року позовну заяву Приватного підприємства "ТОРНАДО - ЗАХІД" до Товариства з обмеженою відповідальністю "STAR CASINGS" про стягнення коштів, залишено без руху. Надано Приватному підприємству "ТОРНАДО - ЗАХІД" 5-денний строк з дня отримання даної ухвали через відділ канцелярії та документального забезпечення Господарського суду Рівненської області подати суду докази відправлення копії позовної заяви і доданих до неї документів відповідачу - Товариству з обмеженою відповідальністю "STAR CASINGS" (Республіка Узбекистан, м. Ташкент, Учтепинський район, 26-буд., 23-кв.).

Ухвалою Господарського суду Рівненської області від 23.06.2022 року прийнято позовну заяву до розгляду, відкрито провадження у справі, постановлено здійснювати розгляд справи за правилами загального позовного провадження та призначено підготовче засідання на "20" липня 2022 р.

Представник відповідача в судове засідання 20.07.2022 року не з`явився.

Частиною 1 статті 182 Господарського процесуального кодексу України встановлено, що підготовче засідання проводиться судом з повідомленням учасників справи.

Відповідно до п. 1 та п. 3 ч. 2 ст. 183 Господарського процесуального кодексу України, суд відкладає підготовче засідання в межах визначеного цим Кодексом строку підготовчого провадження у випадках: визначених частиною другою статті 202 цього Кодексу; в інших випадках, коли питання, визначені частиною другою статті 182 цього Кодексу, не можуть бути розглянуті у даному підготовчому засіданні.

Судом встановлено, що відповідачем у справі є Товариство з обмеженою відповідальністю "STAR CASINGS" (ІПН 305410902), який є нерезидентом та зареєстрований за адресою: Республіка Узбекистан, м. Ташкент, Учтепинський район, 26-буд., 23-кв.. Інформація про наявність на території України його представника в матеріалах позовної заяви відсутня.

Відповідно до ст. 365 Господарського процесуального кодексу України (далі ГПК України), іноземні особи мають такі самі процесуальні права та обов`язки, що і громадяни України та юридичні особи, створені за законодавством України, крім винятків, встановлених законом або міжнародним договором, згода на обов`язковість якого надана Верховною Радою України.

Статтею 367 ГПК України визначено, що у разі якщо в процесі розгляду справи господарському суду необхідно вручити документи, отримати докази, провести окремі процесуальні дії на території іншої держави, господарський суд може звернутися з відповідним судовим дорученням до іноземного суду або іншого компетентного органу іноземної держави (далі - іноземний суд) у порядку, встановленому цим Кодексом або міжнародним договором, згода на обов`язковість якого надана Верховною Радою України. Судове доручення надсилається у порядку, встановленому цим Кодексом або міжнародним договором, згода на обов`язковість якого надана Верховною Радою України, а якщо міжнародний договір не укладено - Міністерству юстиції України, яке надсилає доручення Міністерству закордонних справ України для передачі дипломатичними каналами.

Відповідно до статті 5 Договору між Україною та Республікою Узбекистан про правову допомогу та правові відносини у цивільних та сімейних справах, який підписано 19.02.1998 року, ратифіковано 05.11.1998 року та набув чинності 19.06.1999 року (далі - Договір) при наданні правової допомоги установи юстиції Договірних Сторін зносяться одна з одною через Міністерство юстиції України і Міністерство юстиції Республіки Узбекистан, якщо цим Договором не встановлено інший порядок зносин.

Згідно за статтею 17 Договору, установи юстиції Договірних Сторін у стосунках одна з одною при виконанні цього Договору користуються українською, узбецькою та російською мовами. Документи, що направляються на мові запитуючої Договірної Сторони, супроводжуються перекладом на мову запитуваної Договірної Сторони чи на російську мову, якщо цим Договором не передбачено інше. Підтвердження вірності письмового перекладу документів здійснюється відповідно до законодавства Договірних Сторін та положень цього Договору.

Статтею 10 Договору визначено, що установа юстиції запитуваної Договірної Сторони здійснює вручення документів відповідно до прохання та правил, діючих на території цієї Договірної Сторони, якщо документи, що вручаються, складені мовою цієї держави чи російською мовою або забезпечені належно завіреним перекладом. В протилежному випадку вона передає документи одержувачу, якщо він згоден добровільно їх прийняти. Підтвердження вірності перекладу документів, призначених для вручення, здійснює установа юстиції, від якої виходить прохання, або дипломатичний чи консульський представник однієї з Договірних Сторін. Якщо документи не можуть бути вручені за адресою, вказаною у проханні, запитувана установа юстиції вживає відповідно до законодавства своєї держави заходів, необхідних для встановлення адреси. В разі, коли встановлення адреси виявиться неможливим, запитувана установа юстиції повідомляє про це запитуючу установу юстиції та повертає їй документи, що підлягають врученню.

Статтею 11 Договору передбачено, що підтвердження вручення документів оформлюється відповідно до правил, що діють на території запитуваної Договірної Сторони. У підтвердженні повинні бути зазначені спосіб, місце і час вручення, а також особа, якій вручено документи. Підтвердження вручення документів направляється запитуваній установі юстиції.

Відповідно до абзаців 1 - 4 пункту 2.3 Інструкції про порядок виконання міжнародних договорів з питань надання правової допомоги в цивільних справах щодо вручення документів, отримання доказів та визнання і виконання судових рішень (далі - Інструкція), затвердженої наказом Міністерства юстиції України, Державної судової адміністрації № 1092/5/54 від 27.06.2008 р., зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 02.07.2008 р. за № 573/15264 (із змінами і доповненнями, внесеними наказами Міністерства юстиції України, Державної судової адміністрації України), доручення та документи, що до нього додаються, складаються мовою, передбаченою відповідним міжнародним договором України. Якщо доручення чи документи, що до нього додаються, складено українською мовою, слід додавати завірений переклад на мову запитуваної держави або на іншу мову, передбачену міжнародним договором України. Документи, що підлягають врученню згідно з дорученням суду України, складаються мовою запитуваної держави чи іншою мовою, передбаченою міжнародним договором України, або супроводжуються завіреним перекладом на таку мову. У відповідних випадках документи, що підлягають врученню, можуть бути складені або перекладені на ту мову, яку, як є підстави вважати, розуміє особа, якій необхідно вручити документи. Це окремо визначається судом України у дорученні.

Згідно абз. 1 та абз. 2 п. 2.1.3. Інструкції визначено, що якщо міжнародним договором України не передбачено інше, доручення про вручення документів складається згідно з додатком 1. Також додається формуляр підтвердження про вручення документа згідно з додатком 2. До доручення про вручення виклику до суду обов`язково додається виклик (повідомлення) про день судового розгляду, форма якого наведена в додатку 3, разом з повідомленням про гарантії особі, яка викликається, імунітету від адміністративної/кримінальної відповідальності у разі її явки до компетентного органу України, передбачені відповідним міжнародним договором. Виклик (повідомлення) про день судового розгляду друкується на чистих аркушах паперу, без штампів суду.

Частинами 1 та 3 статті 368 ГПК України встановлено, що зміст і форма судового доручення про надання правової допомоги повинні відповідати вимогам міжнародного договору, згода на обов`язковість якого надана Верховною Радою України, а якщо його не укладено - вимогам частин другої - четвертої цієї статті. Судове доручення про надання правової допомоги оформлюється українською мовою. До судового доручення додається засвідчений переклад офіційною мовою відповідної держави, якщо інше не встановлено міжнародним договором, згода на обов`язковість якого надана Верховною Радою України.

За таких обставин, враховуючи необхідність повідомлення Товариства з обмеженою відповідальністю "STAR CASINGS" (ІПН 305410902) за адресою: Республіка Узбекистан, м. Ташкент, Учтепинський район, 26-буд., 23-кв., про розгляд справи та з метою забезпечення реалізації принципів змагальності та рівності перед законом і судом, суд, керуючись вимогами ст. 367 ГПК України, вважає за необхідне надіслати судове доручення про надання правової допомоги з підтвердженням про вручення цієї ухвали в нотаріально засвідченому перекладі до Міністерства юстиції Республіки Узбекистан з метою їх вручення відповідачу. Обов`язок з перекладу цієї ухвали, судового доручення та підтвердження про вручення документа російською мовою покладається на позивача.

Перелік обов`язків позивача, який відповідно до частини 1 статті 41 ГПК України є учасником справи, визначений, зокрема, статтею 42 ГПК України, в силу пункту 7 частини 2 якої, учасники справи зобов`язані виконувати інші процесуальні обов`язки, визначені законом або судом.

Відповідно до п. 4 ч. 1 ст. 228 ГПК України, суд може за заявою учасника справи, а також з власної ініціативи зупинити провадження у справі у випадках: звернення із судовим дорученням про надання правової допомоги або вручення виклику до суду чи інших документів до іноземного суду або іншого компетентного органу іноземної держави.

Провадження у справі зупиняється у випадках, встановлених пунктом 4 частини першої статті 228 цього Кодексу - до надходження відповіді від іноземного суду або іншого компетентного органу іноземної держави на судове доручення про надання правової допомоги, вручення виклику до суду чи інших документів (п. 8 ч. 1 ст. 229 ГПК України).

Згідно з ч. 1 ст. 117 ГПК України, зупинення провадження у справі зупиняє перебіг процесуальних строків.

З огляду на зазначене, враховуючи направлення господарським судом судових та позасудових документів для вручення за кордоном, для належного повідомлення учасника процесу про дату, час та місце розгляду справи, суд дійшов висновку про зупинення провадження у справі № 918/268/22, у зв`язку зі зверненням з судовим дорученням.

Крім того, згідно з пунктом 2.2. Інструкції, у разі надіслання судом України доручення для виконання за кордоном цивільна справа, у зв`язку з якою складається доручення, призначається до розгляду з урахуванням розумних строків пересилання документів та виконання направленого доручення за кордоном. У разі можливості судом України призначається дата наступного судового засідання, на яке може прибути особа, що викликається.

З огляду на зазначене, з урахуванням строків пересилання документів та виконання направленого доручення за кордоном та з метою надання можливості учасникам скористатися процесуальними правами визначеними ст. 42, 46 ГПК України, суд дійшов висновку про відкладення підготовчого засідання.

Керуючись ст.ст. 182, 183, 202, 232 235, 228, 229, 365, 367 Господарського процесуального кодексу України, суд -

УХВАЛИВ:

1. Відкласти підготовче засідання на "21" грудня 2022 р. об 14:00 год. Засідання відбудеться у приміщенні Господарського суду Рівненської області за адресою: м. Рівне, вул. Набережна, 26А, зал судових засідань № 13.

2. Зобов`язати позивача - Приватне підприємство "ТОРНАДО - ЗАХІД" (77065, Івано - Франківська обл., Рогатинський район, смт. Букачівці, вул. Лепкого, буд. 10, код ЄДРПОУ 38249784) до 20 серпня 2022 року здійснити переклад даної ухвали суду, ухвали Господарського суду Рівненської області від 23.06.2022 року у справі № 918/268/22, позовної заяви і доданих до неї документів, судового доручення про надання правової допомоги з підтвердженням про вручення документа на російську мову та надати по 3 (три) нотаріально засвідчені примірники цих перекладів Господарському суду Рівненської області.

3. Після отримання від Приватного підприємства "ТОРНАДО - ЗАХІД" документів, направити їх Товариству з обмеженою відповідальністю "STAR CASINGS" (Республіка Узбекистан, м. Ташкент, Учтепинський район, 26-буд., 23-кв., ІПН 305410902) в порядку, визначеному статтею 5 Договору між Україною та Республікою Узбекистан про правову допомогу та правові відносини у цивільних та сімейних справах.

4. Звернутися через Міністерство юстиції України з судовим дорученням до Міністерства юстиції Республіки Узбекистан про вручення Товариству з обмеженою відповідальністю "STAR CASINGS" (ІПН 305410902) за адресою: Республіка Узбекистан, м. Ташкент, Учтепинський район, 26-буд., 23-кв, позовної заяви і доданих до неї документів, ухвали суду від 23.06.2022 року, ухвали суду від 20.07.2022 року, в порядку, визначеному Договором між Україною і Республікою Узбекистан про правову допомогу та правові відносини у цивільних та сімейних справах.

5. Попередити сторони, що за невиконання вимог господарського суду передбачена відповідальність у відповідності з ст. 135 Господарського процесуального кодексу України.

6. Роз`яснити Приватному підприємству "ТОРНАДО - ЗАХІД", що у випадку невиконання вимог суду, викладених у пункті 2 резолютивної частини цієї ухвали, позовну заяву може бути залишено без розгляду на підставі пункту 4 частини 1статті 226 Господарського процесуального кодексу України.

7. Провадження у справі № 918/268/22 зупинити.

Ухвала набирає законної сили негайно після її оголошення. Ухвали, постановлені судом поза межами судового засідання або в судовому засіданні у разі неявки всіх учасників справи, розгляду справи без повідомлення (виклику) учасників справи, набирають законної сили з моменту їх підписання суддею (суддями).

Ухвала може бути оскаржена до Північно - західного апеляційного господарського суду в порядку та строки, встановлені статтями 254 - 257 Господарського процесуального кодексу України. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або у разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

Веб-адреса сторінки на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет, за якою учасники справи можуть отримати інформацію по справі, що розглядається - http://rv.arbitr.gov.ua.

Суддя Р.В. Романюк

СудГосподарський суд Рівненської області
Дата ухвалення рішення20.07.2022
Оприлюднено21.07.2022
Номер документу105324679
СудочинствоГосподарське
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема, договорів Невиконання або неналежне виконання зобов’язань купівлі-продажу поставки товарів, робіт, послуг

Судовий реєстр по справі —918/268/22

Судовий наказ від 05.09.2023

Господарське

Господарський суд Рівненської області

Романюк Р.В.

Рішення від 11.07.2023

Господарське

Господарський суд Рівненської області

Романюк Р.В.

Рішення від 11.07.2023

Господарське

Господарський суд Рівненської області

Романюк Р.В.

Ухвала від 14.06.2023

Господарське

Господарський суд Рівненської області

Романюк Р.В.

Ухвала від 14.06.2023

Господарське

Господарський суд Рівненської області

Романюк Р.В.

Ухвала від 17.01.2023

Господарське

Господарський суд Рівненської області

Романюк Р.В.

Ухвала від 17.01.2023

Господарське

Господарський суд Рівненської області

Романюк Р.В.

Ухвала від 17.01.2023

Господарське

Господарський суд Рівненської області

Романюк Р.В.

Ухвала від 21.12.2022

Господарське

Господарський суд Рівненської області

Романюк Р.В.

Ухвала від 20.07.2022

Господарське

Господарський суд Рівненської області

Романюк Р.В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні