Справа № 561/580/22
УХВАЛА
про залишення заяви без руху
20 липня 2022 року смт Зарічне
Суддя Зарічненського районного суду Рівненської області Світличний Р.В., розглянувши матеріали цивільної справи за позовом ОСОБА_1 до комунального некомерційного підприємства «Локницький центр первинної медико-санітарної допомоги «Локницької сільської ради про поновлення на роботі, стягнення середнього заробітку за час вимушеного прогул, стягнення моральної шкоди, ?
ВСТАНОВИВ:
20 липня 2022 року ОСОБА_1 звернувся до суду з вказаним позовом.
Позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у ст.ст. 175, 177 ЦПК України, а саме в позові не визначено його ціну за позовною вимогою про стягнення середнього заробітку за час вимушеного прогулу, та не додано документи, що підтверджують сплату судового збору за позовними вимогами:
про стягнення середнього заробітку за час вимушеного прогулу,
про стягнення моральної шкоди у розмірі 100000,00 грн.
Із положень приписів ст. 94, 116, 117 КЗпП України та ст. 1, 2 Закону України від 24 березня 1995 № 108/95-ВР «Про оплату праці» середній заробіток за час вимушеного прогулу за своєю правовою природою є спеціальним видом відповідальності роботодавця та не входить до структури заробітної плати.
Велика Палата Верховного Суду у постанові від 30 січня 2019 у справі № 12-301гс18 дійшла висновку, що пільга щодо сплати судового збору, передбачена пунктом 1 частини першої статті 5 Закону України «Про судовий збір», згідно з якою від сплати судового збору під час розгляду справи в усіх судових інстанціях звільняються позивачі у справах про стягнення заробітної плати та поновлення на роботі, не поширюється на вимоги позивачів про стягнення середнього заробітку за час затримки розрахунку при звільненні (або за час вимушеного прогулу) під час розгляду таких справ в усіх судових інстанціях.
Тобто, заробітна плата, яку просить стягнути позивач, за своєю суттю є середнім заробітком за час вимушеного прогулу, що не підпадає під категорію пільг при сплаті судового збору за п. 1 ч. 1 ст. 5 Закону України «Про судовий збір».
Окрім цього, вимога про відшкодування моральної шкоди у спорі щодо поновлення трудових прав, визначена у грошовому вимірі, стає майновою вимогою, отже, судовий збір за таку вимогу підлягає стягненню як за вимогу майнового характеру. Така правова позиція викладена у постанові ВС КЦС 523/4124/21 від 07 лютого 2022 року).
Ставка судового збору за подання до суду заяви майнового характеру, у відповідності до п. 1 ч. 1 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» становить 1 відсоток ціни позову, але не менше 1 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб і не більше 350 розмірів прожиткового мінімуму.
Ставка судового збору за подання до суду позовної заяви про відшкодування моральної шкоди у відповідності до п. 5 ч. 1 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» становить 1,5 відсотка ціни позову, але не менше 1 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Тобто розмір судового збору, який підлягав сплаті за позовною вимогою становить 1 відсоток ціни позову, який позивач повинна зазначити в позовній заячві та відповідно обрахувати, при цьому він не може бути меншим як 992,40 грн.
Розмір судового збору про стягнення моральної шкоди у розмірі 100000,00 грн. становить 2481,00 грн.
Вказані недоліки позовної заяви повинні бути усунуті шляхом вказівки у позові його ціни, та подання до суду оригіналів документів про сплату судового збору у вказаному за такими реквізитами:
Отримувач платежу ? ГУК у Рівн.обл/Зарiчне сел.тг/22030101; код отримувача (ЄДРПОУ) 38012494; банк отримувача ? Казначейство України (ел. адм. подат.); рахунок отримувача ? UA578999980313121206000017513; код класифікації доходів бюджету ? 22030101; призначення платежу ? *;101; код платника; судовий збір; № справи; Зарічненський районний суд Рівненської області,
або шляхом подачі до суду документів, що підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
У відповідності до ч. 3 ст. 185 ЦПК України якщо позивач відповідно до ухвали суду у встановлений строк виконає вимоги, визначені статтями 175 і 177 цього Кодексу, сплатить суму судового збору, позовна заява вважається поданою в день первісного її подання до суду. Якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається позивачеві.
Керуючись ч. 1 ст. 185 ЦПК України, ?
УХВАЛИВ:
Позовну заяву ОСОБА_1 до комунального некомерційного підприємства «Локницький центр первинної медико-санітарної допомоги «Локницької сільської ради про поновлення на роботі, стягнення середнього заробітку за час вимушеного прогул, стягнення моральної шкоди залишити без руху.
Встановити ОСОБА_1 десятиденний строк з дня вручення копії цієї ухвали для усунення відмічених ухвалою недоліків заяви.
Роз`яснити, що в разі невиконання вказаних в ухвалі вимог, позовна заява буде вважатись неподаною та буде повернута заявнику, що не перешкоджає повторному зверненню із аналогічною заявою до суду.
Копію ухвали надіслати позивачу.
Учасники справиможуть отриматиінформацію щодосправи завеб-адресою: https://zr.rv.court.gov.ua/sud1707/.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею.
Ухвала не підлягає оскарженню окремо від рішення суду.
Суддя: Р.В. Світличний
Суд | Зарічненський районний суд Рівненської області |
Дата ухвалення рішення | 20.07.2022 |
Оприлюднено | 22.07.2022 |
Номер документу | 105331976 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із трудових правовідносин, з них про поновлення на роботі, з них |
Цивільне
Зарічненський районний суд Рівненської області
Світличний Р.В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні