Справа №:755/6026/22
Провадження №: 2-о/755/227/22
УХВАЛА
про відкриття провадження
"20" липня 2022 р. суддя Дніпровського районного суду міста Києва Гаврилова О.В., вивчивши матеріали цивільної справи за заявою-поданням Органу опіки та піклування Дніпровської районної в міста Києві державної адміністрації (місцезнаходження: 02094, м.Київ, бул.Праці, буд. 1/1) в інтересах ОСОБА_1 (зареєстроване місце проживання: АДРЕСА_1 ), заінтересована особа - ОСОБА_2 (зареєстроване місце проживання: АДРЕСА_1 ), про визнання фізичної особи недієздатною та призначення опікуна, -
в с т а н о в и в:
Представник Органу опіки та піклування Дніпровської районної в м.Києві державної адміністрації звернувся до суду з вищевказаною заявою, в якій просить суд визнати ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , недієздатним та призначити опікуном ОСОБА_2 над її сином ОСОБА_1 .
Вказану заяву було передано в провадження судді Гаврилової О.В. у відповідності до протоколу автоматизованого розподілу судової справи між суддями.
Вивчивши зміст заяви та додані до неї документи, приходжу до висновку, що заява віднесена до предметної, суб`єктної, інстанційної та територіальної юрисдикції Дніпровського районного суду м. Києва.
Підстав для залишення заяви без руху, повернення заяви, відмови у відкритті провадження у справі не встановлено.
Зміст і форма заяви, додані до неї документи відповідають вимогам цивільно-процесуального законодавства.
Згідно ч. 3 ст. 294 ЦПК України, справи окремого провадження розглядаються судом з додержанням загальних правил, встановлених цим Кодексом, за винятком положень щодо змагальності та меж судового розгляду. Інші особливості розгляду цих справ встановлені цим розділом.
За змістом ч. 4 ст. 293 ЦПК України, у випадках, встановлених пунктами 1, 3, 4, 9, 10 ч. 2 цієї статті, розгляд справ проводиться судом у складі одного судді і двох присяжних.
Враховуючи викладене, та з огляду на положення п. 1 ч. 2 ст. 293 ЦПК України приходжу до висновку, що справу слід розглядати в порядку окремого провадження, з призначенням судового засідання у складі одного судді та двох присяжних.
Як убачається з матеріалів заяви, в заяві міститься клопотання про витребування з Київської міської психоневрологічної лікарні №2 історії хвороби ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 .
Відповідно до ч. 1 ст. 84 ЦПК України учасник справи у разі неможливості самостійно надати докази, вправі подавати клопотання про витребування доказів судом.
Згідно ч. 3 ст. 84 ЦПК України у разі задоволення клопотання суд своє ухвалою витребовує відповідні докази.
Згідно вимог ч. 3 ст. 177 ЦПК України у разі необхідності до позовної заяви додається клопотання про витребування доказів. В ухвалі про відкриття провадження у справі зазначається, зокрема, результат вирішення заяв і клопотань позивача, що надійшли разом із позовною заявою, якщо їх вирішення не потребує виклику сторін.
Вивчивши клопотання про витребування доказів суд приходить до висновку, що воно підлягає задоволенню, оскільки відомості, які містяться в зазначеному документі, мають значення для правильного вирішення справи.
Відповідно до частин 7-10 ст. 84 ЦПК України особи, які не мають можливості подати доказ, який витребовує суд, або не мають можливості подати такий доказ у встановлені строки, зобов`язані повідомити про це суд із зазначенням причин протягом п`яти днів з дня вручення ухвали.
У разі неповідомлення суду про неможливість подати докази, витребувані судом, а також за неподання таких доказів з причин, визнаних судом неповажними, суд застосовує до відповідної особи заходи процесуального примусу, передбачені цим Кодексом.
Притягнення винних осіб до відповідальності не звільняє їх від обов`язку подати витребувані судом докази.
На підставі викладеного, керуючись статтями 83, 84, 261, 274, 293, 294, 295-300, 353-355 ЦПК України, -
п о с т а н о в и в:
Відкрити провадження у справі за заявою-поданням Органу опіки та піклування Дніпровської районної в м.Києві державної адміністрації в інтересах ОСОБА_1 , заінтересована особа - ОСОБА_2 , про визнання фізичної особи недієздатною та призначення опікуна.
Розгляд справи проводити в порядку окремого провадження, судом у складі одного судді і двох присяжних.
Призначити судове засідання на 25 серпня 2022 року на 15 годин 30 хвилин, яке відбудеться в приміщенні Дніпровського районного суду м. Києва (м. Київ, вул. Сергієнка, 3, каб. 43).
В судове засідання викликати учасників справи.
Справи про обмеження цивільної дієздатності фізичної особи чи визнання фізичної особи недієздатною суд розглядає за участю заявника, особи, щодо якої розглядається справа про визнання її недієздатною, та представника органу опіки та піклування.
Копії ухвали невідкладно направити заявнику, заінтересованій особі та особі, в інтересах якої подано заяву.
Заінтересованій особі направити копію заяви з копіями доданих до неї документів.
Роз`яснити заінтересованій особі її право подати письмові пояснення щодо заяви з посиланням на докази, якими вони обґрунтовуються в строк, що не може перевищувати 15 днів з дня вручення копії даної ухвали.
Роз`яснити учасникам справи, що подання заяв по суті справи є їхнім правом. У разі ненадання учасником справи заяви по суті справи, суд вирішує справу за наявними матеріалами.
Витребувати з КНП «Київська міська психоневрологічна лікарня №2» (02192, м.Київ,
вул. Миропільська, 8) історію хвороби ОСОБА_1 ,
ІНФОРМАЦІЯ_1 , зареєстрованого за адресою: АДРЕСА_1 , та іншу медичну документацію, за наявності такої.
Зазначені докази мають бути подані до Дніпровського районного суду м. Києва (02105, м. Київ, вул. І.Сергієнка, 3, каб. 43) протягом десяти днів з дня отримання ухвали.
У разі не можливості подання доказів, в тому числі в строк встановлений судом, повідомити про це суд, із зазначенням причин, протягом п`яти днів з дня вручення ухвали.
Інформацію по справі можна отримати на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет http://dn.ki.court.gov.ua.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Оскарження ухвал суду, які не передбачені статтею 353 цього Кодексу, окремо від рішення суду не допускається (ч. 2 ст. 352 ЦПК України).
Відповідно до положень ч.2 ст.353 ЦПК України заперечення на ухвали, що не підлягають оскарженню окремо від рішення суду, включаються до апеляційної скарги на рішення суду.
Апеляційна скарга не приймається до розгляду і повертається судом апеляційної інстанції, якщо, скаргу подано на ухвалу, що не підлягає оскарженню окремо від рішення суду (п.4 ч. 5 ст. 357 ЦПК України).
Суддя:
Суд | Дніпровський районний суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 20.07.2022 |
Оприлюднено | 22.07.2022 |
Номер документу | 105339206 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи окремого провадження Справи про обмеження цивільної дієздатності фізичної особи, визнання фізичної особи недієздатною та поновлення цивільної дієздатності фізичної особи, з них: про визнання фізичної особи недієздатною |
Цивільне
Дніпровський районний суд міста Києва
Гаврилова О. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні