Сквирський районний суд Київської області
Справа № 376/862/22
Провадження № 2-о/376/22/2022
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
"13" червня 2022 р.
Сквирський районний суд Київської області у складі:
головуючого - судді Віговського С.І.,
за участю секретаря судового засідання - Кропивлянської С.М.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні цивільну справу № 376/862/22 за заявою ОСОБА_1 , заінтересована особа: Орган опіки та піклування при виконавчому комітеті Сквирської міської ради Київської області, про встановлення опіки над недієздатною особою та призначення опікуна, -
ВСТАНОВИВ:
Заявник звернувся до суду та просить призначити його опікуном ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 . В обґрунтування заявлених вимог посилається на те, що ОСОБА_2 , є хворим та потребує сторонньої допомоги. У зв`язку із наявністю у нього хвороби, він не може розуміти значення своїх дій та керувати ними, відтак, потребує постійного стороннього догляду.
Заявник в судове засідання не з`явився, подав до суду заяву в якій просить суд розглянути справу за його відсутності, заявлені вимоги підтримує в повному обсязі.
Представник заінтересованої особи Органу опіки та піклування Сквирської міської ради Київської області в судове засідання не з`явився, належним чином повідомлений, будь-яких заперечень проти задоволення заяви не подав.
Згідно з ч. 2 ст. 247 ЦПК України фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснювалося.
Згідно з вимогами п. 1 ч. 2 ст. 293 ЦПК України суд розглядає в порядку окремого провадження справи про обмеження цивільної дієздатності фізичної особи, визнання фізичної особи недієздатною та поновлення цивільної дієздатності фізичної особи.
Суд, дослідивши матеріали справи, вважає, що заява підлягає задоволенню з наступних підстав.
Згідно з ч. 1 ст. 2 ЦПК України завданням цивільного судочинства є справедливий, неупереджений та своєчасний розгляд і вирішення цивільних справ з метою ефективного захисту порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб, інтересів держави.
Окрім того 1 ст. 4 ЦПК України передбачено, що кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до суду за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи законних інтересів.
Відповідно до ст. 76 ЦПК України доказами є будь-які фактичні дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин, що обґрунтовують вимоги і заперечення сторін, та інших обставин, які мають значення для вирішення справи.
Згідно з ст. 81 ЦПК України кожна сторона зобов`язана довести ті обставини на які вона посилається як на підставу своїх вимог та заперечень, крім випадків, встановлених ст. 82 ЦПК України.
Судом встановлено, що ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , є рідним дядьком заявника.
Відповідно до довідки МСЕК серія КИО-І № 270940 від 24 жовтня 2007 року ОСОБА_2 має ІІ групу інвалідності з 10 жовтня 2007 року довічно. Згідно даної довідки ОСОБА_2 потребує постійного стороннього догляду.
Матеріалами справи встановлено, що через тяжку хворобу ОСОБА_2 не розуміє значення своїх дій, не може керувати ними і потребує постійного стороннього догляду. Стан його здоров`я значно важкий, він взагалі не здатний себе обслуговувати, не може приготувати для себе їжу, прибрати чи займатись іншими домашніми справами.
Захворювання дядька призводить до того, що він не може повною мірою усвідомлювати значення своїх дій та керувати ними, потребує як медичного нагляду та лікування, так і постійної сторонньої допомоги і контролю.
Наразі заявник є найближчим родичем ОСОБА_2 , який зможе йому надавати постійну допомогу у догляді, тобто здійснювати фактичне опікунство над ним, забезпечуючи реалізацію ним його законних особистих немайнових і майнових прав та інтересів.
Заявник, ОСОБА_1 має добрий стан здоров`я, спиртними напоями або наркотичними засобами не зловживає, на обліку у психоневрологічному або наркологічному диспансері не перебуває, непрацездатних або недієздатних осіб на утриманні немає.
Відповідно до ч. 1 ст. 41 ЦК України над недієздатною фізичною особою встановлюється опіка.
Статтею 58 ЦК України передбачено, що опіка встановлюється над малолітніми особами, які є сиротами або позбавлені батьківського піклування, та фізичними особами, які визнані недієздатними.
Згідно із ч. 1ст. 60 ЦК Українисуд встановлює опіку над фізичною особою у разі визнання її недієздатною і призначає опікуна за поданням органу опіки та піклування.
Опіка та піклування встановлюються з метою забезпечення особистих немайнових і майнових прав та інтересів малолітніх, неповнолітніх осіб, а також повнолітніх осіб, які за станом здоров`я не можуть самостійно здійснювати свої права і виконувати обов`язки (ст. 55 ЦК України).
У відповідності до ч. 4 ст. 63 ЦК України опікун або піклувальник призначаються переважно з осіб, які перебувають у сімейних відносинах з підопічним, з урахуванням особистих стосунків між ними, можливості особи виконувати обов`язки опікуна чи піклувальника.
Відповідно до ч. 1ст. 300 ЦПК Українисуд, ухвалюючи рішення про обмеження цивільної дієздатності фізичної особи (у тому числі обмеження або позбавлення права неповнолітньої особи самостійно розпоряджатися своїми доходами) чи визнання фізичної особи недієздатною, встановлює над нею відповідно піклування або опіку і за поданням органу опіки та піклування призначає їй піклувальника чи опікуна.
Суд за заявою органу опіки та піклування чи особи, призначеної піклувальником або опікуном, у місячний строк звільняє її від повноважень піклувальника або опікуна і призначає за поданням органу опіки та піклування іншу особу, про що постановляє ухвалу. Суд за заявою особи, над якою встановлено піклування, може звільнити піклувальника від його повноважень і призначити за поданням органу опіки та піклування іншого піклувальника, про що постановляє ухвалу.
Враховуючи те, що ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , хворіє та внаслідок хвороби не може усвідомлювати значення своїх дій та керувати ними, а ОСОБА_1 є найближчим родичем, має можливість та бажання виконувати обов`язки опікуна, суд приходить до переконання про наявність визначених законом підстав для задоволення вказаної заяви.
Тому для забезпечення особистих немайнових і майнових прав та інтересів ОСОБА_2 слід встановити над ним опіку та призначити опікуном ОСОБА_1 .
На підставі викладеного та керуючись ст.ст. 5, 13,295-300 ЦПК України, ст.ст. 58, 60, 62, 63 ЦК України, суд, -
В И Р І Ш И В:
Заяву ОСОБА_1 (адреса: с. Гурівщина, Києво Святошинського району, Київської області, РНОКПП: НОМЕР_1 ), заінтересована особа: Орган опіки та піклування при виконавчому комітеті Сквирської міської ради Київської області (місцезнаходження: вул. Богачевського, буд 28, м. Сквира, Білоцерківського району, Київської області, код ЄДРПОУ: 04054961), про встановленняопіки наднедієздатною особоюта призначенняопікуна - задовольнити.
Визнати ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , який зареєстрований та фактично проживає в АДРЕСА_1 ,РНОКПП: НОМЕР_2 , - недієздатним.
Встановити опіку над недієздатним ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , який зареєстрований та фактично проживає в АДРЕСА_1 ,РНОКПП: НОМЕР_2 .
Призначити недієздатному ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 ,який зареєстрованийта фактичнопроживає в АДРЕСА_1 ,РНОКПП: НОМЕР_2 опікуном ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , уродженця . Гурівщина, Києво Святошинського району, Київської області, який зареєстрований та фактично проживає в с. Гурівщина, Києво Святошинського району, Київської області, РНОКПП: НОМЕР_1 , для захиступрав таінтересів недієздатного.
Судові витрати віднести на рахунок держави.
Рішення суду після набрання ним законної сили надсилається судом органу опіки та піклування, органам ведення Державного реєстру виборців за місцем проживання фізичної особи.
Строк дії рішення про визнання фізичної особи недієздатною визначити у два роки з наступного дня після дня набрання рішенням законної сили.
Клопотання про продовження строку дії рішення про визнання фізичної особи недієздатною має право подати опікун, представник органу опіки та піклування не пізніше ніж за п`ятнадцять днів до закінчення строку дії рішення, визначеного рішенням суду.
Скасування рішення суду про визнання фізичної особи недієздатною та поновлення цивільної дієздатності фізичної особи, яка була визнана недієздатною, в разі її видужання або значного поліпшення її психічного стану здійснюється за рішенням суду на підставі відповідного висновку судово-психіатричної експертизи за заявою опікуна, членів сім`ї, органу опіки та піклування або самої особи, визнаної недієздатною.
Рішення судуможе бутиоскаржене протягомтридцяти днівз дняпроголошення доКиївського апеляційногосуду.
Суддя С. І. Віговський
Суд | Сквирський районний суд Київської області |
Дата ухвалення рішення | 13.06.2022 |
Оприлюднено | 22.07.2022 |
Номер документу | 105342245 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи окремого провадження Справи про обмеження цивільної дієздатності фізичної особи, визнання фізичної особи недієздатною та поновлення цивільної дієздатності фізичної особи, з них: про обмеження цивільної дієздатності фізичної особи |
Цивільне
Сквирський районний суд Київської області
Віговський С. І.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні