Справа № 387/424/22
Провадження № 1-кс/396/113/22
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
18.07.2022 року м. Новоукраїнка
Слідчий суддя Новоукраїнського районного суду Кіровоградської області ОСОБА_1 , за участі секретаря судових засідань ОСОБА_2 , прокурора ОСОБА_3 , слідчого СВ ОСОБА_4 , представника власника майна - адвоката ОСОБА_5 , розглянувши під час судового розгляду в залі суду в м. Новоукраїнка Кіровоградської області клопотання слідчого СВ ВП № 2 (смт.Добровеличківка)Новоукраїнського РВП ГУНП в Кіровоградській області ОСОБА_6 про арешт майна в межах проведення досудового розслідування кримінального провадження, внесеного в ЄРДР № 12022121100000162 від 07.07.2022 року за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст.204 КК України,
ВСТАНОВИВ:
Сідчий СВ ВП № 2 (смт.Добровеличківка)Новоукраїнського РВП ГУНП в Кіровоградській області ОСОБА_4 під час досудового розслідування кримінального провадження № 12022121100000162 від 07.07.2022 року за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст.204 КК України, звернувся до суду з клопотанням про накладення арешту на тимчасово вилучене майно, а саме на вилучені під час огляду місця події 12910 пачок цигарок без акцизних марок та частково з акцизом Республіки Білорусь.
На обґрунтування клопотання слідчий зазначив, що 06.07.2022 року до чергової частини відділу поліції надійшли відомості про виявлення та вилучення під час огляду місця події працівниками СБУ за адресою Ринкова площа в м. Помічна Новоукраїнського району у присутності ОСОБА_7 , тютюнових виробів без акцизних марок та частково з акцизом Республіки Білорусь, про що внесені відомості в ЄРДР за ч.1 ст.204 КК України 7.07.2022 року. Вказані вилучені тютюнові вироби визнано речовими доказами та передано на зберігання до камери схову Новоукраїнського РВ УСБ України в Кіровоградській області.
Слідчий зазначає, що тимчасово вилучені тютюнові вироби без акцизних марок можуть бути використані як докази у кримінальному провадженні, тому необхідно вжити заходів до їх збереження шляхом накладення на них арешту.
Слідчий в судовому засіданні підтримав клопотання з підстав, викладених у ньому.
Прокурор клопотання підтримала, прохала накласти арешт на тимчасово вилучені тютюнові вироби. Що стосується питань підслідності повідомила, що наразі має вирішитися питання щодо визначення підслідності кримінального провадження, а до того часу слідчий зобов`язаний був звернутися до суду з клопотанням, що є необхідним для збереження тимчасово вилученого майна, що має значення речових доказів.
Представник власника тимчасово вилученого майна - адвокат ОСОБА_5 в судовому засіданні проти клопотання заперечував, просив в задоволенні клопотання відмовити, посилаючись на процесуальні порушення під час проведення огляду місця події, оскільки не було дозволу ОСОБА_7 на проведення огляду місця події за місцем зберігання вилучених тютюнових виробів. Вказав, що слідчий у цьому кримінальному провадженні є неналежним суб`єктом розслідування та звернення до слідчого судді з клопотанням про арешт тимчасово вилученого майна.
Вислухавши думки учасників кримінального провадження, дослідивши клопотання та додані до нього матеріали кримінального провадження, дійшов наступного.
Частиною 1 пунктом 7 частини 2ст.131 КПК Українипередбачено, що заходи забезпечення кримінального провадження застосовуються з метою досягнення дієвості цього провадження.
Заходами забезпечення кримінального провадження є: 7) арешт майна.
Статтею 167 КПК Українипередбачено, що тимчасовим вилученням майна є фактичне позбавлення підозрюваного або осіб, у володінні яких перебуває зазначене у частині другій цієї статті майно, можливості володіти, користуватися та розпоряджатися певним майном до вирішення питання про арешт майна або його повернення, або його спеціальну конфіскацію в порядку, встановленому законом.
Тимчасово вилученим може бути майно у вигляді речей, документів, грошей тощо, щодо яких є достатні підстави вважати, що вони: 1) підшукані, виготовлені, пристосовані чи використані як засоби чи знаряддя вчинення кримінального правопорушення та (або) зберегли на собі його сліди; 2) призначалися (використовувалися) для схиляння особи до вчинення кримінального правопорушення, фінансування та/або матеріального забезпечення кримінального правопорушення або винагороди за його вчинення; 3) є предметом кримінального правопорушення, у тому числі пов`язаного з їх незаконним обігом; 4) одержані внаслідок вчинення кримінального правопорушення та/або є доходами від них, а також майно, в яке їх було повністю або частково перетворено.
Відповідно до положеньст. 170 КПК України,арештом майна є тимчасове, до скасування у встановленому цим Кодексом порядку, позбавлення за ухвалою слідчого судді або суду права на відчуження, розпорядження та/або користування майном, щодо якого існує сукупність підстав чи розумних підозр вважати, що воно є доказом кримінального правопорушення, підлягає спеціальній конфіскації у підозрюваного, обвинуваченого, засудженого, третіх осіб, конфіскації у юридичної особи, для забезпечення цивільного позову, стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди, можливої конфіскації майна. Арешт майна скасовується у встановленому цим Кодексом порядку. Завданням арешту майна є запобігання можливості його приховування, пошкодження, псування, знищення, перетворення, відчуження.
Арешт майна допускається з метою забезпечення: 1) збереження речових доказів; 2)спеціальної конфіскації; 3) конфіскації майна як виду покарання або заходу кримінально-правового характеру щодо юридичної особи; 4) відшкодування шкоди, завданої внаслідок кримінального правопорушення (цивільний позов), чи стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди.
Частинами 1 та 5ст.171 КПК Українипередбачено, що з клопотанням про арешт майна до слідчого судді, суду має право звернутися прокурор, слідчий за погодженням з прокурором, а з метою забезпечення цивільного позову - також цивільний позивач.
Клопотання слідчого, прокурора про арешт тимчасово вилученого майна повинно бути подано не пізніше наступного робочого дня після вилучення майна, інакше майно має бути негайно повернуто особі, у якої його було вилучено.
У разі тимчасового вилучення майна під час обшуку, огляду, здійснюваних на підставі ухвали слідчого судді, передбаченоїстаттею 235 цього Кодексу, клопотання про арешт такого майна повинно бути подано слідчим, прокурором протягом 48 годин після вилучення майна, інакше майно має бути негайно повернуто особі, в якої його було вилучено.
Відповідно до ч.1ст.98 КПК України, речовими доказами є матеріальні об`єкти, які були знаряддям вчинення кримінального правопорушення, зберегли на собі його сліди або містять інші відомості, які можуть бути використані як доказ факту чи обставин, що встановлюються під час кримінального провадження, в тому числі предмети, що були об`єктом кримінально протиправних дій, гроші, цінності та інші речі, набуті кримінально протиправним шляхом або отримані юридичною особою внаслідок вчинення кримінального правопорушення.
Відповідно доВитягу зЄдиного реєструдосудових розслідувань№ 12022121100000162, 07.07.2022 року внесені відомості за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст.204 КК України.
Частиною 1статті 204 КК Українипередбачено відповідальність за незаконне придбання з метою збуту або зберігання з цією метою, а також збут чи транспортування з метою збуту незаконно виготовлених спирту етилового, спиртових дистилятів, алкогольних напоїв, пива, тютюнових виробів, тютюну, промислових замінників тютюну, пального або інших підакцизних товарів.
Відповідно до протоколу огляду місця події від 06.07.2022 року, слідчий СВ ВП №2 (смт. Добровеличківка) ОСОБА_4 на підставі заяви на огляд та, зокрема, за участю ОСОБА_7 (її підпис як учасника огляду є в змісті вказаного протоколу), провів огляд місця події на території складського приміщення біля магазину з вивіскою з надписом "Тютюнові вироби" на Базарній площі м. Помічна Новоукраїнського району. При вході до складського приміщення праворуч під стіною було виявлено 12910 пачок цигарок, які знаходилися в 27 паперових ящиках.
Відповідно Витягу з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно про реєстрацію права власності, камера схову загальною площею 217,4 кв.м за адресою Базарна площа,13 в м. Помічна Новоукраїнського району належить підприємству "Помічнянський ринок" Добровеличківського райспоживтовариства, код ЄДРПОУ 01755864.
Під час судового розгляду слідчим долучено копію заяви про надання згоди працівникам поліції на проведення огляду місця події - камери схову по вул. Базарна площа, 13 м. Помічна Новоукраїнського району Кіровоградської області посадовою особою - директором підприємства "Помічнянський ринок" Добровеличківського районного споживчого товариства ОСОБА_8 .
Наданими доказами підтверджується наявність підстав для застосування заходів забезпечення кримінального провадження, передбаченихст.132 КПК України.
Відсутні підстави вважати, що тютюнові вироби вилучено з порушенням процесуальних норм.
Клопотання подане до суду в перший робочий день після дня проведення огляду місця події, тому строк звернення з клопотанням слідчем не порушений.
Та обставина, що кримінальне правопорушення, передбачене ч. 1ст. 204 КК Українине належить до підслідності слідчого відділу поліції, свідчить про необхідність направлення кримінального провадження за підслідністю, однак не позбавляє повноважень щодо звернення з клопотанням про арешт тимчасово вилученог майна. Тобто дії слідчого в цілому не суперечать вимогам статей214,218 КПК України.
Клопотання слідчого про накладення арешту на тимчасово вилучені тютюнові вироби відповідає вимогам частини 2статті 171 КПК України.
В матеріалах кримінального провадження є достатньо відомостей вважати тимчасово вилучене майно знаряддям кримінального правопорушення, тому обмеження права власності на це майно є розумним і співрозмірним завданням кримінального провадження.
За таких обставин, клопотання слідчого про арешт тимчасово вилученого майна підлягає частковому задоволенню шляхом накладення арешту на тимчасово вилучене майно
Керуючись ст. ст. 98, 107, 131, 132, 167, 170-173, 309 КПК України, слідчий суддя
ПОСТАНОВИВ:
Клопотання про арешт майна задовольнити.
Накласти арешт на майно, а саме на 12910 пачок цигарок без акцизних марок та частково з акцизом республіки Білорусь, які було вилучено в ході проведення огляду місця події від 06.07.2022 на території складського приміщення (камери схову) Добровеличківського РСТ, яке розташоване на базарній площі в м. Помічна Новоукраїнського району Кіровоградської області, які належать ОСОБА_7 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , яка мешкає в м. Помічна Новоукраїнського району Кіровоградської області.
Ухвала слідчого судді підлягає негайному виконанню.
Повний текст ухвали складено 20.07.2022 року.
Ухвала може бути оскаржена протягом 5 днів з дня оголошення.
Слідчий суддя: ОСОБА_1
Суд | Новоукраїнський районний суд Кіровоградської області |
Дата ухвалення рішення | 20.07.2022 |
Оприлюднено | 16.05.2024 |
Номер документу | 105345758 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про арешт майна |
Кримінальне
Новоукраїнський районний суд Кіровоградської області
Цесельська О. С.
Кримінальне
Новоукраїнський районний суд Кіровоградської області
Цесельська О. С.
Кримінальне
Новоукраїнський районний суд Кіровоградської області
Цесельська О. С.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні