Рішення
від 05.10.2007 по справі 29/294-07-6918
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ОДЕСЬКОЇ ОБЛАСТІ

29/294-07-6918

          

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ОДЕСЬКОЇ ОБЛАСТІ


ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

РІШЕННЯ

"05" жовтня 2007 р.Справа  № 29/294-07-6918

За позовом: ВАТ „ЕК „Одесаобленерго” Ізмаїльські ЕМ

До відповідача: ТОВ „Піонер Марітайм Компані”  

про стягнення 7554,52 грн.

Суддя            Аленін О.Ю.

Представники сторін:

Від позивача: Дубей Є.В. за довіреністю

                       Каракаш О.М. за довіреністю

Від відповідача: не з'явився

          Суть спору:           ВАТ „ЕК „Одесаобленерго” Ізмаїльські ЕМ звернулось до суду з позовом до ТОВ „Піонер Марітайм Компані”, в якому просить стягнути з відповідача суму боргу в розмірі 7554,52 грн.

Відповідач у засідання суду не з'явився, відзив на позов не надав, у зв'язку з чим  справу розглянуто у відповідності зі  ст. 75 ГПК України за наявними в ній матеріалами.

Розглянувши у відкритому судовому засіданні матеріали справи, заслухавши представників позивача, оцінивши докази які мають значення для справи, - суд встановив:

Між ВАТ "Одесаобленерго" Ізмаїльські ЕМ та ТОВ „Піонер Марітайм Компані” договір на постачання електричної енергії не укладався.  Пропозиції про  намір укласти договір на постачання електричної енергії з боку відповідача не надходило.

Відповідно до ст. 26 Закону України " Про електроенергетику", а також п. 6.1 Правил користування електричною енергією затверджених Постановою НКРЕ от 31.07.1996 г. № 28 споживання електричної енергії можливо лише на підставі договору з енергопостачальником, який є основним документом регламентуючим відносини між постачальником електричної енергії за регульованим тарифом, що здійснює свою діяльність на закріпленій території, і споживачем, та визначає зміст правових відносин, прав та обов'язків сторін.

Пунктом 8.4 Правил користування електричної енергії передбачено, що у разі порушення, а саме самовільного приєднання або підключення споживачем струмоприймачів до мереж енергопостачальної організації постачальник електричної енергії (електропередавальна організація) зобов'язані в установленому порядку повністю припинити споживачу електропостачання ( технічне забезпечення електропостачання споживача) після складання у встановленому порядку акта про порушення.

Згідно ст. 27 Закону України " Про електроенергетику" крадіжка електричної і теплової енергії, самовільне підключення до об'єктів електроенергетики і споживання енергії без приладів обліку є правопорушенням в електроенергетиці та тягне за собою встановлену законодавством України цивільну, адміністративну і кримінальну відповідальність.

Згідно п. 7.31, 7.32 Правил користування електричної енергії у разі виявлення уповноваженим представником постачальника електричної енергії порушень Правил на місці оформлюється двосторонній акт порушень встановленої форми.

Приєднання та підключення до мереж електропередавальної організації електроустановок споживачів, що не забезпечені розрахунковими засобами обліку електричної енергії, забороняється (п. 4.2. Правил).

Пунктом 7.30 Правил передбачено, що  у випадках виявлення у споживача змін у схемі ввімкнення розрахункового засобу обліку, пошкоджень, зриву пломб, штучного гальмування диска та інших порушень, спричинених діями споживача, які призводять або можуть призвести до зниження показів споживання електроенергії, покази розрахункового засобу обліку не враховуються, а постачальник електричної енергії здійснює перерахунок за користування електричною енергією за період від дня останнього контрольного зняття представником постачальника електричної енергії показів розрахункового засобу обліку чи фактично проведеної і підтвердженої актом технічної перевірки роботи схеми комерційного обліку, що мала передувати виявленню порушень, але цей період має не перебільшувати шести місяців.

У разі виявлення уповноваженим представником постачальника електричної енергії, від якого споживач одержує електричну енергію порушень цих правил або умов договору на місці оформлюється двосторонній акт порушень за встановленою формою. Акт складається у присутності представника позивача в двох примірниках, один з яких передається або надсилається споживачеві. Споживач має право внести до акта свої зауваження. У разі відмови споживача підписати акт робиться запис про відмову (пункт 7.31. Правил).

Відповідно до п. 7.32. Правил на підставі акта порушень, погодженого споживачем, уповноваженими представниками постачальника електричної енергії за регульованим тарифом визначаються обсяг недоврахованої електроенергії та/або сума завданих споживачем збитків та виписуються споживачу додаткові розрахункові документи для сплати відповідно до законодавства України. Кошти за недовраховану електричну енергію перераховуються споживачем на поточний рахунок із спеціальним режимом використання постачальника електричної енергії за регульованим тарифом.

Так, 08 липня 2005 року представниками Саратського РЕМ при обстеженні об'єкту відповідача було виявлено факт порушення Правил користування електричної енергії, яке виявилося у самовільному без обліковому та без договірному підключенні струмоприймачів до мереж електропередавальної організації.

Акт про порушення Правил користування електричної енергії № 008526 від 08 липня 2005 року було складено у присутності робочого Джуманюка А.А., який відмовився від підпису на акті, про що було складено акт відмови від підпису, який підписали три представника Саратського РЕМ.

Обчислення обсягу електричної енергії, недорахованої у наслідок порушення споживачем -юридичною особою Правил користування електричної енергії, здійснюється відповідно до Методики, затвердженої постановою НКРЕ від 05.12.2001 р. № 1197.

На підставі наведеної Методики енергопостачальна компанія у відповідності з п. 7.32 Правил визначила обсяг недорахованої електроенергії та суму завданих споживачем збитків і на підставі цього виписала споживачу рахунок-фактура № 409/1 від 13.05.2007 р. на суму 7554,52 грн., який був направлений споживачу поштою (фіскальний чек № 9616 від 08.06.2007р.), але до теперішнього часу нарахована сума у визначений строк споживачем не сплачена.

За таких обставин, позов є обґрунтований, підтверджується матеріалами справи, а тому підлягає задоволенню в повному обсязі.

Державне мито у спорі та витрати на інформаційне-технічне забезпечення судового процесу  покласти на відповідача, відповідно до вимог ст.ст. 44, 49 ГПК України.

Керуючись ст.ст. 44, 49, ст.ст. 82-85,  ГПК України, суд,-

                                                            ВИРІШИВ:

1.          Позов задовольнити.

 2. Стягнути з ТОВ „Піонер Марітайм Компані” (м. Одеса, пров. Мукачівський, 4, кв. 13, код 31502384) на користь ВАТ „ЕК „Одесаобленерго” (м. Одеса, вул. Садова, 3, код 00132187)  борг в розмірі 7554,52 грн., 102 грн. держмита та 118 грн. за ІТЗ судового процесу.  

Рішення суду набирає законної сили в порядку ст. 85 ГПК України.

                 Наказ видати згідно ст. 116 ГПК України.

          Суддя                                                                                       Аленін О.Ю.

СудГосподарський суд Одеської області
Дата ухвалення рішення05.10.2007
Оприлюднено26.10.2007
Номер документу1053475
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —29/294-07-6918

Ухвала від 07.03.2008

Господарське

Вищий господарський суд України

Михайлюк М.В.

Ухвала від 22.01.2008

Господарське

Одеський апеляційний господарський суд

Колоколов С.І.

Рішення від 05.10.2007

Господарське

Господарський суд Одеської області

Аленін О.Ю.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні