Справа № 202/3604/22
Провадження № 1-кс/202/2766/2022
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
18 липня 2022 року м. Дніпро
Слідчий суддя Індустріального районного суду м. Дніпропетровська ОСОБА_1 за участю секретаря ОСОБА_2 ,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі Індустріального районного суду м.Дніпропетровська клопотання старшого слідчого в ОВС СУ ГУНП в Дніпропетровській області ОСОБА_3 , погоджене прокурором відділу Дніпропетровської обласної прокуратури ОСОБА_4 про тимчасовий доступ до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю та додані до клопотання матеріали кримінального провадження, внесеного 26.05.2022 до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №42022040000000162 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 190 КК України, -
ВСТАНОВИВ:
До слідчого судді Індустріального районного суду м. Дніпропетровська надійшло зазначене клопотання.
В обґрунтуваннявказаного клопотанняслідча посилаєтьсяна те,що відділом розслідування злочинів скоєних проти життя та здоров`я особи слідчого управління ГУНП в Дніпропетровській області здійснюється досудове розслідування у кримінальному проваджені № 42022040000000162, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань 26.05.2022, за фактом шахрайських дій вчиненого у великих розмірах., за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого за ч. 3 ст. 190 КК України.
Досудовим розслідуванням встановлено, що 22.05.2022 до управління протидії кіберзлочинів в Дніпропетровській області ДКП НПУ України надійшло звернення ОСОБА_5 , щодо незаконного заволодіння майном під виглядом передачі гуманітарної допомоги до ЗСУ.
За постановою про визначення підслідності вказане кримінальне провадження передано для організації та проведення досудового розслідування до СУ ГУНП в Дніпропетровській області.
В ході досудового розслідування встановлю, що до даного кримінального правопорушення може бути причетний ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , зареєстрований та мешкає за адресою: АДРЕСА_1 .
19.04.2022 року ОСОБА_6 повинен був отримати на митному кордоні України гуманітарну допомогу у вигляді спеціальної техніки для спостереження та зв?язку (на суму 1 000 000 грн.), але було отримано відмову, оскільки для підтвердження факту передачі гуманітарної допомоги, необхідно надати довідку від ЗСУ (або конкретної ВЧ). В свою чергу ОСОБА_7 надав документи від військової частини НОМЕР_1 та отримав гуманітарний вантаж, проведеними заходами встановлено, що військової частини яка зазначена в листі наданим ОСОБА_6 не існує. Після отримання вантажу, ОСОБА_6 повідомив, що вантаж був доставлений за місцем призначення, але по факту до ЗСУ він не дійшов.
На даний час проведено значний обсяг оперативних заходів, згідно яких подальше встановлення та фіксація доказів і обставин злочину слідчим шляхом можливе лише в разі отримання тимчасового доступу до інформації, яка знаходиться у операторів мобільного зв`язку.
Проведеними, в межах досудового розслідування кримінального провадження заходами на даний час не встановлено особу підозрюваного у вчинені зазначеного кримінального правопорушення, у зв`язку з чим, з метою встановлення інформації про особу, яка перевіряються на причетність до вчинення шахрайських дій орган досудового розслідування вважає доцільним звернутись до суду з клопотанням про отримання тимчасового доступу до інформації та документів мобільного оператора ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 », щодо зав`язків абоненту: НОМЕР_2 користується ОСОБА_6
З метою встановлення об`єктивної істини по кримінальному провадженню, виникла необхідність в отримані інформації мобільного зв`язку що перебувають у володінні ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » (ЄДРПОУ НОМЕР_3 ), за адресою: адреса: АДРЕСА_2 , про зв`язок абонента, надання телекомунікаційних послуг, у тому числі отримання послуг, їх тривалості, змісту, маршрутів передавання за період часу з 00.00 години 01.01.2022 року по теперішній час, і яка відповідно до п. 7 ч. 1 ст. 162 КПК України відноситься до такої, що охороняється законом, при цьому необхідно вважати, що отримання вищезазначеної інформації з других джерел є не можливим.
В судове засідання слідчий не з`явився, про дату та час засідання був повідомлений належним чином. До суду слідчий надав заяву про розгляд клопотання за його відсутності у зв`язку із неможливістю прибуття у судове засідання через проведення невідкладних слідчих дій. У своїй заяві слідчий, з огляду на вимоги ч. 5 ст.163 КПК України, відповідно до якої слідчий суддя вправі постановити ухвалу про тимчасовий доступ до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження доведе наявність достатніх підстав вважати, що мають місце обставини, передбачені ч.ч. 5,6 ст. 163 КПК, просив клопотання задовольнити, не вбачаючи на його відсутність, оскільки він повністю підтримує викладені у клопотанні доводи. Неявка без поважної причини сторони кримінального провадження, якою подане клопотання про тимчасовий доступ до речей і документів, свідчить про фактичне не підтримання поданого клопотання.
Враховуючи, що слідчий, будучі повідомленим про дату та час розгляду клопотання, завчасно повідомив суд про свою неявку з поважних причин, зазначив, що підтримує клопотання та доводи, що викладені у клопотанні, слідчий суддя вважає можливим розглянути клопотання без участі сторони кримінального провадження, якою воно ініційовано та вважає за можливе здійснити розгляд клопотання без участі прокурора.
Представник особи, у володінні якої знаходяться речі і документи у судове засідання не з`явився, про дату та час судового розгляду повідомлений належним чином, причини неявки не повідомив.
На підставі викладеного, слідчий суддя зауважує, що дослідження обставин, визначених у ч.5, 6 ст.163 КПК України буде здійснено судом, за відсутності учасників та виключно, шляхом дослідження змісту клопотання та доданих до клопотання матеріалів.
У зв`язку із неприбуттям учасників судового розгляду аудіо-, відеофіксація судового засідання не здійснювалась, відповідно до вимог ч. 4 ст.107 КПК України.
Дослідивши клопотання та додані до нього матеріали кримінального провадження, слідчий суддя дійшов наступного.
Так, судом встановлено, що відомості про кримінальне провадженні внесені 26.05.2022 до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №42022040000000162 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 190 КК України, що підтверджується наданим суду витягом.
Згідно п. 5 ч. 2 ст. 131 КПК України заходом забезпечення кримінального провадження є тимчасовий доступ до речей і документів.
Відповідно до ст. 159 КПК України тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та вилучити їх (здійснити їх виїмку). Тимчасовий доступ до електронних інформаційних систем або їх частин, мобільних терміналів систем зв`язку здійснюється шляхом зняття копії інформації, що міститься в таких електронних інформаційних системах або їх частинах, мобільних терміналах систем зв`язку, без їх вилучення. Тимчасовий доступ до речей і документів здійснюється на підставі ухвали слідчого судді, суду.
Відповідно до п.7 ч.1 ст. 162 КПК України до охоронюваної законом таємниці, яка міститься в речах і документах, належить інформація, яка знаходиться в операторів та провайдерів телекомунікацій, про зв`язок, абонента, надання телекомунікаційних послуг, у тому числі отримання послуг, їх тривалості, змісту, маршрутів передавання тощо.
Разом із тим, Законом України «Про внесення змін до Кримінального процесуального кодексу України та Закону України "Про електронні комунікації" щодо підвищення ефективності досудового розслідування "за гарячими слідами" та протидії кібератакам» від 15.03.2022 Розділ IX "Перехідні положення" доповнено пунктом 20-7, відповідно до якого під час дії надзвичайного або воєнного стану на території України тимчасовий доступ до речей і документів, визначених у пунктах 2, 5, 7, 8 частини першої статті 162 цього Кодексу, здійснюється на підставі постанови прокурора, погодженої з керівником прокуратури".
Указом Президента України №64/2022 від 24.02.2022 в Україні введено воєнний стан із 05 години 30 хвилин 24 лютого 2022 року строком на 30 діб.
У зв`язку з триваючою широкомасштабною збройною агресією Російської Федерації проти України, на підставі пропозиції Ради національної безпеки і оборони України, відповідно до пункту 20 частини першої статті 106 Конституції України, Закону України «Про правовий режим воєнного стану» Указом Президента України № 259/2022 від 18.04.2022 продовжено строк дії воєнного стану в Україні з 05 години 30 хвилин 25 квітня 2022 року строком на 30 діб.
Указом Президента України №341/2022 від 17 травня 2022 року продовжено строк дії воєнного стану в Україні з 05 години 30 хвилин 25 травня 2022 року строком на 90 діб.
Крім того, відповідно до ст.121 Закону України «Про електронні комунікації» №1018-ІХ від 16.12.2020 (зі змінами від 15.03.2022) доступ до інформації про споживача, факти надання електронних комунікаційних послуг, у тому числі до даних, що обробляються з метою передачі такої інформації в електронних комунікаційних мережах, здійснюється виключно на підставі рішення прокурора, суду, слідчого судді у випадках та порядку, передбачених законом.
Враховуючи викладене, клопотання слідчого задоволенню не підлягає, так як відповідно до п.207 Перехідних положень КПК України тимчасовий доступ до охоронюваної законом таємниці, яка міститься в речах і документах, яка знаходиться в операторів та провайдерів телекомунікацій, про зв`язок, абонента, надання телекомунікаційних послуг, у тому числі отримання послуг, їх тривалості, змісту, маршрутів передавання тощо, здійснюється на підставі постанови прокурора, погодженої з керівником прокуратури.
Отже, слідчий суддя приходить до висновку, що чинним кримінально-процесуальним кодексом України визначено спрощений порядок отримання тимчасового доступу до охоронюваної законом таємниці, яка міститься в речах і документах, яка знаходиться в операторів та провайдерів телекомунікацій, про зв`язок, абонента, надання телекомунікаційних послуг, у тому числі отримання послуг, їх тривалості, змісту, маршрутів передавання тощо у період воєнного стану, а саме на підставі постанови прокурора, погодженої з керівником прокуратури в порядку п.20-7 Розділу IX «Перехідні положення» КПК України.
Враховуючи викладене клопотання старшого слідчого в ОВС СУ ГУНП в Дніпропетровській області ОСОБА_3 , погоджене прокурором відділу Дніпропетровської обласної прокуратури ОСОБА_4 про тимчасовий доступ до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю та додані до клопотання матеріали кримінального провадження, внесеного 26.05.2022 до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №42022040000000162 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 190 КК України задоволенню не підлягає.
Керуючись статтями 110, 159-164, 166, п.20-7 Розділу IX КПК України, слідчий суддя, -
УХВАЛИВ:
У задоволенні клопотання відмовити за необґрунтованістю.
Ухвала оскарженню не підлягає, заперечення проти неї можуть бути подані під час підготовчого провадження в суді.
Слідчий суддя ОСОБА_1
Суд | Індустріальний районний суд м.Дніпропетровська |
Дата ухвалення рішення | 18.07.2022 |
Оприлюднено | 15.05.2024 |
Номер документу | 105355300 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про тимчасовий доступ до речей і документів |
Кримінальне
Індустріальний районний суд м.Дніпропетровська
Логвіненко Т. Г.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні